*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #826 στις: Αύγουστος 31, 2017, 11:12:29 μμ »
Ax βρε petko!Ωραία τα λες. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:57:48 »

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #827 στις: Αύγουστος 31, 2017, 11:37:47 μμ »
Ναι, αλλά Οινούσσες και Ψαρά δεν είναι το ίδιο με το νησί της Χίου! Αυτό να το προσέξεις ιδιαίτερα! Γιατί άλλο να λέμε πράγματα στα λόγια κι άλλο να πρέπει να πράξουμε τα όσα λέμε!

To ξέρω έχω φίλους που έχουν δουλέψει και Οινούσσες και Ψαρά και Χίο.Φυσικά και δεν είναι το ίδιο..Αλλά δεν το λέω στα λόγια θα το πράξω και αν με καλέσουν.. απ την στιγμή που το δήλωσα ξέρω τι μου γίνεται αλλιώς γιατί να το βάλω αν είναι να μην πάω;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #828 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 09:01:30 πμ »
To καλυτερο ομως  δεν το ακουσες...η προυπηρεσια θα μεταβιβαζεται σε απογονους εαν καποιος δεν προλαβει να διοριστει....
 ;D ;D ;D
Αν οι απόγονοί μας, βλέποντας τους γονείς τους να τραβάνε κάθε χρόνο όσα τραβάνε εξαιτίας του ανάλγητου και άκαμπτου Υπουργείου μας, θέλουν να γίνουν εκπαιδευτικοί, κάτι δεν θα πηγαίνει καλά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #829 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 09:12:37 πμ »
To ξέρω έχω φίλους που έχουν δουλέψει και Οινούσσες και Ψαρά και Χίο.Φυσικά και δεν είναι το ίδιο..Αλλά δεν το λέω στα λόγια θα το πράξω και αν με καλέσουν.. απ την στιγμή που το δήλωσα ξέρω τι μου γίνεται αλλιώς γιατί να το βάλω αν είναι να μην πάω;
Δεν σε κατηγορώ για ασυνέπεια λόγων και πράξεων, απλά αυτό που εννοώ είναι ότι πολλοί συνάδελφοι δηλώνουν τα πάντα, για να κληθούν σίγουρα αναπληρωτές, χωρίς να έχουν επίγνωση των συνθηκών και των δυσκολιών που υπάρχουν στα απομακρυσμένα μέρη και τα νησιά! Κι όταν καλούνται και βλέπουν από κοντά, ιδίοις όμμασι, την κατάσταση, ή παραιτούνται (έχω φίλους που το έχουν κάνει, όταν ίσχυε ο διετής αποκλεισμός των αναπληρωτών, γιατί τα δρομολόγια τον χειμώνα δεν βόλευαν καθόλου για τις μετακινήσεις τους στον τόπο μόνιμης κατοικίας τους κι ήταν σαν αποκλεισμένοι) ή αναρωτιούνταν όλη την σχολική χρονιά πώς στο καλό βρέθηκαν εκεί και τι θα κάνουν (περιττό να πω πόση όρεξη και πόση διάθεση για διδασκαλία και δουλειά είχαν, τη στιγμή ακόμη και τα εβδομαδιαία ψώνια τα εξασφάλιζαν με δυσκολία)!
Άρα, λίγος αυτοέλεγχος και λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλέπτει σε τέτοιες περιπτώσεις, γιατί οι αντικειμενικές δυσκολίες δεν ξεπερνιώνται ούτε με την καλή διάθεση που μπορεί να έχει κάποιος συνάδελφος (ξέρω συναδέλφους που στα νησιά του Ιονίου, όταν έπρεπε να μετακινηθούν από το ένα σχολείο στο άλλο, μέσα στον χειμώνα, με τις βροχές, τις καταιγίδες και τις ομίχλες, έκαναν τον σταυρό τους κι έλεγαν και την προσευχή τους, για να φτάσουν σώοι και να μην πάθουν τίποτε στη διαδρομή από κατολισθήσεις κι άλλα απρόοπτα)!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:57:48 »

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #830 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 10:38:07 πμ »
Δεν σε κατηγορώ για ασυνέπεια λόγων και πράξεων, απλά αυτό που εννοώ είναι ότι πολλοί συνάδελφοι δηλώνουν τα πάντα, για να κληθούν σίγουρα αναπληρωτές, χωρίς να έχουν επίγνωση των συνθηκών και των δυσκολιών που υπάρχουν στα απομακρυσμένα μέρη και τα νησιά! Κι όταν καλούνται και βλέπουν από κοντά, ιδίοις όμμασι, την κατάσταση, ή παραιτούνται (έχω φίλους που το έχουν κάνει, όταν ίσχυε ο διετής αποκλεισμός των αναπληρωτών, γιατί τα δρομολόγια τον χειμώνα δεν βόλευαν καθόλου για τις μετακινήσεις τους στον τόπο μόνιμης κατοικίας τους κι ήταν σαν αποκλεισμένοι) ή αναρωτιούνταν όλη την σχολική χρονιά πώς στο καλό βρέθηκαν εκεί και τι θα κάνουν (περιττό να πω πόση όρεξη και πόση διάθεση για διδασκαλία και δουλειά είχαν, τη στιγμή ακόμη και τα εβδομαδιαία ψώνια τα εξασφάλιζαν με δυσκολία)!
Άρα, λίγος αυτοέλεγχος και λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλέπτει σε τέτοιες περιπτώσεις, γιατί οι αντικειμενικές δυσκολίες δεν ξεπερνιώνται ούτε με την καλή διάθεση που μπορεί να έχει κάποιος συνάδελφος (ξέρω συναδέλφους που στα νησιά του Ιονίου, όταν έπρεπε να μετακινηθούν από το ένα σχολείο στο άλλο, μέσα στον χειμώνα, με τις βροχές, τις καταιγίδες και τις ομίχλες, έκαναν τον σταυρό τους κι έλεγαν και την προσευχή τους, για να φτάσουν σώοι και να μην πάθουν τίποτε στη διαδρομή από κατολισθήσεις κι άλλα απρόοπτα)!

Ναι καταλαβαίνω πως το λες.Σίγουρα κάθε μέρος έχει τις ομορφιές του αλλά και τις δυσκολίες του.Αλλά τι να γίνει πάλι...Θέλει και θυσίες το επάγγελμα μας όπως και κάθε επάγγελμα..

Αποσυνδεδεμένος alice86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • ΠΕ79.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #831 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 12:25:52 μμ »
Άντε τελείωσε κ αυτό! Καλή επιτυχία σε όλους τους συναδέλφους κ καλή τοποθετηση να έχουμε!
Πάντως αν είναι να πας Χίο ή β Χίου και είσαι από πχ Μακεδονία καλύτερα να πας β Χίου αφού κ στις 2 περιπτώσεις το σπίτι σου θα το δεις Χριστούγεννα κ Πάσχα ;D

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #832 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 01:30:51 μμ »
Η δυνατότητα "επεξεργασίας" των αιτήσεων φαίνεται ενεργή μέχρι και σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #833 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 04:22:11 μμ »
Από τη Χίο θα τη βλέπει πιο συχνά λόγω των φθηνών αεροπορικών εισιτηρίων.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #834 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 05:35:18 μμ »
χαχαχα είστε απίστευτοι...ένα παράδειγμα έφερα βρε παιδιά και που το φτάσατε...χαχαχα
Δεν έχω ελπίδα για εκεί..
Καλή επιτυχία σε όλους

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #835 στις: Σεπτέμβριος 02, 2017, 11:46:20 πμ »
Οι προσλήψεις  που θα γίνουν στις 5/09 αφορά  μόνο πρωτοβάθμια   ή  και την δευτεροβάθμια;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2017, 11:53:29 πμ από afriendforyou »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #836 στις: Σεπτέμβριος 02, 2017, 01:12:54 μμ »
Καλημέρα, δεν ξέρω αν το έχει θίξει κάποιος άλλος μέσα στο thread αλλά προϋπηρεσία-μοριοδότηση από διδασκαλία σε ΚΔΒΜ δεν μπορεί να συνυπολογιστεί, να προσμετρηθεί ε;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2017, 12:22:23 πμ από bloodymary195 »

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #837 στις: Σεπτέμβριος 02, 2017, 01:25:17 μμ »
Καλημέρα, δεν ξέρω αν έχει το έχει θίξει κάποιος άλλος μέσα στο thread αλλά προϋπηρεσία-μοριοδότηση από διδασκαλία σε ΚΔΒΜ δεν μπορεί να συνυπολογιστεί, να προσμετρηθεί ε;

Νομίζω πως όχι γιατί αφορά ενήλικες...

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #838 στις: Σεπτέμβριος 02, 2017, 06:26:25 μμ »
Καλημέρα, δεν ξέρω αν έχει το έχει θίξει κάποιος άλλος μέσα στο thread αλλά προϋπηρεσία-μοριοδότηση από διδασκαλία σε ΚΔΒΜ δεν μπορεί να συνυπολογιστεί, να προσμετρηθεί ε;

ΟΧΙ . Μόνο από πρωτοβάθμια, δευτεροβάθμια, ΣΔΕ
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 540
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.