*

Αποστολέας Θέμα: 1Κ/2017 για 404 θέσεις μόνιμου προσωπικου πανεπιστημιακής εκπαίδευσης του κλαδου ΠΕ γραμματέων  (Αναγνώστηκε 42450 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά. Για αυτη τηνπροκυρηξη την εχει κάνει κανεις? Εχω καποιες απορίες και θα ηθελα να τις ρωτησω

Στην ηλεκτρονικη αιτηση θα πρεπει να βαλουμε επισυναπτομενα τα δικαιολογητικα?

http://www.asep.gr/webcenter/content/conn/ucmserver/path/Enterprise%20Libraries/asep/Competitions/1Κ_2017/comp1Κ_2017.pdf?lve

Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όλοι την έχουνε δει και όλοι θα κάνουν.

Εγώ μόνο ξέρω 2 συναδέλφους με διδακτορικά από κοινωνικές επιστήμες.

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα βγαλουν αποτελέσματα. 5 χρόνια θα χρειαστούν.

Λογικά αυτοί οι 400 διοριστέοι θα έχουν διδακτορικό, 3 ξένες γλώσσες, πτυχίο 9,5 και προυπηρεσία 8 χρόνια.

Και εγώ έχω απορίες η αλήθεια είναι. Θα την κάνω για το γαμώτο :D Ποτέ δεν ξέρεις!!!

Πρώτα νομίζω την κάνει ηλεκτρονικά και μετά στέλνεις ότι γράφεις στην ηλεκτρονικη αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
 souzana13 μπορείς και να συνδεθείς μέσω ΓΓΠΣ. Πάντως δες την προκήρυξη στο ΣΤ κεφάλαιο που περιγράφει τρόπο συμπλήρωσης και δικαιολογητικά, τα έχει όλα αναλυτικά. Όλος ο πλανήτης θα κάνει αίτηση. Το θέμα είναι που ζητά να επιλέξουμε θέση και ρωτά στο τέλος για άλλη κενή θέση αν αποδέχεσαι. Δεν λέω δουλειά θέλουμε, αλλά να βρεθείς Νότια.... θεός φυλάξει αδερφέ... :'( :'( :'( Άσε που χλωμό να μας πάρουν. Αν είχαμε πριν τελειώσει το διδακτορικό ίσως, αλλά και πάλι δεν πιστεύω στις αξιοκρατικές διαδικασίες καμίας προκήρυξης. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2017, 02:34:22 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
400 θέσεις και καμία δεν είναι για αποφοίτους ΤΕΙ, τα οποία υποτίθεται ότι έχουν γίνει ισιδύναμα με τα ΑΕΙ...απίστευτη ξεφτίλα! οι προκυρήξεις του ΑΣΕΠ ειδικά για μονιμότητα, αναζητούν υποψήφιους με τις ικανότητες του superman και του batman...διδακτορικό, προυπηρεσία, ξένες γλώσσες και ένας θεός τι άλλο...

Αποσυνδεδεμένος gth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μα ούτε καν οι απόφοιτοι άλλων ΑΕΙ δεν έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν αίτηση.Συγκεκριμένα,οι δάσκαλοι κι οι νηπιαγωγοί δεν έχουμε αυτό το δικαίωμα,ενώ σχεδόν όλες οι άλλες ειδικότητες εκπαιδευτικών το έχουν.Έστειλε υποτίθεται κι η ΔΟΕ επιστολή για το θέμα,αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς περαιτέρω

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Πόση βλακεία πια!
Γιατί το λες αυτό; Ακόμα και στις χειρότερες εποχές που όλοι ζητουμε εργασία,η ζωή δεν μας επιτρέπει να τρέχουμε στου διαβόλου τα μέρη. Αν έχεις οικογένεια δυστυχώς είναι άλλοι σε προτεραιότητα πια. Και πίστεψέ με μιλώ για δυσκολίες με υπόσταση και όχι δήθεν.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος gth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το ωραίο είναι ότι είχε αποσυρθεί η εγκύκλιος μετά από διαμαρτυρίες κάποιων ειδικοτήτων και προσθεσανε κι άλλους πτυχιούχους,ενώ τώρα παρά την επιστολή της ΔΟΕ δεν έγινε τίποτα κι οι ημερομηνίες τρέχουν.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Δεν το πρόσεξα για τα ΑΕΙ( νηπιαγωγοι και δάσκαλοι).Νομίζω όλα τα πτυχία ήταν.Το θεώρησα αυτονόητο ότι όλοι πρέπει να μετέχουν.Πιστευω ότι όλοι έχουν άπειρα πτυχία και είθε να υπάρξει αξιοκρατία. δεν πιστεύω στην αξιοκρατία αλλά αυτό είναι άποψή μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2017, 05:35:52 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιατί το λες αυτό; Ακόμα και στις χειρότερες εποχές που όλοι ζητουμε εργασία,η ζωή δεν μας επιτρέπει να τρέχουμε στου διαβόλου τα μέρη. Αν έχεις οικογένεια δυστυχώς είναι άλλοι σε προτεραιότητα πια. Και πίστεψέ με μιλώ για δυσκολίες με υπόσταση και όχι δήθεν.

Όχι Θεοδώρα μου δεν αναφέρθηκα σε σένα. Εννοείται ο καθένας γνωρίζει τις υποχρεώσεις του και είναι δικαίωμά του να κανονίζει όπως θέλει τη ζωή του. Άλλο πράγμα με εξέπληξε, αλλά δεν πειράζει θα συγκρατηθώ.  :-X

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 1Κ/2017 για 404
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 26, 2017, 10:16:57 μμ »
Καλησπέρα, εαν γνωρίζει κάποιος/α για την ηλεκτρονική αίτηση και για τα στοιχεία μητρώου. Προσπαθώ να εισάγω ημερομηνία κτήσης πτυχίου, καταχωρεί μόνο για τρέχων έτος, είναι λάθος συστήματος; Στο θέμα της προυπηρεσίας έχει μήνες απασχολησης, για τις μέρες; Αντίστοιχα τι γράφουμε σε μήνες/μέρες ασφάλισης για αναπληρωτές/ ωρομίσθιους.
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Πολλές φορές κολλάει το σύστημα. Προσπαθήστε να αποσυνδεθειτε και να επανεισελθετε.

Αποσυνδεδεμένος fil@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσπαθώ να κάνω είσοδο και μου βγάζει ότι η κεντρική σελίδα του ΑΣΕΠ δεν λειτουργεί τι να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος _emily_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λύκος μαύρος και λιγνός...του πατέρα του καημός...
    • Προφίλ
Πραγματικά όλοι θα κάνουν την αίτηση!!! δοκίμασε ξανά και ξανά...λογικά λόγω υπερφόρτωσης κολλάει...
Εγώ έχω και άλλη απορία... το Α επίπεδο που έχουμε...μετράει για απόδειξη γνώσης υπολογιστών σε αυτήν την προκύρηξη;
Λύκος μαύρος και λιγνός...του πατέρα του καημός...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.