*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2017  (Αναγνώστηκε 509844 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1932 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:20:00 μμ »
Ας ελπίσουμε να ανοίξει το σύστημα να ξανακάνουμε αίτηση και να περιμένουμε ξανά.

Όσοι έχετε κάνει για φορείς στο παρελθόν, τα φώτα σας..Σκέφτομαι για πρώτη φορά να ζητήσω φορέα. Είμαι ΠΕ06..Έχω το δικαίωμα?
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:09:04 »

Αποσυνδεδεμένος apinf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1933 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:20:19 μμ »
Πε19-20 κανένας σε ΘΕσ/κη(Α΄και Β)΄. Εγώ πήρα σε Α/θμια Κιλκίς......Και πάλι όμως δεν μπορώ να το χωνέψω όλο αυτό που έγινε!!!!!! Γιατί;;;;; Γιατί όλη αυτή η αγωνία, το άγχος, ο φόβος;;;;;;; Δεν μπορεί....κάτι θα πρέπει να κάνουμε ώστε να μην επαναληφθεί!!!!! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να το αφήσουμε έτσι....όλοι.....είτε πήραμε απόσπαση, είτε όχι!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1934 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:22:43 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όσους πήραν απόσπαση. Μήπως ξέρει κάποιος να απαντήσει: Όταν εξετάζονται οι αιτήσεις και έχει αποδεχτεί κάποιος απόσπαση και στην πρωτοβάθμια, η σειρά προτίμησης εξετάζεται ταυτόχρονα και για τις δύο βαθμίδες ή αφού εξαντληθούν οι προτιμήσεις στη βθμια πηγαίνουν από την αρχή στις ίδιες περιοχές στη αβμια; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση συνάδερφος με λιγότερα μόρια να έχει αποσπαστεί στη βθμια επειδή έχει βάλει την περιοχή αυτή πιο ψηλά στις προτιμήσεις και να πάρει συνάδερφος με περισσότερα μόρια απόσπαση στη αθμια σε άλλη περιοχή αλλά που την είχε πρώτη προτίμηση: Δεν ξέρω αν είναι σαφής η διατύπωση μου.

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1935 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:25:42 μμ »
Πε19-20 κανένας σε ΘΕσ/κη(Α΄και Β)΄. Εγώ πήρα σε Α/θμια Κιλκίς......Και πάλι όμως δεν μπορώ να το χωνέψω όλο αυτό που έγινε!!!!!! Γιατί;;;;; Γιατί όλη αυτή η αγωνία, το άγχος, ο φόβος;;;;;;; Δεν μπορεί....κάτι θα πρέπει να κάνουμε ώστε να μην επαναληφθεί!!!!! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να το αφήσουμε έτσι....όλοι.....είτε πήραμε απόσπαση, είτε όχι!!!!!!!

Δυστυχώς όσοι πήραν θα αφήσουν τα πληκτρολόγια και την ενασχόληση ανακουφισμένοι που έληξε το βασανιστήριο και φυσικά δε μπορεί κανείς να τους κατηγορήσει για αυτό μετά από τέτοια μακρά αναμονή όλο το καλοκαίρι. Οι υπόλοιποι θα τα μαζέψουμε και θα πάμε στις θέσεις μας και θα το πάρουμε απόφαση γιατί μετά από τρία απανωτά χαστούκια και φέτος δεν ξέρω τι ψυχικά αποθέματα έχουμε να ξαναμπούμε σε μια τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:09:04 »

Αποσυνδεδεμένος Nord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1936 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:27:06 μμ »
Συγχαρητηρια στους αποσπασθεντες! Χαρηκα πραγματικα για τη γρηγορη διευθετηση του θεματος!

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1937 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:29:24 μμ »
Να κάνω μια παρατήρηση; έχει πάρα πολλές αποσπάσεις ΠΕ 08 και ΠΕ 16 που μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι δεν ικανοποιήθηκαν εξαρχής, αφού υπάρχουν πολλά κενά στους συγκεκριμένους κλάδους.

Μήπως αυτό έγινε διότι οι ενώσεις τους κινητοποιήθηκαν αμέσως και τους έκραξαν όπου μπορούσαν; Συγχαρητήρια σε όσους πήραν και καλή δύναμη στους υπόλοιπους!

Αποσυνδεδεμένος stape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1938 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:39:49 μμ »
Πέσαμε ηρωικά μαχόμενες κι εγώ και η Σοφία... Πάντως από τους 68 πήραν οι 36 (35 + 1 τροποποίηση). Συγχαρητήρια, παιδιά! Χαίρομαι που έπιασε τόπο όλο αυτό! Μακάρι να μην ξαναχρειαστεί!

Και το επιμύθιο... Οσο οι κατά προτεραιότητα αποσπάσεις δεν θεωρούνται έξτρα (α λα παλαιά) αλλά καλύπτουν μ αυτές τα λειτουργικά κενά σε μεγάλες περιφέρειες, π.χ. Α θεσσαλονικης, οι καραμπόλες (και ο διάολος ενίοτε) παίρνουν και τους γειτονικούς νομούς.
What might have been is an abstraction
Remaining a perpetual possibility
Only in a world of speculation.

T.S. Eliot - Burnt Norton (Four Quartets, 1936 / 1943)

Αποσυνδεδεμένος ann83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1939 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:45:28 μμ »
lλοιπον εχω αλλη ερωτηση τωρα πε 70 ειμαι, μπαινω οπσυδ μηπως μου δινει δικαιωμα για επανεξεταση (εχει περασει η ωρα μετα τις 5)κι εχει εξαφανιστει η προηγουμενη αιτηση επανεξετασης να θορυβυθω ή ειναι αναμενομενο?
Λόγω των περικοπών στις δαπάνες το φως στην άκρη του τούνελ είναι σβηστό σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος apinf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1940 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:53:28 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ ρε παιδιά όσους κινητοποιήθηκαν και ασχολήθηκαν και κουράστηκαν και.................υπομονή σε όσους άρχισαν να τα μαζεύουν για να πάνε στις οργανικές τους....ειλικρινά το σφίξιμο στο στομάχι δεν περνάει.......

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1941 στις: Αύγουστος 29, 2017, 06:58:50 μμ »
Συγχαρητηρια στους αποσπασθεντες! Χαρηκα πραγματικα για τη γρηγορη διευθετηση του θεματος!

+1

Αποσυνδεδεμένος thanvot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1942 στις: Αύγουστος 29, 2017, 07:21:47 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ ρε παιδιά όσους κινητοποιήθηκαν και ασχολήθηκαν και κουράστηκαν και.................υπομονή σε όσους άρχισαν να τα μαζεύουν για να πάνε στις οργανικές τους....ειλικρινά το σφίξιμο στο στομάχι δεν περνάει.......

Αυτό ακριβώς! Κι εγώ θερμο και χιλιοευχαριστώ την stape και όσους βοήθησαν για την διαμαρτυρία που υπογράψαμε. Μακάρι όλα να πάνε καλά και για τους υπολοίπους. Λυπητερό που δεν έδωσαν καθόλου κενά στην Θεσσαλονίκη για μας τους ΠΕ 19. Εγώ πήρα Κιλκίς! Ας ελπίσουμε αυτό το Υπουργείο να μης μας ταλαιπωρεί έτσι κάθε χρόνο και του χρόνου να θυμηθεί ότι αποσπάσεις γίνονται και για ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ λόγους..

Αποσυνδεδεμένος chess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Μην πυροβολείτε τον πιανίστα!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1943 στις: Αύγουστος 29, 2017, 07:23:39 μμ »
Η αδικία, εν μέρει, αποκαταστάθηκε, συγχαρητήρια και καλή σχολική χρονιά σε όλους.
αλλά αυτό το πράγμα δεν πάει άλλο, κάτι πρέπει να αλλάξει, να μην το ζήσει κανένας ποτέ του από δω και πέρα αν γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος thriskeftika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1944 στις: Αύγουστος 29, 2017, 07:26:44 μμ »
Άνοιξε και το ΟΠΣΥΔ

Σας ενημερώνουμε ότι είναι πλέον διαθέσιμη η on-line υποβολή ενστάσεων, επανεξετάσεων, νέων αιτήσεων και ανακλήσεων αποσπάσεων σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ ΣΜΕΑΕ και σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος sigurrosis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1945 στις: Αύγουστος 29, 2017, 07:32:37 μμ »
Όσοι ΠΕ19-20 δεν πήρατε Θεσσαλονίκη και καταλήξατε σε γύρω νόμους κάντε μια αίτηση δεν περίπτωση που σε μια ενδεχόμενη Γ φάση ανοίξουν κενά. Μήπως και καταφέρουμε κι εμείς να πάρουμε τη θέση σας. :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.