*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2017  (Αναγνώστηκε 510620 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1960 στις: Αύγουστος 29, 2017, 09:37:52 μμ »
Χάρηκα που είδα ονόματα γνωστών στις αποσπάσεις. Συγχαρητήρια και σε σας που αγωνιστήκατε αν και δεν πήρατε. Σας εύχομαι να πάρετε στην επόμενη φάση. Θα προκύψουν κενά στην αρχή της χρονιάς. Αρκεί να μην μπλέξετε με την αποδέσμευση ... Σας εύχομαι το καλύτερο.

Σ ευχαριστώ πολύ. Ζητήσαμε το αυτονόητο και χαίρομαι που έπιασε τόπο το εγχείρημα. Δεν ξέρω τι να σου ευχηθώ εκτός από καλή χρονιά, δεν ξέρω αν ζητούσες/πήρες απόσπαση. Όσο για γ φάση, μάλλον θα μας φάει η μαρμάγκα.  :(
What might have been is an abstraction
Remaining a perpetual possibility
Only in a world of speculation.

T.S. Eliot - Burnt Norton (Four Quartets, 1936 / 1943)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:39 »

Αποσυνδεδεμένος german2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1961 στις: Αύγουστος 29, 2017, 09:43:02 μμ »
Με τη σειρά μου να ευχαριστήσω κι εγώ την staple και τη Σοφία. Κουράγιο για την επόμενη φάση κορίτσια! Μας δείξατε οτι υπάρχει κι άλλος δρόμος.Όχι μόνο αυτός της αυτολύπησης και της παράδοσης.😁

Αποσυνδεδεμένος stape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1962 στις: Αύγουστος 29, 2017, 09:48:46 μμ »
Θενκς, που λέμε και μεις οι Αγγλοι, και κάπου εδώ να το λήξουμε, ε?  :P Πάντως, έχει πολύ ενδιαφέρον να διαπιστώνεις την φύση των ανθρώπων... Τα ευχαριστώ εδώ και τηλεφωνικά είναι από συναδέλφους όλων των ειδικοτήτων εκτός από τη δικιά μας, με εξαίρεση μέχρι στιγμής ένα άτομο!

 :D

Over and out.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2017, 09:50:47 μμ από stape »
What might have been is an abstraction
Remaining a perpetual possibility
Only in a world of speculation.

T.S. Eliot - Burnt Norton (Four Quartets, 1936 / 1943)

Αποσυνδεδεμένος chess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Μην πυροβολείτε τον πιανίστα!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1963 στις: Αύγουστος 29, 2017, 09:55:00 μμ »
Να ξαναπώ και γω ότι και ό,τι γράφτηκε εδώ μέσα πιστεύω βοήθησε, οδήγησε και σε οργανωμένες διαμαρτυρίες και βοήθησε στην έκφραση της αγανάκτησης πολλών ανθρώπων. καλή δύναμη σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:39 »

Αποσυνδεδεμένος chess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Μην πυροβολείτε τον πιανίστα!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1964 στις: Αύγουστος 29, 2017, 09:58:27 μμ »
και μια ερώτηση για επιβεβαίωση, θα ενδιαφέρει πολλούς.
όποιος πήρε απόσπααση μπορεί να αιτηθεί επανεξέταση για άλλη περιοχή ενδεχομένως με νέα κενά κατά την γ φάση (ψιλοσπάνιο βέβαια) χωρίς να θιχτεί η τωρινή του απόσπαση;

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1965 στις: Αύγουστος 29, 2017, 10:04:59 μμ »
Πέσαμε ηρωικά μαχόμενες κι εγώ και η Σοφία... Πάντως από τους 68 πήραν οι 36 (35 + 1 τροποποίηση). Συγχαρητήρια, παιδιά! Χαίρομαι που έπιασε τόπο όλο αυτό! Μακάρι να μην ξαναχρειαστεί!

Και το επιμύθιο... Οσο οι κατά προτεραιότητα αποσπάσεις δεν θεωρούνται έξτρα (α λα παλαιά) αλλά καλύπτουν μ αυτές τα λειτουργικά κενά σε μεγάλες περιφέρειες, π.χ. Α θεσσαλονικης, οι καραμπόλες (και ο διάολος ενίοτε) παίρνουν και τους γειτονικούς νομούς.


Εύχομαι,κορίτσια,ν πάρετε σύντομα την πολυπόθητη απόσπαση!Κ σεις κ όσο περισσότεροι συνάδελφοι...Είστε αξιέπαινες πάντως για την πρωτοβουλία.Ας γίνει το φετινό χουνερι μάθημα,κ ας δραστηριοποιηθούμε από τώρα για του χρόνου...Καλή τοποθέτηση σ όλους,καλή δύναμη σε όσους δεν αποσπάστηκαν, εύχομαι πραγματικά ο,τι καλύτερο!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1966 στις: Αύγουστος 29, 2017, 10:25:36 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όσους πήραν απόσπαση. Μήπως ξέρει κάποιος να απαντήσει: Όταν εξετάζονται οι αιτήσεις και έχει αποδεχτεί κάποιος απόσπαση και στην πρωτοβάθμια, η σειρά προτίμησης εξετάζεται ταυτόχρονα και για τις δύο βαθμίδες ή αφού εξαντληθούν οι προτιμήσεις στη βθμια πηγαίνουν από την αρχή στις ίδιες περιοχές στη αβμια; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση συνάδερφος με λιγότερα μόρια να έχει αποσπαστεί στη βθμια επειδή έχει βάλει την περιοχή αυτή πιο ψηλά στις προτιμήσεις και να πάρει συνάδερφος με περισσότερα μόρια απόσπαση στη αθμια σε άλλη περιοχή αλλά που την είχε πρώτη προτίμηση: Δεν ξέρω αν είναι σαφής η διατύπωση μου.


Κάτι παρόμοιο είχα ρωτήσει μέσω μεηλ κ ειχαν απαντήσει αυτό:"Για απόσπαση από δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια της οργανικής σας, θα πρέπει να απευθυνθείτε στο ΠΥΣΔΕ όπου ανήκετε. Τέτοιου είδους αποσπάσεις δεν γίνονται από το ΟΠΣΥΔ. Σε αντίθετη περίπτωση, θα ληφθεί υπόψιν η σειρά προτίμησης πρώτα και όχι η βαθμίδα. "
Είχα στείλει μεηλ στην ομάδα υποστήριξης οπσυδ για ν μου πουν πως τρέχει το σύστημα.Βεβαια, όταν πήρα τηλέφωνο,μου τ παν αλλιώς.Οτι βλέπουν τη βαθμίδα.Διαλεγεις κ παίρνεις...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1967 στις: Αύγουστος 29, 2017, 10:26:23 μμ »
Καλή τοποθέτηση και καλή δύναμη σε όλους.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1968 στις: Αύγουστος 29, 2017, 10:41:46 μμ »
Μπράβο ρε παιδιά! Βλέπω ανακουφισμένους ανθρώπους και αυτό με χαροποιεί. Μπορεί εγώ να μην πήρα αλλά από τους πέντε φίλους μου συναδέλφους οι 4 πήραν κοντά στα σπίτια τους και αυτό είναι μια τεράστια ανάσα μπροστά στον επιθανάτιο ρόγχο των τελευταίων ημερών!

Άντε και στα δικά μας :)

Το αξίζεις, μόνο και μόνο, επειδή χαίρεσαι με την χαρά των άλλων. Σπάνιο στις μέρες μας.

Ισχύει!! Συμφωνώ με perastikos_kav!! ;)
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος londinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1969 στις: Αύγουστος 29, 2017, 10:52:33 μμ »
Πέσαμε ηρωικά μαχόμενες κι εγώ και η Σοφία... Πάντως από τους 68 πήραν οι 36 (35 + 1 τροποποίηση). Συγχαρητήρια, παιδιά! Χαίρομαι που έπιασε τόπο όλο αυτό! Μακάρι να μην ξαναχρειαστεί!

Και το επιμύθιο... Οσο οι κατά προτεραιότητα αποσπάσεις δεν θεωρούνται έξτρα (α λα παλαιά) αλλά καλύπτουν μ αυτές τα λειτουργικά κενά σε μεγάλες περιφέρειες, π.χ. Α θεσσαλονικης, οι καραμπόλες (και ο διάολος ενίοτε) παίρνουν και τους γειτονικούς νομούς.


εγω θα προσευχηθω αποψε μαζι με το ευχαριστω μου να παρετε εσυ κι η Σοφία. πραγματικα λυπηθηκα πολυ που δεν πηρατε μετα απο τοσο αγωνα που κανατε ειδικα εσεις οι 2 που το ξεκινησατε.... αλλα ειμαι σιγουρη θα παρετε με την γ φαση.
Keep the faith ladies!!!!

Αποσυνδεδεμένος Rt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1970 στις: Αύγουστος 29, 2017, 11:02:25 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όσους τακτοποιήθηκαν! Καλα αποτελέσματα και καλη δύναμη σε όσους περιμένουμε κάτι

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1971 στις: Αύγουστος 29, 2017, 11:35:52 μμ »
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που αγωνίστηκαν και δικαιώθηκαν! Τι θα απογίνει με εμάς του ΠΥΣΔΕ που ξανακάναμε επανεξέταση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ; Γνωρίζει κανείς κάτι και θα ήθελε να το μοιραστεί μαζί μας;
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1972 στις: Αύγουστος 30, 2017, 12:14:03 πμ »
Θενκς, που λέμε και μεις οι Αγγλοι, και κάπου εδώ να το λήξουμε, ε?  :P Πάντως, έχει πολύ ενδιαφέρον να διαπιστώνεις την φύση των ανθρώπων... Τα ευχαριστώ εδώ και τηλεφωνικά είναι από συναδέλφους όλων των ειδικοτήτων εκτός από τη δικιά μας, με εξαίρεση μέχρι στιγμής ένα άτομο!

 :D

Over and out.

Ίσως και εμένα. Και ό,πως το πάρει κανείς.

Τα όσα "κάνατε", δεν αναιρούν τη "φύση" ειδικά του Έλληνα....Και θα επανέλθει και ξανά και ξανά....Και ξανά....Τίποτα δε θα αλλάξει.

Κρίμα @guestteacher.
http://www.pde.gr/index.php?topic=33782.msg976465#msg976465

@guesteacher
Είσαι ο λόγος που αναιρώ την υπόσχεσή μου να ξαναγράψω στο pde (αυτοδιαγραφή).

Λοιπόν:

Πέρα από από τις πράξεις Δ/νσεων-Περιφερειών και λοιπών κ τα λοιπά:
Δίνε ονοματεπώνυμα και αντίστοιχα των υπογράφοντων

Να τα κάνω pin παντού.

Ας αποσυρθώ πάλι στην "τρύπα" μου......

Αποσυνδεδεμένος stape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #1973 στις: Αύγουστος 30, 2017, 08:29:27 πμ »
Καλημέρα. ΟΠΣΥΔ οκ.

Και για να ακριβολογούμε στατιστικώς, 37 από τους 68 (35 + 2 τροπ). Οποιος μάθει τίποτα για γ φάση, ρίχτε κάνα μήνυμα κι εδώ, παιδιά. Ευχαριστώ!



What might have been is an abstraction
Remaining a perpetual possibility
Only in a world of speculation.

T.S. Eliot - Burnt Norton (Four Quartets, 1936 / 1943)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.