*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2017  (Αναγνώστηκε 509526 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KATRINA22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2170 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 03:20:47 μμ »
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Γ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ
 ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ !!!!!!!!
ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ !!!!!
ΟΥΔΕΜΙΑ ΑΛΗΛΕΓΓΥΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΒΙΩΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:22:44 »

Αποσυνδεδεμένος tzizzzz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2171 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 04:01:53 μμ »
λοιπόν συνάδελφοι μόλις κατάφερα μετά από προσπάθεια 2 ωρών να μιλήσω με το υπουργείο και στην ερώτηση μου για το πότε θα γίνει η γ φάση αποσπάσεων η απάντηση ήταν οτι, καταρχήν κυρία μου δεν γνωρίζουμε αν θα γίνει γ φάση, και όταν ρώτησα γιατί τότε ανοίξατε το ΟΠΣΥΔ?μου απάντησε οτι με κάποιο τρόπο έπρεπε να δια χειριστούν τόσες αιτήσεις.λοιπόν , αυτοί μας δουλεύουν κανονικά, θέλουν να μας ξεκάνουν τελείως ψυχολογικά, πρέπει να τρελάνουμε στην κυριολεξία τους αιρετούς ούτως ώστε να πιέσουν αυτοί στο υπουργείο
 

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2172 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 04:03:10 μμ »
Γ φάση αποσπάσεων;; εδώ δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμα σε πολλά ΠΥΣΔΕ υπεράριθμοι, διαθεσίτες, αποσπασμένοι α και β φάσης, αιτούντες εσωτερική απόσπαση ;D , επιπλέον εκκρεμούν οι διαθέσεις στην α/θμια και η ολοκλήρωση τοποθετήσεων των κοινών ειδικοτήτων, οι αποσπάσεις ομοσπονδιακών προπονητών και οι αποσπάσεις στα ΑΕΙ, όπως και οι μετατάξεις στα ΑΕΙ (μιλάμε για 500+ άτομα)κλπ..Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για απόσπαση σε θέση συντονιστή εκπαίδευσης προσφύγων σε περιφερειακές δνσεις αθμιας και βθμιας εκπαίδευσης.
http://www.minedu.gov.gr/news/30099-07-09-17-prosklisi-monimon-ekp-kon-avathmias-vvathmias-gia-aitiseis-apospasis-gia-syntontistes-ekpaidefsis-prosfygon-sep
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2173 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 04:15:20 μμ »
Είμαστε πολλοί στην ίδια φάση. Ξενοδοχείο για όσο αντέχει η τσέπη και η καρδιά....
Να προσθέσω στα παραπάνω που είπε η silkcut τις τοποθετήσεις υποδιευθυντών (σχολείων και ΕΚ) και τομεαρχών στα ΕΠΑΛ. Σε πρόσφατη επικοινωνία με αιρετό, πιέζουν και μάλλον θα προηγηθούν οι αποσπάσεις στην Τριτοβάθμια. Δυστυχώς έχω την εκτίμηση ότι θα πατήσουμε Οκτώβρη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:22:44 »

Αποσυνδεδεμένος KATRINA22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2174 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 04:17:37 μμ »
ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ?
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟΣΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ  ΧΩΡΙΣ ΩΡΑΡΙΟ?
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΙΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ Κ.Τ.Λ.) ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ

Αποσυνδεδεμένος Rt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2175 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 04:29:03 μμ »
Και οταν (αμα) βγουν οι χρωστουμενες αποσπάσεις όσοι πάρουν (καποιοι απο εμας χλωμο το βλεπω οπως χρονια τωρα..) θα περιμενουν αντικατασταση; (νεες ταλαιπωριες δηλαδη;;)

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2176 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 06:01:14 μμ »
Και οταν (αμα) βγουν οι χρωστουμενες αποσπάσεις όσοι πάρουν (καποιοι απο εμας χλωμο το βλεπω οπως χρονια τωρα..) θα περιμενουν αντικατασταση; (νεες ταλαιπωριες δηλαδη;;)
Ναι έτσι έχει γίνει και στο παρελθόν πχ επί Αρβ  ;D.......τον Οκτώβρη του 2013 αν θυμάμαι καλά...η απόφαση δεν εκτελείται αν δεν έρθει ο αντικαταστάτης (ν.3848/10 της Αννούλας)..έτσι την πάτησαν πολλοί τότε..κ πήραν απόσπαση στα χαρτιά.. ;D..
Είμαστε πολλοί στην ίδια φάση. Ξενοδοχείο για όσο αντέχει η τσέπη και η καρδιά....
Να προσθέσω στα παραπάνω που είπε η silkcut τις τοποθετήσεις υποδιευθυντών (σχολείων και ΕΚ) και τομεαρχών στα ΕΠΑΛ. Σε πρόσφατη επικοινωνία με αιρετό, πιέζουν και μάλλον θα προηγηθούν οι αποσπάσεις στην Τριτοβάθμια. Δυστυχώς έχω την εκτίμηση ότι θα πατήσουμε Οκτώβρη.
Το υπουργείο 3/9 ανακοίνωσε ότι τις εκκρεμότητες σε αποσπάσεις και μετατάξεις θα τις ολοκληρώσει τέλος Σεπτέμβρη..οπότε καλό Οκτώβρη σε κάθε περίπτωση..εξάλλου άλλες 3 βδομάδες Σεπτέμβρη έμειναν :-\...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2017, 06:04:03 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος thanvot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2177 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 08:57:27 μμ »
λοιπόν συνάδελφοι μόλις κατάφερα μετά από προσπάθεια 2 ωρών να μιλήσω με το υπουργείο και στην ερώτηση μου για το πότε θα γίνει η γ φάση αποσπάσεων η απάντηση ήταν οτι, καταρχήν κυρία μου δεν γνωρίζουμε αν θα γίνει γ φάση, και όταν ρώτησα γιατί τότε ανοίξατε το ΟΠΣΥΔ?μου απάντησε οτι με κάποιο τρόπο έπρεπε να δια χειριστούν τόσες αιτήσεις.λοιπόν , αυτοί μας δουλεύουν κανονικά, θέλουν να μας ξεκάνουν τελείως ψυχολογικά, πρέπει να τρελάνουμε στην κυριολεξία τους αιρετούς ούτως ώστε να πιέσουν αυτοί στο υπουργείο

Πιέζουν, ουουου... τι να σου πω!

http://nekordis64.blogspot.gr/2017/09/blog-post_6.html

Αποσυνδεδεμένος evangelia1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2178 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 11:08:32 μμ »
Υπομονή!!εμένα βγήκε τελικά η απόσπαση μου εντός  πυσπε  είμαι μόνιμη Α/θμια Π70 ανατολική αττική ,και μεχρι αυτή τη στιγμή  ανήκω ακόμα στην οργανική μου βαση νόμου αφού δεν υπάρχει αντικαταστάτης , μπαλάκι στα 2 σχολεία και οι δύο διευθυντές μου λένε ο καθένας απο τη μεριά του " ανήκεις εδώ " τάξη πώς να πάρω ? υποτίθεται επαναληπτική θα είχα !!οπότε άγνωστο!Η απόλυτη ξεφτίλα!! Παρακαλάμε  ναρθουν αναπληρωτές! Να σημειώσω ότι έδωσαν απόσπαση σε 3 από το σχολείο μας !! Τα λόγια είναι περριτά!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2179 στις: Σεπτέμβριος 08, 2017, 02:45:15 μμ »
Κάποιοι αγωνιούν για την τοποθέτησή τους μέσω των πάσης φύσεως αποσπάσεων, αλλά η ηγεσία έχει άλλες προτεραιότητες:
https://www.esos.gr/arthra/52634/apospaseis-ekpaideytikon-sto-grafeio-toy-yf-paideias
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος teaching

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2181 στις: Σεπτέμβριος 08, 2017, 04:07:42 μμ »
Για όσους απο εμάς περιμένουμε γ' φάση αποσπάσεων...

Κατα τα άλλα δεν υπήρχαν κενά...

http://www.alfavita.gr/arthron/anakoinoseis/ypiresiakes-metavoles-kata-dokoyn-poy-tsakizoyn-toys-ekpaideytikoys-kai

Αποσυνδεδεμένος teaching

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2182 στις: Σεπτέμβριος 08, 2017, 04:18:46 μμ »
Το έγγραφο για εναν περιεργο λόγο δεν το φορτώνει στις σελίδες των άλλων Διευθύνσεων ...
Error..

Μόνο στη α/βαθμια Σερρων το βρήκα:
http://dipeserron.gr/archives/4337

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2183 στις: Σεπτέμβριος 08, 2017, 05:03:32 μμ »
Υπάρχει και τη διεύθυνση πρωτοβάθμιας Ανατολικής Θεσσαλονίκης.

Το έγγραφο για εναν περιεργο λόγο δεν το φορτώνει στις σελίδες των άλλων Διευθύνσεων ...
Error..

Μόνο στη α/βαθμια Σερρων το βρήκα:
http://dipeserron.gr/archives/4337

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159631
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 482
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.