*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18  (Αναγνώστηκε 66979 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kode89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 21, 2017, 07:34:43 μμ »
     Παιδιά  ξέρετε ποτέ ξεκινούν οι δηλώσεις περιοχών;

Μάλλον την Παρασκευή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:35 »

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 22, 2017, 12:01:48 πμ »
Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα φθάσει γύρω στο 1250-1300. Πιστεύω ότι αν δηλώσεις όλες τις περιοχές ανά την Ελλάδα και μειωμένου ωραρίου έχεις πολλές πιθανότητες.
Αν φτάσει εκεί είμαι σίγουρα μέσα...καλή τύχη συνάδελφε/οι!

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 22, 2017, 02:53:57 μμ »
Αν φτάσει εκεί είμαι σίγουρα μέσα...καλή τύχη συνάδελφε/οι!
Κάτι πρέπει να γίνει με μερικά μεταπτυχιακά που δίνονται όπως να΄ναι. Δεν γίνεται να είναι σε τέρμα ψηλά θέση κάποιοι με τέτοιου είδους μεταπτυχιακά και εμείς που φτύσαμε αίμα τόσο σε εργασίες όσο και οικονομικά να περιμένουμε Οκτώβριο-Νοέμβριο για να δουλέψουμε.

Αποσυνδεδεμένος kode89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 22, 2017, 04:00:43 μμ »
Κάτι πρέπει να γίνει με μερικά μεταπτυχιακά που δίνονται όπως να΄ναι. Δεν γίνεται να είναι σε τέρμα ψηλά θέση κάποιοι με τέτοιου είδους μεταπτυχιακά και εμείς που φτύσαμε αίμα τόσο σε εργασίες όσο και οικονομικά να περιμένουμε Οκτώβριο-Νοέμβριο για να δουλέψουμε.

Γενικότερα όμως σε κάθε τομέα υπάρχουν μεταπτυχιακά πιο ''εύκολα'' ή/και πιο ''φθηνά'', τα οποία δίνουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα και ευκαιρίες στο δημόσιο. Πιστεύω στην Ειδική Αγωγή έχει μπει μια σειρά πλέον, με τα κριτήρια συνάφειας που απαιτούν και πρακτική άσκηση. Στο παρελθόν όντως υπήρξαν άτομα που επωφελήθηκαν από το χαλαρό πλαίσιο που ίσχυε και ολοκλήρωσαν μεταπτυχιακά σε σύντομο χρόνο και χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:35 »

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 22, 2017, 05:37:23 μμ »
Κάτι πρέπει να γίνει με μερικά μεταπτυχιακά που δίνονται όπως να΄ναι. Δεν γίνεται να είναι σε τέρμα ψηλά θέση κάποιοι με τέτοιου είδους μεταπτυχιακά και εμείς που φτύσαμε αίμα τόσο σε εργασίες όσο και οικονομικά να περιμένουμε Οκτώβριο-Νοέμβριο για να δουλέψουμε.
Αυτό ξαναπές το! Μακάρι να προσληφθώ τουλάχιστον νοεμβρη.
Να ξεκινήσω από κάπου..ίδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 22, 2017, 05:41:26 μμ »
Κάτι πρέπει να γίνει με μερικά μεταπτυχιακά που δίνονται όπως να΄ναι. Δεν γίνεται να είναι σε τέρμα ψηλά θέση κάποιοι με τέτοιου είδους μεταπτυχιακά και εμείς που φτύσαμε αίμα τόσο σε εργασίες όσο και οικονομικά να περιμένουμε Οκτώβριο-Νοέμβριο για να δουλέψουμε.

Έτσι είναι.Ας γίνει ανδρομικος ελεγχος αν είναι αν και αποκλείεται.γνωστή μου τελείωσε το 15 τη σχολή και το 16 είχε πάρει και την αναγνώριση από δοαταπ.5 μήνες ήταν το μεταπτυχιακό...; Μόνο ο ΣΑΤΕΑ μπορεί να το διεκδικήσει αυτό που έχει δύναμη.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 22, 2017, 05:47:08 μμ »

Δυστυχώς, δεν πρόκειται να γίνει ο αναδρομικός έλεγχος, αφού παντου υπάρχουν κάτοχοι τέτοιων πτυχίων και δεν τους συμφέρει μια τέτοια κίνηση.... συνεπώς, εμποδια θα έβαζαν σε κάθε τέτοια πρωτοβουλία. Για δοκίμασε να το προτείνεις αυτό σε ένα σύλλογο, να δουμε τί απάντηση θα λάβεις..
Δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 22, 2017, 06:13:52 μμ »
Έτσι είναι.Ας γίνει ανδρομικος ελεγχος αν είναι αν και αποκλείεται.γνωστή μου τελείωσε το 15 τη σχολή και το 16 είχε πάρει και την αναγνώριση από δοαταπ.5 μήνες ήταν το μεταπτυχιακό...; Μόνο ο ΣΑΤΕΑ μπορεί να το διεκδικήσει αυτό που έχει δύναμη.
Υπάρχει μια άτυπη Omerta ελέω συναδελφικής αλληλεγγύης. Εμένα γνωστός μου έχει Ιταλικό μεταπτυχιακό χωρίς να ξέρει γρι ιταλικά και από ότι μου είχε πει γελώντας. Καμία σχέση με το Κυπριακό που μας βγάλανε το λάδι.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 22, 2017, 06:28:32 μμ »

Εχω δει τις υπογραφές των διαμαρτυρηθέντων εκείνων των μάστερ που δεν πληρούσαν τα κριτήρια και που τη γλίτωσαν στο ''παρά τρίχα'' και εργάζονται με αυτά. Ανάμεσά τους υπάρχουν  και άτομα που κινούν τα νήματα σε ομάδες και άμα πας να τους πεις κάτι σχετικά με αναδρομικό έλεγχο των μεταπτυχιακών, δεν σού απαντούν ευθέως, σε κατηγορούν για αντισυναδελφικότητα και σού λένε ότι οι εκπαιδευτικοί πρέπει να είναι συσπειρωμένοι και να έχουν όλοι στόχο τον μόνιμο διορισμό. Θεωρώ ότι μανούλες στις απαντήσεις είναι κάποιοι από δαύτους.

Αναδρομικός έλεγχος πρέπει να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 22, 2017, 07:51:02 μμ »
Εχω δει τις υπογραφές των διαμαρτυρηθέντων εκείνων των μάστερ που δεν πληρούσαν τα κριτήρια και που τη γλίτωσαν στο ''παρά τρίχα'' και εργάζονται με αυτά. Ανάμεσά τους υπάρχουν  και άτομα που κινούν τα νήματα σε ομάδες και άμα πας να τους πεις κάτι σχετικά με αναδρομικό έλεγχο των μεταπτυχιακών, δεν σού απαντούν ευθέως, σε κατηγορούν για αντισυναδελφικότητα και σού λένε ότι οι εκπαιδευτικοί πρέπει να είναι συσπειρωμένοι και να έχουν όλοι στόχο τον μόνιμο διορισμό. Θεωρώ ότι μανούλες στις απαντήσεις είναι κάποιοι από δαύτους.

Αναδρομικός έλεγχος πρέπει να γίνει.

από την στιγμή που πέρασε τον έλεγχο του δοαταπ, έλεγχο ως προς τι;

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 22, 2017, 08:14:43 μμ »
Εχω δει τις υπογραφές των διαμαρτυρηθέντων εκείνων των μάστερ που δεν πληρούσαν τα κριτήρια και που τη γλίτωσαν στο ''παρά τρίχα'' και εργάζονται με αυτά. Ανάμεσά τους υπάρχουν  και άτομα που κινούν τα νήματα σε ομάδες και άμα πας να τους πεις κάτι σχετικά με αναδρομικό έλεγχο των μεταπτυχιακών, δεν σού απαντούν ευθέως, σε κατηγορούν για αντισυναδελφικότητα και σού λένε ότι οι εκπαιδευτικοί πρέπει να είναι συσπειρωμένοι και να έχουν όλοι στόχο τον μόνιμο διορισμό. Θεωρώ ότι μανούλες στις απαντήσεις είναι κάποιοι από δαύτους.

Αναδρομικός έλεγχος πρέπει να γίνει.
Είναι φυσικό από τη στιγμή που είναι πλασαρισμένοι τόσο ψηλά και ο μόνιμος διορισμός τους αφορά σίγουρα περισσότερο από εμάς. Έχω μάθει και εγώ τί παίζει με τα κονέ στο υπουργείο και έχω φρικάρει. Τσπ καλό Νοέμβρη πάλι όπου κάτσει η μπίλια.

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 24, 2017, 12:15:41 μμ »
Κάτι διάβασα για 750 περίπου προσληψεις Α φαση για φιλολογους.. αντε να δουμε..κι περιοχες απο αυριο μαλλον..

Αποσυνδεδεμένος trala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 24, 2017, 03:10:24 μμ »
Κάτι διάβασα για 750 περίπου προσληψεις Α φαση για φιλολογους.. αντε να δουμε..κι περιοχες απο αυριο μαλλον..

750 φιλολογοι; Αυτό δεν υπάρχει ούτε σαν ανεκδοτο. Γύρω στους 330 παιρνει α φάση.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2017 - 18
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 24, 2017, 04:13:05 μμ »
750 φιλολογοι; Αυτό δεν υπάρχει ούτε σαν ανεκδοτο. Γύρω στους 330 παιρνει α φάση.

https://xenesglosses.eu/2017/08/poses-proslipseis-filologon-eidikis-mporei-echoume-stin-fasi-gia-smeae/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.