*

Αποστολέας Θέμα: Μελλοντικοί... διορισμοί  (Αναγνώστηκε 81063 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #490 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 12:02:37 πμ »
μαλιστα...απλα καταλαβες...οτι λεω την αληθεια..και αυτη ειναι...
εαν δεν εισαι στο δημοσιο..μπορει να φυγεις ανα πασα στιγμη...

οχι δεν ειμαι ειρωνικος...
αν ηθελα να ειμαι...θα ελεγα οτι στα κατα τη δ.εκπαιδευσης........οτι τωρα βλεπω ενα ...

δεν ξερω απο χαλιφες...και οχι δεν θελω να παρω την θεση απο κανεναν...
απλα ειναι καλο καμια φορα να δειτε και την σκεψη ..περα απο το κυκλο που τα λετε καθε μερα...

οτι εκατσες να δεις τα παλια μου μνμ  για να βρεις κατι...(παλι καλα που δεν γραφω συχνα)..που δεν βρηκες και κατι...ειναι
αστειο...

εαν δεν ηθελα να δω την ταινια μου...θα εψαχνα και τα δικα σου...για να δω...εαν εισαι με το πορτοκαλι ή με τους αλλους...
εαν εισαι με αυτους που δεν εχουν δωσει ασεπ...τοτε θα γινομουν...ειρωνικος...

Θα σε απογοητεύσω δεν είμαι με κανέναν από αυτούς.....
Αν διαβάσεις τα σχόλια μου...που αποκλείεται να μην τα διάβασες...θα παρατηρούσες ότι είμαι υπέρ του γραπτού ΑΣΕΠ, υπέρ του διορισμού μόνο με τα μόρια του διαγωνισμού και προσμέτρηση των υπολοίπων κριτηρίων μετα τον διορισμό.
Οταν μαλιστα αρχισαν να ισχυουν οι διαφοροι πινακες εξεφρασα ευθαρσως την γνωμη οτι αυτοι μονο προβληματα θα δημιουργουσαν, οπως και εγινε. Φυσικα τοτε εισεπραξα διαφορους χαρακτηρισμους και δεν ασχοληθηκα περαιτερω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2018, 12:12:28 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:29:30 »

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #491 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 12:09:18 πμ »
Θα σε απογοητεύσω δεν τα διάβασα...
αλλά εγώ συμφωνώ απόλυτα με τα θέλω σου για τον άσεπ.
. Καλή σου νύχτα

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #492 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 12:31:03 πμ »
  Επειδή γραφω κι εγώ και ο Anemos ταυτόχρονα μάλλον πάνω στη βιασύνη μπέρδεψες τα μνμ μας. Εγώ δεν είπα ότι με ειρωνευεσαι , ήμουν όμως αυτή που είπε για τα 40 χλμ. Θα σου πω λοιπόν μιας και το έθιξες ότι ναι είμαι με ΑΣΕΠ-επειδή σε κάποιο σημείο αναρωτήθηκες  ή μάλλον είπες ότι ελπίζεις να είναι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου με ΑΣΕΠ- και να σε πληροφορήσω ότι σε χωριά της Αιτ/νιας, της Κρήτης , της Λέσβου κλπ κλπ κλπ οι δρόμοι είναι σκοτωστρες και το να κάνεις τόσα και ακόμα περισσότερα χλμ κάθε μέρα να πας και άλλα τόσα να γυρίσεις ,με βροχές που δεν βλέπεις μπροστά σου το χειμώνα και με πάγους και και και.... και να βιαζεσσαι κ από πάνω να φτάσεις εγκαιρως-γιατί δεν πας εκδρομή για να πηγαίνεις με το πάσο σου- σε δρόμους τόσο στενους και γεμάτους στροφές ειναι άκρως επικινδυνο και ας γελάνε μερικοί .  Τέλοσπαντων, δεν είναι στις προθέσεις μου να διαπληκτίζομαι , αλλά καλό είναι να σταματησουμε την ευκολη κριτική για τον άλλον, νομίζοντας ότι εμείς μόνο ταλαιπωρούμαστε...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #493 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 12:42:01 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω από που είδες την ειρωνια?
Δεν  βλεπω να είναι το χειρότερο  να κάνεις 40 χιλιόμετρα για να αλλάξεις σχολείο... Γιατί έχω στο μυαλό μου καθηγητές που δουλεύουν για ελάχιστα ευρώ την ώρα, επιστρέφουν δώρα  και δουλεύουν έξτρα ώρες δωρεάν...
Και τα 2 παραδείγματα άσχημα και ελπίζω όχι ο γενικός κανόνας.... Το δικό μου άσχημο παράδειγμα... Θα πήγαινε και με τα πόδια τα 40 χιλιόμετρα...

Όσο για τα παιδιά τα περισσότερα από 4 - 10 άτομα
Για την ομοιομορφία... Αυτό ίσχυε όταν ο μισθός ήταν 1500€ στον αναπληρωτή..

Ο φυσικός δάσκαλος είναι αυτός που είναι στο σχολείο ( ελπίζω με άσεπ)... Και έχει την υποστήριξη μου.... Όταν δεν αφήνει τα παιδιά να κοιμούνται στα θρανία.... Δεν τους λέει αυτό το ξέρετε.... Δεν τους αφήνει να κάνουν τα μαθήματα του φροντιστήριο την ώρα του μαθήματος του...
Τους κάνει μάθημα...

Όπως είπα το μάθημα στα 25++παιδια δεν είναι καθόλου εύκολο...
Και για αυτό λέω να μείνουν αυτοί που μπορούν  ...
Δεν μπορούν όλοι...
Σε όλα τα μνμ μου... Είπα να υπάρχει αξιολόγηση... Πράγμα που αρκετοί έχετε ξεχάσει...
Δεν κάνουν όλοι.... αν πάτε αύριο για δουλειά... Δείτε τους συναδέλφους σας.. και σκέφτηκε εάν είχατε δικό σας σχολείο αν θα τους περνάτε....

   Και το τελευταίο πριν καληνυχτίσω, εμείς στα σχολεία δεν παίρνουμε καν δώρα για να τα επιστρέψουμε -κάτι που ξεχνα ο ιδιωτικός τομέας, όσον αφορά το δευτερο καμια φορά δε φτάνει ο χρόνος να εξηγήσεις κάτι περισσότερο γιατί το υπουργείο αναφέρει ρητα πόσο χρόνο θα διαθέσεις για κάθε ενότητα ώστε να βγει η ύλη, και τρίτο είπα και πιο πριν για την αξιολόγηση ότι οι γλείφτες πάντα θα την γλιτώνουν εις βάρος των ακέραιων και πως οι ποσοστώσεις για να περνας από τον έναν βαθμό στον άλλον που θέλουν μερικόι να εφαρμόσουν, είναι βλακώδεις μιας και δεν μπορε'ι κανείς πριν αξιολογήσει να γνωρίζει πόσο ποσοστό εκπαιδευτικών θα είναι ανεπαρκές. Αυτά και καληνύχτα,. Τα υπόλοιπα αύριο. Αυριο εχω να κάνω περίπου 200 χλμ πηγαινε -έλα. Αλλά δεν πειράζει γιατί δεν τα κάνω με τα πόδια!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:29:30 »

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #494 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 08:08:32 πμ »
Προφανως ισχυει αυτο που ειχα γραψει λιγο παραπανω...οτι με 600 ευρω δεν ζεις μακρια απο το σπιτι σου...ολοι αυτοι που πανε αναπληρωτες στηριζονται ειτε σε γονεις (η πλειοψηφια των περιπτωσεων) ειτε σε καποιο αλλο εισοδημα (νοικι) ...


https://xenesglosses.eu/2018/01/nea-paraitisi-anaplirotrias-stin-mykono-gia-oikonomikous-logous/

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #495 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 11:08:31 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω από που είδες την ειρωνια?
Δεν  βλεπω να είναι το χειρότερο  να κάνεις 40 χιλιόμετρα για να αλλάξεις σχολείο... Γιατί έχω στο μυαλό μου καθηγητές που δουλεύουν για ελάχιστα ευρώ την ώρα, επιστρέφουν δώρα  και δουλεύουν έξτρα ώρες δωρεάν...
Και τα 2 παραδείγματα άσχημα και ελπίζω όχι ο γενικός κανόνας.... Το δικό μου άσχημο παράδειγμα... Θα πήγαινε και με τα πόδια τα 40 χιλιόμετρα...

Όσο για τα παιδιά τα περισσότερα από 4 - 10 άτομα
Για την ομοιομορφία... Αυτό ίσχυε όταν ο μισθός ήταν 1500€ στον αναπληρωτή..

Ο φυσικός δάσκαλος είναι αυτός που είναι στο σχολείο ( ελπίζω με άσεπ)... Και έχει την υποστήριξη μου.... Όταν δεν αφήνει τα παιδιά να κοιμούνται στα θρανία.... Δεν τους λέει αυτό το ξέρετε.... Δεν τους αφήνει να κάνουν τα μαθήματα του φροντιστήριο την ώρα του μαθήματος του...
Τους κάνει μάθημα...

Όπως είπα το μάθημα στα 25++παιδια δεν είναι καθόλου εύκολο...
Και για αυτό λέω να μείνουν αυτοί που μπορούν  ...
Δεν μπορούν όλοι...
Σε όλα τα μνμ μου... Είπα να υπάρχει αξιολόγηση... Πράγμα που αρκετοί έχετε ξεχάσει...
Δεν κάνουν όλοι.... αν πάτε αύριο για δουλειά... Δείτε τους συναδέλφους σας.. και σκέφτηκε εάν είχατε δικό σας σχολείο αν θα τους περνάτε....
αξιολόγηση όχι μόνο για το αν γίνεται μάθημα αλλά και για τις διαπροσωπικές σχέσεις και το κλίμα εντός του συλλόγου με συναδέλφους και διευθυντές που λειτουργουν ως σατράπες και νταβατζήδες

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μελλοντικοί... διορισμοί
« Απάντηση #496 στις: Ιανουάριος 25, 2018, 11:23:11 πμ »
αξιολόγηση όχι μόνο για το αν γίνεται μάθημα αλλά και για τις διαπροσωπικές σχέσεις και το κλίμα εντός του συλλόγου με συναδέλφους και διευθυντές που λειτουργουν ως σατράπες και νταβατζήδες
και σε αυτο συμφωνω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 271
Σύνολο: 274

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.