*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 66664 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #266 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:08:02 μμ »
Ακόμη κι όλους να τους καλέσουν, με τη θέση που έχεις από Σεπτέμβρη δε θα προσληφθείς. Λυπηρό αλλά είναι η πραγματικότητα. Καθυστέρησε φέτος η Δ' φάση οπότε αν εσύ φέτος προσληφθείς π.χ. αρχές Φλεβάρη, υποθετωντας ότι τον ίδιο αριθμό αναπληρωτών θα έχουμε και του χρόνου, άντε να σε καλέσουν λιγο νωρίτερα.
Κατάλαβα πως πάει. Μπορεί να γίνει κάποια πρόβλεψη αν θα υπάρχει κάποια συνέχεια έστω να μας καλούν κάθε χρόνο έστω και στην τέταρτη φάση; Έγινε αυτό λόγω covid και πήραν τόσο κόσμο και άντε να συνεχιστεί για ένα δύο χρόνια όσο κρατήσει η πανδημία και μετά να παίρνουν πολύ λιγότερους;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:56 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2251
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #267 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:16:05 μμ »
Κατάλαβα πως πάει. Μπορεί να γίνει κάποια πρόβλεψη αν θα υπάρχει κάποια συνέχεια έστω να μας καλούν κάθε χρόνο έστω και στην τέταρτη φάση; Έγινε αυτό λόγω covid και πήραν τόσο κόσμο και άντε να συνεχιστεί για ένα δύο χρόνια όσο κρατήσει η πανδημία και μετά να παίρνουν πολύ λιγότερους;

Επειδή τα έχουμε περάσει οι πιο πολλοί στο λέω από εμπειρία. Κανένας δεν μπορεί.να.σου πει σίγουρα. Ζητώντας επανειλημμένα να σου πει κάποιος ειναι σαν να ζητάς να σου πει κάποιος άλλος τι να κάνεις και να σου δώσει αλλοθι για την επιλογή σου. Ανακεφαλαιονοντας σου λέω ότι πιθανότητα υπάρχει αλλά πολύ αργότερα από Σεπτέμβριο χωρίς να είναι τίποτα βέβαιο για φέτος ή και του χρόνου. Τα δεδομένα σου είναι αυτά. Εσύ αποφάσισε τι θέλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2021, 06:23:38 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #268 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:33:13 μμ »
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2251
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #269 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:35:18 μμ »
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συναδέλφισα όλα καλά να σου πάνε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:28:56 »

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #270 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:40:51 μμ »
Συναδέλφισα όλα καλά να σου πάνε.
Να 'σαι καλά! Και για σένα! Για όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #271 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:49:02 μμ »
Μην απογοητεύεσαι πάντως. Κάνε αν θες και σε συμφέρει κινήσεις για απόκτηση προϋπηρεσίας και περισσότερων προσόντων αλλά μη στηρίζεις όλες σου τις ελπίδες στο διορισμό και την αναπλήρωση καθώς ουδείς γνωρίζει τι θα γίνει παρακάτω.

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #272 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 06:59:31 μμ »
Μην απογοητεύεσαι πάντως. Κάνε αν θες και σε συμφέρει κινήσεις για απόκτηση προϋπηρεσίας και περισσότερων προσόντων αλλά μη στηρίζεις όλες σου τις ελπίδες στο διορισμό και την αναπλήρωση καθώς ουδείς γνωρίζει τι θα γίνει παρακάτω.
Αλλιώς τα είχα στο μυαλό μου και με τη συζήτηση εδώ ξεκαθάρισε το τοπίο. Σίγουρα η εμπειρία και η προϋπηρεσία είναι σημαντικές αλλά και η σιγουριά που σου δίνει η σταθερότητα σε μια δουλειά παίζει ρόλο για να μπορουμε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας. Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα στο μέλλον για όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #273 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 10:02:14 μμ »
Αλλιώς τα είχα στο μυαλό μου και με τη συζήτηση εδώ ξεκαθάρισε το τοπίο. Σίγουρα η εμπειρία και η προϋπηρεσία είναι σημαντικές αλλά και η σιγουριά που σου δίνει η σταθερότητα σε μια δουλειά παίζει ρόλο για να μπορουμε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας. Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα στο μέλλον για όλους μας.
Παλιά που οι πίνακες δεν ήταν κλειδωμένοι όντως αν σε καλούσαν μια χρονιά, συνήθως μετά σε ξανακαλουσαν και νωρίτερα. Μιλάω από προσωπική εμπειρία. Μακάρι να βελτιωθούν γενικώς τα πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #274 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 09:22:57 πμ »
Αλλιώς τα είχα στο μυαλό μου και με τη συζήτηση εδώ ξεκαθάρισε το τοπίο. Σίγουρα η εμπειρία και η προϋπηρεσία είναι σημαντικές αλλά και η σιγουριά που σου δίνει η σταθερότητα σε μια δουλειά παίζει ρόλο για να μπορουμε να προγραμματίσουμε τη ζωή μας. Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα στο μέλλον για όλους μας.

Όποιος αποφασίσει να ασχοληθεί με αυτή την "καριέρα", ξέρει ότι το μέλλον είναι αβέβαιο. Ξαδέρφη μου με δυο παιδιά, άλλης ειδικότητας, δουλεύει φέτος Κρήτη (απο Βόρεια Ελλάδα) τα οποία παίρνει μαζί της (είναι μεγάλα, πηγαίνουν νηπιαγωγείο). Μου φαίνεται άθλος κι όμως το καταφέρνει! Κανείς δε θα σου πει σίγουρα να αφήσεις μια σταθερή δουλειά για να μπεις σε αυτόν το ανεμοστρόβιλο. Σκέψου ότι του χρόνου μπορεί να πέσεις θέση (γιατί εμειναν ατομα εκτός λόγω παραβόλου, αυτά με την κύρωση των οριστικών θα μπουν). Δεν υπάρχει περίπτωση με αυτή τη θέση να δουλέψεις απο Σεπτέμβρη, θεωρώ ότι έχεις και φέτος πιθανότητες μέχρι αρχές Απρίλη, (δε ξέρω εάν έχεις βάλει ΜΕΙΩΜΕΝΟ) αλλά προφανώς για 3 μήνες δεν θα αφήσεις τη δουλειά σου. (απλώς εάν τρέξει επόμενη φάση και δεν έχεις σκοπό να πας, να απενεργοποιήσεις την αίτηση σου γιατί αν δεν πας θα έχεις ποινή για 2 χρόνια)

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #275 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 10:45:34 πμ »
Όποιος αποφασίσει να ασχοληθεί με αυτή την "καριέρα", ξέρει ότι το μέλλον είναι αβέβαιο. Ξαδέρφη μου με δυο παιδιά, άλλης ειδικότητας, δουλεύει φέτος Κρήτη (απο Βόρεια Ελλάδα) τα οποία παίρνει μαζί της (είναι μεγάλα, πηγαίνουν νηπιαγωγείο). Μου φαίνεται άθλος κι όμως το καταφέρνει! Κανείς δε θα σου πει σίγουρα να αφήσεις μια σταθερή δουλειά για να μπεις σε αυτόν το ανεμοστρόβιλο. Σκέψου ότι του χρόνου μπορεί να πέσεις θέση (γιατί εμειναν ατομα εκτός λόγω παραβόλου, αυτά με την κύρωση των οριστικών θα μπουν). Δεν υπάρχει περίπτωση με αυτή τη θέση να δουλέψεις απο Σεπτέμβρη, θεωρώ ότι έχεις και φέτος πιθανότητες μέχρι αρχές Απρίλη, (δε ξέρω εάν έχεις βάλει ΜΕΙΩΜΕΝΟ) αλλά προφανώς για 3 μήνες δεν θα αφήσεις τη δουλειά σου. (απλώς εάν τρέξει επόμενη φάση και δεν έχεις σκοπό να πας, να απενεργοποιήσεις την αίτηση σου γιατί αν δεν πας θα έχεις ποινή για 2 χρόνια)

Κανενας που δεν πλήρωσε παραβολο δεν θα μπει στους πίνακες, αν ηταν θα τους εβαζαν μεχρι τωρα. Ο μονος που ηθελε να περασει διάταξη για αυτους ηταν ο πρωην Υπουργος Εσωτερικων και αυτο γιατι ηθελε να βγει βουλευτης αλλα τωρα τον βγαλανε και απο την κυβέρνηση. Οποτε οτι θεση εχει η κοπελα ζητημα ειναι να πέσει 10-15θεσεις λογο ενστασεων για τυπικα προσοντα η θεματα προυπηρεσιας
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Chrisvi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #276 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 10:54:28 πμ »
Όποιος αποφασίσει να ασχοληθεί με αυτή την "καριέρα", ξέρει ότι το μέλλον είναι αβέβαιο. Ξαδέρφη μου με δυο παιδιά, άλλης ειδικότητας, δουλεύει φέτος Κρήτη (απο Βόρεια Ελλάδα) τα οποία παίρνει μαζί της (είναι μεγάλα, πηγαίνουν νηπιαγωγείο). Μου φαίνεται άθλος κι όμως το καταφέρνει! Κανείς δε θα σου πει σίγουρα να αφήσεις μια σταθερή δουλειά για να μπεις σε αυτόν το ανεμοστρόβιλο. Σκέψου ότι του χρόνου μπορεί να πέσεις θέση (γιατί εμειναν ατομα εκτός λόγω παραβόλου, αυτά με την κύρωση των οριστικών θα μπουν). Δεν υπάρχει περίπτωση με αυτή τη θέση να δουλέψεις απο Σεπτέμβρη, θεωρώ ότι έχεις και φέτος πιθανότητες μέχρι αρχές Απρίλη, (δε ξέρω εάν έχεις βάλει ΜΕΙΩΜΕΝΟ) αλλά προφανώς για 3 μήνες δεν θα αφήσεις τη δουλειά σου. (απλώς εάν τρέξει επόμενη φάση και δεν έχεις σκοπό να πας, να απενεργοποιήσεις την αίτηση σου γιατί αν δεν πας θα έχεις ποινή για 2 χρόνια)
Σευχαριστω. Κάπως έτσι θα το κανω. Ωστόσο δεν ζηταω απο κανέναν να παρει την απόφαση για μένα. Ρωτάω λεπτομέρειες γιατί δεν είμαι ενημερωμένη και θέλω να γνωρίζω όλα τα ενδεχόμενα πριν αποφασίσω. Σε σχετικό τηλεφώνημα στο υπουργείο δεν δόθηκε ιδιαίτερη βοήθεια, πέρα από γενικότητες γι'αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ .

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2251
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #277 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 10:56:02 πμ »
Κανενας που δεν πλήρωσε παραβολο δεν θα μπει στους πίνακες, αν ηταν θα τους εβαζαν μεχρι τωρα. Ο μονος που ηθελε να περασει διάταξη για αυτους ηταν ο πρωην Υπουργος Εσωτερικων και αυτο γιατι ηθελε να βγει βουλευτης αλλα τωρα τον βγαλανε και απο την κυβέρνηση. Οποτε οτι θεση εχει η κοπελα ζητημα ειναι να πέσει 10-15θεσεις λογο ενστασεων για τυπικα προσοντα η θεματα προυπηρεσιας

Δεν είναι και λογικό να μπούν γιατί αφήνοντας τους εκτός νομικά είναι καλυμμένοι. Σου λένε δεν πλήρωσες το παράβολο όπως έλεγε η προκήρυξη, δεν μπαίνεις. Αν τους βάλουν τότε είναι που θα έχουν νομικά προβλήματα γιατι θα πείς εσύ πχ: ο άλλος δεν πλήρωσε παράβολο και τον εντάσσεις στους πίνακες και εγώ που ήμουν τυπικός χάνω τη σειρά μου και πιθανό διορισμό; Μετά θα κινηθείς νομικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2021, 10:57:37 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Aligator32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #278 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 01:08:08 μμ »
Γεια σε όλους. Σε συνέχεια των όσων λέτε, μπορεί κάποιος να μου πει πως μετράνε τα προσοντα; ένα μεταπτυχιακό δηλαδή που δίνει 20 μόρια ποσες θέσεις ανεβάζει; η κοπέλα δηλαδή που βρίσκεται στη θέση 5000 σε ποια θέση περιπου θα έφτανε αν ειχε αυτά τα μόρια από ένα μεταπτυχιακό;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2251
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #279 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 01:12:26 μμ »
Γεια σε όλους. Σε συνέχεια των όσων λέτε, μπορεί κάποιος να μου πει πως μετράνε τα προσοντα; ένα μεταπτυχιακό δηλαδή που δίνει 20 μόρια ποσες θέσεις ανεβάζει; η κοπέλα δηλαδή που βρίσκεται στη θέση 5000 σε ποια θέση περιπου θα έφτανε αν ειχε αυτά τα μόρια από ένα μεταπτυχιακό;
 

Ο μόνος τροπος είναι να πει ότι έχω πχ 30 μορια και είμαι στη σειρά 5000. Αν είχα 50 μόρια που θα ήμουν στον πίνακα;  Φυσικά αν το κάνει το μεταπτυχιακό δεν σημαίνει ότι όντως θα ανεβει τόσο γιατί και άλλοι θα έχουν αποκτήσει επιπλέον προσόντα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.