*

Αποστολέας Θέμα: Διαδικασία Διορισμού(?)  (Αναγνώστηκε 1087 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emmanouli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διαδικασία Διορισμού(?)
« στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 09:34:16 μμ »
Στο ψάξιμο μου, για τον διορισμό μου ως πτυχιούχος Α.Σ.Παι.Τ.Ε. (Π.Ε. 17.03(ΗΛΓ)), και χωρίς να θέλω να μπω στην διαδικασία του ΑΣΕΠ ή γενικότερα σε γραπτές εξετάσεις, έμαθα ότι διοριζόμαστε σχετικά εύκολα εμείς της Α.Σ.Παι.Τ.Ε. μέσω της χρονοβόρας διαδικασίας (ωρομίσθιος, αναπληρωτής, μόνιμος).Αυτό είναι καταρχήν το πρώτο μου ερώτημα, το αν δλδ ισχύει κάτι τέτοιο.
Δεύτερον είναι ότι έμαθα ότι για να μπεις ωρομίσθιος, πρέπει να έχεις...μπάρμπα στην Κορώνη ή έστω γνωστό διευθυντή που θα σε πάρει στο σχολείο του....Ισχύει κάτι τέτοιο;
Τέλος, αν μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει σε όλη την διαδικασία που πρέπει να μπω για να μπω στην εκπαίδευση μόνιμα πια.Πόσο καιρό (περίπου) δλδ θα είμαι ωρομίσθιος, αναπληρωτής ως τον τελικό διορισμό μου.
Σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαδικασία Διορισμού(?)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:34:48 »

Αποσυνδεδεμένος cpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Tεχνική εκπαίδευση ..."παιδί ενός κατώτερου θεού"
    • Προφίλ
    • Tεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση
Απ: Διαδικασία Διορισμού(?)
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 09:54:30 μμ »
Στο ψάξιμο μου, για τον διορισμό μου ως πτυχιούχος Α.Σ.Παι.Τ.Ε. (Π.Ε. 17.03(ΗΛΓ)), και χωρίς να θέλω να μπω στην διαδικασία του ΑΣΕΠ ή γενικότερα σε γραπτές εξετάσεις, έμαθα ότι διοριζόμαστε σχετικά εύκολα εμείς της Α.Σ.Παι.Τ.Ε. μέσω της χρονοβόρας διαδικασίας (ωρομίσθιος, αναπληρωτής, μόνιμος).Αυτό είναι καταρχήν το πρώτο μου ερώτημα, το αν δλδ ισχύει κάτι τέτοιο.
Δεύτερον είναι ότι έμαθα ότι για να μπεις ωρομίσθιος, πρέπει να έχεις...μπάρμπα στην Κορώνη ή έστω γνωστό διευθυντή που θα σε πάρει στο σχολείο του....Ισχύει κάτι τέτοιο;
Τέλος, αν μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει σε όλη την διαδικασία που πρέπει να μπω για να μπω στην εκπαίδευση μόνιμα πια.Πόσο καιρό (περίπου) δλδ θα είμαι ωρομίσθιος, αναπληρωτής ως τον τελικό διορισμό μου.
Σας ευχαριστώ

Καταρχήν, γεια!

Δεν ξερω πόσο έψαξες αλλά φαντάζομαι πως θα διαπίστωσες πως η κατάσταση δεν ειναι τόσο ρόδινη.... (αλήθεια ακόμα δεν ξέρουν τί λένε στη σχολή σχετικά με την επαγγελματική απόκατάσταση???)
Η τεχνική εκπαιδευση περναει δύσκολες στιγμές ... (Το γιατί αν θα συνεχίσεις το ψαξιμο θα το αντιληφθείς.... )
Τα περασμένα μεγαλεία δεν νομίζω να τα δούμε σύντομα, ίσως ποτε...

Για να διοριστέις θα πρέπει να γινόνται διορισμοί , και διορισμοί για να γίνουν θα πρέπει να γίνει ΑΣΕΠ! Με τα ΕΠΑΛ , πλέον οι ανάγκε ειναι λίγες και οι καθηγητές πολλοί...

Όπως και να χει όμως ... από ότι κατάλαβα δεν έχεις καθόλου προϋπηρεσία , και για να την αποκτήσης θα πρέπει ή να δουλέψεις στην ΠΔΣ ή να σε καλέσουν ωρομίσθιο ! Για αναπληρωτη μάλλον δυσκολα μιας και στην ειδικότητα ΠΕ1703 την περασμένη χρονιά πήραν μονο 7!!!! (φέτος ίσως να ειναι λίγο καλύτερα!!!)

Δεν νομίζω να ειναι κανείς σε θέση να σου δώσει χρονοδιάγραμμα , οι συνθήκες θα το δείξουν.....

Υπομονή και κουραγιο ... Θελει ψάξιμο!

Μπές στο www.ete.gr
Ως πτυχιούχος της ΑΣΠΑΙΤΕ (πλέον....) 
Αυτα ... φιλικα.




ΠΕ17.03
Α.Σ.Ε.ΤΕ.Μ / Σ.Ε.Λ.Ε.Τ.Ε

www.techedu.gr
www.ete.gr

Αποσυνδεδεμένος emmanouli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαδικασία Διορισμού(?)
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 01, 2007, 05:54:13 μμ »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αν και μου έκανες την καρδιά περιβόλι....... ??? ??? ??? :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161979
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.