*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 63193 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 05:13:08 μμ »


Οι θεσμοί επιστρέφουν με… άγριες διαθέσεις! «Μαχαίρι» σε έξι επιδόματα
http://www.newsit.gr/oikonomia/oi-thesmoi-epistrefoun-agries-diatheseis-maxairi-se-eksi-epidomata/2211602/

Οικογενειακά επιδόματα: Οι δανειστές ζητούν την περικοπή των ποσών για οικογένειες με τρία παιδιά και πάνω και αναδιανομή των κονδυλίων ή την εξεύρεση των πόρων από την περικοπή άλλων παροχών[/size]
[/quote]

Οι "θεσμοί" είναι η παλιά τρόικα ;  Τι θα πει "θεσμοί" ρε ;  επινόηση της "αριστερής" κυβέρνησης για να ξεγελάει τα πρόβατα ;

άκου "θεσμοί".....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:16 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 05:28:24 μμ »
@ Star Quality

Θα σε παρακαλούσα να μην είσαι αγενής ...και να προσεχείς καλύτερα τι διαβαζεις!
Την είδηση ανάρτησα αυτούσια ως όφειλα.....για προβληματισμό σε σχέση με το ζήτημα που απασχολεί την σελίδα.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος usualsuspect

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 05:41:21 μμ »

Οι θεσμοί επιστρέφουν με… άγριες διαθέσεις! «Μαχαίρι» σε έξι επιδόματα
http://www.newsit.gr/oikonomia/oi-thesmoi-epistrefoun-agries-diatheseis-maxairi-se-eksi-epidomata/2211602/

Οικογενειακά επιδόματα: Οι δανειστές ζητούν την περικοπή των ποσών για οικογένειες με τρία παιδιά και πάνω και αναδιανομή των κονδυλίων ή την εξεύρεση των πόρων από την περικοπή άλλων παροχών[/size]


Οι "θεσμοί" είναι η παλιά τρόικα ;  Τι θα πει "θεσμοί" ρε ;  επινόηση της "αριστερής" κυβέρνησης για να ξεγελάει τα πρόβατα ;

άκου "θεσμοί".....

Στο "1984" του Τζορτζ Όργουελ. αναφέρεται εκτενώς ο ρόλος της "νέας ομιλίας"(νιουσπικ=newspeak)...
Περιορίζοντας το λεξιλόγιο μακροπρόθεσμα περιορίζουν την σαφη διατύπωση και  έκφραση της σκέψης....
Αλλάζοντας συχνά το περιεχόμενο και το νόημα των λέξεων καταλήγουμε σε μια σύγχυση νοημάτων και εννοιών που τελικά ο μέσος νοήμων άνθρωπος αδυνατεί να καταλάβει αν αυτό που άκουσε είναι καλό ή κακό ...
Κανένας δεν κατάλαβε της κατάργηση των ΔΕΚΟ (Δημόσια Επιχείρηση Κοινής Ωφέλειας) . Η έννοια του Δημοσίου καλού και της κοινής Ωφέλειας θεσμοθετημένη από τα πρώτα χρόνια της Δημοκρατίας έχουν αντικατασταθιεί με ΔΕΗΑΟ ΔΕΔΕΔΥ κλπ γραμμάτων χωρίς νόημα και όφελος για την κοινωνία κλπ
Η αποτυχία  ή η πρόσθεση νέων όρων στα μνημόνια ορίστικε σαν "επαναδιαπραγμάτευση" ή " επικαιροποίηση" ενώ ποτέ δεν γίνεται κάποια  διαπραγμάτευση ή ουσιαστική  συζήτηση ...
τέλος πάντων ο Οργουελ τα διατυπώνει πολύ καλύτερα για να καταλάβεις τι παίζει  ...
Η αδικία είναι σαν την ουλή στον κορμό ενός δέντρου ,
μεγαλώνει με τον χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 06:00:06 μμ »
Στην μια οικονομια "μαυραγοριτικη" οπως η Ελληνικη δεν με εκπλησει... το θεμα ειναι να μην πανε αναπληρωτες και να μεινουν τα ΠΑΙΔΙΑ τους χωρις δασκαλους...πως σας φαινεται?

https://xenesglosses.eu/2017/09/enoikia-kai-500-evro-gia-domatiakia-zitane-sti-santorini-apo-anaplirotes-giati-den-tiroun-nea-nomothesia-gia-tous-ota/

ΥΓ. Ενταξει για το ανυπαρκτο Ελλαδικο προτεκτορατο...τα λογια περισσευουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:16 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 06:02:32 μμ »
Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια να θέσω τον δικό μου προβληματισμό κι ας τ'ακούσω πάλι.

1. Είμαι υπέρ μιας κοινωνικής πολιτικής στον ευρύτερο δημόσιο τομέα, η οποία ήδη υπάρχει με την ποσόστωση στις προσλήψεις και καλά κάνει και υπάρχει. Επίσης συμφωνώ ότι θα πρέπει να υπάρχουν γενναία επιδόματα -αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.
2. Θεωρώ ωστόσο ότι αυτή η πολιτική δεν πρέπει να εφαρμόζεται στην υγεία, στην παιδεία και στα σώματα ασφαλείας. Ευτυχώς προς το παρόν δεν εφαρμόζεται στις προσλήψεις γιατρών και απ'ό,τι φαίνεται, αυτό δεν πρόκειται ν'αλλάξει, άρα οι προσλήψεις στο δημόσιο δεν αντιμετωπίζονται ενιαία.

Περιμένω μια απάντηση στο γιατί η υγεία αποτελεί εξαίρεση ενώ η παιδεία όχι. Εκτός και αν βρεθεί κάποιος και υποστηρίξει ότι πρέπει και οι γιατροί να προσλαμβάνονται με κοινωνικά κριτήρια, όπου εκεί, πάω πάσο.

ΥΓ. Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ότι η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να υπάρχει κοινωνική πολιτική σε όλο το δημόσιο εκτός από τους 3 τομείς που ανέφερα. Δεν έχω πρόθεση να στραφώ εναντίον κανενός ούτε να στερήσω από κανέναν τίποτα. Καταθέτω ένα συγκεκριμένο προβληματισμό.


Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 06:21:48 μμ »
Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια να θέσω τον δικό μου προβληματισμό κι ας τ'ακούσω πάλι.

1. Είμαι υπέρ μιας κοινωνικής πολιτικής στον ευρύτερο δημόσιο τομέα, η οποία ήδη υπάρχει με την ποσόστωση στις προσλήψεις και καλά κάνει και υπάρχει. Επίσης συμφωνώ ότι θα πρέπει να υπάρχουν γενναία επιδόματα -αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.
2. Θεωρώ ωστόσο ότι αυτή η πολιτική δεν πρέπει να εφαρμόζεται στην υγεία, στην παιδεία και στα σώματα ασφαλείας. Ευτυχώς προς το παρόν δεν εφαρμόζεται στις προσλήψεις γιατρών και απ'ό,τι φαίνεται, αυτό δεν πρόκειται ν'αλλάξει, άρα οι προσλήψεις στο δημόσιο δεν αντιμετωπίζονται ενιαία.

Περιμένω μια απάντηση στο γιατί η υγεία αποτελεί εξαίρεση ενώ η παιδεία όχι. Εκτός και αν βρεθεί κάποιος και υποστηρίξει ότι πρέπει και οι γιατροί να προσλαμβάνονται με κοινωνικά κριτήρια, όπου εκεί, πάω πάσο.

ΥΓ. Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ότι η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να υπάρχει κοινωνική πολιτική σε όλο το δημόσιο εκτός από τους 3 τομείς που ανέφερα. Δεν έχω πρόθεση να στραφώ εναντίον κανενός ούτε να στερήσω από κανέναν τίποτα. Καταθέτω ένα συγκεκριμένο προβληματισμό.

Οι νόμοι και το Σύνταγμα ισχύουν για όλους.
Στο ΕΣΥ ισχύει άλλος κανονισμός....για πολλούς λόγους.
Αν θέλετε προσλήψεις όπως τσο ΕΣΥ ζητήστε το...και οι υπηρεσιακές μεταβολές θα γίνονται όπως στο ΕΣΥ.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 06:36:43 μμ »
Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια να θέσω τον δικό μου προβληματισμό κι ας τ'ακούσω πάλι.

1. Είμαι υπέρ μιας κοινωνικής πολιτικής στον ευρύτερο δημόσιο τομέα, η οποία ήδη υπάρχει με την ποσόστωση στις προσλήψεις και καλά κάνει και υπάρχει. Επίσης συμφωνώ ότι θα πρέπει να υπάρχουν γενναία επιδόματα -αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.
2. Θεωρώ ωστόσο ότι αυτή η πολιτική δεν πρέπει να εφαρμόζεται στην υγεία, στην παιδεία και στα σώματα ασφαλείας. Ευτυχώς προς το παρόν δεν εφαρμόζεται στις προσλήψεις γιατρών και απ'ό,τι φαίνεται, αυτό δεν πρόκειται ν'αλλάξει, άρα οι προσλήψεις στο δημόσιο δεν αντιμετωπίζονται ενιαία.

Περιμένω μια απάντηση στο γιατί η υγεία αποτελεί εξαίρεση ενώ η παιδεία όχι. Εκτός και αν βρεθεί κάποιος και υποστηρίξει ότι πρέπει και οι γιατροί να προσλαμβάνονται με κοινωνικά κριτήρια, όπου εκεί, πάω πάσο.

ΥΓ. Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ότι η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να υπάρχει κοινωνική πολιτική σε όλο το δημόσιο εκτός από τους 3 τομείς που ανέφερα. Δεν έχω πρόθεση να στραφώ εναντίον κανενός ούτε να στερήσω από κανέναν τίποτα. Καταθέτω ένα συγκεκριμένο προβληματισμό.

Είναι ίδια η "σημασία" της Υγείας (πχ όταν πεθαίνεις) και της Παιδείας (σιγά τα "ωά" και "όλο λόγια": Τέτοιους πολίτ€ς θέμε);

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 06:38:38 μμ »
Με το παρόν σύστημα οι περισσότεροι πλέον δε μπορούμε να προσληφθούμε ούτε αναπληρωτές. Τι διορισμούς και υπηρεσιακές μεταβολές μας λες;

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 06:41:04 μμ »
@ may16
Να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια κοι οι ειρωνείες κατά μέρος
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 07:04:01 μμ »
Καθόλου δε σε ειρωνεύτηκα. Ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται. Εδώ δε μπορούμε να πάμε αναπληρωτές λες να μας φοβίζουν οι υπηρεσιακές μεταβολές; Μάλλον μερικοί κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε ποιο είναι το πρόβλημα που συζητάμε. Αν βέβαια κάποιος είναι διορισμένος λίγο τον ενδιαφέρει ο τρόπος με τον οποίο έχει προσληφθεί ο αναπληρωτής συνάδελφός του. Εκτός κι αν με κάποιο τρόπο του χαλάει τη βολή του (προγράμματα κτλ.). Κι έτσι απολαμβάνοντας τη μονιμότητά του μπορεί να κάνει συζητήσεις επί συζητήσεων για κάτι που στην πραγματικότητα δεν τον ενδιαφέρει. Εμάς λοιπόν όχι μόνο μας ενδιαφέρει αλλά μας καίει κιόλας. Και δεν αναφέρομαι μόνο σε σένα για να μην το πάρεις προσωπικά.
 Αυτές οι ατέρμονες συζητήσεις που συνήθως δεν καταλήγουν πουθενά είναι και ο λόγος για τον οποίο πολλοί μεταξύ των οποίων κι εγώ (μέχρι πριν λίγες μέρες) απέχουν από το pde.
Πάντως για το θέμα που συζητάμε να ξέρετε ότι οι φωνές αντίδρασης πληθαίνουν και η εικόνα που δίνεται από το pde δεν είναι αντιπροσωπευτική της αγανάκτησης των πολλών. Το τι θα γίνει θα το αποφασίσουμε όχι δημόσια για ευνόητους λόγους.
Δεκτά τα π.μ. για συντονισμό κινήσεων.

Είπαμε πολλά και σώνει...Η κουβέντα τις περισσότερες φορές απλά δεν έχει νόημα...

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 07:12:10 μμ »
Οι νόμοι και το Σύνταγμα ισχύουν για όλους.
Στο ΕΣΥ ισχύει άλλος κανονισμός....για πολλούς λόγους.
Αν θέλετε προσλήψεις όπως τσο ΕΣΥ ζητήστε το...και οι υπηρεσιακές μεταβολές θα γίνονται όπως στο ΕΣΥ.

Αυτό δεν απαντάει στον προβληματισμό μου. Δεν προκύπτει από πουθενά ότι συγκεκριμένος τρόπος προσλήψεων συνδέεται με συγκεκριμένου τύπου υπηρεσιακές μεταβολές ή ότι αναγκαστικά αν αλλάξει ο τρόπος προσλήψεων θα αλλάξει και ο τρόπος που γίνονται οι υπηρεσιακές μεταβολές.

Θεωρείς ότι πρέπει και στο ΕΣΥ οι προσλήψεις να γίνονται με κοινωνικά κριτήρια;


Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 07:31:30 μμ »
@ elranna
Ρώτησε να μάθεις τι ακριβώς ισχύει στο ΕΣΥ.
Δεν είπα ότι πρέπει να γίνονται με κοινωνικά κριτήρια....άλλο είπα....εφόσον οι προσλήψεις θα γίνονται όπως στο ΕΣΥ και οι υπηρεσιακές μεταβολές θα πρέπει να  γίνονται με τον ίδιο τρόπο. Μονα -ζυγά δικά μας δεν γίνεται.
Φρόντισε να πληροφορηθείς τις λεπτομέρειες.

Και επειδή γράφεις  πολλά χωρίς σκέψη...το ζήτημα των αναπληρωτών αφορά και τους μονίμους παντοιοτρόπως.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2017, 07:44:48 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 07:40:22 μμ »
@ may16
Επαναλαμβάνω να διαβαζεις προσεκτικά τα σχόλια πριν απαντήσεις και μάλιστα επιθετικά.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 08:08:41 μμ »
@ elranna
Δεν είπα ότι πρέπει να γίνονται με κοινωνικά κριτήρια....άλλο είπα....εφόσον οι προσλήψεις θα γίνονται όπως στο ΕΣΥ και οι υπηρεσιακές μεταβολές θα πρέπει να  γίνονται με τον ίδιο τρόπο. Μονα -ζυγά δικά μας δεν γίνεται.
Φρόντισε να πληροφορηθείς τις λεπτομέρειες.

Γιατί δεν γίνεται; Ούτως ή άλλως, αυτή τη στιγμή στην εκπαίδευση δεν ισχύουν αυτά που ισχύουν στο υπόλοιπο δημόσιο, ούτε για τις προσλήψεις ούτε για τις υπηρεσιακές μεταβολές. Είναι sui generis τομέας του δημοσίου ούτως ή άλλως.

Αν ισχύει η λογική σου, να εφαρμοστούν τα κριτήρια του υπολοίπου δημοσίου, ετοιμάσου και για μετάθεση χωρίς αίτηση. Ισχύει σε όλο το υπόλοιπο δημόσιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.