*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 62619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #406 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 08:23:46 πμ »
Anemos αν δεν κάνω λάθος είσαι μόνιμος έτσι;
Γιατί δε χαρίζεις κι εσύ τη θεσούλα σου ή έστω την οργανική σου σε έναν πολύτεκνο που σίγουρα την έχει περισσότερο ανάγκη από σένα;
Αρκετά με τα λόγια ας κάνουμε κάτι να βοηθήσουμε κι αυτό το κράτος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:23:00 »

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #407 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 09:56:49 πμ »
Επίσης οι περισσότεροι που υπερασπίζεστε τέτοιες εξωφρενικές καταστάσεις είτε νομίζετε ότι έχετε το γάιδαρο δεμένο είτε δε θίγεστε είτε σας εξυπηρετεί αυτό το μπάχαλο οπότε μπορείτε να κάνετε μαθήματα ηθικολογίας ή τους νομικούς εκπροσώπους της ΑΣΠΕ (έτσι δεν τη λέτε;) στους άλλους. Εξάλλου με τα λόγια χτίζονται ανώγια και κατώγια!

Οι υπόλοιποι αυτά που λέτε τα ακούμε βερεσέ! Ξέρετε γιατί;
Γιατί εξαιτίας αυτής της κατάστασης άλλος δε θα πάει καθόλου αναπληρωτής ή θα αργήσει κι άλλος θα αφήσει τα παιδιά του και θα τρέχει δεξιά κι αριστερά προκειμένου να δουλέψει κοντά στο σπίτι του ο πολύτεκνος με το 1 μόριο.

Όταν όμως πριν από 10 χρονάκια σας έπαιρναν τις οργανικές, δεν έκαναν εξωδιδακτικές, εφημερίες ούτε κενά τότε ξέρατε να αντιδράσετε και να το σταματήσετε! Τότε τα επιχειρήματα περί ειδικής μεταχείρισης πήγαν περίπατο. Κι αν γινόταν πάλι το ίδιο θα σας έβλεπα...τώρα μπλα, μπλα, μπλα....

Και ξαναλέω όσα λέτε τα ακούμε βερεσέ και δεν πρόκειται να καθίσουμε με σταυρωμένα τα χέρια...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #408 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 10:03:24 πμ »
Anemos, ο συνάδελφος wotanmetal σε ποιό σημείο δεν είναι ευπρεπής; Ένα σημείο του Συντάγματος αναφέρει μόνο. Δεν έκανε κανέναν χαρακτηρισμό. Αντιθέτως, πολλοί άλλοι και χαρακτηρίζουν και ειρωνεύονται. Εκτός και θεωρείται αναξιοπρεπής όποιος έχει άλλη άποψη από τη δική μας.Και στο κάτω-κάτω  μερικοί συναδέλφους θεωρούν μόνο τους πολύτεκνους;Οι υπόλοιποι που κοπίασαν δεν είναι; Και επειδή κάποιοι χαρακτηρίζουν ασεπολάγνους , όσους έχουν επιτύχει στο διαγωνισμό, να ενημερώσω ,ότι κι εγώ παρόλο που έχω επιτύχει πάνω από μία φορές και δουλεύω από τα μόρια του διαγωνισμού και μόνο, καθόλου ασεπολάγνος δεν είμαι. Είμαι κι εγώ της άποψης που έχουν μερικοί , ότι το πτυχίο θα έπρεπε να είναι αρκετό, έστω κι αν αυτό σημαίνει ότι θα κλείσουν σχολές, ή να αποφοιτούν όσοι πραγματικά αξίζουν και όχι όλοι κάποια στιγμή, ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Αλλά από τη στιγμή, που μέχρι τώρα που μιλάμε αυτό δε συμβαίνει , και ως τρόπος διορισμού υπήρχε/υπάρχει αυτός ο ρημαδο-διαγωνισμός, τι πρέπει να γίνει; Άλλοι να παλεύουν και άλλοι με άλλους τρόπους; Αυτό θεωρείται δίκαιο;και μάλιστα αυτοί που παλεύουν στο τέλος να μένουν στην απέξω; Και στο φινάλε -μεταξύ αστείου και σοβαρού, αν και γνωρίζω πολύ καλά πως πάνω σε αυτό θα πατήσουν πολλοί για να μου την πουν- οι πολύτεκνοι έκαναν ότι ήταν να κάνουν για την υπογεννητικότητα. Το κράτος να διορίσει όλους τους άλλους για να έχουν χρήματα, να παντρευτούν και να κάνουν κι αυτοί με τη σειρά τους το χρέος τους ως Έλληνες!!!! Θα επαναλάβω ότι το τελευταίο έχει χιουμοριστική διάθεση, αν και γνωρίζω ότι κάποιοι θα επιτεθούν πάνω σε αυτό, μιας και δεν έχουν άλλα επιχειρήματα...

Αποσυνδεδεμένος vicky5478

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #409 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 04:23:34 μμ »
Επι 30 σελίδες συζητάτε και λογομαχείτε κάποιοι για πράγματα που θα έπρεπε να ανοίξετε άλλη σελίδα για να ειπωθούν. Για το συγκεκριμένο θέμα ποιος γνωρίζει κάποιον δικηγόρο να μας πει μια γνώμη κατά πόσο θα έχει αποτέλεσμα η όποια κίνηση μας; Εγώ βρίσκομαι Αλεξανδρούπολη και δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον ούτε έχω ακούσει για κανένα. Υπάρχουν φανταζομαι κάποιοι δικηγόροι στην Αθήνα που να ασχολούνται με θέματα εκπαιδευτικά. Εστω αν γνωρίζει κάποιος ένα όνομα, κάποιον που να ασχολειται με τέτοια θέματα. Σταματήστε πια να μαλώνετε μεταξύ σας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:23:00 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #410 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 04:53:08 μμ »
Anemos, ο συνάδελφος wotanmetal σε ποιό σημείο δεν είναι ευπρεπής; Ένα σημείο του Συντάγματος αναφέρει μόνο. Δεν έκανε κανέναν χαρακτηρισμό. Αντιθέτως, πολλοί άλλοι και χαρακτηρίζουν και ειρωνεύονται. Εκτός και θεωρείται αναξιοπρεπής όποιος έχει άλλη άποψη από τη δική μας.Και στο κάτω-κάτω  μερικοί συναδέλφους θεωρούν μόνο τους πολύτεκνους;Οι υπόλοιποι που κοπίασαν δεν είναι; Και επειδή κάποιοι χαρακτηρίζουν ασεπολάγνους , όσους έχουν επιτύχει στο διαγωνισμό, να ενημερώσω ,ότι κι εγώ παρόλο που έχω επιτύχει πάνω από μία φορές και δουλεύω από τα μόρια του διαγωνισμού και μόνο, καθόλου ασεπολάγνος δεν είμαι. Είμαι κι εγώ της άποψης που έχουν μερικοί , ότι το πτυχίο θα έπρεπε να είναι αρκετό, έστω κι αν αυτό σημαίνει ότι θα κλείσουν σχολές, ή να αποφοιτούν όσοι πραγματικά αξίζουν και όχι όλοι κάποια στιγμή, ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Αλλά από τη στιγμή, που μέχρι τώρα που μιλάμε αυτό δε συμβαίνει , και ως τρόπος διορισμού υπήρχε/υπάρχει αυτός ο ρημαδο-διαγωνισμός, τι πρέπει να γίνει; Άλλοι να παλεύουν και άλλοι με άλλους τρόπους; Αυτό θεωρείται δίκαιο;και μάλιστα αυτοί που παλεύουν στο τέλος να μένουν στην απέξω; Και στο φινάλε -μεταξύ αστείου και σοβαρού, αν και γνωρίζω πολύ καλά πως πάνω σε αυτό θα πατήσουν πολλοί για να μου την πουν- οι πολύτεκνοι έκαναν ότι ήταν να κάνουν για την υπογεννητικότητα. Το κράτος να διορίσει όλους τους άλλους για να έχουν χρήματα, να παντρευτούν και να κάνουν κι αυτοί με τη σειρά τους το χρέος τους ως Έλληνες!!!! Θα επαναλάβω ότι το τελευταίο έχει χιουμοριστική διάθεση, αν και γνωρίζω ότι κάποιοι θα επιτεθούν πάνω σε αυτό, μιας και δεν έχουν άλλα επιχειρήματα...

Μάλλον διάβασες το μισό σχόλιο μου. Και εν πάση περιπτώσει όταν κάποιος απευθύνεται σε δικηγόρο και του ζητά την γνώμη του για ένα θέμα ....προσέχει πως τον χαρακτηριζεις δημόσια.....εστω και αν έχει καθυστερήσει να τον ενημερώσει.
Γιατί , ω του θαύματος μετά από 4 ώρες ακολούθησε ενημέρωση!
http://www.pde.gr/index.php?topic=34010.msg981207#msg981207

Όσο για τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ εχω να παρατηρήσω...ότι γιατροί, δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, δικαστικοί δίνουν εξετάσεις μετά την απόκτηση του πτυχίου τους προκείμενου να εξασκήσουν επάγγελμα.
Το πρόβλημα με τους εκπαιδευτικούς ήταν οι διάφοροι πίνακες και τα ποσοστά διορισμού εκτός ΑΣΕΠ.
Πολυ αργά για δάκρυα....γιατί όταν έγινε ο πρώτος διαγωνισμός όσοι τόλμησαν να πουν ότι οι πίνακες θα δημιουργήσουν προβλήματα άκουσαν διάφορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2017, 05:03:47 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #411 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 05:03:25 μμ »

Αν ναι κάνε πράξη τα λόγια σου και παραχώρησε τη θέση σου σε έναν πολύτεκνο. Και κάντο επώνυμα για να το επικροτήσουμε.

Εκτός κι αν είσαι ήδη πολύτεκνος οπότε οκ καταλαβαίνουμε...

Κυρία, δεν τα έχω με τους αναπληρωτές, μάλιστα  συμμερίζομαι τις ανησυχίες  τους.
Τα τελευταία χρόνια όμως οι ανησυχίες και τα προβλήματα δεν εντοπίζονται μόνο στους εκπαιδευτικούς αλλά, οπως γνωρίζεις, έχουν πάρει πανελλαδικές διαστάσεις.
Δεν είμαι  πολύτεκνος, ούτε καν τριτεκνος.
Ανέκαθεν το μέγιστο προβλημά μου κυρία,  δεν ήταν πως θα γίνει να διορισθούν περισσότεροι αλλά πότε επιτέλους θα γίνουμε Ευρώπη, αν σε ικανοποιεί η απαντηση μου. Από τότε ακόμη που δεν ήξερα πώς ξημερώνει η επόμενη μέρα στον εργασιακό μου χώρο.
Οσον αφορά τις  "προτροπές" σου, να τις απευθύνεις σε πρόσωπα καταλληλότερα από μενα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #412 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 05:10:12 μμ »
@ may16

Πρόλαβε και σου απάντησε nickitol. Μάλλον κάνεις ότι αγνοείς πως τα προβλήματα με τους αναπληρωτές μας επηρεάζουν και μας αφορούν όλους στον εργασιακό μας χώρο.
Θα σε  παρακαλούσα πάντως να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια πριν απαντήσεις γιατί εκτίθεσαι.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #413 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 05:13:14 μμ »
Άνοιξε τότε ένα θέμα για το πως θα γίνουμε Ευρώπη και άσε τους αναπληρωτές με τις ανησυχίες τους, κύριε...
Anemos είσαι πραγματικά όπου φυσάει ο άνεμος...

Στο θέμα μας.
Vicky το ψάχνουμε και θα ενημερώσουμε όσους ενδιαφέρονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2017, 05:15:52 μμ από may16 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #414 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 05:28:44 μμ »
Άνοιξε τότε ένα θέμα για το πως θα γίνουμε Ευρώπη και άσε τους αναπληρωτές με τις ανησυχίες τους, κύριε...
Anemos είσαι πραγματικά όπου φυσάει ο άνεμος...

Στο θέμα μας.
Vicky το ψάχνουμε και θα ενημερώσουμε όσους ενδιαφέρονται.

Αγαπητή μου από χαρακτηρισμους έχουμε χορτάσει. Αν πρόσεχες τι γράφω θα παρατηρούσες ότι δεν παραβλέπω τα προβλήματα που θίγετε, έγραψα ότι ένας νόμος αλλάζει με άλλον νόμο και εχω αναφερθεί στην προοπτική να μειωθούν δραματικά τα επιδόματα των πολύτεκνων- έτσι λέγεται τουλάχιστον - και ο,τι μάλλον ένεκα τούτου θα είναι δύσκολες οι αλλαγές στις ποσοστώσεις κλπ.

Ούτε αυτό διάβασες που μόλις έγραψα;
Μάλλον κάνεις ότι αγνοείς πως τα προβλήματα με τους αναπληρωτές μας επηρεάζουν και μας αφορούν όλους στον εργασιακό μας χώρο.

Τέλος κανείς δεν σας εμποδίζει να προσφύγετε στην δικαιοσύνη, είναι αναφέρετο δικαίωμα σας, ούτε προδικάζω αποτέλεσμα.

Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #415 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 05:52:39 μμ »
Να σου πω την αλήθεια δε με ενδιαφέρει κιόλας τι γράφει όποιος δεν εμπλέκεται άμεσα με το ζήτημα.
Στην πραγματικότητα όσα γράφουν μερικοί τα ακούω βερεσέ όπως έγραψα και σε άλλο μήνυμα.
Ούτε γνώμη πρόκειται να αλλάξω ούτε να αποθαρρυνθώ.
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η με κάθε τρόπο προώθηση του αιτήματός μας.
Όλα τα άλλα είναι πραγματικά περιττά.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #416 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 05:59:13 μμ »
@ may16
  Στην απαξίωση και στην κατανόηση κείμενου παίρνεις 20
Μια αξιολόγηση θα μας σώσει....
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #417 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 07:01:37 μμ »
Ας υποθέσουμε ότι οι προσλήψεις στην Χ Ειδικότητα είναι σταθερές κάθε χρόνο.
Τότε για κάθε 1 που προτάσσεται (για διαφορους λόγους...) , 1 άλλος χάνει την δουλειά του και 10? άλλοι "ξεσπιτώνονται".

Αν βάλουμε στην εξίσωση και την μείωση των ωρών(πχ Β/Θμια), πιθανή αύξηση ωραρίου μονίμων και μνημονιακή υποχρέωση για "κόψιμο" συμβασιούχων, είναι θέμα χρόνου με αυτό το σύστημα που υπάρχει τώρα να δουλεύουν ΜΟΝΟ ειδικές κατηγορίες και ΕΣΠΑ ( Πολύ συγκεκριμένες ειδικότητες ...) .

Αν βάλουμε και στην εξίσωση και το Δίπορτο της Ειδικής, Ιδιωτικά, Δυσπροσιτα τότε στους πίνακες γίνονται τα τέρατα και σημεία που βλέπουμε κάθε χρόνο.

Δυστυχώς με αυτό το σύστημα προσλήψεων δεν γίνεται να υπάρξει δικαιοσύνη. Συνεπώς κάποιος θα πρέπει να βρει τρόπο να πηδήξει τους άλλους ή απλά κάποια στιγμή θα βρεθεί εκτός εκπαίδευσης.

PS. Το μέγεθος της παράνοιας: Κάποιος τρίτεκνος που προσελήφθει απο την Α φάση και ΛΟΓΩ της τριτεκνίας επιλέγει και το ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΟ. Παίρνει φέτος σχεδόν 20 Μόρια στους Πίνακες.  20 ΜΟΡΙΑι ΣΧΕΔΟΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑΣ (ωρομισθία γτπ)

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2017, 07:10:48 μμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #418 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 08:08:29 μμ »
Ας υποθέσουμε ότι οι προσλήψεις στην Χ Ειδικότητα είναι σταθερές κάθε χρόνο.
Τότε για κάθε 1 που προτάσσεται (για διαφορους λόγους...) , 1 άλλος χάνει την δουλειά του και 10? άλλοι "ξεσπιτώνονται".

Αν βάλουμε στην εξίσωση και την μείωση των ωρών(πχ Β/Θμια), πιθανή αύξηση ωραρίου μονίμων και μνημονιακή υποχρέωση για "κόψιμο" συμβασιούχων, είναι θέμα χρόνου με αυτό το σύστημα που υπάρχει τώρα να δουλεύουν ΜΟΝΟ ειδικές κατηγορίες και ΕΣΠΑ ( Πολύ συγκεκριμένες ειδικότητες ...) .

Αν βάλουμε και στην εξίσωση και το Δίπορτο της Ειδικής, Ιδιωτικά, Δυσπροσιτα τότε στους πίνακες γίνονται τα τέρατα και σημεία που βλέπουμε κάθε χρόνο.

Δυστυχώς με αυτό το σύστημα προσλήψεων δεν γίνεται να υπάρξει δικαιοσύνη. Συνεπώς κάποιος θα πρέπει να βρει τρόπο να πηδήξει τους άλλους ή απλά κάποια στιγμή θα βρεθεί εκτός εκπαίδευσης.

PS. Το μέγεθος της παράνοιας: Κάποιος τρίτεκνος που προσελήφθει απο την Α φάση και ΛΟΓΩ της τριτεκνίας επιλέγει και το ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΟ. Παίρνει φέτος σχεδόν 20 Μόρια στους Πίνακες.  20 ΜΟΡΙΑι ΣΧΕΔΟΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑΣ (ωρομισθία γτπ)




Τα είπες όλα.!!!!!

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #419 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 09:33:13 μμ »

Δυστυχώς με αυτό το σύστημα προσλήψεων δεν γίνεται να υπάρξει δικαιοσύνη. Συνεπώς κάποιος θα πρέπει να βρει τρόπο να πηδήξει τους άλλους ή απλά κάποια στιγμή θα βρεθεί εκτός


[/quote
Ή πρέπει να αλλάξει όλο το σύστημα με τρόπο που να γίνει δίκαιο. Μάλλιασε η γλώσσα μας να τα λέμε εδώ μέσα άλλο που πολλοί κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ποιο είναι το πρόβλημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.205 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.