*

Αποστολέας Θέμα: ΔΟΑΤΑΠ: Η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 53604 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 25, 2018, 09:01:35 μμ »
Να καταγράψω κι εγώ το πρόβλημα μου. Απογευματινες ώρες, για την ακριβεια 18:41 (ναι !!! δουλεύουν και απόγευμα στο δοαταπ!!!!) μου έρχεται μηνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομειου ότι εκκρεμει η αίτηση αναγνώρισής μου, καθώς δεν έχω στείλει στο δοαταπ υ/δ τρόπου παρακολούθησηςστην ειδική αγωγή. Κι εδώ ξεκινάν τα προβλήματα για εμένα, καθώς δεν έκανα μεταπτυχιακό στην ειδικήηηηη αγωγή. Τηλέφωνα δε σηκώνουν, σε μέιλ δεν απαντούν. εγώ που μένω στηνεπαρχία τι να κάνω;;;; Μπορεί να μου απαντήσει κανείς; Πού και πώς θα βρω το δίκιο μου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:54:48 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 25, 2018, 09:52:43 μμ »
Να καταγράψω κι εγώ το πρόβλημα μου. Απογευματινες ώρες, για την ακριβεια 18:41 (ναι !!! δουλεύουν και απόγευμα στο δοαταπ!!!!) μου έρχεται μηνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομειου ότι εκκρεμει η αίτηση αναγνώρισής μου, καθώς δεν έχω στείλει στο δοαταπ υ/δ τρόπου παρακολούθησηςστην ειδική αγωγή. Κι εδώ ξεκινάν τα προβλήματα για εμένα, καθώς δεν έκανα μεταπτυχιακό στην ειδικήηηηη αγωγή. Τηλέφωνα δε σηκώνουν, σε μέιλ δεν απαντούν. εγώ που μένω στηνεπαρχία τι να κάνω;;;; Μπορεί να μου απαντήσει κανείς; Πού και πώς θα βρω το δίκιο μου;
Επέμεινε με mail και με τηλ. Αλλιώς, πήγαινε μια μέρα στην Αθήνα, στο κέντρο, στην Αγ. Κων/νου βρίσκεται η υπηρεσία, για να δεις τι γίνεται!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 11, 2018, 02:18:50 μμ »
Για αναγνώριση μεταπτυχιακού χρειάζεται ισοτιμία του τίτλου σπουδών ή ισοτιμία και αντιστοιχία; Ποια είναι η διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 12, 2018, 09:17:24 μμ »
Για αναγνώριση μεταπτυχιακού χρειάζεται ισοτιμία του τίτλου σπουδών ή ισοτιμία και αντιστοιχία; Ποια είναι η διαφορά;

Ισοτιμία και αντιστοιχία παίρνουν τα πτυχία.
Οι μεταπτυχιακοί τίτλοι παίρνουν μόνο ισοτιμία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:54:48 »

Αποσυνδεδεμένος vaggos.1994

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 16, 2018, 09:50:36 πμ »
Μακράν η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα μη πω η χειρότερη όλων των κρατών όλων των ηπείρων  και τόσα χρόνια κανένας δεν αντιδράει. Εστειλα τα χαρτιά μου Ιούλιο του 2018 και ακόμα δεν έχω πάρει αναγνώριση και μου λένε έχεις ακόμα. Δε ξέρω αν μπορούμε να στέλουμε μια ομαδική επιστολή στον Υπουργό τώρα που είναι εκλογές μπας και ξυπνήσουν επιτέλους καιι πάνε να τους ελέγξουν να δούν τί κάνουν και πάνε τόσο αργόστροφα ή να στέιλουν κάνα άτομο μπας και σταματήσουμε τα ταλαιπωρούμααστε

Αποσυνδεδεμένος Eleni778

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 20, 2018, 07:41:00 μμ »
Καλησπέρα!! Γνωρίζει κάποιος/α αν υπάρχει συγκεκριμένη φόρμα για την αίτηση επίσπευσης αναγνώρισης τίτλου σπουδών στον ΔΟΑΤΑΠ; Παίζει να μπορεί κάποιος/α να μου τη στείλει;
Έχω κάνει εδώ και μήνες αίτηση αναγνώρισης μεταπτυχιακού και ενώ το σάιτ τους κόπτεται ότι σε δύο μήνες από την κατάθεση των δικαιολογητικών παίρνεις την αναγνώριση περιμένω άπραγη 3 μήνες.
Το 2016 που ζήτησα αναγνώριση για το πτυχίο ψυχολογίας που το πήρα από το κρατικό πανεπιστήμιο Κύπρου (είναι στο μηχανογραφικό των πανελληνίων) περίμενα 11 μήνες!
Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα οποιαδήποτε συμβουλή ή βοήθεια!!! Φοβάμαι ότι και για το μεταπτυχιακό μου θα περιμένω ανάλογους μήνες! Κι είναι πολύ άδικο να συμβαίνει αυτό όταν την ίδια στιγμή κάποιοι άλλοι παίρνουν την αναγνώριση άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 20, 2018, 09:02:40 μμ »
Βάλε δικηγόρο να στείλει εξώδικο.

Αποσυνδεδεμένος anwnymos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 01:54:03 πμ »
Skathari, σε προηγούμενη ανάρτησή σου ανέφερες ότι η αίτησή σου εκκρεμούσε από το καλοκαίρι του 2017. Τελικά έλαβες την απόφαση; Σε ρωτάω γιατί εγώ ακόμα περιμένω, έχοντας κάνει αίτηση από τον Αύγουστο του 2017.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 09:14:51 πμ »
Μακράν η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα μη πω η χειρότερη όλων των κρατών όλων των ηπείρων  και τόσα χρόνια κανένας δεν αντιδράει. Εστειλα τα χαρτιά μου Ιούλιο του 2018 και ακόμα δεν έχω πάρει αναγνώριση και μου λένε έχεις ακόμα. Δε ξέρω αν μπορούμε να στέλουμε μια ομαδική επιστολή στον Υπουργό τώρα που είναι εκλογές μπας και ξυπνήσουν επιτέλους καιι πάνε να τους ελέγξουν να δούν τί κάνουν και πάνε τόσο αργόστροφα ή να στέιλουν κάνα άτομο μπας και σταματήσουμε τα ταλαιπωρούμααστε

Χαχαχα !!! Και που να έμπλεκες με ΣΑΕΠ ....τώρα τελειώνουν το 2ο τρίμηνο του 2016 !!!

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 29, 2018, 11:39:34 μμ »
Φιλες μου που εχουνε καταθεσει τιτλους στο ΣΑΕΠ απο το 2015 και 2016 δεν εχουνε παρει μεχρι σημερα καμια αναγνωριση. Οσον αφορα την υποχρεωτικη αναγνωριση του ΚΥΣΑΤΣ για μαστερ εξ αποστασεως με μεταφορα διδακτικων μοναδων απλα απαραδεκτο. Δηλαδη δε φτάνει ο χρονος που χρειαζεσαι για το Ελληνικο ΔΟΑΤΑΠ θα πρεπει να πληρωσεις και να περιμενεις και στο ΚΥΣΑΤΣ κανενα 4μηνο για να παρεις και απο εκει αναγνωριση. Ενα μαστερ δηλαδη να περασει 2 αξιολογησεις. Συγγνωμη αλλα αυτα ειναι τραγικα πραγματα! Κανω ενα μαστερ στο ΕΑΠ και τελειωσε το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 29, 2018, 11:47:46 μμ »
Φιλες μου που εχουνε καταθεσει τιτλους στο ΣΑΕΠ απο το 2015 και 2016 δεν εχουνε παρει μεχρι σημερα καμια αναγνωριση. Οσον αφορα την υποχρεωτικη αναγνωριση του ΚΥΣΑΤΣ για μαστερ εξ αποστασεως με μεταφορα διδακτικων μοναδων απλα απαραδεκτο. Δηλαδη δε φτάνει ο χρονος που χρειαζεσαι για το Ελληνικο ΔΟΑΤΑΠ θα πρεπει να πληρωσεις και να περιμενεις και στο ΚΥΣΑΤΣ κανενα 4μηνο για να παρεις και απο εκει αναγνωριση. Ενα μαστερ δηλαδη να περασει 2 αξιολογησεις. Συγγνωμη αλλα αυτα ειναι τραγικα πραγματα! Κανω ενα μαστερ στο ΕΑΠ και τελειωσε το θεμα.

Άτομο που κατέθεσε στο ΣΑΕΠ Ιανουάριο 2016, πήρε αναγνώριση (μεταπτυχιακό.
Αναφορικά με το ΚΥΣΑΤΣ-ΔΟΑΤΑΠ, είναι απαράδεκτοι!

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 30, 2018, 05:20:00 μμ »
Καλησπέρα,

μήπως υπάρχει κάποιος που περιμένει αναγνώριση μεταπτυχιακού από Κύπρο από Δοαταπ; Υπάρχει κάποιος τρόπος να πιεστούν στον ΔΟΑΤΑΠ να τρέξουν πιο γρήγορα καθώς θα κλείσουν οι πίνακες αναπληρωτών για 2 χρόνια;


Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 30, 2018, 06:01:55 μμ »
Άτομο που κατέθεσε στο ΣΑΕΠ Ιανουάριο 2016, πήρε αναγνώριση (μεταπτυχιακό.
Αναφορικά με το ΚΥΣΑΤΣ-ΔΟΑΤΑΠ, είναι απαράδεκτοι!

σοβαρα; απο ποιο πανεπιστημιο αν επιτρεπεται; εμενα οι φιλες μου ειναι αναγνωριση μεσω κολλεγιου. η μια πτυχιο η αλλη μαστερ. αυτη με το πτυχιο εβαλε και δικηγορο μαζι με αλλους για μαζικη προσφυγη στη δικαιοσυνη.
εγω ρισκο να ανγνωρισω μαστερ με σαεπ δε θα επαιρνα παιδια. και ειδικα τωρα π λενε οτι καθε 2 χρονια θα μπαινει καθε προσονο στον πινακα. αυτες οι αναγνωρισεις δε θα επρεπε να κρατανε πανω απο 4 με 5 μηνες αλλα στο ελλαδισταν χαλια μαυρα.

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΑΤΑΠ: Η χειρότερη υπηρεσία στην Ελλάδα
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 30, 2018, 06:15:26 μμ »
Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Με δικηγόρο μπορεί να γίνει κάτι; Στο ΔΟΑΤΑΠ υποβλήθηκαν τα χαρτιά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 311
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.