*

Αποστολέας Θέμα: H Εκπαίδευση το 2017  (Αναγνώστηκε 2479 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
H Εκπαίδευση το 2017
« στις: Νοέμβριος 19, 2017, 10:40:04 πμ »
Ολη η ανάλυση του αιρετού βρίσκεται εδώ

http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/i-deyterovathmia-ekpaideysi-stin-ellada-2017

Προκαλεί πάντως ενδιαφέρον γιατί μετά την τοποθέτηση της παρούσας κυβέρνησης τόσο ο ίδιος όσο και ο Κοτσυφάκης έχουν σταματήσει να αναρτούν απολογισμούς που αναφέρονται σε μονίμους εκπαιδευτικούς ανά ειδικότητα (όπως τουλάχιστον κάνει η Αβθμια) και κυρίως να παραθέτει νούμερα αποχωρήσεων μόνο του ΚΥΣΔΕ και κυρίως μόνο παραιτήσεις. Επίσης το να αναφέρει νούμερα ειδικοτήτων με αναπληρωτές μέσα διαστρεβλώνει την πραγματικότητα μιας και δεν μπορει να γίνει σύγκριση από χρονιά σε χρονιά... Κε Κορδή προστατεύετε κάποιον ή σας ευνοεί αυτή η απόκρυψη μήπως;

YΓ1. Και κάτι τελευταίο, με χρήση όλων των ΦΕΚ από το 2010 έως σήμερα εγώ τις μειώσεις στην Δευτεροβάθμια (με οποιονδήποτε τρόπο όπως π.χ μετατάξεις) τις βγάζω περίπου 27800. Νομίζω ότι το νούμερο μου έχει θεαματική απόκλιση από τις 19000 αποχωρήσεις τις δικές σας... Για ξαναδείτε λίγο τα νούμερα....
YΓ2. Και για να παίξουμε λίγο με τα νούμερα....Ενώ σύμφωνα με το άρθρο σας σε έξι χρόνια οι σχολικές μονάδες μειώθηκαν κατά περίπου 12% και σε 20 χρόνια από τώρα οι μαθητές της Δευτεροβάθμιας (εστω του Λυκείου) θα μειωθούν κατά 23% έχετε μαζί με τους προηγουμένους κατορθώσει να μειώσετε το προσωπικό της Δευτεροβάθμιας μέσα σε περίπου 7 χρόνια κατά 30% μόνο τους μόνιμους (για να μην μιλήσω για αναπληρωτές)...Ισως γιατί πρέπει να προσληφθούν κάποιοι άλλοι στο υπόλοιπο Δημόσιο (ακόμα και φέτος)....Και δεν μιλάω για νευραλγικά πόστα....Τι θα γίνει θα πείτε καμία αλήθεια κάποτε;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2017, 10:57:40 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:29:53 »

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 10:58:09 πμ »
Ολη η ανάλυση του αιρετού βρίσκεται εδώ

http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/i-deyterovathmia-ekpaideysi-stin-ellada-2017

Προκαλεί πάντως ενδιαφέρον γιατί μετά την τοποθέτηση της παρούσας κυβέρνησης τόσο ο ίδιος όσο και ο Κοτσυφάκης έχουν σταματήσει να αναρτούν απολογισμούς που αναφέρονται σε μονίμους εκπαιδευτικούς ανά ειδικότητα (όπως τουλάχιστον κάνει η Αβθμια) και κυρίως να παραθέτει νούμερα αποχωρήσεων μόνο του ΚΥΣΔΕ και κυρίως μόνο παραιτήσεις. Επίσης το να αναφέρει νούμερα ειδικοτήτων με αναπληρωτές μέσα διαστρεβλώνει την πραγματικότητα μιας και δεν μπορει να γίνει σύγκριση από χρονιά σε χρονιά... Κε Κορδή προστατεύετε κάποιον ή σας ευνοεί αυτή η απόκρυψη μήπως;

YΓ. Και κάτι τελευταίο, με χρήση όλων των ΦΕΚ από το 2010 έως σήμερα εγώ τις μειώσεις στην Δευτεροβάθμια (με οποιονδήποτε τρόπο όπως π.χ μετατάξεις) τις βγάζω περίπου 27800. Νομίζω ότι το νούμερο μου έχει θεαματική απόκλιση από τις 19000 αποχωρήσεις τις δικές σας... Για ξαναδείτε λίγο τα νούμερα....

Μερικες παρατηρησεις στο αρθρο του Κορδη (μελος του Συριζα)...30 χρονια στην Δθμια ειναι λιγο δυσκολο ως απιθανο να εχει καποιος... οποτε οι περισσοτεροι θα βγαινουν στα 67 ...πολλοι συναδελφοι μεχρι και τα 40 ακομη και τωρα εχουν ελαχιστα χρονια συνταξιοδοτησης...Βεβαια αυτο σημαινει ενταφιασμος των οποιων ελπιδων διατηρουν οι νεοι συναδελφοι....για δορισμο...

Επισης φανταστειτε καθηγητη στα 67 και μαθητη στα 17....τραγικο...ΜΙΣΟΣ ΑΙΩΝΑΣ Διαφορα...Πως θα επικοινωνουν αυτοι? Για να μη μιλησω για τις σωματικες και ψυχικες δυναμεις ενος 67χρονου...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:07:18 πμ »
Μερικες παρατηρησεις στο αρθρο του Κορδη (μελος του Συριζα)...30 χρονια στην Δθμια ειναι λιγο δυσκολο ως απιθανο να εχει καποιος... οποτε οι περισσοτεροι θα βγαινουν στα 67 ...πολλοι συναδελφοι μεχρι και τα 40 ακομη και τωρα εχουν ελαχιστα χρονια συνταξιοδοτησης...Βεβαια αυτο σημαινει ενταφιασμος των οποιων ελπιδων διατηρουν οι νεοι συναδελφοι....για δορισμο...

Επισης φανταστειτε καθηγητη στα 67 και μαθητη στα 17....τραγικο...ΜΙΣΟΣ ΑΙΩΝΑΣ Διαφορα...Πως θα επικοινωνουν αυτοι? Για να μη μιλησω για τις σωματικες και ψυχικες δυναμεις ενος 67χρονου...

Αυτό το έχουν λύσει το θέμα αλλά δεν τολμάνε να το πουν....
Όταν φτάσει σε μια ηλικία που δεν θα αντέχεις (το 17 που λες είναι καλό γιατί παίζει και μαθητής 7 και να κάνεις εφημερίες με γονείς στα κάγκελα) τότε θα αναγκαστείς να στελεχώσεις υπηρεσίες εκτός σχολικής τάξης με απόσπαση ή μετάταξη αν είσαι μόνιμος (για τους αναπληρωτές δεν τους ενδιαφέρει το ποιος μιας και αυτό που τους νοιάζει είναι το πόσοι)...Και η αναλογία αναπληρωτών - μονίμων θα αλλάξει άρδην. Η λογική τους που δεν τολμούν να πουν είναι η εξής....Οι υπόλοιποι Δ.Υ. καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες...Στην εκπαίδευση βλέπουν ανθρωπομήνες και λόγω των συνθηκών του επαγγέλματος δεν συμφέρει να έχεις μόνιμους (στο μυαλό τους).... Με λιγότερες εισφορές και με επίδομα ανεργίας σου λένε παίρνεις πάνω κάτω ετησίως όσα οι μόνιμοι...Και από ότι φαίνεται βρίσκουν ανθρώπους να κάνουν τη δουλειά οπότε όλοι ;;;  ευχαιριστημένοι....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2017, 11:09:09 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:19:35 πμ »
Αυτό το έχουν λύσει το θέμα αλλά δεν τολμάνε να το πουν....
Όταν φτάσει σε μια ηλικία που δεν θα αντέχεις (το 17 που λες είναι καλό γιατί παίζει και μαθητής 7 και να κάνεις εφημερίες με γονείς στα κάγκελα) τότε θα αναγκαστείς να στελεχώσεις υπηρεσίες εκτός σχολικής τάξης με απόσπαση ή μετάταξη αν είσαι μόνιμος (για τους αναπληρωτές δεν τους ενδιαφέρει το ποιος μιας και αυτό που τους νοιάζει είναι το πόσοι)...Και η αναλογία αναπληρωτών - μονίμων θα αλλάξει άρδην. Η λογική τους που δεν τολμούν να πουν είναι η εξής....Οι υπόλοιποι Δ.Υ. καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες...Στην εκπαίδευση βλέπουν ανθρωπομήνες και λόγω των συνθηκών του επαγγέλματος δεν συμφέρει να έχεις μόνιμους (στο μυαλό τους).... Με λιγότερες εισφορές και με επίδομα ανεργίας σου λένε παίρνεις πάνω κάτω ετησίως όσα οι μόνιμοι...Και από ότι φαίνεται βρίσκουν ανθρώπους να κάνουν τη δουλειά οπότε όλοι ;;;  ευχαιριστημένοι....

Eνα κατεργο θα ειναι για μαθητες και εκπαιδευτικους ...ο 67χρονος παππουλης/γιαγια θα κυνηγαει 15χρονα μεσα στην ταξη...φανταστειτε εικονα...Αλλα ειπαμε ΜΝΗΜΟΝΙΟ το οποιο καποιοι εδω μεσα δεν θελουν να καταλαβουν τι σημαινει... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2017, 11:21:09 πμ από petko »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:29:53 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:45:15 πμ »
Αυτό το έχουν λύσει το θέμα αλλά δεν τολμάνε να το πουν....
Όταν φτάσει σε μια ηλικία που δεν θα αντέχεις (το 17 που λες είναι καλό γιατί παίζει και μαθητής 7 και να κάνεις εφημερίες με γονείς στα κάγκελα) τότε θα αναγκαστείς να στελεχώσεις υπηρεσίες εκτός σχολικής τάξης με απόσπαση ή μετάταξη αν είσαι μόνιμος (για τους αναπληρωτές δεν τους ενδιαφέρει το ποιος μιας και αυτό που τους νοιάζει είναι το πόσοι)...Και η αναλογία αναπληρωτών - μονίμων θα αλλάξει άρδην. Η λογική τους που δεν τολμούν να πουν είναι η εξής....Οι υπόλοιποι Δ.Υ. καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες...Στην εκπαίδευση βλέπουν ανθρωπομήνες και λόγω των συνθηκών του επαγγέλματος δεν συμφέρει να έχεις μόνιμους (στο μυαλό τους).... Με λιγότερες εισφορές και με επίδομα ανεργίας σου λένε παίρνεις πάνω κάτω ετησίως όσα οι μόνιμοι...Και από ότι φαίνεται βρίσκουν ανθρώπους να κάνουν τη δουλειά οπότε όλοι ;;;  ευχαιριστημένοι....


   Άμα παίρνουν όσα και οι μόνιμοι γιατί δεν τους διορίζουν να φανούν και καλοί;;

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:47:28 πμ »
Eνα κατεργο θα ειναι για μαθητες και εκπαιδευτικους ...ο 67χρονος παππουλης/γιαγια θα κυνηγαει 15χρονα μεσα στην ταξη...φανταστειτε εικονα...Αλλα ειπαμε ΜΝΗΜΟΝΙΟ το οποιο καποιοι εδω μεσα δεν θελουν να καταλαβουν τι σημαινει... 8)
[/b]


     Πως εξηγείς το συσχετισμό μνημονίων -διορισμών σε άλλα υπουργεία;;;;; Άντε να το μεταφέρουμε και εδώ το ποιηματάκι. Μονότονος εσύ, μονότονη κι εγώ....

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:56:34 πμ »

   Άμα παίρνουν όσα και οι μόνιμοι γιατί δεν τους διορίζουν να φανούν και καλοί;;

Για πολλούς λόγους...

1) Ο κυριότερος γιατί δεν θα μπορούν να τους απολύσουν εύκολα (μιλάμε πάντα για 2017 μιας και στο μέλλον όλα είναι πιθανά)
2) Γιατί πληρώνονται μέσω ΕΣΠΑ (η πλειοψηφία)
3) Γιατί παίρνουν αυτούς που θέλουν και όπου τους θέλουν και από του χρόνου πάλι αλλαγές
4) Γιατί ο κάθε Υπουργός Παιδείας μπορεί με λίγες αυξομειώσεις ωρών να εξυπηρετήσει αποφοίτους συγκεκριμένων Πανεπιστημιάκων ιδρυμάτων ή ΤΕΙ
5)....
6)....

Οσο για τα χρήματα (καθαρά) όντως παίρνουν περίπου τα ίδια σε ετήσια βάση (με την προυπόθεση ότι οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται Σεπτέμβριο και δικαιούνται επίδομα ανεργίας για 2 μήνες) αφού οι εισφορές επιστρέφουν στο κράτος μιας και ποτέ δεν μπήκαν στους λογαριασμούς. Η μόνη διαφορά είναι πως οι αναπληρωτές ετησίως χάνουν 2 μήνες συνατξιοδότησης, αλλά σε μια κοινωνία  που δεν ξέρεις τι σύνταξη θα πάρεις και πότε και μάλιστα αρκετοί εμφανίζονται να εργαζονται έξω για 200 ευρώ επίσημα και κάποια άλλα μαύρα αυτά είναι ψιλά γράμματα ή ποιος ζει ποιος πεθαίνει μετά από 20-30-40 χρόνια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2017, 12:00:46 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:59:49 πμ »
[/b]


     Πως εξηγείς το συσχετισμό μνημονίων -διορισμών σε άλλα υπουργεία;;;;; Άντε να το μεταφέρουμε και εδώ το ποιηματάκι. Μονότονος εσύ, μονότονη κι εγώ....

Πες μου τα Υπουργεια και τα νουμερα διορισμων ...τοτε...για να κανουμε συγκρισεις...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 12:09:10 μμ »
Πες μου τα Υπουργεια και τα νουμερα διορισμων ...τοτε...για να κανουμε συγκρισεις...

    Αν στο εξωτερικό που βρίσκεσαι εκτός από το να γράφεςι στο πδε ,σερφάρεις και στο ιντερνετ ή έχεις μεσω διαδικτύου  τη δυνατότητα να διαβάζεις ελληνικές εφημερίδες θα δεις ότι βγαίνουν προκηρύξεις για μόνιμο προσωπικό σε ελτα , δήμους , νοσοκομεία , υπουργείο πολιτισμού κλ κλπ κλπ. Στα περισσότερα από αυτά οι προκυρήξεις είναι κυρίως φωτογραφικές. Τελευταία όπως έγραψα στο άλλο νημα 22-24 -επίσης φωτογραφικές- για υπαλλήλους της βουλής τις οποίες εξήγγειλε ο Βούτσης. Όπως χαρακτηριστικά έγραψα και στο άλλλο νήμα, περίμενα ότι κάποιοι θα χρησιμοποιούσαν τον αριθμό προσλήψεων ως δικαιολογια. Μόνο που είναι δικαιολογία φτηνή , γιατί 1ον προσλήψεις δε γίνονται με βάση το που χρειάζονται πιο λίγοι , αλλά, με βάση το που χρειάζονται άτομα. Αφού στην εκπαίδευση υπάρχουν πολλά κενά εκεί υπάρχουν ανάγκες, και όχι αν λείπει κάπου κλαποιος κλητληρας. Και 2ον ας υπήρχε η αναλογία 1:5 και στην εκπαίδεσυη κ ας διόριζαν έστω και 50 άτομα κάθε χρόνο και ας έλεγαν τίτε δε μπορούμε περισσότερους λόγω μνημονίων. Όταν δεν διορίζουν καθόλου, ούτε έναν για δείγμα δε φταίει κατά την ταπεινή μου άποψη το μνημόνιο, αλλά άλλοι σκοποι.....

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 12:13:50 μμ »
    Αν στο εξωτερικό που βρίσκεσαι εκτός από το να γράφεςι στο πδε ,σερφάρεις και στο ιντερνετ ή έχεις μεσω διαδικτύου  τη δυνατότητα να διαβάζεις ελληνικές εφημερίδες θα δεις ότι βγαίνουν προκηρύξεις για μόνιμο προσωπικό σε ελτα , δήμους , νοσοκομεία , υπουργείο πολιτισμού κλ κλπ κλπ. Στα περισσότερα από αυτά οι προκυρήξεις είναι κυρίως φωτογραφικές. Τελευταία όπως έγραψα στο άλλο νημα 22-24 -επίσης φωτογραφικές- για υπαλλήλους της βουλής τις οποίες εξήγγειλε ο Βούτσης. Όπως χαρακτηριστικά έγραψα και στο άλλλο νήμα, περίμενα ότι κάποιοι θα χρησιμοποιούσαν τον αριθμό προσλήψεων ως δικαιολογια. Μόνο που είναι δικαιολογία φτηνή , γιατί 1ον προσλήψεις δε γίνονται με βάση το που χρειάζονται πιο λίγοι , αλλά, με βάση το που χρειάζονται άτομα. Αφού στην εκπαίδευση υπάρχουν πολλά κενά εκεί υπάρχουν ανάγκες, και όχι αν λείπει κάπου κλαποιος κλητληρας. Και 2ον ας υπήρχε η αναλογία 1:5 και στην εκπαίδεσυη κ ας διόριζαν έστω και 50 άτομα κάθε χρόνο και ας έλεγαν τίτε δε μπορούμε περισσότερους λόγω μνημονίων. Όταν δεν διορίζουν καθόλου, ούτε έναν για δείγμα δε φταίει κατά την ταπεινή μου άποψη το μνημόνιο, αλλά άλλοι σκοποι.....

50 ? ? ?....Καλημερα...και Περαστικα....

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 12:21:54 μμ »
50 ???....Καλημερα...και Περαστικα....

 Το 50 ήταν τρόπος του λέγειν για να σου δείξω ότι αν υπήρχε πραγματικά θέμα δεσμευσεων θα έκαναν έστω αυτό, αλλά απο τη στιγμή που δεν κάνουν ούτε αυτό δεν είναι θέμα μνημονίων και άλλων σδημοσιονομικών κωλυμμάτων. Αν δεν το καταλαβαίνεις περαστικά δικά σου. ΑΝ -πράγμα το οποίο πιστεύω ότι συμβαίνει- το καταλαβαίνεις πολύ καλά ,άλλα, στην προσπάθειά σου να αποπροσανατολίσεις και να σαμποτάρεις προσπάθεις, όντως περαστικά μας μιας κ ενώ σε έχουμε πάρει χαμπάρι ασχολούμαστε ακόμα μαζί σου. Εγώ προσωπικά το κάνω μόνο και μόνο για να μη σου πράσει ούτε για μια στιγμή η ιδέα ότι με έχεις με τα σαθρά σου επιχειρήματα αποστομώσει . Επίσης, για μια ακόμα φορά δεν απάντησες γοα τα άλλα υπουργεία. Και το σταματάω εδώ γιατί πραγματικά σε λυπάμαι ου δεν μπορείς να απαντήσεις. Ειλικρινά πλέον μου έρχεσαι φοβερά κρίμα. Έχεις στριμωχτεί τόσο πολύ που το γεγονός ότι δεν έχεις απαντήσει ενώ σου έχω κάνει αυτή την ερώτηση δεκάδες φορές πάντα υην προσπερνάς καθώς δεν έχεις τι να πεις.!!!!!!!!!!!! Συνέχισε σαν τον Καρρά στην Παριζιάνα:  Υπάρχουν μνημόνια .... Δεν υπάρχουν παιδιά....   Υπάρχουν μνημόνια .... Δεν υπάρχουν παιδιά....   Υπάρχουν μνημόνια .... Δεν υπάρχουν παιδιά....   Υπάρχουν μνημόνια .... Δεν υπάρχουν παιδιά....   

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 12:28:48 μμ »
Και ως συνήθως κουβέντα για τοπ πάπλωμα . Μου είπες να σου πω υπουργεία και σου ανέφερα. Αλλά ούτε γι αυτά είπες κάτι. ΚΌλλησες στο 50.. Αμναμενόμενο για εσεένα. Εγώ το περίμενα. Να το δουν κι άλλοι ήθελα... Και το είδαν.... και κατάλαβαν.....

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 01:08:39 μμ »
Και ως συνήθως κουβέντα για τοπ πάπλωμα . Μου είπες να σου πω υπουργεία και σου ανέφερα. Αλλά ούτε γι αυτά είπες κάτι. ΚΌλλησες στο 50.. Αμναμενόμενο για εσεένα. Εγώ το περίμενα. Να το δουν κι άλλοι ήθελα... Και το είδαν.... και κατάλαβαν.....

Γιατι δεν μου λες καλυτερα ποιος σε ζει εσενα ...?

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: H Εκπαίδευση το 2017
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 01:24:48 μμ »
Δουλεύω καρδιά μου πάντα από την πρώτη φάση. Έχω την τύχη να είναι η μόνιμη κατοικία μου σε ένα νομό πολύ κοντά σε έναν άλλο που παίρνει αρκετούς αμανπληρωτές , οπότε δε χρειάζεται τις περισσότερες χρονιές-όχι όλες βέβαια από όσες έχω εργαστεί- να ξοδεύω πολλά για μετακινήσεις στις αρχες, και κάποιες χρονιές γίνονται δρομολόγια με γκρουπάκια συναδέλφων οπότε τις μισές χρονιές από αυτές που δουλέυω δε χρειάστηκε να νοικιάζω. Δεν κάνω έξαλλή ζωή με μπουζούκια, ταξίδια στο εξωτερικό, όπως αρκετοί άλλοι συνάδελφοι, οπότε κια με το επιδομα ανεργίας τη βγάζω αξιοπρεπώς τα καλοκαίρια πάλι με μετρημένη ζωή. Στην εφορία εργάζεσαι εσύ;  Αυτά μέχρι στιγμής.Επειδή αυτό δεν μου εξασφαλίζει το μέλλον, παλεύω να διοριστώ , παρά ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΦΙΛΟΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙΣ ΑΠΌ ΤΟ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΩ.   Ικανοποιήθηκες; Αν ναι θα μου απάντησεις και εσύ με τη σειρά σου για το συσχετισμό μνημονίων-διορισμών σε  άλλα υπουργεία;;;; Υποθέτω πως δεν θα μου απαντήσεις !!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.