*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ  (Αναγνώστηκε 245192 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2007
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:48:51 »

Αποσυνδεδεμένος The_doctor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1093 στις: Μάιος 15, 2024, 07:03:05 μμ »
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το  πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών, τη βεβαίωση ελέγχου γνησιότητας δικαιολογητικών προσωπικου μητρώου και το  αντίγραφο του πτυχίου έπρεπε να τα στείλουμε εμείς ή η υπηρεσία ώστε να αποδεσμευτούμε από το ΚΥΣΠΕ;

Αποσυνδεδεμένος asteriof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
    • Μαθαίνω από τη φύση
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1094 στις: Μάιος 22, 2024, 01:09:29 πμ »
Καλησπέρα.Είμαι μόνιμος 16 χρόνια.Έκανα αίτηση μετάταξη αλλά δεν πήρα την αποδέσμευση από το ΚΥΣΠΕ.Τι σημαίνει αυτό που γράφει.... ΄΄Εχει υποχρέωση παραμονής στη θέση υπηρέτησης΄΄.ΝΑΙ. Στη συνεχεια γράφει..... αν ΝΑΙ αναφέρατε τους λόγους. ΄΄Δεν εχει λάβει αποδεσμευση απο τα εκπαιδευτικά του καθήκοντα΄΄.....και αστερίσκος που δεν δίνει απάντηση.Δεν έχω υπηρετήσει την οργανική μου.Μπορεί να είναι αυτη τελικά η αιτία που δεν με αποδεσμεύουν?
Μπορείς να επιδιώξεις τον πλούτο,να είσαι όμως πάντα έτοιμος να τον αποχωριστείς.
                                 ΣΡΙ ΓΚΟΥΡΟΥ ΓΚΟΜΠΙΝΤ ΤΖΙ

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1095 στις: Μάιος 22, 2024, 11:07:30 μμ »
Παρομοίως, είμαι με 19 χρόνια υπηρεσίας κ δεν είδα το όνομα μου σε όσους αποδεσμεύτηκαν. Υποθέτω λοιπόν ότι ουτε εγώ αποδεσμευτηκα αν κ στη εφαρμογή ακόμη γράφει, σε αναμονή της απόφασης για αποδέσμευση η μη. Μάλλον δεν έχει ενημερώσει ακόμη την εφαρμογή η διευθυνση μου. Θα παρω τηλ αυριο στο υπουργείο να δω τι θα μου πουν.
Πάντως δε νομίζω ο λόγος που δε σε αποδεσμευσαν να είναι ότι δεν έχεις υπηρετήσει την οργανική, εδώ αποδεσμευσαν νεοδιοριστους που δεν είχαν μονιμοποιηθει. Πιο πιθανο είναι κατά τη γνώμη μου ότι μπορεί να είχε οργανικά κενά στην ειδικότητα σου στο πυσπε σου. Αν θεωρήσουμε ότι ισχυουν οι τυπικοί λόγοι απόρριψης κ οχι άλλοι, που αμφιβάλλω...

Υ. Γ. Μήπως ξέρει κάποιος ποσες ήταν οι αιτήσεις αποδέσμευσης στην πρωτοβαθμια ; Γιατί ανακοίνωσαν μόνο όσους αποδεσμεύτηκαν κ για τους υπόλοιπους κουβεντα. Σε αντίθεση με τη Δευτεροβάθμια που έδωσε τουλάχιστον εμπεριστατωμένη αιτιολόγηση στους λίγους που δεν αποδέσμευσε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:48:51 »

Αποσυνδεδεμένος bonita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1096 στις: Μάιος 23, 2024, 07:19:14 πμ »
Παρομοίως, είμαι με 19 χρόνια υπηρεσίας κ δεν είδα το όνομα μου σε όσους αποδεσμεύτηκαν. Υποθέτω λοιπόν ότι ουτε εγώ αποδεσμευτηκα αν κ στη εφαρμογή ακόμη γράφει, σε αναμονή της απόφασης για αποδέσμευση η μη. Μάλλον δεν έχει ενημερώσει ακόμη την εφαρμογή η διευθυνση μου. Θα παρω τηλ αυριο στο υπουργείο να δω τι θα μου πουν.
Πάντως δε νομίζω ο λόγος που δε σε αποδεσμευσαν να είναι ότι δεν έχεις υπηρετήσει την οργανική, εδώ αποδεσμευσαν νεοδιοριστους που δεν είχαν μονιμοποιηθει. Πιο πιθανο είναι κατά τη γνώμη μου ότι μπορεί να είχε οργανικά κενά στην ειδικότητα σου στο πυσπε σου. Αν θεωρήσουμε ότι ισχυουν οι τυπικοί λόγοι απόρριψης κ οχι άλλοι, που αμφιβάλλω...

Υ. Γ. Μήπως ξέρει κάποιος ποσες ήταν οι αιτήσεις αποδέσμευσης στην πρωτοβαθμια ; Γιατί ανακοίνωσαν μόνο όσους αποδεσμεύτηκαν κ για τους υπόλοιπους κουβεντα. Σε αντίθεση με τη Δευτεροβάθμια που έδωσε τουλάχιστον εμπεριστατωμένη αιτιολόγηση στους λίγους που δεν αποδέσμευσε.

Καλημέρα! Αν έχετε κάποια ενημέρωση πείτε και σε μας!!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1358
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1097 στις: Μάιος 23, 2024, 02:06:31 μμ »
υπάρχουν νεοδιόριστοι μη αξιολογηθεντες που εχει ολοκληρωθεί η μετάταξή τους και το έχουν δει στο μητρώο ανθρωπίνου δυναμικού στην καρτέλα της αίτησής τους;

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1098 στις: Μάιος 23, 2024, 02:54:13 μμ »
Καλημέρα! Αν έχετε κάποια ενημέρωση πείτε και σε μας!!

Η ενημέρωση που είχα  εγώ από το υπουργείο είναι ότι αναμένουν να τους έρθει από τον υπουργό και η απόφαση με τα ονόματα όσων δεν αποδεσμεύονται. Και ότι εφόσον δεν είδα το όνομά μου στην απόφαση με όσους αποδεσμεύονται, λογικά θα είναι στην άλλη. Επίσης μου είπε ο υπάλληλος ότι η γενική κατευθυνση ήταν ότι δεν αποδεσμεύονται όσοι υπηρετούν σε σχολεία, η γνωστή δικαιολογία δηλαδή (μιλαω πάντα για πρωτοβάθμια) . Μου είπε παντως ότι μπορώ να κάνω ένσταση όταν δω την απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2865
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1099 στις: Μάιος 23, 2024, 03:50:36 μμ »
Η ενημέρωση που είχα  εγώ από το υπουργείο είναι ότι αναμένουν να τους έρθει από τον υπουργό και η απόφαση με τα ονόματα όσων δεν αποδεσμεύονται. Και ότι εφόσον δεν είδα το όνομά μου στην απόφαση με όσους αποδεσμεύονται, λογικά θα είναι στην άλλη. Επίσης μου είπε ο υπάλληλος ότι η γενική κατευθυνση ήταν ότι δεν αποδεσμεύονται όσοι υπηρετούν σε σχολεία, η γνωστή δικαιολογία δηλαδή (μιλαω πάντα για πρωτοβάθμια) . Μου είπε παντως ότι μπορώ να κάνω ένσταση όταν δω την απόφαση.
Α,πολύ ωραία. Οπότε αποδεσμεύονται αυτοί που έτσι κ αλλιώς έχουν γνωριμίες για να αποσπαστούν σε ΔΔΕ ,ΔΠΕ κλπ.Και επίσης, κάποιος που υπηρέτησε μια χρονιά με απόσπαση σε γραφείο αποδεσμεύεται με το σκεπτικό ότι δεν είναι εκπαιδευτικός τάξης...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2024, 03:53:13 μμ από georgia06 »


Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1101 στις: Μάιος 23, 2024, 11:18:15 μμ »
Α,πολύ ωραία. Οπότε αποδεσμεύονται αυτοί που έτσι κ αλλιώς έχουν γνωριμίες για να αποσπαστούν σε ΔΔΕ ,ΔΠΕ κλπ.Και επίσης, κάποιος που υπηρέτησε μια χρονιά με απόσπαση σε γραφείο αποδεσμεύεται με το σκεπτικό ότι δεν είναι εκπαιδευτικός τάξης...
Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ... τραγικό.... γιατί όμως στην Πρωτοβάθμια ακολουθούν αυτή τη γραμμή ενώ στη Δευτεροβάθμια δίνουν απόδεσμευσεις αβέρτα;

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #1102 στις: Μάιος 28, 2024, 11:40:22 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, αν μπορείτε να με βοηθήσετε, καταρχάς τι γίνεται με το διάστημα των δέκα ημερών αφού βγει το φεκ που πρέπει να παρουσιαστείς στη νέα θέση; θα πληρωθείς από που αν υποθέσουμε οτι εξαντλήσεις όλο το διάστημα. Επιπλέον, οι άδειες θα πάνε με ποσόστωση όπως λέει η λογική; Δλδ ανέλαβες πρώτη Ιουλίου θα έχεις 12 μέρες άδεια μέχρι τέλους του έτους; Με τα μεταπτυχιακά τι γίνεται αναγνωρίζονται όλα; πρέπει να υπάρχει συνάφεια;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 607
Σύνολο: 617

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.