*

Αποστολέας Θέμα: Η εκπαιδευτική προυπηρεσία πληροφορικής μετράει ως επαγγελματική για τον ΑΣΕΠ?  (Αναγνώστηκε 2257 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eDimitris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την πρωτοβάθμια εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Ρώτησα στο ΑΣΕΠ πριν κανά τρίμηνο και μου είπανε...ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος Elvenking

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μάλλον αυτός που σε ενημέρωσε ήταν άσχετος, εκτός και αν άλλαξε κάτι το τελευταίο τρίμηνο. Πέρυσι μου τη μέτρησαν κανονικά. Και γιατί να μη μετρήσει αφού πάνω στο αντικείμενο της επιστήμης σου εργάζεσαι.

Wizard

  • Επισκέπτης
Πολύ καλό topic! Δεν μπορεί να υπάρχει διχογνωμία από το ΑΣΕΠ στο θέμα αυτό. Πώς μπορούμε να πάρουμε μια επίσημη απάντηση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Μάλλον αυτός που σε ενημέρωσε ήταν άσχετος, εκτός και αν άλλαξε κάτι το τελευταίο τρίμηνο. Πέρυσι μου τη μέτρησαν κανονικά. Και γιατί να μη μετρήσει αφού πάνω στο αντικείμενο της επιστήμης σου εργάζεσαι.

Δηλαδή πήρες την υπέυθυνη δήλωση(ένσημα) του εργοδότη(από Πρωτοβάθμια η Δευτεροβάθμια),τα έστειλες ώς προυπηρεσία σε μια προκήρυξη του ΑΣΕΠ με σειρά προτεραιότητας και σου τα μέτρησαν κανονικά;;;
Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λές Elvenking.Εμένα μου είχαν πεί οτι:Άλλο η επαγγελματική προυπηρεσία και άλλο η εκπαιδευτική.

Αποσυνδεδεμένος Elvenking

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έβαλα τη βεβαίωση πρϋπηρεσίας που γράφει σε πόσους μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας αντιστοιχούν οι ώρες που έκανα. Γιατί να μη θεωρείται επαγγελματική προϋπηρεσία η διδακτική? Δεν είναι επάγγλεμα η διδασκαλία?

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Τι λέτε βρε παιδιά;Εμένα ποτέ δεν μου τη μέτρησαν...Εγώ έχασα διορισμό έτσι!!!Μου έστειλαν και επιστολή από τον ΑΣΕΠ μετά τα οριστικά αποτελέσματα αφού ήταν η σειρά μου να με καλέσουν και με κατέβασαν 2 θέσεις γιατί δεν μου μέτρησαν την προϋπηρεσία!

Αποσυνδεδεμένος Elvenking

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με ποια δικαιολογία δε σου τη μέτρησαν? Κάποιος που προσλαμβάνεται ως ωρομίσθιος εκαπιδευτικός θεωρείται εργαζόμενος. Και από τη στιγμή που διδάσκει το αντικείμενο του κλάδου του, υπάρχει συνάφεια με τον τίτλο σπουδών του. Δεν έχω δει καμια προκήρυξη που να διαχωρίζει την εκπαιδευτική προϋπηρεσία από την επαγγελματική. Θα μπορούσες να κηνυγήσεις το θέμα δικαστικά.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Είναι αργά τώρα πλέον...Η θέση ήταν 1 θέση ΤΕ πληροφορικής (software) σε δήμο...Με τα μόρια της προϋπηρεσίας και δεδομένουν ότι αυτοί που ήταν πριν από μένα είχαν αρνηθεί,έφτασε η σειρά μου μετά από ένα χρόνο και αντί να με διορίσουν με κατέβασαν 2 θέσεις, λόγω των 30 μορίων της προϋπηρεσίας...Έπρεπε να έχω προϋπηρεσία προγραμματιστή προφανώς και όχι τίποτε άλλο!

Μέσον δεν έπαιξε, γιατί εξάλλου στο δήμο μου ήταν και μπορούσα να το ελέγξω...Αυτά τα ολίγα...Αααα και αυτό που δεν ήξερα είναι ότι ο ΑΣΕΠ κοιτάει τα δικαιολογητικά σου μόνο σε περίπτωση που είναι να σε καλέσουν, αλλιώς κοιτάνε μόνο του πρώτου!

Εσένα την μετράνε την προϋπηρεσία δηλαδή;Γιατί εμένα μέχρι και στους οριστικούς πίνακες με είχαν με τα μόρια της προϋπηρεσίας,απλά όταν ήρθε η ώρα να με διορίσουν άλλαξα θέση...

Αποσυνδεδεμένος Elvenking

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εγώ για τους οριστικούς πίνακες μιλάω. Δεν έφτασα σε θέση διορισμού για να ξέρω τι θα γινόταν. Το θέμα είναι ότι από τη στιγμή που δε ζητάει εξειδικευμένη προϋπηρεσία (πχ. πάνω στον προγραμματισμό) δεν μπορώ να σκεφτώ καμία δικαιολογία να μην τη μετρήσουν και πιστεύω ότι ο καθένας θα διακαιόνονταν.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Πάντως τότε το είχα ψάξει και δε γινόταν τίποτα!Οπότε...Από τότε δεν ξανάκανα χαρτιά στον ΑΣΕΠ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.