*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1737529 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #770 στις: Ιούλιος 05, 2018, 04:28:28 μμ »
Infinity kos
Η πρόταση σου δεν έχει κανένα στοιχείο αξιοκρατίας. 400 μόρια το διδακτορικό και 600 οι πολύτεκνοι?!!
Επιπλέον, όταν ο Μπαξεβανακης επισκέφτηκε το σχολείο μας, μας είπε πως φυσικά και θα μετρήσουν τα μόρια από το γραπτό διαγωνισμό.
 Κατα τη γνώμη μου, οι παλιοί εκπαιδευτικοί δεν έχουν καμία δικαιολογία να μην έχουν συμμετάσχει στους προηγούμενους ΑΣΕΠ. Συνεπώς, χαριστικά ας πάρουν τη βάση της βαθμολογίας και πολύ είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2018, 05:09:05 μμ από glianna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:05:14 »

Αποσυνδεδεμένος liana.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #771 στις: Ιούλιος 05, 2018, 04:55:44 μμ »
Πώς θα ανακοινωθεί ασεπ το Σεπτέμβριο όπως λέει ο Asep2008 ενώ το υπουργείο λέει ότι θα αρχίσει διαβούλευση για το σύστημα διορισμών τον Οκτώβρη;(www.xenesglosses.gr). Γνωρίζεις Asep 2008 να μας ενημερώσεις;

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #772 στις: Ιούλιος 05, 2018, 05:11:08 μμ »
glianna διάβασε καλά το μήνυμα μου. Δεν είναι πρόταση δική μου. Είναι η τωρινή του ασεπ. Για το δικό μας σύστημα κανείς δεν ξέρει, ούτε ο υπουργός ακόμα την βαρύτητα των κριτηρίων. Το μόνο που διαλαλούν φέτος είναι για ισότιμη συμμετοχή προυπηρεσίας , ακαδημαικών και κοινωνικών κριτηρίων καθώς και για ενιαίο σύστημα αναπληρωτών και διορισμών γενικής και ειδικής αγωγής. Το 400 διδακτορικό /600 πολυτεκνίας είναι 4/6 Μήπως και στην ειδική αγωγή στο τωρινό σύστημα η αναλογία δεν είναι 6/7 ;Oσο για τον ασεπ ειναι κομματική γραμμή να μην γίνει. Εξάλλου και να μην ήταν δεν προλαβαίνει.Ερχεται Κούλης και ξέρουμε καλά τις διοριστικές του διαθέσεις τόσο δικαστικά όσο και κλασικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2018, 05:15:22 μμ από infinity_kos »
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #773 στις: Ιούλιος 05, 2018, 06:26:45 μμ »
Infinity kos
Η πρόταση σου δεν έχει κανένα στοιχείο αξιοκρατίας. 400 μόρια το διδακτορικό και 600 οι πολύτεκνοι?!!
Επιπλέον, όταν ο Μπαξεβανακης επισκέφτηκε το σχολείο μας, μας είπε πως φυσικά και θα μετρήσουν τα μόρια από το γραπτό διαγωνισμό.
 Κατα τη γνώμη μου, οι παλιοί εκπαιδευτικοί δεν έχουν καμία δικαιολογία να μην έχουν συμμετάσχει στους προηγούμενους ΑΣΕΠ. Συνεπώς, χαριστικά ας πάρουν τη βάση της βαθμολογίας και πολύ είναι.
Το να δίνεται χαριστικά η βάση, σε κάποιους που δεν έδωσαν ποτέ σε γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ, είναι σαν να τους αναγνωρίζουμε ότι έδωσαν και έγραψαν 55. Δε νομίζω ότι μπορεί να ισχύσει αυτό. Χαριστικά η βάση του διαγωνισμού είναι άνιση μεταχείριση μεταξύ διαγωνιζομένων, δηλαδή αντισυνταγματικό!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2018, 06:30:06 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:05:14 »

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #774 στις: Ιούλιος 05, 2018, 06:50:12 μμ »
Συμφωνώ μαζί σου, αλλά νομίζω πως είναι ένα από τα σημεία που ορίζει ο Ν. 3848. Επιπλέον, δεν έχω δει κάποια αναφορά οτι το ΣΤΕ εκρινε το νόμο αντισυνταγματικό σε αυτό το σημειο.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #775 στις: Ιούλιος 05, 2018, 07:04:26 μμ »
 Infinity kos
Αυτά που ανέφερες είναι τα κριτήρια πρόσληψης για θέσεις που δεν αφορούν εκπαιδευτικούς. Επιπλέον, ακόμη και στον υπόλοιπο Δημόσιο τομεα, πλην εκπαίδευσης, πριν το πάγωμα των προσληψεων σε καμία προκήρυξη μονιμου προσωπικού δεν μοριοδοτουνταν τα κοινωνικά κριτηρια. Δίνονταν ενα μικρο ποσοστό θέσεων ειδικά για ειδικές κατηγορίες. Αλλά 400 το διδακτορικό, 600 η πολυτεκνια που το είδες?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #776 στις: Ιούλιος 05, 2018, 07:05:05 μμ »
Συμφωνώ μαζί σου, αλλά νομίζω πως είναι ένα από τα σημεία που ορίζει ο Ν. 3848. Επιπλέον, δεν έχω δει κάποια αναφορά οτι το ΣΤΕ εκρινε το νόμο αντισυνταγματικό σε αυτό το σημειο.
Ξέρω ότι το λέει ο 3848, αλλά έχει συζητηθεί πολλές φορές πως είναι άδικο και για αυτό αναμένουμε ότι είναι από τα σημεία που θα αλλάξουν με την τροποποίηση του νόμου!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #777 στις: Ιούλιος 06, 2018, 10:06:12 πμ »
υπάρχουν τμήματα όπου ένας βαθμός πτυχίου π.χ. 7/10 είναι ποιοτικά καλύτερος από ένα βαθμό πτυχίου 9/10 άλλου τμήματος.

Σε ένα σύστημα προσλήψεων που στηρίζεται για πρακτικούς λόγους- σε αντικειμενικά κριτήρια η ανισότητα αυτή οδηγεί σε ανεπιεική αποτελέσματα και δεν διασφαλίζει την αποτελεσματικότητα στις προσλήψεις. Η λύση στο πρόβλημα αυτό δεν είναι εύκολη και θα πρέπει να αναζητηθεί, πρώτον στη μείωση της βαρύτητας του βαθμού του πτυχίου, δεύτερον στον περιορισμό των αποδεκτών πτυχίων ανά προκήρυξη με την επιλογή των πιο συναφών πανεπιστημιακών τμημάτων και τρίτον στη συχνότερη χρήση των διαδικασιών που λαμβάνονται υπ’ όψιν ουσιαστικά προσόντα (όπως συνεντεύξεις ή διαγωνισμοί).https://xenesglosses.eu/2018/07/asep-gia-tin-anisotita-ton-vathmon-panepistimiakon-ptychion/

Θέλετε να διορίζει μόνιμους στην εκπαίδευση με συνέντευξη;  8) ο ασεπ το εισηγείται αυτό 8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2018, 01:03:49 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #778 στις: Ιούλιος 06, 2018, 01:27:07 μμ »
υπάρχουν τμήματα όπου ένας βαθμός πτυχίου π.χ. 7/10 είναι ποιοτικά καλύτερος από ένα βαθμό πτυχίου 9/10 άλλου τμήματος.

Σε ένα σύστημα προσλήψεων που στηρίζεται για πρακτικούς λόγους- σε αντικειμενικά κριτήρια η ανισότητα αυτή οδηγεί σε ανεπιεική αποτελέσματα και δεν διασφαλίζει την αποτελεσματικότητα στις προσλήψεις. Η λύση στο πρόβλημα αυτό δεν είναι εύκολη και θα πρέπει να αναζητηθεί, πρώτον στη μείωση της βαρύτητας του βαθμού του πτυχίου, δεύτερον στον περιορισμό των αποδεκτών πτυχίων ανά προκήρυξη με την επιλογή των πιο συναφών πανεπιστημιακών τμημάτων και τρίτον στη συχνότερη χρήση των διαδικασιών που λαμβάνονται υπ’ όψιν ουσιαστικά προσόντα (όπως συνεντεύξεις ή διαγωνισμοί).https://xenesglosses.eu/2018/07/asep-gia-tin-anisotita-ton-vathmon-panepistimiakon-ptychion/

Θέλετε να διορίζει μόνιμους στην εκπαίδευση με συνέντευξη;  8) ο ασεπ το εισηγείται αυτό 8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Για την εκπαίδευση έχει πει το ΑΣΕΠ τι προτείνει, αλλά μάλλον φοβάσαι και να το αναφέρεις...

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #779 στις: Ιούλιος 06, 2018, 01:36:13 μμ »
Για την εκπαίδευση έχει πει το ΑΣΕΠ τι προτείνει, αλλά μάλλον φοβάσαι και να το αναφέρεις...
δεν φοβάμαι τίποτε δεν ελπίζω τίποτε είμαι ελεύθερος ;D ;D ;D ;D ;D ελπίζω κι εσύ στη Λήμνο που θα πας 8)
αυτά που προτείνει το ασεπ δεν δεσμεύουν τη διοίκηση αυτό είναι που εσύ δεν  αναφέρεις σκοπίμως   8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2018, 01:43:33 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος liana.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #780 στις: Ιούλιος 06, 2018, 02:31:18 μμ »
Εντωμεταξύ σήμερα από όλα τα εκπαιδευτικά σάιτ λείπει η είδηση για την έκθεση του ασεπ και τον γραπτό διαγωνισμό που προτείνει. Σε κανένα! Και έχουν ειδήσεις προ μηνός!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #781 στις: Ιούλιος 06, 2018, 04:08:52 μμ »
Δεν είπα πουθενά ότι τη δεσμεύει. Εσύ σκοπίμως προσπαθείς να δυσφημίσεις τον ΑΣΕΠ,  ισχυριζόμενος ότι δεν πρέπει να τον ακούμε, μιας και προτείνει... συνέντευξη. Έλα μου όμως που δεν προτείνει συνέντευξη για την εκπαίδευση...

Υ.γ. Επειδή νομίζεις ότι έχεις κάνει κάτι σπουδαίο που έχεις καταλάβει ποιος είμαι, εγώ δεν προσπάθησα ποτέ να αποκρύψω την ταυτότητα μου. Αντιθέτως άλλοι αφήνουν εδώ και πολύ καιρό να τους αποκαλούν στο αντίθετο φύλο από αυτό που ανήκουν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2018, 04:10:57 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #782 στις: Ιούλιος 07, 2018, 01:37:21 μμ »
Προσωπικά εκφράζω αμφιβολίες για το όποιο σύστημα τον Οκτώμβρη. "το Υπουργείο Παιδείας τον Οκτώβριο «ανοίγει τη διαβούλευση» με όλους τους ενδιαφερόμενους φορείς, προτού κατατεθεί το νομοσχέδιο για τη διαδικασία και τα κριτήρια πρόσληψης μονίμων εκπαιδευτικών " θα τραβήξει μακρυά ...το πόσο? μάλλον μέχρι τις εκλογές. Αλλά ακόμη και αν το προλάβουν πριν τις εκλογές το μόνο πιο πιθανό σενάριο για τα κριτήρια είναι αυτό που επαναλαμβάνει από φέτος τον Γενάρη για ισότιμη βαρύτητα ακαδημαικών( να μπουν στο παιχνίδι οι νέοι) ,  προυπηρεσίας (για τους παλιούς) και κοινωνικών κριτηρίων. Ετσι θα μοριοδοτούνται γενναιόδωρα και οι παλιοί και οι νέοι και τα κοινωνικά κριτήρια. Αν και κανείς δεν ξέρει τι ακριβώς θα γίνει ούτε ο ίδιος ο υπουργός, ωστόσο σε κάποιους κύκλους επισκέψεων στο υπουργείο έχει ειπωθεί οτι αυτό μπορεί να γίνει μόνο με μοριοδότηση σαν αυτή που τώρα ισχύει στον ασεπ. Εξάλλου θα υπαχθεί το όλο σύστημα στον ασεπ. Αυτό θέλουν εσωτερικά εκεί. Και οι ομοσπονδίες μας δεν προτείνουν κάτι γιατί όπως λογικά λέγουν δεν θα συζητήσουν για κριτήρια για τους γνωστούς λόγους...Το μόνο σίγουρο -που δεν το έχουμε καταλάβει - είναι οτι δεν θα μετρά ο βαθμός προηγούμενων επιτυχιών ασεπ και  ταβάνι με γενναία μοριοδότηση προυπηρεσίας . Ελπίζω μόνο να ελλατώσουν την βαρύτητα οιυ μετρά ο βαθμός τους πτυχίου. (*100).
Ενδεικτικα βαθμός πτυχίου *100
προυπηρεσία μήνες οχι επι 1 αλλά επί 7
διδακτορικο 400 ή 200
μεταπτυχιακό 100 ή 200
δευτερο πτυχίο 150
άριστη δεύτερη γλώσσα 70
400 μόρια τα 3 παιδία 600 τα 4
κοκ
Πώς σας φαίνεται . εχω φτιάξει ένα πίνακα excell για φυσικούς με βάση τα ισχύοντα κριτήρια ασεπ και μπορώ να σας πω οτι γίνεται της αλλαγής το κάγκελο.
κ.ο.κ

glianna διάβασε καλά το μήνυμα μου. Δεν είναι πρόταση δική μου. Είναι η τωρινή του ασεπ. Για το δικό μας σύστημα κανείς δεν ξέρει, ούτε ο υπουργός ακόμα την βαρύτητα των κριτηρίων. Το μόνο που διαλαλούν φέτος είναι για ισότιμη συμμετοχή προυπηρεσίας , ακαδημαικών και κοινωνικών κριτηρίων καθώς και για ενιαίο σύστημα αναπληρωτών και διορισμών γενικής και ειδικής αγωγής. Το 400 διδακτορικό /600 πολυτεκνίας είναι 4/6 Μήπως και στην ειδική αγωγή στο τωρινό σύστημα η αναλογία δεν είναι 6/7 ;Oσο για τον ασεπ ειναι κομματική γραμμή να μην γίνει. Εξάλλου και να μην ήταν δεν προλαβαίνει.Ερχεται Κούλης και ξέρουμε καλά τις διοριστικές του διαθέσεις τόσο δικαστικά όσο και κλασικά.


Τα έχεις κάπως μπερδέψει-συγχωνεύσει, όσον αφορά την πάγια μοριοδότηση του ΑΣΕΠ για διορισμό με σειρά προτεραιότητας:
1. Ο βαθμός πτυχίου πολλαπλασιάζεται με 110 στις οικείες Προκηρύξεις του ΑΣΕΠ.
Γενικό σχόλιο: Όσο και να μειωθεί ο βαθμός πτυχίου, ποτέ δεν θα μοριοδοτείται με ίδια, πόσω μάλλον λιγότερα μόρια από την προϋπηρεσία, ήτοι 588 μόρια. Αυτό πρέπει να γίνει κατανοητό ακόμη και με πικρό τρόπο. Το βασικό πτυχίο αποτελεί π.χ. τόσο προσόν διορισμού, όσο και βαθμολογούμενο κριτήριο. Δεν μπορεί να δίνει λιγότερα μόρια από την προϋπηρεσία η οποία π.χ. δεν αποτελεί και τα δύο μαζί.

2. Η μοριοδότηση των τέκνων με 100 ή 200 μόρια, κατά περίπτωση, αφορά την κατηγορία ΥΕ (Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης) σε μόνιμους διορισμούς, (όχι τις κατηγορίες ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ) καθώς στην εν λόγω κατηγορία ως μοριοδοτούμενα κριτήρια υπάρχουν ο αριθμός τέκνων, η ανεργία, η προϋπηρεσία, η ηλικία... Δικαίως διαφώνησε το μέλος glianna. Είναι ολοφάνερος ο λόγος αυτής της (κοινωνικής) επιλογής, καθώς οι υποψήφιοι ΥΕ δεν κατέχουν φοβερά ακαδημαϊκά προσόντα, ούτε η εργασία τους απαιτεί την κατοχή ακαδημαϊκών προσόντων, προφανώς, διότι σε αυτήν υπάγονται κλάδοι και ειδικότητες κυρίως χερονακτικές/ανειδίκευτοι, όπως προσωπικό καθαριότητας, εργάτες, γενικών καθηκόντων, βοηθητικό προσωπικό, αποθηκάριοι, εργάτες πυρόσβεσης, ΥΕ φυλάκων, οδοκαθαριστές, προσωπικό νεκροταφείων, κ.λπ.. Εκτός κι αν... «επιθυμούμε» να τα μεταφέρουμε αυτούσια και στην εκπαίδευση!! Κάποιοι επιθυμούν διακαώς, ένα κριτήριο εξ αυτών να καθορίζει τον διορισμό ή όχι. Έχω αναφερθεί διεξοδικά για το θέμα, εδώ: https://www.pde.gr/index.php?topic=31804.msg994264#msg994264 και https://www.pde.gr/index.php?topic=31738.msg988254#msg988254 .

Περαιτέρω, τα τέκνα μοριοδοτούνται τόσο στο σύστημα των προσλήψεων ΙΔΟΧ, σύστημα προσλήψεων που δεν σχετίζεται καθόλου με το τωρινό ζήτημα διορισμών, όσο και στον ν. 3848/10 που μένει να τροποποιηθεί στα σημεία.

3. Για το θέμα των διορισμών και την προϋπηρεσία σύμβουλοι του Υπουργού έχουν δηλώσει:
«Ως προς το επικείμενο σύστημα διορισμού που θα ανακοινωθεί, για άλλη μια φορά αναφέρθηκε η πρόθεση του υπουργείου να πριμοδοτηθεί η προϋπηρεσία, αλλά με τρόπο που να ακολουθεί τις συστάσεις των σχετικών αποφάσεων του ΣτΕ, ενώ παράλληλα, έγινε λόγος για τους ‘’νέους’’ που πιέζουν να δοθεί ευκαιρία διορισμού. Το μόνο θετικό και δίκαιο που ειπώθηκε, ήταν η δέσμευσή του για κατανομή του αριθμού διορισμών ανά κλάδο, σε συνάρτηση με τον αριθμό προσλήψεων των αναπληρωτών, χωρίς να χωριστούν σε κύριους και δευτερεύοντες.».
Βλ. http://www.satea.gr/2018/07/%CE%B4%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%BF-%CF%84%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE%B1/

Δεν είναι χαζοί, ξέρουν τί λένε και μέχρι πού τούς παίρνει να απλώσουν τα... σεντόνια της προϋπηρεσίας. Είτε αρέσει είτε όχι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2018, 01:55:02 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #783 στις: Ιούλιος 07, 2018, 04:46:34 μμ »
Δεν είπα πουθενά ότι τη δεσμεύει. Εσύ σκοπίμως προσπαθείς να δυσφημίσεις τον ΑΣΕΠ,  ισχυριζόμενος ότι δεν πρέπει να τον ακούμε, μιας και προτείνει... συνέντευξη. Έλα μου όμως που δεν προτείνει συνέντευξη για την εκπαίδευση...

Υ.γ. Επειδή νομίζεις ότι έχεις κάνει κάτι σπουδαίο που έχεις καταλάβει ποιος είμαι, εγώ δεν προσπάθησα ποτέ να αποκρύψω την ταυτότητα μου. Αντιθέτως άλλοι αφήνουν εδώ και πολύ καιρό να τους αποκαλούν στο αντίθετο φύλο από αυτό που ανήκουν
εσεις έχετε θεοποιήσει τον γραπτό ασεπ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 556
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.