*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1733674 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna2012

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #784 στις: Ιούλιος 07, 2018, 05:53:36 μμ »
Αν έκαναν προσλήψεις κάθε 2 χρόνια θα ίσχυε το πλαφόν της προϋπηρεσίας, τώρα που έχουν να κάνουν 10 χρόνια προσλήψεις δεν μπορεί να ισχύει ητο πλαφόν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:18 »

Αποσυνδεδεμένος defthim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #785 στις: Ιούλιος 07, 2018, 06:52:52 μμ »
Αν έκαναν προσλήψεις κάθε 2 χρόνια θα ίσχυε το πλαφόν της προϋπηρεσίας, τώρα που έχουν να κάνουν 10 χρόνια προσλήψεις δεν μπορεί να ισχύει ητο πλαφόν!

Πολύ εύστοχη η παρατήρηση σου!!!!!

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #786 στις: Ιούλιος 07, 2018, 07:32:33 μμ »
Παιδιά από το νόμο  3838 της Δ. έχουν περάσει 8 χρόνια!
Δυστυχώς το θέμα "Παιδεία" παρασύρθηκε και αυτό από την αλεπάλληλη διαδοχή κυβερνήσεων και τα ανικητα κομματικα κριτηρια,
με συνέπεια η Παιδεία να αποτελεί ένα χώρο χωρίς καμία συνοχή, καμια βελτίωση,  ένα χώρο μιας γενικευμένης φρενίτιδας διάλυσης και χάους.
Δεν είναι παράξενο, μάλιστα δεν θα μπορουσε να ειναι αλλιως  αφού η πραγματικότητα όπως 'εχει διαμορφωθει, είναι ο πραγματικος καθρεφτης της κοινωνιας μας που εχει μαθει και αδιαφορει απεναντι στα παιδια της ,  στον εαυτο της ,  στην Υγεια.
Με λιγα λογια μεσα στο χαος που επικρατει δεν νομιζω οτι οι διορισμοι εχουν προγραμματισθει ή ότι αποτελουν μερος της προσπαθειας για καλυτερη Παιδεια.
Για την ακριβεια ουτε οι ιδιοι ξερουν τι θα κανουν, ουτε ξερουν ποια θα ειναι η προσπαθεια που πρεπει να γινει - οπως εχει αποδειχθει μεχρι τωρα- ουτε κανεις γνωριζει.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #787 στις: Ιούλιος 07, 2018, 09:11:35 μμ »
εσεις έχετε θεοποιήσει τον γραπτό ασεπ
Κι εσύ οτιδήποτε σε διορίζει χωρίς τον παραμικρό έξτρα κόπο. Καταλαβαίνω ότι είναι οδυνηρή εμπειρία να δίνεις γραπτό ΑΣΕΠ και να είσαι απλά επιτυχών και όχι διοριστέος. Το έχω ζήσει κι εγώ και ξέρω. Όχι όσες φορές εσύ, αλλά το έχω ζήσει. Καταλαβαίνω επίσης ότι μετά από τόσα χρόνια αναπληρωτηλίκι, δε θες να ρισκάρεις ούτε στο ελάχιστο. Αλλά δε θα σου κάνω τη χάρη εξαιτίας αυτών των κατανοητών λόγων να δεχτώ να κάνεις το μαύρο άσπρο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:18 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #788 στις: Ιούλιος 08, 2018, 04:49:06 πμ »
Εγώ θα παραθέσω μια ευλογη απορία που σχετίζεται με όσους υποστηρίζουν αποκλειστικά την προϋπηρεσία ως βασικό κριτήριο διορισμού. Φυσικά και οι άνθρωποι έχουν, οι περισσότεροι, δώσει Ασεπ και τρέχουν χρόνια με τόσες θυσίες- παιδιά, οικονομικά και άλλα θέματα- αλλά ξεχνούν κάτι. Κάποιος νέος που τελείωσε την επομένη του τελευταίου Ασεπ δεν θα προβεί σε διεκδίκηση ισαξιων κριτηριων προϋπηρεσίας με το απλό πρόσχημα ότι αν γινόταν Ασεπ κάθε δυο-τρια χρόνια θα είχε και αυτός μόρια μέχρι σήμερα το 2018;;;; Δεν θα προβεί ο νέος αυτός, που πια θα κοντεύει τα 30, σε μηνύσεις κατά του κράτους που εξαιτίας του στερείται ιδίων προσοντων με τους άλλους συμμετέχοντες παλαιότερους. Ο άνθρωπος αυτός άλλωστε δεν θα έχει προφανώς δημιουργήσει οικογένεια ή δεν θα έχει οικονομικά θέματα και πολλά άλλα; Παιδί κατωτερου Θεού θα είναι;
Σκέψεις παραθέτω. Δεν ξέρω. Απλά νομίζω πως το ζήτημα δεν είναι τόσο απλό συνάδελφοι.
Μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Πολλοί θα έχουν δίκιο. Και όσοι τρέχουν και πια κουραστηκαν να δίνουν Ασεπ και όσοι ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν να δώσουν λόγω απουσίας Ασεπ. Και οι μεν και οι δε πιθανόν να έχουν όνειρο ζωής την τάξη ή το δημόσιο ή ο,τι θέλουν. Δικό τους θέμα.
Συμπεραινω πως διορισμός με μόνο προσόν την προϋπηρεσία θα καταπεσει εξ ανάγκης. Τώρα το πως θα προαγουν κάτι δίκαιο ως σύστημα ειλικρινά απορώ και εξισταμαι. Η απάντηση προφανώς είναι όλα τα λεφτά ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2018, 04:55:18 πμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #789 στις: Ιούλιος 08, 2018, 08:28:01 πμ »
Με την τωρινη κατασταση...ο ΝΕΟΣ δεν εχει καμια ελπιδα...Προσωπικα πιστευω το νεο συστημα θα αβανταρει την προυπηρεσια και τους γραπτους προηγουμενους ΑΣΕΠ...ο νεος θα εχει χασει απο τα αποδυτηρια ...η παρουσια του θα ειναι εντελως διακοσμητικη ακομα και να εχει πετυχει...Αυτο που δεν εχουν καταλαβει καποιοι ειναι οτι η χωρα εχει χρεωκοπησει και καποιοι για πολλα χρονια ισως γενιες θα πληρωνουν την νυφη...δυστυχως... 8)

Εγώ θα παραθέσω μια ευλογη απορία που σχετίζεται με όσους υποστηρίζουν αποκλειστικά την προϋπηρεσία ως βασικό κριτήριο διορισμού. Φυσικά και οι άνθρωποι έχουν, οι περισσότεροι, δώσει Ασεπ και τρέχουν χρόνια με τόσες θυσίες- παιδιά, οικονομικά και άλλα θέματα- αλλά ξεχνούν κάτι. Κάποιος νέος που τελείωσε την επομένη του τελευταίου Ασεπ δεν θα προβεί σε διεκδίκηση ισαξιων κριτηριων προϋπηρεσίας με το απλό πρόσχημα ότι αν γινόταν Ασεπ κάθε δυο-τρια χρόνια θα είχε και αυτός μόρια μέχρι σήμερα το 2018;;;; Δεν θα προβεί ο νέος αυτός, που πια θα κοντεύει τα 30, σε μηνύσεις κατά του κράτους που εξαιτίας του στερείται ιδίων προσοντων με τους άλλους συμμετέχοντες παλαιότερους. Ο άνθρωπος αυτός άλλωστε δεν θα έχει προφανώς δημιουργήσει οικογένεια ή δεν θα έχει οικονομικά θέματα και πολλά άλλα; Παιδί κατωτερου Θεού θα είναι;
Σκέψεις παραθέτω. Δεν ξέρω. Απλά νομίζω πως το ζήτημα δεν είναι τόσο απλό συνάδελφοι.
Μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Πολλοί θα έχουν δίκιο. Και όσοι τρέχουν και πια κουραστηκαν να δίνουν Ασεπ και όσοι ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν να δώσουν λόγω απουσίας Ασεπ. Και οι μεν και οι δε πιθανόν να έχουν όνειρο ζωής την τάξη ή το δημόσιο ή ο,τι θέλουν. Δικό τους θέμα.
Συμπεραινω πως διορισμός με μόνο προσόν την προϋπηρεσία θα καταπεσει εξ ανάγκης. Τώρα το πως θα προαγουν κάτι δίκαιο ως σύστημα ειλικρινά απορώ και εξισταμαι. Η απάντηση προφανώς είναι όλα τα λεφτά ;D

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #790 στις: Ιούλιος 08, 2018, 09:22:20 μμ »
Το πιο δικαιο θα ηταν 80% να παρεις απο προυπηρεσια και 20% απο μηδενικης

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #791 στις: Ιούλιος 08, 2018, 11:02:37 μμ »
Εγώ θα παραθέσω μια ευλογη απορία που σχετίζεται με όσους υποστηρίζουν αποκλειστικά την προϋπηρεσία ως βασικό κριτήριο διορισμού. Φυσικά και οι άνθρωποι έχουν, οι περισσότεροι, δώσει Ασεπ και τρέχουν χρόνια με τόσες θυσίες- παιδιά, οικονομικά και άλλα θέματα- αλλά ξεχνούν κάτι. Κάποιος νέος που τελείωσε την επομένη του τελευταίου Ασεπ δεν θα προβεί σε διεκδίκηση ισαξιων κριτηριων προϋπηρεσίας με το απλό πρόσχημα ότι αν γινόταν Ασεπ κάθε δυο-τρια χρόνια θα είχε και αυτός μόρια μέχρι σήμερα το 2018;;;; Δεν θα προβεί ο νέος αυτός, που πια θα κοντεύει τα 30, σε μηνύσεις κατά του κράτους που εξαιτίας του στερείται ιδίων προσοντων με τους άλλους συμμετέχοντες παλαιότερους. Ο άνθρωπος αυτός άλλωστε δεν θα έχει προφανώς δημιουργήσει οικογένεια ή δεν θα έχει οικονομικά θέματα και πολλά άλλα; Παιδί κατωτερου Θεού θα είναι;
Σκέψεις παραθέτω. Δεν ξέρω. Απλά νομίζω πως το ζήτημα δεν είναι τόσο απλό συνάδελφοι.
Μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Πολλοί θα έχουν δίκιο. Και όσοι τρέχουν και πια κουραστηκαν να δίνουν Ασεπ και όσοι ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν να δώσουν λόγω απουσίας Ασεπ. Και οι μεν και οι δε πιθανόν να έχουν όνειρο ζωής την τάξη ή το δημόσιο ή ο,τι θέλουν. Δικό τους θέμα.
Συμπεραινω πως διορισμός με μόνο προσόν την προϋπηρεσία θα καταπεσει εξ ανάγκης. Τώρα το πως θα προαγουν κάτι δίκαιο ως σύστημα ειλικρινά απορώ και εξισταμαι. Η απάντηση προφανώς είναι όλα τα λεφτά ;D

Γιατί δε θα προβούν σε διεκδίκηση και οι παλαιότεροι με μεταπτυχιακά και και ξένες γλωσσσες, δυο πτυχία και διδακτορικά κτλ κτλ έναντι αυτών μονο με προυπηρεσία; Ξέρουμε η  προυπηρεσία παλαιότερων ετών πώς αποκτήθηκε... όταν δεν ανακοινώνονταν τα ονόματα με σειρά κατάταξης, όταν στην ΠΔΣ και στην ενισχυτική την έδιναν όπου και όπως ήθελαν....μη τα ξεχνάμε αυτά!! Η προυπηρεσία και μόνο δε μπορεί να αποτελέσει μονόδρομο για κανέναν...

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #792 στις: Ιούλιος 09, 2018, 02:13:39 πμ »
Γιατί δε θα προβούν σε διεκδίκηση και οι παλαιότεροι με μεταπτυχιακά και και ξένες γλωσσσες, δυο πτυχία και διδακτορικά κτλ κτλ έναντι αυτών μονο με προυπηρεσία; Ξέρουμε η  προυπηρεσία παλαιότερων ετών πώς αποκτήθηκε... όταν δεν ανακοινώνονταν τα ονόματα με σειρά κατάταξης, όταν στην ΠΔΣ και στην ενισχυτική την έδιναν όπου και όπως ήθελαν....μη τα ξεχνάμε αυτά!! Η προυπηρεσία και μόνο δε μπορεί να αποτελέσει μονόδρομο για κανέναν...
Εσείς που ξέρετε για το πώς αποκτήθηκε η προϋπηρεσία είστε συνυπεύθυνοι γιατί δεν το καταγγείλαται, εκτός κι αν σας πονά τόσο πολύ η έλλειψη της οπότε μπορείτε να λέτε ότι θέλετε. Αποφασίστε.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #793 στις: Ιούλιος 09, 2018, 07:50:47 πμ »
Εσείς που ξέρετε για το πώς αποκτήθηκε η προϋπηρεσία είστε συνυπεύθυνοι γιατί δεν το καταγγείλαται, εκτός κι αν σας πονά τόσο πολύ η έλλειψη της οπότε μπορείτε να λέτε ότι θέλετε. Αποφασίστε.
Nα κατήγγειλε κάποιος τι ακριβώς; Ποινικοποιούνται οι "διασυνδέσεις" και οι γνωριμίες, χάρη στις οποίες έγιναν πολλές "εξυπηρετήσεις"; 'Οχι βέβαια!
Ξαναδιάβασε, συναδέλφισσα, την 527 απόφαση του ΣτΕ και κατάλαβε επιτέλους πως μόνο με την προυπηρεσία πλέον δεν πρόκειται να γίνει κανένας διορισμός (όταν κ εφόσον με το καλό γίνουν διορισμοί φυσικά) και συνειδητοποίησε πως κι αυτή θα έχει "πλαφόν" και στάθμισε τα πράγματα απ' εδώ και πέρα και σκέψου τι θα κάνεις (όπως κι όλοι μας δηλ.): θα συνεχίσεις στη δημόσια εκπαίδευση (όπου ακόμη κι η αναπλήρωση λίγων μηνών είναι αβέβαιη) ή θα στραφείς σε κάτι άλλο (ιδιωτικό ή καθαρά δικό σου).
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #794 στις: Ιούλιος 09, 2018, 11:40:16 πμ »
Nα κατήγγειλε κάποιος τι ακριβώς; Ποινικοποιούνται οι "διασυνδέσεις" και οι γνωριμίες, χάρη στις οποίες έγιναν πολλές "εξυπηρετήσεις"; 'Οχι βέβαια!
Ξαναδιάβασε, συναδέλφισσα, την 527 απόφαση του ΣτΕ και κατάλαβε επιτέλους πως μόνο με την προυπηρεσία πλέον δεν πρόκειται να γίνει κανένας διορισμός (όταν κ εφόσον με το καλό γίνουν διορισμοί φυσικά) και συνειδητοποίησε πως κι αυτή θα έχει "πλαφόν" και στάθμισε τα πράγματα απ' εδώ και πέρα και σκέψου τι θα κάνεις (όπως κι όλοι μας δηλ.): θα συνεχίσεις στη δημόσια εκπαίδευση (όπου ακόμη κι η αναπλήρωση λίγων μηνών είναι αβέβαιη) ή θα στραφείς σε κάτι άλλο (ιδιωτικό ή καθαρά δικό σου).
Όλα μπορεί να τα περιμένει κανείς από τους ασπολάγνους ακόμη και την ποινικοποίήση των κοινωνικών συνναστροφών. Δηλαδή αν εσείς ήσασταν βουλευτής και ερχόταν το παιδί του φίλου σας ή ενός γνωστού σας για μια θεση στην πρόσθετη θα κάνατε την πάπια; Κάπου μέσα στα διαβάσματα και το κόλλημα με την αξιοκρατία πρέπει να χάθηκε η ανθρωπιά. Μου θυμίζει τον Διογένη που έψαχνε ανθρώπους με το φανάρι.

Αποσυνδεδεμένος liana.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #795 στις: Ιούλιος 09, 2018, 11:53:22 πμ »
Μα τι λες; Τις πελατειακές σχέσεις σε βάρος των άλλων και κατά της αξιοκρατίας τις βαφτίζεις ανθρωπιά; Ό,τι πιο κουφό έχω ακούσει εδώ μέσα!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #796 στις: Ιούλιος 09, 2018, 12:03:44 μμ »
Κι εσύ οτιδήποτε σε διορίζει χωρίς τον παραμικρό έξτρα κόπο. Καταλαβαίνω ότι είναι οδυνηρή εμπειρία να δίνεις γραπτό ΑΣΕΠ και να είσαι απλά επιτυχών και όχι διοριστέος. Το έχω ζήσει κι εγώ και ξέρω. Όχι όσες φορές εσύ, αλλά το έχω ζήσει. Καταλαβαίνω επίσης ότι μετά από τόσα χρόνια αναπληρωτηλίκι, δε θες να ρισκάρεις ούτε στο ελάχιστο. Αλλά δε θα σου κάνω τη χάρη εξαιτίας αυτών των κατανοητών λόγων να δεχτώ να κάνεις το μαύρο άσπρο...
το άσπρο μαύρο δεν το κάνω απλώς αυτό που σου δείχνω και αρνείσαι να το δεις έχει έυρος χρωμάτων https://www.aftodioikisi.gr/ergasiaka-ypallilwn-ota/monimopiisi-30-000-symvasiouchon-rantevou-to-septemvri-meso-3k2018-tou-asep/

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #797 στις: Ιούλιος 09, 2018, 12:08:16 μμ »
Εγώ θα παραθέσω μια ευλογη απορία που σχετίζεται με όσους υποστηρίζουν αποκλειστικά την προϋπηρεσία ως βασικό κριτήριο διορισμού. Φυσικά και οι άνθρωποι έχουν, οι περισσότεροι, δώσει Ασεπ και τρέχουν χρόνια με τόσες θυσίες- παιδιά, οικονομικά και άλλα θέματα- αλλά ξεχνούν κάτι. Κάποιος νέος που τελείωσε την επομένη του τελευταίου Ασεπ δεν θα προβεί σε διεκδίκηση ισαξιων κριτηριων προϋπηρεσίας με το απλό πρόσχημα ότι αν γινόταν Ασεπ κάθε δυο-τρια χρόνια θα είχε και αυτός μόρια μέχρι σήμερα το 2018;;;; Δεν θα προβεί ο νέος αυτός, που πια θα κοντεύει τα 30, σε μηνύσεις κατά του κράτους που εξαιτίας του στερείται ιδίων προσοντων με τους άλλους συμμετέχοντες παλαιότερους. Ο άνθρωπος αυτός άλλωστε δεν θα έχει προφανώς δημιουργήσει οικογένεια ή δεν θα έχει οικονομικά θέματα και πολλά άλλα; Παιδί κατωτερου Θεού θα είναι;
Σκέψεις παραθέτω. Δεν ξέρω. Απλά νομίζω πως το ζήτημα δεν είναι τόσο απλό συνάδελφοι.
Μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Πολλοί θα έχουν δίκιο. Και όσοι τρέχουν και πια κουραστηκαν να δίνουν Ασεπ και όσοι ήθελαν αλλά δεν μπόρεσαν να δώσουν λόγω απουσίας Ασεπ. Και οι μεν και οι δε πιθανόν να έχουν όνειρο ζωής την τάξη ή το δημόσιο ή ο,τι θέλουν. Δικό τους θέμα.
Συμπεραινω πως διορισμός με μόνο προσόν την προϋπηρεσία θα καταπεσει εξ ανάγκης. Τώρα το πως θα προαγουν κάτι δίκαιο ως σύστημα ειλικρινά απορώ και εξισταμαι. Η απάντηση προφανώς είναι όλα τα λεφτά ;D
σε ένα σύστημα με μόρια οι θέσεις μοιράζονται 50%50% , και συγκεκριμένο
 ποσοστό για τριτεκνους,πολύτεκνους και αναπηρία 50 και 67% και άνω, άρα οι νέοι δεν θα εξαφανιστούν, απλώς δεν θα μπορούν να διεκδικήσουν όλες τις θέσεις...το αυτό ισχύει και για τους έχοντες εμπειρία κάθε τι άλλο θα αποτελεί αντικείμενο προσφυγών στο ΣτΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2018, 12:12:34 μμ από proypiresia »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 331
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.