*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1736711 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9744 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 07:34:26 μμ »
Καταλαβαίνω τι λες. Καπως έτσι ξαφνικά και βίαια έπεσα και εγώ 200 και θέσεις όταν μπήκε η προϋπηρεσία της ειδικής στη γενική.
Ηταν σιγουρα μονο της ειδικης??εγω ξερω περιπου 40 ατομα αυτη τη στιγμη στον πινακα γενικης...αν κανω λαθος τι να σ πω....ξερω επισηςαρκετα ατομα  αμεα που ξαφνικα  μπηκαν μπροστα και στους δικους σας πινακες...οπως και πολλες κοπελες που μετα απο δισπροσιτα εχουν ανεβει εως και 500 θεσεις....οποτε οπως καταλαβαινεις δεν πεσατε θεσεις μονο απο τις ειδικης...δεν βλεπω ομως οι αλλες 2 κατηγοριες να σε ενοχλουν ιδιαιτερα!!!τοσα χρονια μονο στις της ειδικης τα  ριχνετε!!τεσπα...ειπαμε ο καθενας εχει τη δικη του ιστορια και το δικιο του οπως αυτος το βλεπει!!δυστυχως αν αναγκαστουν της ειδικης να ερθουν στους πινακες γενικης απο φετος..τις υπολογιζω γυρω στις 300-400 θα πεσουν ατομα πιο κατω....αλλα ουσιαστικα θα εκβιαστουν να μπουν στους πινακες γενικης απο .......τα γεγονοτα!!!απ'οτι βλεπω παντως δεν θα ψηφιστει το νομοσχεδιο τωρα γρηγορα οποτε μπορει τελικα τπτ απ'ολα αυτα να μη συμβει!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:45 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9745 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 07:34:58 μμ »
Συμφωνω κατα βαση εννοω πχ προταση να μεταφερεται η προυπηρεσια απο την ημερομηνια κτησης μτπχ ή αν εχει καποιος  24 μηνες πχ προυπηρεσια στην ειδικη...με προυποθεσεις που ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΥ ΠΡΙΝ!!!πόσο πιο ξεκαθαρη να ειμαι....επρεπε να μπουν οι συο πλευρες σε συζητησεις για να δουν με ποιες προυποθεσεις θα μπορουσε να γινει!!!Δεν γνωριζω να εχει προηγηθει απολυτως καμια συζητηση.....αν εχει γινει ζηταω εκ των προτερων συγγνωμη!!!
Πραγματικά νομίζω ότι κοροιδευόμαστε...Μήπως έπρεπε να ζητήσουν και την άδειά σας; Όταν εν μία νυκτί πέφταμε στους πίνακες, αν και δουλεύαμε χρόνια τώρα με τα μόριά μας από τον διαγωνισμό τίμια και νόμιμα, πότε γιατί οι της ειδικής έμπαιναν στους πίνακες των γενικής πότε γιατί έμπαιναν οι ιδιωτικοί με τρελές προυπηρεσίες ή πότε προτάσσονταν οι ειδικές κατηγορίες, το συζήτησαν με κανέναν από όσους θιγόμασταν; Έπρεπε να μας ρωτήσουν... τι λέμε τώρα!
Είναι δικαιότατο να μετρήσει η προυπηρεσίαα, εκτός κι αν ζητήσετε με μια φωνή να μη μετρά ούτε το ανάποδο.
Αρκετά με αυτό το θέμα.
Οι δάσκαλοι πάλι τα θέλουν όλα δικά τους. Η κοινωνία είναι απέναντι πια. Έχουμε γελοιοποιηθεί εντελώς. Μια λογική πρόταση...; Ένα αίτημα για δικαιοσύνη και αξιοκρατία; Απαιτούμε τη βολή μας πάντα και παντού. Με τον διαγωνισμό, αυτοί που έβλεπαν ευκαιριακά την εκπαίδευση έκαναν πίσω. Βρέθηκαν όμως καλοθελητές να τον κατατρυπήσουν ώστε κάποιοι να κατατρυπώσουν.
Να τελειώνει το πάρτι! Στα δικαστήρια μόνο αν πέσει το νέο σύστημα. Όσοι αντιδρούν έχουν καταντήσει γραφικοί. Δυστυχώς πια έχει ευτελιστεί και η απεργία. Δυστυχώς. Όταν κατεβαίνεις στους δρόμους με χίλια δυο άτοπα αιτήματα, στα σοβαρά ποιος να σε πάρει στα σοβαρά!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9746 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 07:48:59 μμ »
Εγώ έχω καταλάβει πολύ καλά, εσύ ως μόνιμος έχεις;;;
Ή παίζεις άλλα παιχνίδια;;;


Ναι εχω καταλάβει τι ζητάω...δικαιοσυνη για όλους τους υποψηφίους , εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων του ΣτΕ (αν εχεις ακουστά) και δικαίωμα διεκδίκησης θέσης μονίμου διορισμού από όλους τους πτυχιούχους που μόνο με γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ είναι δυνατόν να επιτευχθεί.
Και επειδη είναι της μόδας να πετάμε μια σπόντα περί παιχνιδιών...μπορείς να αναφέρεις κάτι συγκεκριμένο...ή σχολιάζουμε και όποιον πάρει ο Χάρος.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9747 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 07:53:26 μμ »
Ένα αίτημα για δικαιοσύνη και αξιοκρατία; Απαιτούμε τη βολή μας πάντα και παντού. Με τον διαγωνισμό, αυτοί που έβλεπαν ευκαιριακά την εκπαίδευση έκαναν πίσω. Βρέθηκαν όμως καλοθελητές να τον κατατρυπήσουν ώστε κάποιοι να κατατρυπώσουν.

Ακριβως έτσι..έχουν τα πράγματα.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:25:45 »

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9748 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:01:57 μμ »
Πραγματικά νομίζω ότι κοροιδευόμαστε...Μήπως έπρεπε να ζητήσουν και την άδειά σας; Όταν εν μία νυκτί πέφταμε στους πίνακες, αν και δουλεύαμε χρόνια τώρα με τα μόριά μας από τον διαγωνισμό τίμια και νόμιμα, πότε γιατί οι της ειδικής έμπαιναν στους πίνακες των γενικής πότε γιατί έμπαιναν οι ιδιωτικοί με τρελές προυπηρεσίες ή πότε προτάσσονταν οι ειδικές κατηγορίες, το συζήτησαν με κανέναν από όσους θιγόμασταν; Έπρεπε να μας ρωτήσουν... τι λέμε τώρα!
Είναι δικαιότατο να μετρήσει η προυπηρεσίαα, εκτός κι αν ζητήσετε με μια φωνή να μη μετρά ούτε το ανάποδο.
Αρκετά με αυτό το θέμα.
Οι δάσκαλοι πάλι τα θέλουν όλα δικά τους. Η κοινωνία είναι απέναντι πια. Έχουμε γελοιοποιηθεί εντελώς. Μια λογική πρόταση...; Ένα αίτημα για δικαιοσύνη και αξιοκρατία; Απαιτούμε τη βολή μας πάντα και παντού. Με τον διαγωνισμό, αυτοί που έβλεπαν ευκαιριακά την εκπαίδευση έκαναν πίσω. Βρέθηκαν όμως καλοθελητές να τον κατατρυπήσουν ώστε κάποιοι να κατατρυπώσουν.
Να τελειώνει το πάρτι! Στα δικαστήρια μόνο αν πέσει το νέο σύστημα. Όσοι αντιδρούν έχουν καταντήσει γραφικοί. Δυστυχώς πια έχει ευτελιστεί και η απεργία. Δυστυχώς. Όταν κατεβαίνεις στους δρόμους με χίλια δυο άτοπα αιτήματα, στα σοβαρά ποιος να σε πάρει στα σοβαρά!
Πραγματικά νομίζω ότι κοροιδευόμαστε...Μήπως έπρεπε να ζητήσουν και την άδειά σας; Όταν εν μία νυκτί πέφταμε στους πίνακες, αν και δουλεύαμε χρόνια τώρα με τα μόριά μας από τον διαγωνισμό τίμια και νόμιμα, πότε γιατί οι της ειδικής έμπαιναν στους πίνακες των γενικής πότε γιατί έμπαιναν οι ιδιωτικοί με τρελές προυπηρεσίες ή πότε προτάσσονταν οι ειδικές κατηγορίες, το συζήτησαν με κανέναν από όσους θιγόμασταν; Έπρεπε να μας ρωτήσουν... τι λέμε τώρα!
Είναι δικαιότατο να μετρήσει η προυπηρεσίαα, εκτός κι αν ζητήσετε με μια φωνή να μη μετρά ούτε το ανάποδο.
Αρκετά με αυτό το θέμα.
Οι δάσκαλοι πάλι τα θέλουν όλα δικά τους. Η κοινωνία είναι απέναντι πια. Έχουμε γελοιοποιηθεί εντελώς. Μια λογική πρόταση...; Ένα αίτημα για δικαιοσύνη και αξιοκρατία; Απαιτούμε τη βολή μας πάντα και παντού. Με τον διαγωνισμό, αυτοί που έβλεπαν ευκαιριακά την εκπαίδευση έκαναν πίσω. Βρέθηκαν όμως καλοθελητές να τον κατατρυπήσουν ώστε κάποιοι να κατατρυπώσουν.
Να τελειώνει το πάρτι! Στα δικαστήρια μόνο αν πέσει το νέο σύστημα. Όσοι αντιδρούν έχουν καταντήσει γραφικοί. Δυστυχώς πια έχει ευτελιστεί και η απεργία. Δυστυχώς. Όταν κατεβαίνεις στους δρόμους με χίλια δυο άτοπα αιτήματα, στα σοβαρά ποιος να σε πάρει στα σοβαρά!
Συγγνωμη η μεταφορα απο ειδικη σε γενικη αρχισε ξαφνικα απο το '10 να ισχυει???τα δεδομενα μαλλον τα ξερατε.....δεν το περασε εν μια νυκτι η κυβερνηση.. εδω και χρονια ισυει....οι ειδικες κατηγοριες ομως ξαφνικα αρχισαν να προτασσονται εναντιωολων...τα δισπροσιτα που ειχαν παγωσει ξαψνικα αρχισαν παλι να ισχυουν!!!!αυτο λεω δεν ακουσα ποτε σε πολλα φορουμ να τα θεωρειτε αυτα αδικα ή να καταφερεστε εναντιον ολων αυτων...αντιθετα παντα ειχατε εναν "κακο λογο" για ολες της ειδικης που πολλα χρονια τωρα και πριν πολλες απο σας πετυχετε σε διαγωνισμους ασεπ μετεφεραν προυπηρεσιες...δεν θα πω καλως κακως...παντως ισχυε!!!τεσπα δεν καταλαβαιβετε αυτο που λεμε...οτι 1 μηνα ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ τετοιες αλλαγες χωρις προτερη ενημερωση της αλλης πλευρας και χωρις προηγουμενες συζητησεις!!τεσπα παρατραβηξε το θεμα!!εσεις μιλατε για το αν ειναι δικαιο να περασει κι εμεις αντιδρουμε ως προς τον τροπο και τη χρονικη στιγμη που παει να περασει ....
Ειπαμε αν περασει κατι τετοιο θα κληθει το ΣΤΕ να κρινει,λαμβανοντας ολες τις παραμετρους αν σωστα επραξε η κυβερνηση και το περασε εγινε!!!απλα ειναι τα πραγματα και τα μπλεκουμε πολυ..
.αυριο ελπιζω να μπορεσουμε να συζητησουμε και κανενα αλλο απο τα κριτηρια διορισμων οπως την υπερμοριοδοτηση βαθμου πτυχιου τη στιγμη μαλιστα που ετσι κι αλλιως το πτυχιο πριμοδοτειται εηαρχης με 20 μορια...

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9749 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:13:10 μμ »

Ναι εχω καταλάβει τι ζητάω...δικαιοσυνη για όλους τους υποψηφίους , εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων του ΣτΕ (αν εχεις ακουστά) και δικαίωμα διεκδίκησης θέσης μονίμου διορισμού από όλους τους πτυχιούχους που μόνο με γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ είναι δυνατόν να επιτευχθεί.
Και επειδη είναι της μόδας να πετάμε μια σπόντα περί παιχνιδιών...μπορείς να αναφέρεις κάτι συγκεκριμένο...ή σχολιάζουμε και όποιον πάρει ο Χάρος.
Πολύ κάψα για τους νέους πτυχιούχους συνάδελφε. Πες μας ποιος περιμένει στη σειρά. Γιός, κόρη, ανηψιος...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2019, 08:16:11 μμ από pp1970 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9750 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:24:44 μμ »
Όλα αυτά ζητάς ;;;; Ο Κόπερφιλντ σηκώνει τα χέρια ψηλά !!!! Πότε η απόλυτη αδικία έγινε δικαιοσύνη δεν το κατάλαβα... Πρώτα θα διοριστούν αυτοί που ήδη εργάζονται από ένα χρονικό διάστημα και πάνω , όπως έχουν διοριστεί όλοι όσοι βρίσκονται στα σχολεία πλην των τελευταίων και ας ακολουθήσουν και άλλοι φυσικά. Το φύγε εσύ να έρθω εγώ δεν υπάρχει... και εμείς έχουμε και ασεπ και τίτλους .... ψυχραιμία !!!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9751 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:25:11 μμ »
Πολύ κάψα για τους νέους πτυχιούχους συνάδελφε. Πες μας ποιος περιμένει στη σειρά. Γιός, κόρη, ανηψιος...
Είσαι απαράδεκτος....λίαν επιεικώς...ντροπη σου...Συμπεριφορά...λάσπη στον ανεμιστήρα.
Όχι δεν είμαστε όλοι σαν εσένα....και πριν αποφασίσεις να συκοφαντησεις αγνώστους προς εσένα καλα θα κάνεις να είσαι πιο προσεκτικός. Συμπεριφορά τρολ.

Και για να σε βγάλω από το σκοτάδι...δεν εχω ούτε παιδιά, ούτε σκυλιά, ούτε γατιά...την άποψη μου γράφω...αν δεν σου  αρέσει...σκοτίστηκα...
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9752 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:27:54 μμ »

Ναι εχω καταλάβει τι ζητάω...δικαιοσυνη για όλους τους υποψηφίους , εφαρμογή των δικαστικών αποφάσεων του ΣτΕ (αν εχεις ακουστά) και δικαίωμα διεκδίκησης θέσης μονίμου διορισμού από όλους τους πτυχιούχους που μόνο με γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ είναι δυνατόν να επιτευχθεί.
Και επειδη είναι της μόδας να πετάμε μια σπόντα περί παιχνιδιών...μπορείς να αναφέρεις κάτι συγκεκριμένο...ή σχολιάζουμε και όποιον πάρει ο Χάρος.
Εχω απάντησε παραπάνω δεν υπάρχει λόγος να τα ξανα επαναλάβω.
Αλήθεια εσύ ΑΣΕΠ  έδωσες για να διοριστεί;
Γιατί εγώ έχω δύο επιτυχίες με 76.78 και 74.78.
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9753 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:28:54 μμ »
Είσαι απαράδεκτος....λίαν επιεικώς...ντροπη σου...Συμπεριφορά...λάσπη στον ανεμιστήρα.
Όχι δεν είμαστε όλοι σαν εσένα....και πριν αποφασίσεις να συκοφαντησεις αγνώστους προς εσένα καλα θα κάνεις να είσαι πιο προσεκτικός. Συμπεριφορά τρολ.

Και για να σε βγάλω από το σκοτάδι...δεν εχω ούτε παιδιά, ούτε σκυλιά, ούτε γατιά...την άποψη μου γράφω...αν δεν σου  αρέσει...σκοτίστηκα...
Ε, καλά τότε και εγώ είμαι τρολ. Και η λογική λέει πως έχω δίκιο. Απλά οι υπόλοιποι δεν ασχολούνται. Και να σου πω και κάτι. Δεν είναι ντροπή. Την οικογένεια σου κοιτάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2019, 08:31:24 μμ από pp1970 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9754 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:38:33 μμ »
Ε, καλά τότε και εγώ είμαι τρολ. Και η λογική λέει πως έχω δίκιο. Απλά οι υπόλοιποι δεν ασχολούνται. Και να σου πω και κάτι. Δεν είναι ντροπή. Την οικογένεια σου κοιτάς.

Δεν υπάρχει χειροτερος από κάποιον που δεν θέλει να διαβάσει τι ακριβώς του απαντούν.
Είσαι απαράδεκτος...κάνεις προσωπικές επιθέσεις χυδαίες....ενώ σου εξήγησα....ντροπη σου...Ασχολείσαι γιατί είσαι κακόπιστος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2019, 08:45:42 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9755 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:53:42 μμ »
Δεν υπάρχει χειροτερος από κάποιον που δεν θέλει να διαβάσει τι ακριβώς του απαντούν.
Είσαι απαράδεκτος...κάνεις προσωπικές επιθέσεις χυδαίες....ενώ σου εξήγησα....ντροπη σου...
Εξηγησε μου το εξής. Ένας άνθρωπος της ηλικίας σου με τόσα χρόνια υπηρεσίας στην πλάτη, γνώρισε και συνεργάστηκε με εκατοντάδες αναπληρωτές (πολλοί εκ των οποίων συνομήλικοι του και πιθανόν με περισσότερα προσόντα από τον ίδιο), μοιράστηκε την αγωνία και την πίκρα τους και τώρα είναι όλη μέρα στο pde και ζητά εμμονικα  γραπτό ΑΣΕΠ για τους  νέους πτυχιούχους. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9756 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:57:39 μμ »
Στο ίντερνετ υπάρχουν πληροφορίες για ενδεχόμενη επίσπευση της συζήτησης για τη Συμφωνία, για αυτή την Πέμπτη, και ψήφιση Παρασκευή - Σάββατο. Λέτε να επηρεάσει κάτι τέτοιο, αν ισχύει βέβαια, και τη συζήτηση για το νέο σύστημα;

Όχι, γιατί κι έτσι να είναι την Πέμπτη θα περάσει από επιτροπή, που το δικό μας θα είναι ολομέλεια. Λογικά πάντα.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9757 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 08:58:50 μμ »
Τη Πέμπτη που ψηφίζεται να επιμείνουμε στη παλαιότητα πτυχίου!!Δεν είναι ακαδημαϊκό , το ξέρω είναι όμως αναγκαίο εδώ που φτάσαμε στα 50....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.