*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1733543 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5880 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 07:19:40 πμ »
Ειδική εμπειρία τι είναι; Εχει σε όλες τις προκηρύξεις ... μήπως ενταχθούν εκεί τα δυσπρόσιτα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:42 »

KANANGA

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5881 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 07:40:35 πμ »
Ερώτημα:

για να γίνουν προσλήψεις μονίμου προσωπικου στην ειδική αγωγή , δεν πρέπει να υπάρχουν και οι αντίστοιχες οργανικές θέσεις;

Πως εξασφαλίζεται η μονιμότητα διαφορετικά;;

Αποσυνδεδεμένος AssaVolos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5882 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 08:06:20 πμ »
Λογικα στα νησια κτλ θα γινουν οργανικες

Εγω αλλο ρωταω

Πτυχιο ειδικης στο παμακ
Και δασκαλα απλη με μεταπτυχιακο ειδικης

Ποια ας πουμε εχει περισσοτερα μορια για διορισμο;

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5883 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 09:24:10 πμ »
κατά τη γνώμη μου έτσι όπως το ερμηνεύω ο πε70.50 θα πάρει και τα μόρια του μεταπτυχιακού ενώ ο πε71 αν δεν έχει μεταπτυχιακό  δεν θα πάρει τα αντίστοιχα μόρια. Δηλαδή ισοπεδώνονται πλήρως οι πε71   που σπούδασαν τέσσερα χρόνια ειδική αγωγή. Ωραία δικαιοσύνη  που θα εκτοξεύσει τις εγγραφές σε κύπρο και αλλού.  Όποιος έχει χρήματα θα επιβιώσει. Κατά τα άλλα έχουμε αριστερή κυβέρνηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:42 »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5884 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 09:55:24 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι

1) Ειδικής Αγωγή;
ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΠΕ 70/ΠΕ 60 τα σκασε στους Ιταλοβουλγαρους, και του ηρθε κουριερ το Μαστερ στο νησι/πολη που ήταν αναπληρωτής, μεσω φροντιστηριων που "μετεφραζαν τις εργασιες?!?!" . ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ γιατι ΚΑΤΑΛΑΒΕ ότι αυτο το κρατος δεν θα αλλαξει ποτέ.

Στους ΠΕ 71 και ΠΕ61, εχω να πω οτι είστε αγαθοί εώς χαιβανια που διαβάζατε για να ΜΠΕΙΤΕ στα 2 υψηλοβαθμα  τμήματα ειδικής και να βγειτε βεβαια!!Πιστέψατε κι εσεις ότι αυτο το κρατος επειδή τις άνοιξε αυτές τις σχολές θα ειχατε επαγγελματικα δικαιώματα. Ειστε πολυ ΛΙΓΟΙ και οι δάσκαλοι γενικής ειναι ΠΟΛΛΟΙ και έχουμε εκλογες, οποτε με τις υγείες σας.

2) για γενική αγωγή
ΜΠΡΑΒΟ σε όποιον καβάτζωσε ενισχυτικες, ΣΔΕ, ωρομισθίες , με μπαρμπαδες, διυεθυντες κλπ μετα αναπληρωτικλικι, αλλα ΑΣΕΠ δεν πέρασε ΠΟΤΕ.

Μπράβο σε οποιον τα έσκασε για τα μεταπτυχιακα Ειδικής στους ΚυπριουΒουλγαρους κλπ. ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΔΕΝ ήταν ΧΑΙΒΑΝΙ να διαβαζει ΑΣΕΠ. Θα μείνει ο φιλολογος με 2-3 επιτυχιες ΑΣΕΠ εξω και θα διοριστεί ο φιλολογος ποεκανε Μαστερ Ειδικης στη Βουλγαρία.

Σε αυτούς που διάβασαν ΑΣΕΠ έχω να πω τα ίδια με τους ΠΕ61/Πε71.

Εισαστε αγαθοί εώς χαιβάνια (μέσα είμαι κι εγώ). Θα διοριστούν 45ρηδες με "προυπηρεσία" που "αγαπούν την εκπαίδευση" και με μεταπτυχιακα από τη Βουλγαρία που τα πλήρωσαν με τα ωραιοτα 1000 ευρουλακια το μήνα , αλλά ΕΝΑΝ ρημαδοΑΣΕΠ δεν μπορουσαν να περάσουν?! κι εσεις θα μεινετε ΟΞΩ.

Γενικά ΜΠΡΑΒΟ, σε όποιον δεν διαβάζει και καβατζώνει προυπηρεσία από παντπύ και με όποιον τρόπο και δεν διαβάζει μετά που παίρνει το πτυχιο. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.

Φουλ Ιταλοβουλγαροκυπριακα μεταπτυχιακά και τίποτα άλλο. Και τζάμπα είναι. 5,000 χιλιαρικάκια, όταν καταβτζωνεις μισθο 1000ευρουλακια και ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ που σε διοριζει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ειναι ΤΖΑΜΠΑ πράμα!!! Στα φροτνιστηρια 300 κατοσταρικα θα επαιρνες και θα σε βριζανε ολη μερα.
Ευγε.


Αποσυνδεδεμένος Yioukos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5885 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 10:10:53 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι

1) Ειδικής Αγωγή;
ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΠΕ 70/ΠΕ 60 τα σκασε στους Ιταλοβουλγαρους, και του ηρθε κουριερ το Μαστερ στο νησι/πολη που ήταν αναπληρωτής, μεσω φροντιστηριων που "μετεφραζαν τις εργασιες?!?!" . ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ γιατι ΚΑΤΑΛΑΒΕ ότι αυτο το κρατος δεν θα αλλαξει ποτέ.

Στους ΠΕ 71 και ΠΕ61, εχω να πω οτι είστε αγαθοί εώς χαιβανια που διαβάζατε για να ΜΠΕΙΤΕ στα 2 υψηλοβαθμα  τμήματα ειδικής και να βγειτε βεβαια!!Πιστέψατε κι εσεις ότι αυτο το κρατος επειδή τις άνοιξε αυτές τις σχολές θα ειχατε επαγγελματικα δικαιώματα. Ειστε πολυ ΛΙΓΟΙ και οι δάσκαλοι γενικής ειναι ΠΟΛΛΟΙ και έχουμε εκλογες, οποτε με τις υγείες σας.

2) για γενική αγωγή
ΜΠΡΑΒΟ σε όποιον καβάτζωσε ενισχυτικες, ΣΔΕ, ωρομισθίες , με μπαρμπαδες, διυεθυντες κλπ μετα αναπληρωτικλικι, αλλα ΑΣΕΠ δεν πέρασε ΠΟΤΕ.

Μπράβο σε οποιον τα έσκασε για τα μεταπτυχιακα Ειδικής στους ΚυπριουΒουλγαρους κλπ. ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΔΕΝ ήταν ΧΑΙΒΑΝΙ να διαβαζει ΑΣΕΠ. Θα μείνει ο φιλολογος με 2-3 επιτυχιες ΑΣΕΠ εξω και θα διοριστεί ο φιλολογος ποεκανε Μαστερ Ειδικης στη Βουλγαρία.

Σε αυτούς που διάβασαν ΑΣΕΠ έχω να πω τα ίδια με τους ΠΕ61/Πε71.

Εισαστε αγαθοί εώς χαιβάνια (μέσα είμαι κι εγώ). Θα διοριστούν 45ρηδες με "προυπηρεσία" που "αγαπούν την εκπαίδευση" και με μεταπτυχιακα από τη Βουλγαρία που τα πλήρωσαν με τα ωραιοτα 1000 ευρουλακια το μήνα , αλλά ΕΝΑΝ ρημαδοΑΣΕΠ δεν μπορουσαν να περάσουν?! κι εσεις θα μεινετε ΟΞΩ.

Γενικά ΜΠΡΑΒΟ, σε όποιον δεν διαβάζει και καβατζώνει προυπηρεσία από παντπύ και με όποιον τρόπο και δεν διαβάζει μετά που παίρνει το πτυχιο. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.

Φουλ Ιταλοβουλγαροκυπριακα μεταπτυχιακά και τίποτα άλλο. Και τζάμπα είναι. 5,000 χιλιαρικάκια, όταν καταβτζωνεις μισθο 1000ευρουλακια και ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ που σε διοριζει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ειναι ΤΖΑΜΠΑ πράμα!!! Στα φροτνιστηρια 300 κατοσταρικα θα επαιρνες και θα σε βριζανε ολη μερα.
Ευγε.

Το πιο σωστό post εδώ και πολύ καιρό.

Ακριβώς έτσι!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5886 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 10:38:26 πμ »
Συμφωνώ!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5887 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 10:57:18 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι

1) Ειδικής Αγωγή;
ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΠΕ 70/ΠΕ 60 τα σκασε στους Ιταλοβουλγαρους, και του ηρθε κουριερ το Μαστερ στο νησι/πολη που ήταν αναπληρωτής, μεσω φροντιστηριων που "μετεφραζαν τις εργασιες?!?!" . ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ γιατι ΚΑΤΑΛΑΒΕ ότι αυτο το κρατος δεν θα αλλαξει ποτέ.

Στους ΠΕ 71 και ΠΕ61, εχω να πω οτι είστε αγαθοί εώς χαιβανια που διαβάζατε για να ΜΠΕΙΤΕ στα 2 υψηλοβαθμα  τμήματα ειδικής και να βγειτε βεβαια!!Πιστέψατε κι εσεις ότι αυτο το κρατος επειδή τις άνοιξε αυτές τις σχολές θα ειχατε επαγγελματικα δικαιώματα. Ειστε πολυ ΛΙΓΟΙ και οι δάσκαλοι γενικής ειναι ΠΟΛΛΟΙ και έχουμε εκλογες, οποτε με τις υγείες σας.

2) για γενική αγωγή
ΜΠΡΑΒΟ σε όποιον καβάτζωσε ενισχυτικες, ΣΔΕ, ωρομισθίες , με μπαρμπαδες, διυεθυντες κλπ μετα αναπληρωτικλικι, αλλα ΑΣΕΠ δεν πέρασε ΠΟΤΕ.

Μπράβο σε οποιον τα έσκασε για τα μεταπτυχιακα Ειδικής στους ΚυπριουΒουλγαρους κλπ. ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΔΕΝ ήταν ΧΑΙΒΑΝΙ να διαβαζει ΑΣΕΠ. Θα μείνει ο φιλολογος με 2-3 επιτυχιες ΑΣΕΠ εξω και θα διοριστεί ο φιλολογος ποεκανε Μαστερ Ειδικης στη Βουλγαρία.

Σε αυτούς που διάβασαν ΑΣΕΠ έχω να πω τα ίδια με τους ΠΕ61/Πε71.

Εισαστε αγαθοί εώς χαιβάνια (μέσα είμαι κι εγώ). Θα διοριστούν 45ρηδες με "προυπηρεσία" που "αγαπούν την εκπαίδευση" και με μεταπτυχιακα από τη Βουλγαρία που τα πλήρωσαν με τα ωραιοτα 1000 ευρουλακια το μήνα , αλλά ΕΝΑΝ ρημαδοΑΣΕΠ δεν μπορουσαν να περάσουν?! κι εσεις θα μεινετε ΟΞΩ.

Γενικά ΜΠΡΑΒΟ, σε όποιον δεν διαβάζει και καβατζώνει προυπηρεσία από παντπύ και με όποιον τρόπο και δεν διαβάζει μετά που παίρνει το πτυχιο. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.

Φουλ Ιταλοβουλγαροκυπριακα μεταπτυχιακά και τίποτα άλλο. Και τζάμπα είναι. 5,000 χιλιαρικάκια, όταν καταβτζωνεις μισθο 1000ευρουλακια και ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ που σε διοριζει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ειναι ΤΖΑΜΠΑ πράμα!!! Στα φροτνιστηρια 300 κατοσταρικα θα επαιρνες και θα σε βριζανε ολη μερα.
Ευγε.
Πες τα αδερφε
Πες επισης κι ενα μπραβο στους ιδιωτικους που με 120 μηνες προυπηρεσια απο ιδιωτικα θα διοριστουν ολοι χωρις να περασουν ουτε εξω απο εξετασεις ασεπ. Τοπο στα νιατα κατα τα αλλα.
Ντροπη στο υπουργειο. Μονο.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5888 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:00:54 πμ »
Από τότε είχαν κάνει γνωστές τις προθέσεις τους...κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν δεόντως όλα αυτά τα χρόνια....κάποιοι το αγνόησαν.......και τώρα όλοι μαζί θα τρέχουν και δεν θα φθάνουν...για διαφορετικούς λόγους φυσικά

http://newpost.gr/politiki/415435/syriza-tha-katarghsoyme-to-asep-gia-ton-diorismo-ekpaideytikwn
Δημοσίευση 19 Ιανουαρίου 2015, 12:59 / Ανανεώθηκε 20 Ιανουαρίου 2015, 09:27


Με μια δήλωση- βόμβα η Τομεάρχης Παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ Έφη Καλαμαρά ανακοίνωσε την πρόθεση της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης να καταργήσει το ΑΣΕΠ για τις προσλήψεις των εκπαιδευτικών.


ΣΥΡΙΖΑ: Δεν θα καταργήσουμε τον ΑΣΕΠ

Η απάντηση της ΝΔ για την κατάργηση του ΑΣΕΠ από τον ΣΥΡΙΖΑ
Νέα κόντρα ξέσπασε ανάμεσα σε ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ, με αφορμή δήλωση της Τομεάρχη Παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ για κατάργηση του ΑΣΕΠ και για προσλήψεις εκπαιδευτικών.

Με ανακοίνωσή της, η εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ, Μαρία Σπυράκη, κατηγορεί τον ΣΥΡΙΖΑ ότι σχεδιάζει κομματικές προσλήψεις, να καταργήσει το ΑΣΕΠ και να αντικαταστήσει τις αξιοκρατικές προσλήψεις στο Δημόσιο, με  στρατό υμετέρων.

Ο ΣΥΡΙΖΑ από την πλευρά του έκλεισε κάθε συζήτηση για κατάργηση του ΑΣΕΠ, καθώς σε ανακοίνωσή του τονίζει ότι όχι μόνο δεν θα καταργήσουμε τον ΑΣΕΠ, αλλά θα τον θωρακίσουμε και θα τον αναβαθμίσουμε.

Νωρίτερα, αφορμή για την επίθεση της ΝΔ στάθηκε δήλωση- βόμβα της Τομεάρχη Παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ, Έφης Καλαμαρά, η οποία μιλώντας στον ρ/σ του Alpha είπε ότι θα καταργηθεί ο ΑΣΕΠ που υποβαθμίζει τα πτυχία, ενώ προανήγγειλε διορισμούς εκπαιδευτικών ή αναπληρωτών πλήρους ωραρίου:

Δεν θα κάνουμε κανέναν ΑΣΕΠ, εμείς θα τον καταργήσουμε αυτόν τον ΑΣΕΠ που υποβαθμίζει τα πτυχία μας. Οι προσλήψεις θα γίνουν άμεσα για την επόμενη χρονιά. Υπάρχουν κενά. Συνάδελφοι συνταξιοδοτούνται. Θα υπάρξουν μόνιμοι διορισμοί ή αναπληρωτές πλήρους ωραρίου. Τα κονδύλια έχουν εξασφαλιστεί
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:07:58 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5889 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:08:08 πμ »
Πες τα αδερφε
Πες επισης κι ενα μπραβο στους ιδιωτικους που με 120 μηνες προυπηρεσια απο ιδιωτικα θα διοριστουν ολοι χωρις να περασουν ουτε εξω απο εξετασεις ασεπ. Τοπο στα νιατα κατα τα αλλα.
Ντροπη στο υπουργειο. Μονο.

Έχεις δίκιο συνάδελφε, τους ξέχασα τους ιδιωτικούς!! :D Αυτοί τα 120 μηνάκια τα έχουν για πλάκα :D .

ΜΠΡΑΒΟ λοιπόν και στους ιδιωτικούς, από το Κολλεγιο Αθηνων μέχρι τα ιδιωιτικά σχολεία της Κάτω Γούλας-Πάνω Γούλας-Δωθε Γούλας,  απο τη Κρήτη μέχρι τη Λαρισσα, και τον Εβρο (ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ!!!)  που πήγε ο Μπαρμπας/Κουμπάρος/Ξαδεφος και τους έβαλε, έχουν αράααααξειιιιιι εκει κατι 10ετιες αλλα ΑΣΕΠ δεν μπορούσαν να περάσουν!?!?


Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5890 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:24:15 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι

1) Ειδικής Αγωγή;
ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΠΕ 70/ΠΕ 60 τα σκασε στους Ιταλοβουλγαρους, και του ηρθε κουριερ το Μαστερ στο νησι/πολη που ήταν αναπληρωτής, μεσω φροντιστηριων που "μετεφραζαν τις εργασιες?!?!" . ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ γιατι ΚΑΤΑΛΑΒΕ ότι αυτο το κρατος δεν θα αλλαξει ποτέ.

Στους ΠΕ 71 και ΠΕ61, εχω να πω οτι είστε αγαθοί εώς χαιβανια που διαβάζατε για να ΜΠΕΙΤΕ στα 2 υψηλοβαθμα  τμήματα ειδικής και να βγειτε βεβαια!!Πιστέψατε κι εσεις ότι αυτο το κρατος επειδή τις άνοιξε αυτές τις σχολές θα ειχατε επαγγελματικα δικαιώματα. Ειστε πολυ ΛΙΓΟΙ και οι δάσκαλοι γενικής ειναι ΠΟΛΛΟΙ και έχουμε εκλογες, οποτε με τις υγείες σας.

2) για γενική αγωγή
ΜΠΡΑΒΟ σε όποιον καβάτζωσε ενισχυτικες, ΣΔΕ, ωρομισθίες , με μπαρμπαδες, διυεθυντες κλπ μετα αναπληρωτικλικι, αλλα ΑΣΕΠ δεν πέρασε ΠΟΤΕ.

Μπράβο σε οποιον τα έσκασε για τα μεταπτυχιακα Ειδικής στους ΚυπριουΒουλγαρους κλπ. ΜΠΡΑΒΟ σε οποιον ΔΕΝ ήταν ΧΑΙΒΑΝΙ να διαβαζει ΑΣΕΠ. Θα μείνει ο φιλολογος με 2-3 επιτυχιες ΑΣΕΠ εξω και θα διοριστεί ο φιλολογος ποεκανε Μαστερ Ειδικης στη Βουλγαρία.

Σε αυτούς που διάβασαν ΑΣΕΠ έχω να πω τα ίδια με τους ΠΕ61/Πε71.

Εισαστε αγαθοί εώς χαιβάνια (μέσα είμαι κι εγώ). Θα διοριστούν 45ρηδες με "προυπηρεσία" που "αγαπούν την εκπαίδευση" και με μεταπτυχιακα από τη Βουλγαρία που τα πλήρωσαν με τα ωραιοτα 1000 ευρουλακια το μήνα , αλλά ΕΝΑΝ ρημαδοΑΣΕΠ δεν μπορουσαν να περάσουν?! κι εσεις θα μεινετε ΟΞΩ.

Γενικά ΜΠΡΑΒΟ, σε όποιον δεν διαβάζει και καβατζώνει προυπηρεσία από παντπύ και με όποιον τρόπο και δεν διαβάζει μετά που παίρνει το πτυχιο. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.

Φουλ Ιταλοβουλγαροκυπριακα μεταπτυχιακά και τίποτα άλλο. Και τζάμπα είναι. 5,000 χιλιαρικάκια, όταν καταβτζωνεις μισθο 1000ευρουλακια και ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ που σε διοριζει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ειναι ΤΖΑΜΠΑ πράμα!!! Στα φροτνιστηρια 300 κατοσταρικα θα επαιρνες και θα σε βριζανε ολη μερα.
Ευγε.
Πεμπτουσία.
Δεν χρειάζεται κανείς να διαβάσει κάτι άλλο.

ΑΛΛΑ... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5891 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:41:09 πμ »
Δεν ζουμε σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο.Οταν στην μεση μπαινει η πολιτικη εσυ απλα παρακολουθεις και μπορει απο σποντα να βρεθεις διορισμενος.Ετσι εμαθαν, ετσι μας μαθαν...

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2372
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5892 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:50:10 πμ »
Το 99,9% των ανθρώπων που έχουν πάρει μάστερ και διδακτορικά τα έχουν πάρει από τα δημόσια πανεπιστήμια.....
Τάδε έφη Γαβρόγλου και γελάνε και οι πέτρες. ;D
Quiz. Πόσο χρόνο χρειάζεται το ΑΣΕΠ για να ελέγξει 120.000 φακέλους, να εκδόσει προσωρινά αποτελέσματα, να αξιολογήσει ενστάσεις και να δημοσιοποιήσει τα οριστικά;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #5893 στις: Δεκέμβριος 21, 2018, 11:54:54 πμ »
Το 99,9% των ανθρώπων που έχουν πάρει μάστερ και διδακτορικά τα έχουν πάρει από τα δημόσια πανεπιστήμια.....
Τάδε έφη Γαβρόγλου και γελάνε και οι πέτρες. ;D
Quiz. Πόσο χρόνο χρειάζεται το ΑΣΕΠ για να ελέγξει 120.000 φακέλους, να εκδόσει προσωρινά αποτελέσματα, να αξιολογήσει ενστάσεις και να δημοσιοποιήσει τα οριστικά;
Υπάρχει τρόπος να ελεγχθούν τα δικαιολογητικά, το έχουμε πει πολλές φορές...το πρόβλημα δεν είναι αυτό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 257
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 273
Σύνολο: 276

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.