*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1733779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9884 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 08:34:51 μμ »
... ή κόλλησε η βελόνα στο θέλω ΑΣΕΠ γραπτό. Γιατί η εμμονή ειδικά σε κάτι που δε σε αφορά άμεσα είναι θέμα...
Μια παρατήρηση σε αυτή την διαμάχη:
Δηλαδή για να υποστηρίζει κάποιος κάτι πρέπει οπωσδήποτε να τον αφορά άμεσα το θέμα και να έχει κάποιο όφελος;
Διαφορετικά είναι εμμονή; Δεν το αναλύω το θέμα, αλλά σε παρακαλώ ξανασκέψου αυτό που έγραψες.

Φεύγω πάλι γρήγορα...
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:47:56 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9885 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 08:39:44 μμ »
10 χρόνια συνεργάζομαι με μόνιμους συναδέλφους και δεν εχω κανένα παράπονο. Μιλάω αποκλειστικά για τον τραγέλαφο στο συγκεκριμένο θέμα. Και για να έχετε άποψη για το νέο σύστημα διορισμών θα έπρεπε να έχετε αξιολογήσει την υπάρχουσα κατάσταση στα σχολεία και κατά επέκταση και τη δουλειά των συναδέλφων αναπληρωτών. Το έχετε κάνει? Και αν ναι ποια τα συμπεράσματα? Δεν ανταποκρίνονται στις δυσκολίες, δεν είναι συνεργάσιμοι, δεν....θα μας πείτε κάτι ουσιαστικό ή κόλλησε η βελόνα στο θέλω ΑΣΕΠ γραπτό. Γιατί η εμμονή ειδικά σε κάτι που δε σε αφορά άμεσα είναι θέμα...
Δηλαδή από το δείγμα που έχω εγώ των 30-40 ατόμων, θα βγάλω συμπεράσματα για τους 15000 που θα διοριστούν. Λογικό το βρίσκω... Επίσης, είμαι σίγουρος ότι οι συνάδελφοι με τους οποίους έχω συνεργαστεί κι εκτιμώ, θα ήταν στους διοριστέους, σε έναν ενδεχόμενο γραπτό ΑΣΕΠ... Άλλοι φαίνεται να ανησυχούν και να θέλουν να τον αποφύγουν πάση θυσία.. 

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9886 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 08:43:00 μμ »
Μπα δεν τρέχω σε γραφεια; Αφού είσαι άσχετος τι προσπαθείς να πετύχεις; Όσο για το ήθος σου πρέπει να μην περνάς ούτε έξω από το σχολείο.
Άξιος ο μισθός σου ως τρολ αλλά δεν πείθεις....
Δεν καταλαβαίνεις οτι δεν απαντάς, και οτι απλά υπεκφεύγεις με χαρακτηρισμούς? Εσυ δεν απευθύνεσαι στο συνδικαλιστικό σου όργανο? Δεν μετέχεις? Εμεις δεν το δικαιούμαστε? Προς τι ειρωνεία? Και δεν με ενδιαφέρει αν είναι μόνιμος ή αναπληρωτής αλλά ή θέση που κατέχει και αυτό που εκπροσωπεί. Ξαναλέω δεν έχω τίποτα με τους μόνιμους. Για τις συγκεκριμένες στασεις και θέσεις στο συγκεκριμένο θέμα συζήτησης εχω θέμα. Και ο καθένας εκφράζει τη γνώμη του σαφώς. Αλλά αυτή η εμμονή είναι αδικαιολόγητη αν όχι "ύποπτη". Είπατε τη γνώμη σας. Σεβαστή. Από εκεί και πέρα δε χρειάζεται να αγωνιζόμαστε για να πείσουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9887 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 08:48:50 μμ »
Δεν μπορεις να αιφνιδιαζεις...κανεις δεν ηξερε οτι θα μετρουσαν ολα αυτα τα "προσοντα"
 οι μονιμοι τα εχουν , γιατι τα απεκτησαν εκ των υστερων και τα θελουν για μισθολογικη-βαθμολογικη εξελιξη και φυσικα για το φοβο της αξιολογησης...
Ο Αρσενης οταν κατηργησε την επετηριδα ( το δικαιοτερο κατ εμε συστημα εν τελει), εδωσε για 3 χρονια μεταβατικη περιοδο , οπου διοριζονταν με ποσοστωση απ την παλια επετηριδα μεχρι το 2001...
Εδω γιατι;...γιατι το 3ετες κλειδωμα των πινακων;...
Ποιους διασφαλιζει ;...
Προφανως τους Ιδιωτικους και καποιους της Ειδικης...
Και λεφτά, όχι, δεν υπαρχουν για όλα αυτα...
Ουτε εχουμε ολοι "χορηγους" , ουτε δουλευουμε στο σπιτι μας...
Οπως και για τα δυσπροσιτα...χρησιμοποιησαν το τυρακι των διπλων μοριων , για να δωσουν κινητρο να παει καποιος, και τωρα.....σας ευχαριστουμε για τις υπηρεσιες σας και αντε γεια, να ερθουν οι "νεοι"...
Συμπεριφορα ...μην πω σαν τι...
Για γραπτο ΑΣΕΠ συμφωνω , αλλα ΜΟΝΟ  για μονιμους διορισμους κι οχι καθε 2-3 χρονια για να πηγαινουμε αναπληρωτες οπως έλεγε ο 3848, που αν εξαιρεσεις αυτο το μελανό σημείο γενικα ηταν σωστός.. ...
Το παλιο συστημα ( γραπτος Ασεπ + 60-40, τι τους πειραζε ;..μια χαρα ηταν)...
Τεσπα...καλη μας τυχη...
Ξες τι έλεγε ο 3848 (που ψηφίστηκε το 2010), αλλά μιλάς για αιφνιδιασμό. Δε νομίζεις ότι αυτά τα 2 είναι λίγο αντιφατικά; Εκτός αν εννοείς ότι ήξερες ότι όλα αυτά τα προσόντα θα μοριοδοτούνται, απλά ενσυνείδητα δεν τα απέκτησες, γιατί πίστευες ότι θα τα αντισταθμίσεις με την επίδοση σου στον γραπτό διαγωνισμό.

Το 60-40 έχει κριθεί αντισυνταγματικό εδώ και 4 χρόνια από το ΣτΕ. Γι'αυτό τους πείραξε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2019, 08:50:27 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:47:56 »

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9888 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 08:51:28 μμ »
Ναι καλα...εγω στα 40+ με 3 επιτυχιες ΑΣΕΠ το βρισκω πλεον δυσκολο αν οχι αδυνατο...να ανοιξω βιβλιο...θα ανοιξει ο 50+ χωρις δειγμα ΑΣΕΠ...Εγινεεεεε.... 8)

Επίσης, είμαι σίγουρος ότι οι συνάδελφοι με τους οποίους έχω συνεργαστεί κι εκτιμώ, θα ήταν στους διοριστέους, σε έναν ενδεχόμενο γραπτό ΑΣΕΠ... Άλλοι φαίνεται να ανησυχούν και να θέλουν να τον αποφύγουν πάση θυσία..

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9889 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 08:59:27 μμ »
Ναι καλα...εγω στα 40+ με 3 επιτυχιες ΑΣΕΠ το βρισκω πλεον δυσκολο αν οχι αδυνατο...να ανοιξω βιβλιο...θα ανοιξει ο 50+ χωρις δειγμα ΑΣΕΠ...Εγινεεεεε.... 8)
Πάλι κρίνεις από τον εαυτό σου... Δεν αναγκάζεται κανένας να δώσει. Όποιος δε θέλει, ας πάει σπίτι του. Έχουν οι περισσότεροι εν ενεργεία αναπληρωτές την αίσθηση ότι η Παιδεία είναι πεδίο κοινωνικής πολιτικής. Ότι το υπουργείο δεν έχει υποχρέωση να πάρει αξιοκρατικά τους πιο ικανούς, αλλά "χρωστάει" να πάρει κάποιους. Αυτό στην ουσία συνιστά κοινωνική πολιτική, καθώς ζητούν ουσιαστικά από το υπουργείο να μην αναζητήσει τους καλύτερους από ένα σύνολο υποψηφίων, αλλά να πάρει άτομα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Το αστείο βέβαια είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς απαιτούν να μη μοριοδοτούνται τα κοινωνικά κριτήρια, λέγοντας εμμέσως (ή αμέσως) ότι δεν πρέπει να ασκηθεί με αυτόν τον τρόπο κοινωνική πολιτική...

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9890 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:05:00 μμ »
Ευκολο ειναι το να λες "να παει σπιτι του" οντας μονιμος...μιλωντας εκ του δημοσιο-ασφαλους...Τι θα ταισει τα παιδια του ....αερα κοπανιστο ?

Πάλι κρίνεις από τον εαυτό σου... Δεν αναγκάζεται κανένας να δώσει. Όποιος δε θέλει, ας πάει σπίτι του. Έχουν οι περισσότεροι εν ενεργεία αναπληρωτές την αίσθηση ότι η Παιδεία είναι πεδίο κοινωνικής πολιτικής. Ότι το υπουργείο δεν έχει υποχρέωση να πάρει αξιοκρατικά τους πιο ικανούς, αλλά "χρωστάει" να πάρει κάποιους. Αυτό στην ουσία συνιστά κοινωνική πολιτική, καθώς ζητούν ουσιαστικά από το υπουργείο να μην αναζητήσει τους καλύτερους από ένα σύνολο υποψηφίων, αλλά να πάρει άτομα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Το αστείο βέβαια είναι ότι οι περισσότεροι από αυτούς απαιτούν να μη μοριοδοτούνται τα κοινωνικά κριτήρια, λέγοντας εμμέσως (ή αμέσως) ότι δεν πρέπει να ασκηθεί με αυτόν τον τρόπο κοινωνική πολιτική...

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9891 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:08:56 μμ »
Ξες τι έλεγε ο 3848 (που ψηφίστηκε το 2010), αλλά μιλάς για αιφνιδιασμό. Δε νομίζεις ότι αυτά τα 2 είναι λίγο αντιφατικά; Εκτός αν εννοείς ότι ήξερες ότι όλα αυτά τα προσόντα θα μοριοδοτούνται, απλά ενσυνείδητα δεν τα απέκτησες, γιατί πίστευες ότι θα τα αντισταθμίσεις με την επίδοση σου στον γραπτό διαγωνισμό.

Το 60-40 έχει κριθεί αντισυνταγματικό εδώ και 4 χρόνια από το ΣτΕ. Γι'αυτό τους πείραξε

Είναι ξεκάθαρα αιφνιδιαστικός ο νέος νόμος σε αυτή τη μορφή. Ο 3848 σε άτομα με σκλήρυνση κατά πλάκας σαν εμένα έδινε 7 μόρια όταν το μεταπτυχιακό έδινε 3 ή 4 μόρια αν θυμάμαι καλά. Επίσης μετρούσε την επιτυχία μου στον ΑΣΕΠ.
Ξαφνικά βγαίνει αυτός ο νόμος και χάνω τα μόρια του ΑΣΕΠ όπως και το κοινωνικό κριτίριο, καθώς δεν έχω 67% αναπηρία.
Θα μπορούσαν να βγάλουν αυτό το σύστημα από το 2015 και να πουν ότι θα εφαρμοστεί από τη χρονιά 2019-2020. Έτσι απλά θα έβλεπα ότι δεν έχει προοπτική η εκπαίδευση για μένα και θα την παρατούσα πριν 3 χρόνια.
Καλούμαι να την αφήσω τώρα και να ψαχτώ αλλού. Θα το κάνω φυσικά, όπως και πριν μπω στην εκπαίδευση...αλλά να μη λέμε κιόλας ότι δεν είναι αιφνιδιαστική αυτή η κίνηση από το υπουργείο.
Και να φανταστείς ότι με τον ΑΣΕΠ δεν διορίστηκα για 8-9 άτομα.

KANANGA

  • Επισκέπτης
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9892 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:12:21 μμ »
Μου εξηγεί κάποιος για ποιο λόγο τελικά δε θα μετρήσουν διπλά τα "απομακρυσμένα"? Νομίζω είναι η μεγαλύτερη κοροιδία και μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει καμία αντίδραση από τους συναδέλφους που υπηρετούν σε αυτά...
γιατί
Γιατί αλλιώς δεν θα προηγούνται οι ιδιωτικοι.
 Σε ένα excel μπορείτε να προσθέσετε μόνο τις προϋπηρεσίες χωρίς τον διπλασιασμό με μια συνάρτηση  if . Αν το κελί έχει τιμή πάνω από 10 το αφήνεις ως έχει , διαφορετικά διαιρεις δια δύο. Προσθέτεις μετά τις προϋπηρεσίες σε νέα στήλη και ταξινομείς με βάση αυτή τη στηλη σε φθίνουσα σειρά. .. και ως εκ θαύματος πάνω από110  έχουν 80 ιδιωτικοι! που σημαίνει ότι μόνο αυτοί τον Σεπτέμβρη θα έχουν όλες τις μονάδες της προϋπηρεσίας δηλαδή 120.
Το ταβάνι 120 μπήκε για αυτόν τον λόγο προφανώς. Αν ταξινομησετε τις προϋπηρεσίες μαζί με τον διπλασιασμό των δυσπρόσιτων  οι ιδιωτικοί είναι λίγοι σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9893 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:17:13 μμ »
Δηλαδή από το δείγμα που έχω εγώ των 30-40 ατόμων, θα βγάλω συμπεράσματα για τους 15000 που θα διοριστούν. Λογικό το βρίσκω... Επίσης, είμαι σίγουρος ότι οι συνάδελφοι με τους οποίους έχω συνεργαστεί κι εκτιμώ, θα ήταν στους διοριστέους, σε έναν ενδεχόμενο γραπτό ΑΣΕΠ... Άλλοι φαίνεται να ανησυχούν και να θέλουν να τον αποφύγουν πάση θυσία..
Δηλαδη ο αναπληρωτής με τον οποίο συνεργάζεσαι 1,2 και 3 χρόνια και δεν έχει δώσει γραπτό ΑΣΕΠ, δεν είναι άξιος να εργάζεται δίπλα σου? Του το είπες αυτό? Και άσε τις εκτιμήσεις. Πες μας του το είπες?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2019, 09:21:18 μμ από pp1970 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9894 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:19:28 μμ »
Δεν καταλαβαίνεις οτι δεν απαντάς, και οτι απλά υπεκφεύγεις με χαρακτηρισμούς? Εσυ δεν απευθύνεσαι στο συνδικαλιστικό σου όργανο? Δεν μετέχεις? Εμεις δεν το δικαιούμαστε? Προς τι ειρωνεία? Και δεν με ενδιαφέρει αν είναι μόνιμος ή αναπληρωτής αλλά ή θέση που κατέχει και αυτό που εκπροσωπεί. Ξαναλέω δεν έχω τίποτα με τους μόνιμους. Για τις συγκεκριμένες στασεις και θέσεις στο συγκεκριμένο θέμα συζήτησης εχω θέμα. Και ο καθένας εκφράζει τη γνώμη του σαφώς. Αλλά αυτή η εμμονή είναι αδικαιολόγητη αν όχι "ύποπτη". Είπατε τη γνώμη σας. Σεβαστή. Από εκεί και πέρα δε χρειάζεται να αγωνιζόμαστε για να πείσουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.
Αφού με εχεις περάσει γενεές δεκατέσσερις χωρίς καν να με γνωριζεις...αφού με έστειλες να πιω τσάι...δείγμα της ρατσιστικής αντίληψης σου  προσπαθείς να με πείσεις περί του αντίθετου. Ανάθεμα και καταλαβαινεις το νόημά δυο προτάσεων.
Ναι λοιπόν γραπτός ΑΣΕΠ για να έχουν δικαίωμα όλοι να συμμετέχουν....παλαιότεροι και νεότεροι και προσμέτρηση και των λοιπόν προσόντων με μια αναλογικό κλίμακα.
Είναι ζήτημα δικαιοσύνης και ίσων ευκαιριών και όχι ύποπτη εμμονή.
Με το απαράδεκτο λεξιλόγιο που χρησιμοποιείς αποδεικνύεις το ήθος σου.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9895 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:22:44 μμ »
Όλοι άξιοι είναι/ είματε...για τον διορισμό όμως πρέπει να κριθούν! Τελεία και παύλα! Αξιότερος αυτός που δεν τρέμει την αξιοκρατία.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9896 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:26:11 μμ »
Αφού με εχεις περάσει γενεές δεκατέσσερις χωρίς καν να με γνωριζεις...αφού με έστειλες να πιω τσάι...δείγμα της ρατσιστικής αντίληψης σου  προσπαθείς να με πείσεις περί του αντίθετου. Ανάθεμα και καταλαβαινεις το νόημά δυο προτάσεων.
Ναι λοιπόν γραπτός ΑΣΕΠ για να έχουν δικαίωμα όλοι να συμμετέχουν....παλαιότεροι και νεότεροι και προσμέτρηση και των λοιπόν προσόντων με μια αναλογικό κλίμακα.
Είναι ζήτημα δικαιοσύνης και ίσων ευκαιριών και όχι ύποπτη εμμονή.
Με το απαράδεκτο λεξιλόγιο που χρησιμοποιείς αποδεικνύεις το ήθος σου.
Το ήθος μου να το αφήσεις κάτω. Οι ίσες ευκαιρίες είναι επίφαση που χρησιμοποιείται εντέχνως. Δεν υπάρχουν ίσες ευκαιρίες. Αδικημένοι θα υπάρχουν ότι και να γίνει. Το θέμα είναι ποιοι δικαιούνται λιγότερη αδικία.

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9897 στις: Ιανουάριος 16, 2019, 09:28:31 μμ »
Ξες τι έλεγε ο 3848 (που ψηφίστηκε το 2010), αλλά μιλάς για αιφνιδιασμό. Δε νομίζεις ότι αυτά τα 2 είναι λίγο αντιφατικά; Εκτός αν εννοείς ότι ήξερες ότι όλα αυτά τα προσόντα θα μοριοδοτούνται, απλά ενσυνείδητα δεν τα απέκτησες, γιατί πίστευες ότι θα τα αντισταθμίσεις με την επίδοση σου στον γραπτό διαγωνισμό.

Το 60-40 έχει κριθεί αντισυνταγματικό εδώ και 4 χρόνια από το ΣτΕ. Γι'αυτό τους πείραξε

σου θυμιζω οτι στην ειδικοτητα μου ( μαθηματικοι) δεν αρκούσε απλώς να παρουσιαστεις σε μια αιθουσα του ΑΣΕΠ , να γραψεις 55 και να εισαι στους διοριστεους...
με το 69+ που εγραψα στον 06 και την προυπηρεσια που ξεκινησα να μαζευω και τους τότε νόμους , διοριζομασταν και με το 24μηνο...
...ακομα και με τον 3848 που μας αιφνιδιασε σε μια νυχτα η Αννούλα, και χωρις ολα αυτα τα προσοντα, που θυμασαι οτι δεν ειχαν ολα την ιδια βαρυτητα που εχουν τωρα, και παλι διοριζομασταν...
κι επισης θυμασαι , με τι προυπηρεσια διοριζοντουσαν οι πληροφορικοι εκεινης της εποχης (2004-2007)....
..με...2-2,5 μορια καθαρης προυπηρεσιας!!!...
αυτα για να μαθαινουν οι νεωτεροι και να θυμουνται οι παλαιοτεροι...




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159588
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 306
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.