*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσκληση επιτυχόντων της 1Κ/2017 προκήρυξης για τα δικαστήρια  (Αναγνώστηκε 7974 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Πρόσκληση επιτυχόντων της 1Κ/2017 προκήρυξης για τα δικαστήρια
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 23, 2021, 01:52:34 μμ »
Καλημέρα,έτσι για να έχουμε διλήμματα της τελευταίας στιγμής, σήμερα έμαθα ότι διορίζομαι (ούσα επιλαχούσα) ως γραμματέας στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας. Εϊμαι διοριστέα και στους ΠΕ06, οπότε θα με ενδιέφερε η γνώμη σας,ειδικά αν κάποιος έχει εμπειρία από τη δουλειά στα δικαστήρια..Τι θα διαλέγατε; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Πρόσκληση επιτυχόντων της 1Κ/2017 προκήρυξης για τα δικαστήρια
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 23, 2021, 02:05:23 μμ »
Μονο εμενα προκαλουν αυτα τα διλημματα, ρε παιδια;

Τι να πω…

Στα δικαστηρια να πας. Ωραια ειναι. Εκτός κι αν εχεις καταδικαστικη αποφαση. Τοτε, δεν ειναι ωραια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2021, 02:11:08 μμ από ni9os »
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσκληση επιτυχόντων της 1Κ/2017 προκήρυξης για τα δικαστήρια
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 23, 2021, 02:29:30 μμ »
Καλημέρα,έτσι για να έχουμε διλήμματα της τελευταίας στιγμής, σήμερα έμαθα ότι διορίζομαι (ούσα επιλαχούσα) ως γραμματέας στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας. Εϊμαι διοριστέα και στους ΠΕ06, οπότε θα με ενδιέφερε η γνώμη σας,ειδικά αν κάποιος έχει εμπειρία από τη δουλειά στα δικαστήρια..Τι θα διαλέγατε; Ευχαριστώ!

Πολύ χαρτούρα και γράψιμο θα έχεις στο Πρωτοδικείο. Ούτε βέβαια τις ίδιες διακοπές. Θα διάλεγα την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσκληση επιτυχόντων της 1Κ/2017 προκήρυξης για τα δικαστήρια
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 23, 2021, 02:34:40 μμ »
Εξαρτάται τι άνθρωπος είσαι και τι σου αρέσει να κάνεις επαγγελματικά. Εγώ δεν θα την άντεχα νομίζω τη γραφειοκρατική δουλειά των δικαστηρίων. Γενικά δεν την αλλάζω την εκπαίδευση με τίποτα, ακόμη και με τα γνωστά προβλήματα που όλοι ξέρουμε στην Ελλάδα, η ανατροφοδότηση και η ικανοποίηση που δίνει αυτό το επάγγελμα νομίζω μπορεί να συγκριθεί μόνο με αντίστοιχα επαγγέλματα-λειτουργήματα. Μετράς τις αντοχές σου, τις προτεραιότητες και τον προγραμματισμό της ζωής σου και παίρνεις αποφάσεις! Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσκληση επιτυχόντων της 1Κ/2017 προκήρυξης για τα δικαστήρια
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 23, 2021, 02:45:26 μμ »
Μονο εμενα προκαλουν αυτα τα διλημματα, ρε παιδια;

Τι να πω…

Στα δικαστηρια να πας. Ωραια ειναι. Εκτός κι αν εχεις καταδικαστικη αποφαση. Τοτε, δεν ειναι ωραια.

Γιατί καλέ να είναι προκλητικό; Το φυσιολογικό στη ζωή μας είναι να μας παρουσιάζονται επιλογές και ανάλογα με τον χαρακτήρα και τις συνθήκες της ζωής μας να διαλέγουμε το καλύτερο για εμάς. Στο εξωτερικό αλλάζουν επαγγελματικό προσανατολισμό ακόμη και στα 50, αν τελματώσουν ή δεν τους ικανοποιεί πλέον η επαγγελματική τους ζωή. Εδώ με την οικονομική κρίση φτάσαμε να θεωρούμε πρόκληση κάθε ευκαιρία που δίνεται σε έναν άνθρωπο να κάνει κάτι διαφορετικό και αντί να επιδιώκουμε να βελτιώσουμε τις συνθήκες για προσφορά εργασίας και να στοχεύουμε στο καλύτερο, έχουμε κολλήσει στη μιζέρια. Κρίμα για όλους μας και πιο κρίμα για τις επόμενες γενιές να τους κληροδοτήσουμε αυτή τη νοοτροπία. Δεν το λέω προσωπικά εννοείται, το λέω και για μένα που καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται γιατί αυτός τα κατάφερε και όχι εγώ; Ε, να που ήρθε και η δική μου σειρά τώρα και μακάρι σε όσους περιμένουν να έρθει η μέρα που θα ανοίξει μία θέση στον τομέα που πραγματικά θέλουν να απασχοληθούν και να δώσουν το καλύτερο που μπορούν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 342

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.