*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων  (Αναγνώστηκε 6751 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Teacher_Business_English

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« στις: Μάρτιος 17, 2018, 01:46:49 πμ »
Γεια σας!
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος κλάδος ακόμα, του οποίου οι απόφοιτοι απορροφούνται χωρίς μόρια (από τον πίνακα μηδενικής).

Κάτι άκουσα για τους απόφοιτους πανεπιστημίων ειδικής αγωγής (4ετούς φοίτησης δάσκαλοι στην ειδική αγωγή).
Από τους παρακάτω τι ισχύει;;
Αγγλικής φιλολογίας, Οικονομολόγοι, Νηπιαγωγοί, Δάσκαλοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:32:31 »

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 17, 2018, 07:16:43 πμ »
...
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 17, 2018, 07:49:49 πμ »
Πλέον επειδή άλλαξε ο νόμος στην ειδική αγωγή σχετικά με την πρόταξη, αυτό δεν ισχύει. Δεν προηγούνται και πλέον οι νηπιαγωγοί ειδικής γιατί ειμσι στον πίνακα της ειδικής δε θα βρίσκονται ψηλα στον πίνακα με αποτέλεσμα να μη τους καλούν αναπληρωτές. Καλές πιθανότητες έχουν οι δάσκαλοι πε71. Δε ξέρω μέχρι ποτε. Για την δευτεροβάθμια δε ξέρω τι ισχύει...
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Teacher_Business_English

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 19, 2018, 02:29:38 πμ »
Γνωρίζετε αν από τους ΠΕ09 παίρνουν από τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:32:31 »

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 19, 2018, 11:02:49 πμ »
Για ΠΕ09 δεν ξερω εγω φετος ημουν ΠΕ19 κ με πηραν απο μηδενικης τωρα φυσικα αλλα απο το ολλοτελα.....εγω με την σειρα μου ηθελα να ρωτησω επειδη δε ξερω...αν τον απριλιο κανουμε τα χαρτια για αναπληρωτες τα μορια περνανε αυταματα στο συστημα απο φετος (εστω αυτα τα ψιλα) ή πρεπει να ζητησω καποια βεβαιωση απο διευθυντια που θα την καταθεσω στην δικη μας δευτεροβαθμια?

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 19, 2018, 12:16:12 μμ »
Αυτόματα αλλά κάνε και μια επαλήθευση για τυχόν λάθος καταχώρηση.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 19, 2018, 02:52:19 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη για την απαντηση νάσαι καλα!!:·)

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 19, 2018, 05:24:28 μμ »
Για ΠΕ09 δεν ξερω εγω φετος ημουν ΠΕ19 κ με πηραν απο μηδενικης τωρα φυσικα αλλα απο το ολλοτελα.....εγω με την σειρα μου ηθελα να ρωτησω επειδη δε ξερω...αν τον απριλιο κανουμε τα χαρτια για αναπληρωτες τα μορια περνανε αυταματα στο συστημα απο φετος (εστω αυτα τα ψιλα) ή πρεπει να ζητησω καποια βεβαιωση απο διευθυντια που θα την καταθεσω στην δικη μας δευτεροβαθμια?

Καλησπέρα Κάτια να ξέρεις ότι θα μετρήσει η φετινή προυπηρεσία έως τη στιγμή που θα ορίσει η εγκύκλιος που αναμένουμε. Πέρυσι δεν προσμετρήθηκε μέρος του Απριλίου, όλος ο Μάϊος και ο Ιούνιος. Δε χάνεις φυσικά τα μόρια αλλά θα μπούνε του χρόνου...
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 19, 2018, 05:37:21 μμ »
Σε ευχαριστω Δεσποινα που μου απάντησες και για την χρήσιμη διευκρίνηση. Τουλάχιστον ας μην είμαι φέτος στους πινακες μηδενικους εστω και με αυτα τα πολυ λιγα...σιγα-σιγα κατι θα καταφερουμε που θα παει?:)και πάλι σε ευχαριστω για απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος Alexandra26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 25, 2018, 10:42:30 πμ »
Καλημέρα σας. Θα'θελα να ρωτήσω σχετικά με την απορρόφηση αναπληρωτών από τους πίνακες.Πώς έχει η διαδικασία;Φερ' ειπείν πρώτα προσλαμβάνονται αναπληρωτές από τον πίνακα όσων έχουν μόρια και μετά αυτόν μηδενικής προϋπηρεσίας; Ή προσλαμβάνεται ένας συγκεκριμένος αριθμός από τον έναν και από τον άλλον πίνακα;
Επιπλέον, εν σχέσει με τη δήλωση περιοχών προτίμησης,κατά πόσο λαμβάνονται υπ΄οψιν οι δηλώσεις;Εξετάζονται πχ και οι ανάγκες κάθε περιοχής;
Τέλος, σε πόσες φάσεις πραγματοποιούνται οι προσλήψεις;
 Είναι πρώτη φορά που κάνω αίτηση και θα δηλώσω περιοχές. Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων όποιον-α με πληροφορήσει. Καλό σαββατοκύριακο.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 25, 2018, 12:02:35 μμ »
Καλημέρα. Ουσιαστικά ο πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας λειτουργεί ως συνέχεια του πίνακα με προϋπηρεσία.
Δεν είναι απαραίτητο να προσληφθούν όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα με προϋπηρεσία για να προχωρήσει η σειρά σε όσους δεν έχουν προϋπηρεσία, επειδή κάποιοι μπορεί να μην έχουν δηλώσει όλες τις περιοχές.

Πριν γίνει η Α φάση προσλήψεων αναπληρωτών τον Σεπτέμβριο το υπουργείο ήδη ξέρει σε ποια σχολεία έχει κενά και σε ποιους κλάδους ή ειδικότητες. Τα κενά αρχίζουν και γεμίζουν ξεκινώντας από τον πρώτο αναπληρωτή του πίνακα και την πρώτη του επιλογή. Όταν δεν μπορεί να ικανοποιηθεί η πρώτη επιλογή προτίμησης κάποιου, ικανοποιείται η επόμενη που θα έχει ακόμα κενό. Αν στο τέλος υπάρχουν κενά που δεν έχει δηλώσει κανείς από όσους δεν έχουν ακόμα επιλεχθεί για πρόσληψη από τον πίνακα με προϋπηρεσία, η διαδικασία επιλογής περνάει στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία.

Δεν είναι συγκεκριμένος ο αριθμός των φάσεων πρόσληψεις. Γίνονται όσες κρίνει το ΥΠΠΕΘ ότι χρειάζονται.

Δεν ξέρω την ειδικότητά σου...αλλά στις περισσότερες ειδικότητες η επιλογή αναπληρωτών δεν φτάνει στους χωρίς προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Alexandra26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 25, 2018, 01:32:18 μμ »
Καλημέρα. Ουσιαστικά ο πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας λειτουργεί ως συνέχεια του πίνακα με προϋπηρεσία.
Δεν είναι απαραίτητο να προσληφθούν όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα με προϋπηρεσία για να προχωρήσει η σειρά σε όσους δεν έχουν προϋπηρεσία, επειδή κάποιοι μπορεί να μην έχουν δηλώσει όλες τις περιοχές.

Πριν γίνει η Α φάση προσλήψεων αναπληρωτών τον Σεπτέμβριο το υπουργείο ήδη ξέρει σε ποια σχολεία έχει κενά και σε ποιους κλάδους ή ειδικότητες. Τα κενά αρχίζουν και γεμίζουν ξεκινώντας από τον πρώτο αναπληρωτή του πίνακα και την πρώτη του επιλογή. Όταν δεν μπορεί να ικανοποιηθεί η πρώτη επιλογή προτίμησης κάποιου, ικανοποιείται η επόμενη που θα έχει ακόμα κενό. Αν στο τέλος υπάρχουν κενά που δεν έχει δηλώσει κανείς από όσους δεν έχουν ακόμα επιλεχθεί για πρόσληψη από τον πίνακα με προϋπηρεσία, η διαδικασία επιλογής περνάει στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία.

Δεν είναι συγκεκριμένος ο αριθμός των φάσεων πρόσληψεις. Γίνονται όσες κρίνει το ΥΠΠΕΘ ότι χρειάζονται.

Δεν ξέρω την ειδικότητά σου...αλλά στις περισσότερες ειδικότητες η επιλογή αναπληρωτών δεν φτάνει στους χωρίς προϋπηρεσία.


Σ'ευχαριστώ πολύ.:)

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 28, 2018, 03:24:41 μμ »
Καλημέρα. Ουσιαστικά ο πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας λειτουργεί ως συνέχεια του πίνακα με προϋπηρεσία.
Δεν είναι απαραίτητο να προσληφθούν όλοι όσοι βρίσκονται στον πίνακα με προϋπηρεσία για να προχωρήσει η σειρά σε όσους δεν έχουν προϋπηρεσία, επειδή κάποιοι μπορεί να μην έχουν δηλώσει όλες τις περιοχές.

Πριν γίνει η Α φάση προσλήψεων αναπληρωτών τον Σεπτέμβριο το υπουργείο ήδη ξέρει σε ποια σχολεία έχει κενά και σε ποιους κλάδους ή ειδικότητες. Τα κενά αρχίζουν και γεμίζουν ξεκινώντας από τον πρώτο αναπληρωτή του πίνακα και την πρώτη του επιλογή. Όταν δεν μπορεί να ικανοποιηθεί η πρώτη επιλογή προτίμησης κάποιου, ικανοποιείται η επόμενη που θα έχει ακόμα κενό. Αν στο τέλος υπάρχουν κενά που δεν έχει δηλώσει κανείς από όσους δεν έχουν ακόμα επιλεχθεί για πρόσληψη από τον πίνακα με προϋπηρεσία, η διαδικασία επιλογής περνάει στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία.

Δεν είναι συγκεκριμένος ο αριθμός των φάσεων πρόσληψεις. Γίνονται όσες κρίνει το ΥΠΠΕΘ ότι χρειάζονται.

Δεν ξέρω την ειδικότητά σου...αλλά στις περισσότερες ειδικότητες η επιλογή αναπληρωτών δεν φτάνει στους χωρίς προϋπηρεσία.

Ξεκινάει από τον πρώτο αναπληρωτή και τρέχει πρώτα η πλήρους με αποτελεσμα αν έχεις παρεμβάλλει κάποιες περιοχές μειωμένου να δουν πρώτα τις πλήρους;Η δεν τα λεω καλα;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές - Πίνακας μηδενικών μορίων
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 28, 2018, 05:02:15 μμ »
Τότε τι νόημα έχει να παρεμβάλλεις τις περιοχές ΑΜΩ; Ρητορικό το ερώτημα για προβληματισμό.

Στις πρώτες φάσεις καλύπτουν τα κενά πλήρους ωραρίου. Αργότερα καλούν και ΑΜΩ. Φαίνεται και στις περσινές προσλήψεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 326
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.