*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2018  (Αναγνώστηκε 281633 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 09, 2018, 09:06:49 μμ »
Το ζίπαρα και πάλι δεν ανεβαίνει. Και θέλουν οι αιτήσεις να λήγουν 10/4;

Μόλις έστειλα χωρίς πρόβλημα. Μπορεί να ήταν ζήτημα φόρτου. Δεν δοκιμάζεις ξανά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:23:50 »

Αποσυνδεδεμένος belalik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 09, 2018, 09:30:27 μμ »
Καλησπέρα,

Να κάνω μια απλή ερώτηση / επιβεβαίωση .. Στο κάτω μέρος της αίτησης που έχει ένα checkbox: "θα επισυνάψω ή θα αποστείλω τα σχετικά δικαιολογητικά" - μπορούμε δηλαδή να μην τα σκανάρουμε αλλά να κάνουμε την αίτηση μέχρι αύριο το μεσημέρι, και να στείλουμε τα δικαιολογητικά (πχ τον τίτλο του μεταπτυχιακού) ταχυδρομικά τις επόμενες μέρες?


Φαντάζομαι πως ναι, απλώς θέλω να το επιβεβαιώσω ..



Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 09, 2018, 10:21:39 μμ »
Από εγκύκλιο αποσπάσεων σε ΠΥΣΔΕ κλπ:
".......Η αίτηση θα πρέπει να συνοδεύεται από τα απαραίτητα επίσημα αποδεικτικά στοιχεία των κριτηρίων ή επικαλούμενων λόγων απόσπασης. Οι εκπαιδευτικοί, υποβάλλοντας την αίτηση και πριν την «Οριστική Καταχώριση», πρέπει να μεταφορτώνουν/«ανεβάζουν» (upload) τα δικαιολογητικά στην αίτησή τους σε ένα (1) αρχείο zip ή pdf μέχρι 10 ΜΒ, με ανάλυση σάρωσης 200 ή 300 dpi σε ασπρόμαυρο, πλην των περιπτώσεων που αναλυτικά αναφέρονται στο Κεφάλαιο Γ’ της παρούσης, τα οποία αποστέλλονται με το συγκεκριμένο τρόπο που εκεί αναφέρεται..........."
Από εγκύκλιο αποσπάσεων σε φορείς και υπηρεσίες:
".....Η αίτηση πρέπει να συνοδεύεται από το Βιογραφικό τους Σημείωμα και τα δικαιολογητικά, τα οποία οι εκπαιδευτικοί πρέπει να μεταφορτώνουν/«ανεβάζουν» (upload) στην αίτησή τους σε ένα (1) αρχείο zip ή pdf μέχρι 10 ΜΒ, με ανάλυση σάρωσης 200 ή 300 dpi σε ασπρόμαυρο.
Σε περίπτωση που, λόγω πληθώρας δικαιολογητικών, υπάρχει υπέρβαση του ανωτέρω ορίου, δύναται να γίνει αποστολή συμπληρωματικών δικαιολογητικών στις οικείες Δ/νσεις Εκπαίδευσης των εκπαιδευτικών με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο οποίο θα αναφέρεται το ονοματεπώνυμό τους και ο αριθμός πρωτοκόλλου της αίτησης που αφορά.
Τα ανωτέρω πρέπει να αναφέρονται στις παρατηρήσεις της ηλεκτρονικής αίτησης....."
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2018, 10:31:19 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 09, 2018, 11:39:08 μμ »
Καλησπέρα,
στο ιστορικό αιτήσεων, φαίνεται ακόμη και η περυσινή μου αίτηση απόσπασης (για την οποία είχα ζητήσει επανεξέταση). Είναι φυσιολογικό αυτό; Συμβαίνει και σε άλλους; Πρέπει μήπως να επικοινωνήσω με κάποιον για να τη διαγράψει ή δεν με ενοχλεί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:23:50 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #102 στις: Απρίλιος 10, 2018, 01:13:53 πμ »
Καλησπέρα,
στο ιστορικό αιτήσεων, φαίνεται ακόμη και η περυσινή μου αίτηση απόσπασης (για την οποία είχα ζητήσει επανεξέταση). Είναι φυσιολογικό αυτό; Συμβαίνει και σε άλλους; Πρέπει μήπως να επικοινωνήσω με κάποιον για να τη διαγράψει ή δεν με ενοχλεί;

Εμένα μ'αρέσει  ;) :
Ήδη έχω "μαζέψει" #2# παλαιότερων ετών (2016-17 κ 2017-18) {με τις αντίστοιχες αιτήσεις επανεξέτασης} που ΔΕΝ ικανοποιήθηκαν:

Στις #10# ακόμα "κερδίζω" (τί? ? : ΟΚ! !).

Υ.Γ.> ΔΕΝ υπολογίζω τις άλλες #10# ακόμα παλαιότερων ετών που δε γίνονταν ηλεκτρονικά:
ΚΑΙ φυσικά: Ανικανοποίητες.

Αποσυνδεδεμένος deftychia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #103 στις: Απρίλιος 10, 2018, 02:01:12 πμ »
Το ζίπαρα και πάλι δεν ανεβαίνει. Και θέλουν οι αιτήσεις να λήγουν 10/4;
Συνάδελφοι Χριστός Ανέστη!
Τα σκαναρα όλα ξανά ενα ενα στο σκανερ μου με την αναλυση που λεει στην προκηρυξη. Οποιο αρχειο ειχα φτιαξει μέσω online pdf merger και προσπαθούσα να ανεβάσω μου ακυρωνόταν. Οπότε, τα εφτιαξα ξανα σε ενα ενιαιο αρχειο στο σκανερ μου.  Εριεττα τα κάνεις κι εσυ με online εργαλείο?

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 10, 2018, 08:15:56 πμ »
Εμένα μ'αρέσει  ;) :
Ήδη έχω "μαζέψει" #2# παλαιότερων ετών (2016-17 κ 2017-18) {με τις αντίστοιχες αιτήσεις επανεξέτασης} που ΔΕΝ ικανοποιήθηκαν:

Στις #10# ακόμα "κερδίζω" (τί? ? : ΟΚ! !).

Υ.Γ.> ΔΕΝ υπολογίζω τις άλλες #10# ακόμα παλαιότερων ετών που δε γίνονταν ηλεκτρονικά:
ΚΑΙ φυσικά: Ανικανοποίητες.
:) ;D
Απλως αγχωθηκα, μήπως υπαρχει conflict μεταξύ των αιτήσεων, οπότε θα ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα αν ξεφορτωνομασταν τις παλιές αιτήσεις. Μην μπερδευτεί κανένα σύστημα και δεν μας δώσει την απόσπαση από "χαζομαρα". (Λεω εγω τωρα...)

Αποσυνδεδεμένος belalik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #105 στις: Απρίλιος 10, 2018, 12:03:47 μμ »
Silkcut, ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #106 στις: Απρίλιος 11, 2018, 09:26:03 πμ »
Καλημέρα σε όλους!
Συνάδελφοι από Αθήνα και Θεσσαλονίκη, θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τελικό pdf σας κατοχυρώθηκαν τα μόρια της συνυπηρέτησης όπως ορίζει η εγκύκλιος ή αν φαίνονται μόνο στο ένα ΠΥΣΔΕ.

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με Δευτεροβάθμια και Υπουργείο, αλλά μέχρι να σηκώσουν τηλέφωνο και να βγάλω άκρη θέλω να δω αν είναι γενικό ή αν έγινε μόνο σε μένα εκ παραδρομής.

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #107 στις: Απρίλιος 11, 2018, 09:35:20 πμ »
Στην περίπτωση συνυπηρέτησης δύο εκπαιδευτικών  χρειάζεται κατάθεση δικαιολογητικών του εργοδότη;

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #108 στις: Απρίλιος 11, 2018, 12:10:52 μμ »
Καλημέρα σε όλους!
Συνάδελφοι από Αθήνα και Θεσσαλονίκη, θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τελικό pdf σας κατοχυρώθηκαν τα μόρια της συνυπηρέτησης όπως ορίζει η εγκύκλιος ή αν φαίνονται μόνο στο ένα ΠΥΣΔΕ.

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με Δευτεροβάθμια και Υπουργείο, αλλά μέχρι να σηκώσουν τηλέφωνο και να βγάλω άκρη θέλω να δω αν είναι γενικό ή αν έγινε μόνο σε μένα εκ παραδρομής.

Ευχαριστώ!

Και σε μενα εγινε

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #109 στις: Απρίλιος 11, 2018, 12:44:23 μμ »
από την Δευτεροβάθμια μου είπαν να στείλω μέιλ στον οπσυδ.
Επίσης μου είπαν οτι "λογικά θα μετρήσουν τα μόρια της συνυπηρέτησης όταν εξετάσουν τις αιτήσεις."

Το λογικά στο υπουργείο μας όμως χωλαίνει και καμία διάθεση δεν έχω να τρέχω καλοκαιριάτικα για λάθος μόρια...

Αποσυνδεδεμένος escozul

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #110 στις: Απρίλιος 11, 2018, 01:20:39 μμ »

Καλημέρα σε όλους!
Συνάδελφοι από Αθήνα και Θεσσαλονίκη, θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τελικό pdf σας κατοχυρώθηκαν τα μόρια της συνυπηρέτησης όπως ορίζει η εγκύκλιος ή αν φαίνονται μόνο στο ένα ΠΥΣΔΕ.

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με Δευτεροβάθμια και Υπουργείο, αλλά μέχρι να σηκώσουν τηλέφωνο και να βγάλω άκρη θέλω να δω αν είναι γενικό ή αν έγινε μόνο σε μένα εκ παραδρομής.

Ευχαριστώ!

Και σε μενα εγινε

Καλημέρα,

Σε μένα πάντως φαίνεται ότι είναι μόνο στο 1 ΠΥΣΔΕ. Α' Θεσσαλονίκης.


Αλλά για δες αυτό, ενώ έχει οριστικοποιηθεί η αίτηση, τώρα που πάω στην προβολή, μου εμφανίζει ότι δεν υπάρχει ΠΥΣΔΕ εντοπιότητας

και δεν με αφήνει να προχωρήσω στην τελευταία σελίδα!

Φυσικά δεν έχω δικαίωμα να επεξεργαστώ το πεδίο οπότε... "τι φάση;"

Όταν το οριστικοποίησα στην συνυπηρέτηση έλεγε ότι είναι όλη η Θεσσαλονίκη. Αλλά στο PDF εμφανίζει μόνο την Α Θεσσαλονίκης.

Σημειωτέον, το πεδίο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ εντοπιότητας είναι απαραίτητο πεδίο και αν όντως δεν ήταν συμπληρωμένο κατά την οριστικοποίηση, δεν θα γίνονταν. Απλά τώρα το 'χει χάσει λιγάκι... :/

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #111 στις: Απρίλιος 11, 2018, 01:26:37 μμ »
μου απάντησαν από τον Οπσυδ πριν 2 λεπτά, το παραθέτω ακριβώς:

"Αγαπητέ/ή κύριε/α
Δεν υπάρχει πρόβλημα είναι απλώς θέμα αποτύπωσης στο εκτυπωτικό της αίτησης.
Στην εκτύπωση της αίτησης αναφέρεται ότι θα πάρετε +10 μόρια λόγω συνυπηρέτησης και η συνυπηρέτησης σας είναι στην περιοχή  Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, δεν αναφέρεται καθόλου στις προτιμήσεις.
Οπότε ναι θα πάρετε τα +10 μόρια στην  Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ και στην Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (για όλο τον Νομό)  όπως σωστά το αναφέρατε."

τώρα για αυτό που λες escozul, τα έπαιξε το σύστημα λογικά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159537
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 231
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 211
Σύνολο: 222

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.