*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2018  (Αναγνώστηκε 281835 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #658 στις: Ιούλιος 06, 2018, 09:43:46 πμ »
Δε νομίζω ότι λέει κάποιος να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, ο καθένας που γράφει εδώ μέσα έχει να αναφέρει μια μικρή προσωπική οδύσσεια, προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί σύζυγοι δικαστών, στρατιωτικών, συνδικαλιστών κλπ πρέπει να αποσπώνται κατά προτεραιότητα, και ενίοτε να απαιτούν και να  τοποθετούνται κατά προτεραιότητα στον τόπο απόσπασης, όπως ουσιαστικά επιβάλει η τελευταία τροπολογία Καμένου, που στην πράξη θα καταργήσει όλη τη νόμιμη σειρά τοποθετήσεων σε λειτουργικά κενά. Είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι πλέον μετατίθενται αποσπώνται και σε λίγο θα διορίζονται μόνο οι ειδικές κατηγορίες και όλοι οι κατά προτεραιότητα.
Έχουν αλλάξει επί το δυσμενέστερο οι συνθήκες ζωής για όλους κ όχι μόνο για τις οικογένειες των ειδικών μισθολογίων κ των συνδικαλιστών.
Γι αυτό πρέπει εδώ και τώρα όλη η σχετική νομοθεσία των υπηρεσιακών μεταβολών να αναθεωρηθεί λαμβάνοντας υπόψη τις ανάγκες κ τις ιδιαιτερότητας της εποχής για όλους κ όχι εις βάρος πάντα κάποιων άλλων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2018, 09:47:55 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:55:03 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3185
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #659 στις: Ιούλιος 06, 2018, 10:02:38 πμ »
Στις περισσότερες περιπτώσεις όταν ευνοείς κάποιον φερνεις σε δυσκολη θεση καποιον άλλον. Υπάρχει θεμα συγκρουσεων δικαιωμάτων και συμφερόντων. Ιως θα βοηθουσε η απολυτη διαφάνεια στα κενα. Οταν ξέρεις οτι κατι δεν υπάρχει μπορεί νκαι να μην πιεσεις, η οταν ξερεις ότι υπάρχει μαζι με ολους τους αλλους εχεις ισες πιθανοτητες να το διεκδικησεις. Ισως και οχι. Τωρα ειμαστε στο οχι.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #660 στις: Ιούλιος 06, 2018, 10:59:03 πμ »
προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί σύζυγοι δικαστών, στρατιωτικών, συνδικαλιστών κλπ πρέπει να αποσπώνται κατά προτεραιότητα, και ενίοτε να απαιτούν και να  τοποθετούνται κατά προτεραιότητα στον τόπο απόσπασης,
οι σύζυγοι συνδικαλιστών δεν έχουν καμιά ευνοϊκή ρύθμιση ούτε καν οι ίδιοι οι εκλεγμένοι συνδικαλιστές. Το μόνο που δικαιούνται τα μέλη των ΕΛΜΕ είναι να υπηρετούν στην έδρα του σωματείου, αλλά αυτό ισχύει μόνο για όσους εκλεγμένους ανήκουν στο ΠΥΣΔΕ εκλογής τους. Για παράδειγμα, ας πούμε, εγώ έχω οργανική θέση στην Ιθάκη, αλλά η έδρα της ΕΛΜΕ είναι στο Αργοστόλι της Κεφαλονιάς. Ε, για τη χρονιά που είμαι εκλεγμένος θα υπηρετώ στο συγκεκριμένο νησί. Αν εγώ έχω εκλεγεί μέλος της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς και η οργανική μου είναι στη Ζάκυνθο, τότε κανονικά, αν θέλω να πάρω  απόσπαση στην Κεφαλονιά πάω με μόρια. Ας μη δημιουργούμε εντυπώσεις, λοιπόν. ;)

Για μένα αυτό δεν είναι σωστό. Όταν το υπουργείο δίνει αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία, δίνει αποσπάσεις κατά προτεραιότητα μέχρι και σε συζύγους δικαστών, γιατί δε δικαιούται να  είναι στο Δ.Σ. του  σωματείου του εκείνος που οι συνάδελφοί του τον έχουν εκλέξει να είναι σε αυτή τη θέση και για όσο, φυσικά, τον έχουν εκλέξει;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #661 στις: Ιούλιος 06, 2018, 11:04:37 πμ »
Εγώ δεν δημιουργώ καμία εντύπωση, απλά καταγράφω την πραγματικότητα η οποία δεν αρέσει αλλά και δεν ωραιοποιείται.
Οι συνδικαλιστές ΟΤΑ δεν αποσπώνται κατά προτεραιότητα;;;
ας μην απαντά ο καθένας θεωρώντας ότι ο άλλος τον δείχνει με το δάχτυλο.
Το σύμπαν δεν περιστρέφεται γύρω από τους συνδικαλιστές ΕΛΜΕ κλπ,
αντιθέτως αγνοεί και την ύπαρξη τους... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2018, 11:08:10 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:55:03 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #662 στις: Ιούλιος 06, 2018, 11:25:18 πμ »
Εγώ δεν δημιουργώ καμία εντύπωση, απλά καταγράφω την πραγματικότητα η οποία δεν αρέσει αλλά και δεν ωραιοποιείται.
Οι συνδικαλιστές ΟΤΑ δεν αποσπώνται κατά προτεραιότητα;;;
ας μην απαντά ο καθένας θεωρώντας ότι ο άλλος τον δείχνει με το δάχτυλο.
Το σύμπαν δεν περιστρέφεται γύρω από τους συνδικαλιστές ΕΛΜΕ κλπ,
αντιθέτως αγνοεί και την ύπαρξη τους... :)
Καταρχάς, δεν υπάρχει λόγος εκνευρισμού. Συζήτηση κάνουμε.Δεν έχω καμία εριστική διάθεση. Αυτοί στους οποίους αναφέρεσαι δεν είναι συνδικαλιστές, αλλά αιρετοί στην αυτοδιοίκηση. Συνδικαλιστές στον κλάδο μας λέγονται οι εκλεγμένοι στις ΕΛΜΕ και στην ΟΛΜΕ. Πάντως, και οι συγκεκριμένοι αιρετοί ΟΤΑ εκλεγμένοι από τον κόσμο είναι, άρα γιατί δε δικαιούνται να είναι στην περιοχή που εξελέγησαν; Δεν ισχύει επίσης κάμια ρύθμιση για τις συζύγους, μόνο για τους ίδιους.

Τώρα, φοβάμαι πως θα ξαναρχίσουμε μια συζήτηση για το συνδικαλισμό ατέρμονη. Τελοσπάντων ένα θα πω και τελειώνω εδώ με αυτό το θέμα.  Όλοι ξέρουμε ότι υπάρχουν δύο είδη συνδικαλιστών. Η μία κατηγορία είναι αυτοί που πραγματικά τιμούν την έννοια του συνδικαλισμού (οργάνωση των εργαζομένων στους χώρους δουλειάς με στόχο τη διεκδίκηση δικαιωμάτων) και η άλλη κατηγορία που βλέπει το συνδικαλισμό σα σκαλοπάτι για να κάνει καριέρα. Ο κόσμος που εσύ λες ότι αγνοεί τους συνδικαλιστές ψηφίζει, γλύφει και παρακαλάει για καμιά διαμεσολάβηση (σποσπασούλα, τοποθέτηση, κατάληψη θέση ευθύνης) τη δεύτερη κατηγορία συνδικαλιστών και μετά όπου βρεθεί και όπου σταθεί (σχολεία, φόρουμ κτλ.) καμώνεται ότι τους βρίζει. Είναι να απορεί κανείς... :P

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #663 στις: Ιούλιος 06, 2018, 11:30:50 πμ »
Και τώρα, για όσα λέχθησαν περί ανθρωποφαγίας. Είναι πανεύκολο με μια απλή ρυθμισούλα που θα λέει ότι αποσπώνται κατά προτεραιότητα οι σύζυγοι στρατιωτικών που μετατίθενται υποχρεωτικά από την υπηρεσία τους, να αρθούν οι αδικίες.  Για τους άλλους, που δε μετατίθενται, ας ισχύουν τα 10 μόρια της συνυπηρέτησης που παίρνουμε όλοι μας.

Δεύτερον, τα 20 χλμ, θα έπρεπε να ισχύουν για όλους τους αποσπασμένους. Αφού η απόσπαση δίνεται με κοινωνικά κριτήρια, πρέπει να διασφαλίζεται ότι θα είμαι κοντά στο σπίτι μου και στην οικογένειά μου. Δηλαδή, αν πάρω απόσπαση στα Δωδεκάνησα, γιατί θέλω να πάω στη Ρόδο και με στείλουν στην Κάρπαθο τι να την κάνω εγώ την απόσπαση;

Πάντως, κάθε άλλο συμβαίνει αυτό. Πολλά ΠΥΣΔΕ φροντίζουν να αποσπάσουν από δύσκολα σχολεία τους ντόπιους και μετά τις τρύπες τις βουλώνουν οι αποσπασμένοι. Με το που πήρες την απόσπαση, δε σημαίνει ότι τελείωσε και ο Γολγοθάς σου... :(

Φυσικά, όλα αυτά δεν αναιρούν το βασικό αίτημα που πρέπει να είναι μαζικοί διορισμοί-μεταθέσεις.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2018, 11:33:17 πμ από LK »

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #664 στις: Ιούλιος 06, 2018, 11:43:22 πμ »
Καταρχάς, δεν υπάρχει λόγος εκνευρισμού. Συζήτηση κάνουμε.Δεν έχω καμία εριστική διάθεση. Αυτοί στους οποίους αναφέρεσαι δεν είναι συνδικαλιστές, αλλά αιρετοί στην αυτοδιοίκηση. Συνδικαλιστές στον κλάδο μας λέγονται οι εκλεγμένοι στις ΕΛΜΕ και στην ΟΛΜΕ. Πάντως, και οι συγκεκριμένοι αιρετοί ΟΤΑ εκλεγμένοι από τον κόσμο είναι, άρα γιατί δε δικαιούνται να είναι στην περιοχή που εξελέγησαν; Δεν ισχύει επίσης κάμια ρύθμιση για τις συζύγους, μόνο για τους ίδιους.

Τώρα, φοβάμαι πως θα ξαναρχίσουμε μια συζήτηση για το συνδικαλισμό ατέρμονη. Τελοσπάντων ένα θα πω και τελειώνω εδώ με αυτό το θέμα.  Όλοι ξέρουμε ότι υπάρχουν δύο είδη συνδικαλιστών. Η μία κατηγορία είναι αυτοί που πραγματικά τιμούν την έννοια του συνδικαλισμού (οργάνωση των εργαζομένων στους χώρους δουλειάς με στόχο τη διεκδίκηση δικαιωμάτων) και η άλλη κατηγορία που βλέπει το συνδικαλισμό σα σκαλοπάτι για να κάνει καριέρα. Ο κόσμος που εσύ λες ότι αγνοεί τους συνδικαλιστές ψηφίζει, γλύφει και παρακαλάει για καμιά διαμεσολάβηση (σποσπασούλα, τοποθέτηση, κατάληψη θέση ευθύνης) τη δεύτερη κατηγορία συνδικαλιστών και μετά όπου βρεθεί και όπου σταθεί (σχολεία, φόρουμ κτλ.) καμώνεται ότι τους βρίζει. Είναι να απορεί κανείς... :P
Παίζεις με τις λέξεις, αναφέρομαι στην ουσία που δεν αλλάζει, συνδικαλιστές, αιρετοί κλπ.
Και επαναλαμβάνω:
Εγώ δεν δημιουργώ καμία εντύπωση, απλά καταγράφω την πραγματικότητα η οποία δεν αρέσει αλλά και δεν ωραιοποιείται.
Το σύμπαν δεν περιστρέφεται γύρω από τους συνδικαλιστές ΕΛΜΕ κλπ,
αντιθέτως αγνοεί και την ύπαρξη τους... :)
ΥΓ Συναδέλφισα εσύ είσαι αυτή που και στο παρελθόν αρπάζεις κάθε ευκαιρία για να γράψεις για τον καλό - κακό συνδικαλιστή κλπ. Να ανατρέξεις σε μηνύματά σου της τελευταίας διετίας για να τα θυμηθείς, όμως το forum δεν είναι βήμα συνδικαλισμού.
Αυτή είναι η τελαυταία αναφορά μου off topic, δεν θα επανέλθω σεβόμενη την αγωνία των συναδέλφων που βλέποντας κάποιο νέο μήνυμα αγωνιούν για κάθε σχετικό με τις αποσπάσεις θέμα.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #665 στις: Ιούλιος 06, 2018, 11:57:48 πμ »
1ο νέα θα έχουμε όσοι αγωνιούμε μέτά τις 20 Αυγούστου. Μάλλον, πλέον όσοι μπαίνουμε εδώ περισσότερο συζήτηση κάνουμε, περιμένοντας τη β΄ φάση.

2ο μια διευκρίνιση έκανα σε αυτό που έγγραψες. Δεν υπάρχει στο ξαναλέω λόγος εκνευρισμού επειδή έκανα μια διόρθωση, για να μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις στον κόσμο που μπαίνει εδώ μέσα. Κι επίσης, απόψεις περί συνδικαλισμού δεν εξέφρασα εγώ πρώτη, νομίζω. Δεν είναι, κατ' ανάγκη κακό ξέρεις, συναδέλφισσα, να μην πιστεύουμε τα ίδια πράγματα και να συζητάμε γι αυτά. Η διάθεσή μου να μην το συνεχίσω φάνηκε από προηγούμενο μήνυμά μου. Έκανα μια διόρθωση σε όσα γράφτηκαν, έγινε ένα σχόλιο (κανένας δεν ασχολείται με τους συνδικαλιστές), το σχολίασα και αυτό είναι όλο. Chill out 8)

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #666 στις: Ιούλιος 06, 2018, 12:00:17 μμ »
Σου χει τύχει να είσαι μόνος στην Ρόδο,να έχεις πληρώσει τα μαλλιοκεφαλα σου σε ενοίκιο,να εχεις ένα 3 χρόνο κ ένα μωρό ενός έτους κ να σου λέει ο προϊστάμενος: έχουμε δύο θέσεις ,μια στην ΣΥΜΗ κ μία στο Γεννάδι( στο νοτιότερο σημείο της Ρόδου);
Σου χει τύχει να πάρει μετάθεση ο άντρας σου στο Κιλκίς,να σου κρύβουν τις θέσεις μέσα στην πόλη ενώ έχεις πολλά μόρια ,να αγωνιζεσαι για να την πάρεις κ της Αγίας Αικατερίνης να έρχεται μετάθεση στον άντρα σου στο στρατηγείο στην Λάρισα κ να πρέπει να κανεις μέσα σε 6 μήνες 2 μετακινήσεις; Με δύο παιδιά βαλίτσες...
Το δίκαιο είναι να μοριοδοτειται η συνυπηρετηση με πολλά μόρια για όλους ,ακόμα κ αυτούς που ο/ η σύζυγος ανοίκει στον ιδιωτικό τομέα... Αλλά αντί να πολεμήσουμε για αυτό ζητάμε " να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα" κ μετα μιλάμε για παιδεία.

Απαντάς σε πράγματα που δεν είπα. Δεν είπε κανείς να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Πρώτος εγώ είπα για το θέμα των νησιών οι αποσπάσεις να αφορούν το ίδιο νησί με το/τη σύζυγο. Στην ηπειρωτική Ελλάδα όμως το θέμα των 20χλμ είναι παράλογο. Και μένα η σύζυγος μου εργάζεται σε άλλο νομό από εκεί που είναι η οργανική μου και έχω κι εγώ μικρό παιδί, άρα αυτά τα σου έχει τύχει λες και είστε εσείς οι μόνοι γονείς και οι μόνες οικογένειες που ταλαιπωρούνται κράτα τα να τα λέτε μεταξύ σας. Η τοποθέτηση κατά προτεραιότητα στα 20 χλμ είναι το ζήσε και άσε τους άλλους να πεθάνουν, άρα μάλλον εσείς όχι απλά παρακαλάτε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, αλλά την ψοφάτε κατά βούληση. Δηλαδή αν το ίδιο σχολείο το θέλει η σύζυγος ενός στρατιωτικού, χωρίς καμία άλλη υποχρέωση και κριτήριο (πχ παιδί κλπ) και η σύζυγος ενός οποιουδήποτε άλλου επαγγελματία (δημοσίου ή ιδιωτικού) που έχουν τρία παιδιά που έχουν την επιμέλεια κάποιου ατόμου με ειδικές ανάγκες και χίλια δυο άλλα προβλήματα, το σχολείο το παίρνει κατά προτεραιότητα η σύζυγος του στρατιωτικού και ο άλλος παίρνει τα βουνά ή παραιτείται.  Nord, δεν μπορεί να υπάρξει ενωμένος αγώνας στον παραλογισμό. Κάποιες φορές πρέπει να είμαστε και λογικοί. Δεν γίνεται σε ένα ΠΥΣΠΕ  με 40 κενά σε μια ειδικότητα να αποσπώνται 90 συνάδελφοι της ειδικότητας αυτής και οι 20 να τοποθετούνται κατά προτεραιότητα στα 20 χλμ; οι άλλοι δηλαδή στον Καιάδα; δηλαδή στη Θεσσαλονίκη αν υπάρχουν 20 δασκάλες που οι άντρες τους υπηρετούν στο Γ Σώμα Στρατού πρέπει με το ζόρι να βρεθούν κενά στο κέντρο της πόλης; Μόρια και σύγκριση. Δηλαδή είναι πιο δύσκολο όταν ο άντρας σου είναι στρατιωτικός να πηγαίνεις πχ στα Βασιλικά ή στην Περιστερά να υπηρετείς ενώ μένεις πχ Τούμπα από ότι αν έχει ανάπηρο παιδί ή είσαι τρίτεκνος;

Αποσυνδεδεμένος sosta77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #667 στις: Ιούλιος 06, 2018, 01:54:18 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί.Αλλα στην αίτηση απόσπασης φαινονται όλα τα συννημένα; Γιατι εγώ βλεπω μόνο το τελευταιο που ανέβασα

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #668 στις: Ιούλιος 06, 2018, 02:06:58 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί.Αλλα στην αίτηση απόσπασης φαινονται όλα τα συννημένα; Γιατι εγώ βλεπω μόνο το τελευταιο που ανέβασα
νομίζω ότι πρέπει όλα να τα ανεβάσεις ως ένα έγγραφο. Ειδάλλως, το τελευταίο αναιρεί το προτελευταίο. Κάπου λέει αριθμός σελίδων. Εκεί τι σου γράφει; Επίσης, στα μόρια έχουν υπολογιστεί όλα με βάση τα δικαιολογητικά που προσκόμισες;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος sosta77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #669 στις: Ιούλιος 06, 2018, 02:36:07 μμ »
Νομιζω οτι έχεις δίκιο.Πρεπει όλα να έιναι ένα αρχείο.Αλλά πως να ενώσεις όλα τα pdf σε ένα αρχείο;Οταν προσπαθώ να ανεβάσω τον φάκελο μου ανοιγει τα αρχεία που έχει μέσα.το πλήθος των σελιδων το ρυθμίζεις εσύ και όχι το συστημα αυτόματα

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #670 στις: Ιούλιος 06, 2018, 02:37:23 μμ »
Νομιζω οτι έχεις δίκιο.Πρεπει όλα να έιναι ένα αρχείο.Αλλά πως να ενώσεις όλα τα pdf σε ένα αρχείο;Οταν προσπαθώ να ανεβάσω τον φάκελο μου ανοιγει τα αρχεία που έχει μέσα.το πλήθος των σελιδων το ρυθμίζεις εσύ και όχι το συστημα αυτόματα
τα φωτοτυπείς, τα σκανάρεις όλα μαζί σε ένα αρχείο και τελειώνεις  :)

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2018
« Απάντηση #671 στις: Ιούλιος 06, 2018, 03:01:19 μμ »
Να τονίσω ότι η τροποποίηση αυτή για τα 20 χλμ αφορά μόνο τους συζύγους στρατιωτικών. Οι λοιποί σύζυγοι ενστόλων κλπ μπαίνουν στην ίδια μοίρα με τους άλλους αποσπασμένους. Έτσι, ενώ μέχρι τώρα ήταν ενωμένοι σε τέτοια ζητήματα, τώρα που θα αρχίσουν να "αδικούνται" στις τοποθετήσεις όπως και οι άλλοι αποσπασμένοι με περισσότερες τυχόν υποχρεώσεις από τους συζύγους αποκλειστικά στρατιώτικών θα συνειδητοποιήσουν κάποια πράγματα. Η τροπολογία αυτή μου μυρίζει το "διαίρει και βασίλευε". Ελπίζω να μην δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα από αυτά που ήδη υπάρχουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159747
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 350
Σύνολο: 362

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.213 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.