*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 38244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 23, 2018, 03:56:29 μμ »
Καλησπέρα σας, πιστεύετε θα γίνει ξανά φάση για εμάς; Σταμάτησε ο πίνακας 20 άτομα κατω. Είμαι στους πίνακες από το 15 και δεν έχω δουλέψει ποτέ ενώ τα δηλώνω όλα. Έχω απελπιστει και σκέφτομαι να φύγω εξωτερικό από Φλεβάρη.. Αξίζει να περιμένω;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:29 »

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 23, 2018, 07:01:43 μμ »
Καλησπέρα συναδέλφισσα και κουράγιο... Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα πάρουν σίγουρα και άλλους εν όψει προεκλογικής περιόδου, χωρίς όμως να το βλέπω σύντομα... Στη δική μου ΔΔΕ δήλωσαν στους αναπληρωτές της παράλληλης που προσλήφθηκαν τώρα τον Νοέμβρη ότι δε θα γίνουν πλήρους ωραρίου και ότι επίσης δεν υπάρχουν κενά πλέον σε ΣΜΕΑΕ και ΤΕ. Όμως, εφόσον δηλώνεις τα πάντα το θεωρώ απίθανο να μη σε καλέσουν αργότερα, ενδεχομένως να προλάβεις τον Φεβρουάριο. Εμένα με είχαν καλέσει για πρώτη φορά μέσα Ιανουαρίου του 2016 στην παράλληλη στήριξη και από ότι παρακολουθώ με το νέο έτος υπολογίζω ότι θα καλέσουν και άλλους ανά την Ελλάδα αυτήν τη χρονική περίοδο.
Ωστόσο, καταλαβαίνω όλα αυτά που λες για το εξωτερικό και επειδή είχα μπει στην ίδια ακριβώς διαδικασία, εάν σου προκύψει αξιόλογη πρόταση εργασίας (πόσο μάλλον εάν είναι και στο αντικείμενό σου), τότε σκέψου το πολύ σοβαρά και αποφάσισε, έχοντας ως γνώμονα το μέλλον σου προσωπικό και εργασιακό. Κάποιος μου είπε κάποτε: ΥΠΟΜΟΝΗ και ΕΠΙΜΟΝΗ και θα τα καταφέρεις, το ίδιο ισχύει και για σένα!
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος Katerina8888

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 10, 2019, 12:42:02 μμ »
Καλησπερα και καλη χρονια!
Θα ηθελα να ρωτησω τις θεσεις μας στους πινακες πως τις εντοπιζουμε ακριβως μετα τις προσληψεις; υπαρχει καποιο σάιτ να κοιταμε ή τα υπολογιζουμε μονοι μας; Τι εχει γινει με τη γ φαση αναπληρωτων φιλολογων; Δεν πηραν κανεναν ακομα;

Αποσυνδεδεμένος niniel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 12:12:53 πμ »
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, οι οριστικοί πίνακες της ειδικής αγωγής θα βγουν τον Μάρτιο. Εάν κάποιος έχει γύρω στα 63 μόρια έχει πιθανότητα να δουλέψει του χρόνου ως αναπληρωτής έστω και αμω; Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:29 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 12:36:57 πμ »
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, οι οριστικοί πίνακες της ειδικής αγωγής θα βγουν τον Μάρτιο. Εάν κάποιος έχει γύρω στα 63 μόρια έχει πιθανότητα να δουλέψει του χρόνου ως αναπληρωτής έστω και αμω; Ευχαριστώ πολύ.

Δες σε ποιο άριθμο εφτασε ο πίνακας φέτος. Στους νέους πίνακες, αυτός με τα 63 μόρια είναι πάνω ή κάτω από τον αριθμό αυτό;

Αποσυνδεδεμένος niniel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 11:50:22 πμ »
Σύμφωνα με τον φετινό πίνακα και σύμφωνα με τον προσωρινό πίνακα είναι μέσα... Αλλά υπάρχουν και οι ενστάσεις 🙄

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 01:19:43 μμ »
Σύμφωνα με τον φετινό πίνακα και σύμφωνα με τον προσωρινό πίνακα είναι μέσα... Αλλά υπάρχουν και οι ενστάσεις 🙄

Οκ, αυτό είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης!

Αποσυνδεδεμένος niniel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 01:39:26 μμ »
Μακάρι να γίνει η αρχή!
Ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια 🙂

Αποσυνδεδεμένος anapel.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 12, 2020, 06:36:12 μμ »
Καλησπέρα σας, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι έγινε με τους φετινους πίνακες γιατί ενώ πέρυσι ήμουν στη θέση 1500 και με μηδενική προϋπηρεσία με πήραν φέτος στα τέλη Γενάρη σε σχολείο της Αττικής. Εντούτοις φέτος έπεσα 700 θέσεις και έφτασα στους 2200! Υπάρχει ελπίδα για πρόσληψη, αν υποθέσουμε ότι θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί; Είμαι ΠΕ02 ειδικής αγωγής. :P

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 12, 2020, 07:09:01 μμ »
Καλησπέρα σας, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι έγινε με τους φετινους πίνακες γιατί ενώ πέρυσι ήμουν στη θέση 1500 και με μηδενική προϋπηρεσία με πήραν φέτος στα τέλη Γενάρη σε σχολείο της Αττικής. Εντούτοις φέτος έπεσα 700 θέσεις και έφτασα στους 2200! Υπάρχει ελπίδα για πρόσληψη, αν υποθέσουμε ότι θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί; Είμαι ΠΕ02 ειδικής αγωγής. :P
Καλησπέρα Anapel. Πέρυσι ίσχυαν οι παλιοί πίνακες του 2018, εάν δεν κάνω λάθος, που δεν είχαν ανανεωθεί. Στους τωρινούς οριστικούς πίνακες εννοείς ότι η θέση σου είναι γύρω στο 2200; Εάν είναι έτσι, θα σου έλεγα ότι εφόσον γίνουν οι επικείμενοι διορισμοί (των μονίμων εννοώ), τότε θα ανέβεις περίπου 550 θέσεις πάνω στον πίνακα, γύρω στη θέση 1650 περίπου.  Σίγουρα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα, αλλά εάν δηλώσεις παντού και βάλεις και θέσεις μειωμένου ωραρίου, ίσως εκεί κάπου στον χειμώνα να σε καλέσουν. Η αλήθεια είναι ότι αυτήν τη στιγμή βαδίζουμε λίγο στα τυφλά... Δεν ξέρουμε εάν θα εξακολουθήσουν να παίρνουν τον ίδιο όγκο αναπληρωτών, μετά την πραγματοποίηση των διορισμών, γιαυτό και υπάρχει μια σύγχυση... Νομίζω ότι από το πρώτο κύμα αναπληρωτών που θα προσληφθεί τον Σεπτέμβρη θα μπορέσουμε ίσως να καταλάβουμε στο περίπου για τις επόμενες προσλήψεις αναπληρωτών. Να έχεις ελπίδα και εάν μπορείς να δηλώσεις σε πολλά μέρη για να έχεις περισσότερες πιθανότητες! ;)
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος abovo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 30, 2020, 11:48:31 μμ »
Γειά σας, είμαι φιλόλογος και βρίσκομαι πλέον στον κύριο πίνακα  ε.α. Έχω θέση 1750+ και θα δηλώσω  μόνο 3 με 4 νομούς ( όχι νησιά). Έχει κανένα νόημα να δω τις περσινές προσλήψεις και πόσα μόρια είχανε αυτοί που δουλέψανε σε αυτούς τους νομούς ώστε να δω αν έχω ελπίδες;

Δεν έχω καθόλου εικόνα σχετικά με το θέμα, όμως έτρεφα ελπίδες και ανυπομονούσα να τελειώσω το μεταπτυχιακο μου. Δυστυχώς όμως οι συνθήκες δεν επιτρέπουν να δηλώσω πολλές περιοχές


Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 26, 2020, 08:27:31 πμ »
Γειά σας, είμαι φιλόλογος και βρίσκομαι πλέον στον κύριο πίνακα  ε.α. Έχω θέση 1750+ και θα δηλώσω  μόνο 3 με 4 νομούς ( όχι νησιά). Έχει κανένα νόημα να δω τις περσινές προσλήψεις και πόσα μόρια είχανε αυτοί που δουλέψανε σε αυτούς τους νομούς ώστε να δω αν έχω ελπίδες;

Δεν έχω καθόλου εικόνα σχετικά με το θέμα, όμως έτρεφα ελπίδες και ανυπομονούσα να τελειώσω το μεταπτυχιακο μου. Δυστυχώς όμως οι συνθήκες δεν επιτρέπουν να δηλώσω πολλές περιοχές

Ανάλογα τους νομούς, πχ Αττική ναι, έχει κενά. Είναι καθαρά θέμα τύχης.

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 26, 2020, 10:53:50 πμ »
Με απασχολεί κι εμένα η ίδια απορία: θέλω να βάλω μόνο ενα νόμο. Κοιτάζοντας τα μόρια των περσινών προσληφθέντων σε αυτόν το νόμο, βλέπω πως έχουμε τα ίδια περίπου μόρια. Αναφέρομαι στην παράλληλη στήριξη και όχι σε ΣΜΕΑΕ. Είναι σωστό, επομένως, να ελπίζω πρόσληψη σε αυτόν το νόμο βάσει αυτού; Ή είναι λάθος ο τρόπος που το ελέγχω; Το δεδομένο ότι όλες σχεδόν οι  θέσεις των ΣΜΕΑΕ πλέον θα καλυφθούν από μόνιμους επηρεάζει;

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών ΣΜΕΑΕ ΠΕ02
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 06, 2020, 07:27:03 πμ »
Που πιστεύετε πως θα φτάσει ο πίνακας μετά τους διορισμούς;
Υποτίθεται θα είναι αυξημένες οι προσλήψεις...
Με θέση κοντά στο 1800 υπάρχουν ελπίδες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.