*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιωτικό σχολείο ή κρατική παράλληλη;  (Αναγνώστηκε 3218 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickFountoukos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Ιδιωτικό σχολείο ή κρατική παράλληλη;
« στις: Ιούλιος 22, 2018, 04:58:01 μμ »
Όπως υποδηλώνει κι ο τίτλος του μηνύματός μου, θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα φλέγον δίλημμα. Φέτος κατέθεσα πρώτη φορά στην ειδική αγωγή και πιθανότατα τον Νοέμβριο θα με καλέσουν για παράλληλη. Ωστόσο την άνοιξη είχα προβεί σ' ενέργειες για την αναζήτηση εργασίας σε ιδιωτικό δημοτικό. Πριν λίγες βδομάδες μου έγινε προσφορά από ιδιωτικό σχολείο στον τόπο μου για διετή σύμβαση με πιθανότητα ανανέωσης. Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο; Από τη μία το ιδιωτικό αυτό έχει καλό όνομα κι ιστορία κι εξυπηρετεί στη μετακίνηση και τη διαμονή. Από την άλλη εν μέσω κρίσης ίσως είναι δύσκολο να παραμείνω 2 συναπτά έτη, πόσο μάλλον στο τέλος των 2 ετών να αιτηθώ απόλυση για την προϋπηρεσία ή να συνεχίσω εκεί με σύμβαση αορίστου. Η παράλληλη στήριξη φαντάζει δελεαστική, ωστόσο πιθανόν να μη με καλέσουν δεύτερη χρονιά λόγω αλλαγής της κυβέρνησης και πιθανής περικοπής των πιστώσεων... Τι πιστεύετε ότι έχει περισσότερες προοπτικές και σταθερότητα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.