*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία εκμάθησης αγγλικών  (Αναγνώστηκε 1465 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος droopy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βιβλία εκμάθησης αγγλικών
« στις: Νοέμβριος 04, 2018, 11:50:40 μμ »
Χαίρετε εν Κυρίω. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Είμαι 36 ετών, κάτοχος lower Cambridge, που πήρα 15 ετών. Τα τελευταία χρόνια, λόγω της εργασίας μου σε ξενοδοχείο στη Σαντορίνη, ξανάπιασα τα αγγλικά. Σ' αυτό συνετέλεσε και η ανεψιά μου, που πήγαινε αγγλικά και τη βοηθούσα. Μάλιστα στο ξενοδοχείο, αρκετοί τουρίστες άφηναν βιβλία κι έτσι μάζεψα κάποια για να βελτιώσω τα αγγλικά μου. Μελετώ κάτι αστυνομικά αμερικάνικα του James Patterson. Πλούσιο λεξιλόγιο, που δεν ξέρω, αν έχει σχέση με την ύλη για proficiency. Ο στόχος μου είναι o εξής. Αφού κάνω επανάληψη τα αγγλικά μου μέχρι το lower, να ξεκινήσω για proficiency μόνος μου. Στον ιδιωτικό τομέα δεν ζητάνε πτυχία. Θέλω όμως να βελτιώσω τα αγγλικά μου διαβάζοντας την ύλη για proficiency κι όταν με το καλό βγάλω την ύλη, να δώσω για κρατικό Γ1-Γ2, ώστε να κατοχυρώσω τουλάχιστον το Γ1 (Advance). Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο βιβλίο, που να περιλαμβάνει την ύλη και για το Γ1 και το Γ2; Το κρατικό είναι πιο κοντά στο Cambridge ή το Michigan; Υπάρχει βιβλίο για το κρατικό; Και όχι, δεν εννοώ past papers & tests. Εννοώ coursebook, βιβλίο ασκήσεων και companion. Να προτιμήσω βιβλία για Cambridge ή Michigan;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2018, 11:52:19 μμ από droopy »
NA ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΥΚΕΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΑ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159575
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.