*

Αποστολέας Θέμα: Πολύτεκνοι - Σύσταση Επιτροπής Πολυτέκνων Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 16627 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι μη δίνετε σημασία. Είναι σύνηθες φαινόμενο όταν συζητιούνται τέτοια θέματα να ξεπετάγονται νέοι λογαριασμοί οι οποίοι εξαφανίζονται όταν το θέμα ξεφουσκώσει.
Αυτή τη φορά αυτό που θέλουν δε θα περάσει γιατί οι αδικίες δεν είναι πλέον ανεκτές. Τώρα πια θα μιλήσουν οι δικηγόροι μας. Αρκετά ανεχτήκαμε, τα παιδιά μας δε χρωστάνε τίποτα στα άλλα παιδιά. Ας πάλευαν και οι γονείς τους όπως παλέψαμε κι εμείς που φτύσαμε αίμα για να αποκτήσουμε τριψήφιο αριθμό μορίων. Και ποιο το αποτέλεσμα; Μας περνάει η άλλη χαλαρά στον πίνακα με τα 2 της μόρια και τα 4 παιδιά της επειδή λέει το δικαιούται.
Όμως τα ψέματα τελείωσαν, το χρωστάμε στα δικά μας παιδιά που μας στερούνται για να δουλεύουν άλλοι στη θέση μας....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2018, 08:29:49 μμ από may16 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι μη δίνετε σημασία. Είναι σύνηθες φαινόμενο όταν συζητιούνται τέτοια θέματα να ξεπετάγονται νέοι λογαριασμοί οι οποίοι εξαφανίζονται όταν το θέμα ξεφουσκώσει.
Αυτή τη φορά αυτό που θέλουν δε θα περάσει γιατί οι αδικίες δεν είναι πλέον ανεκτές. Τώρα πια θα μιλήσουν οι δικηγόροι μας. Αρκετά ανεχτήκαμε, τα παιδιά μας δε χρωστάνε τίποτα στα άλλα παιδιά. Ας πάλευαν και οι γονείς τους όπως παλέψαμε κι εμείς που φτύσαμε αίμα για να αποκτήσουμε τριψήφιο αριθμό μορίων. Και ποιο το αποτέλεσμα; Μας περνάει η άλλη χαλαρά στον πίνακα με τα 2 της μόρια και τα 4 παιδιά της επειδή λέει το δικαιούται.
Όμως τα ψέματα τελείωσαν, το χρωστάμε στα δικά μας παιδιά που μας στερούνται για να δουλεύουν άλλοι στη θέση μας....
Αυτό που λέει ο χρήστης είναι ότι το δημογραφικό είναι πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από το ποιος θα διδάξει στο σχολείο και καλεί αυτούς που έχουν συμβάλει στην άμβλυνση του να οργανωθούν.Δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενοχλεί. Σε όλο το δημόσιο δίνονται θέσεις αποκλειστικά σε τριτεκνους και πολύτεκνους.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό που λέει ο χρήστης είναι ότι το δημογραφικό είναι πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από το ποιος θα διδάξει στο σχολείο και καλεί αυτούς που έχουν συμβάλει στην άμβλυνση του να οργανωθούν.Δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενοχλεί. Σε όλο το δημόσιο δίνονται θέσεις αποκλειστικά σε τριτεκνους και πολύτεκνους.

 Ασφαλώς κάνεις πλάκα όταν λες ότι δεν είναι μεγάλο πρόβλημα ποιος θα διδάξει..Αν το θεωρείται μικρό πρόβλημα μην ξανά γκρινιάξει κανείς ότι δε γίνεται δουλειά στα σχολεία και αναγκάζονται οι γονείς να καταξοδευονται στα φροντιστήρια...Άσε που για το περίφημο ποιος είναι καλύτερος να διδάξει δημιουργήθηκε  ΑΣΕΠ..Ότι η υπογεννητικότητα είναι σοβαρή υπόθεση είναι γεγονός αλλά άλλο θέμα...Δίνονται επιδόματα και άλλες διευκολύνσεις..Όχι όμως βωμός  για τα πάντα γιατί έτσι δεν την χτυπάς αφού αποτρέπεις ακόμη περισσότερο όσους δεν έχουν παιδιά  αφού δεν έχουν δουλειά κλπ κλπ.δηλαδή ένας πολύτεκνος να μην προσπαθεί για τίποτα αφού θα του τα δώσει όλα στο πιάτο το κράτος. Άλλο πράγμα έγραψα πάνω στη βάση κι με παίρνουν σε κάποιο ποσοστό λόγω πολυτεκνίας έστω, κι άλλο πράγμα δεν πήγα καν να δώσω ή έδωσα και πάτωσα τελείως αλλά θα διοριστώ γιατί στο τεστ γονιμότητας πήγα περίφημα..Νομίζω υπάρχει διαφορά κερδίζω κάποιες θέσεις από το εμφανίζομαι από το πουθενά, όπως επίσης άλλο πολύτεκνοι κι άλλο αναξιοπαθούντες, που δεν μπορούν να κάνουν τίποτα κ πρέπει να έρθει το κράτος από μηχανής θεός να τους σώσει...Επιπλέον όταν διεξάγονταν γραπτοί ασεπ κάποιοι δεν ήταν ακόμα πολύτεκνοι ώστε να μην έχουν χρόνο να διαβάσουν..κάποιοι γίναν στην πορεία..αυτοί να επιβραβευθούν για τί??και να διευκολυνθούν επίσης για ποιο λόγο?ακριβώς?.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2018, 12:40:31 μμ από νεμι »

Αποσυνδεδεμένος Thanos8080

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Ασφαλώς κάνεις πλάκα όταν λες ότι δεν είναι μεγάλο πρόβλημα ποιος θα διδάξει..Αν το θεωρείται μικρό πρόβλημα μην ξανά γκρινιάξει κανείς ότι δε γίνεται δουλειά στα σχολεία και αναγκάζονται οι γονείς να καταξοδευονται στα φροντιστήρια...Άσε που για το περίφημο ποιος είναι καλύτερος να διδάξει δημιουργήθηκε  ΑΣΕΠ..Ότι η υπογεννητικότητα είναι σοβαρή υπόθεση είναι γεγονός αλλά άλλο θέμα...Δίνονται επιδόματα και άλλες διευκολύνσεις..Όχι όμως βωμός  για τα πάντα γιατί έτσι δεν την χτυπάς αφού αποτρέπεις ακόμη περισσότερο όσους δεν έχουν παιδιά  αφού δεν έχουν δουλειά κλπ κλπ.δηλαδή ένας πολύτεκνος να μην προσπαθεί για τίποτα αφού θα του τα δώσει όλα στο πιάτο το κράτος. Άλλο πράγμα έγραψα πάνω στη βάση κι με παίρνουν σε κάποιο ποσοστό λόγω πολυτεκνίας έστω, κι άλλο πράγμα δεν πήγα καν να δώσω ή έδωσα και πάτωσα τελείως αλλά θα διοριστώ γιατί στο τεστ γονιμότητας πήγα περίφημα..Νομίζω υπάρχει διαφορά κερδίζω κάποιες θέσεις από το εμφανίζομαι από το πουθενά.

Πάντως στο σχολείο που πάνε τα παιδιά μου δεν έχουμε αναπληρωτές 3τεκνους και πολύτεκνους.

Επίσης επειδή είμαστε αρκετές οικογένειες που έχουμε 3 και 4 παιδιά αναγκάστηκαν να φέρουν και άλλους αναπληρωτές για να καλύψουν τις θέσεις.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως στο σχολείο που πάνε τα παιδιά μου δεν έχουμε αναπληρωτές 3τεκνους και πολύτεκνους.

Επίσης επειδή είμαστε αρκετές οικογένειες που έχουμε 3 και 4 παιδιά αναγκάστηκαν να φέρουν και άλλους αναπληρωτές για να καλύψουν τις θέσεις.

Ευχαριστώ

 Σε άλλα όμως υπάρχουν.. Κι αν είστε τόσοι πολλοί και ανοίγετε ολόκληρα σχολεία ανοίξτε ιδιωτικό να γίνεται και επιχειρηματίες !!να σας έχει η εκάστοτε  κυβέρνηση στα όπα όπα

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ασφαλώς κάνεις πλάκα όταν λες ότι δεν είναι μεγάλο πρόβλημα ποιος θα διδάξει..Αν το θεωρείται μικρό πρόβλημα μην ξανά γκρινιάξει κανείς ότι δε γίνεται δουλειά στα σχολεία και αναγκάζονται οι γονείς να καταξοδευονται στα φροντιστήρια...Άσε που για το περίφημο ποιος είναι καλύτερος να διδάξει δημιουργήθηκε  ΑΣΕΠ..Ότι η υπογεννητικότητα είναι σοβαρή υπόθεση είναι γεγονός αλλά άλλο θέμα...Δίνονται επιδόματα και άλλες διευκολύνσεις..Όχι όμως βωμός  για τα πάντα γιατί έτσι δεν την χτυπάς αφού αποτρέπεις ακόμη περισσότερο όσους δεν έχουν παιδιά  αφού δεν έχουν δουλειά κλπ κλπ.δηλαδή ένας πολύτεκνος να μην προσπαθεί για τίποτα αφού θα του τα δώσει όλα στο πιάτο το κράτος. Άλλο πράγμα έγραψα πάνω στη βάση κι με παίρνουν σε κάποιο ποσοστό λόγω πολυτεκνίας έστω, κι άλλο πράγμα δεν πήγα καν να δώσω ή έδωσα και πάτωσα τελείως αλλά θα διοριστώ γιατί στο τεστ γονιμότητας πήγα περίφημα..Νομίζω υπάρχει διαφορά κερδίζω κάποιες θέσεις από το εμφανίζομαι από το πουθενά, όπως επίσης άλλο πολύτεκνοι κι άλλο αναξιοπαθούντες, που δεν μπορούν να κάνουν τίποτα κ πρέπει να έρθει το κράτος από μηχανής θεός να τους σώσει...Επιπλέον όταν διεξάγονταν γραπτοί ασεπ κάποιοι δεν ήταν ακόμα πολύτεκνοι ώστε να μην έχουν χρόνο να διαβάσουν..κάποιοι γίναν στην πορεία..αυτοί να επιβραβευθούν για τί??και να διευκολυνθούν επίσης για ποιο λόγο?ακριβώς?.
Αυτό που είπα είναι ότι και τα δύο είναι μεγάλα προβλήματα, αλλά το δημογραφικό είναι μεγαλύτερο. Επίσης οποιονδήποτε διαγωνισμό ΑΣΕΠ και να ανοίξεις θα δεις τις ειδικές θέσεις για τριτεκνους και πολύτεκνους. Όσο αφορά το ποιος θα διδάξει, εφόσον δεν λαμβάνεται υπόψη το αποτέλεσμα της διδασκαλίας το κράτος δείχνει ότι δεν το ενδιαφέρει η ποιότητα της δημόσιας παιδείας. Αλλά τι σε πειράζει να οργανωθούν, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Θα μπαινοβγαίνει στο υπουργείο ο οποιοσδήποτε και όχι οι πολύτεκνοι. Θα σε πείραζε να φτιάξουμε σύλλογο εμείς της μηδενικής και θα ερχόσουν στο νήμα να φωνάζεις;

Αποσυνδεδεμένος Thanos8080

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Σε άλλα όμως υπάρχουν.. Κι αν είστε τόσοι πολλοί και ανοίγετε ολόκληρα σχολεία ανοίξτε ιδιωτικό να γίνεται και επιχειρηματίες !!να σας έχει η εκάστοτε  κυβέρνηση στα όπα όπα

Θεωρώ ότι μιλάω με εξυπνόυς ανθρώπου.
Είναι απλά μαθηματικά. Εάν δεν υπήρχαν αυτές οι οικογένειες δεν θα διορίζονταν π.χ. 5 αναπληρωτές. Από τους 5 αναπληρωτές οι 4 θα ήταν από των πίνακα αναπληρωτών και ο ένας θα ήταν από τον πίνακα τριτεκνων.

Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τι θέλουμε 4 θέσεις ή καμία.

Δεν με ενδιαφέρει να σας πίσω. Να σας ξυπνήσω με ενδιαφέρει.

Επίσης το να τα πάω σε ιδιωτικό σχολείο ενισχύω την παραπαιδια γιατί εκεί γίνεται δουλειά επειδή θα πληρώνω.

Όπως έγραψα και χθες κανείς δεν ασχολείται με τα βιβλία π. χ. Μαθηματικών Δ και Ε δημοτικού που είναι κακογραμμένα και ανακατεμένα, μήπως για να ενισχύσουμε την παραπαιδια;

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2018, 04:20:59 μμ από Thanos8080 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Για το δημογραφικό να μην ανησυχείτε. Τα 'χομε ξαναπεί. Η χώρα αναζωογονιέται με τα χιλιάδες προσφυγόπουλα και τα πολύ περισσότερα ακόμη που θα 'λθουν. Τα σχολειά τα επόμενα χρόνια θα σφύζουν από ζωή κι οι εκπαιδευτικοί θα 'ναι απαραίτητοι σ' αυξημένο αριθμό.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θεωρώ ότι μιλάω με εξυπνόυς ανθρώπου.
Είναι απλά μαθηματικά. Εάν δεν υπήρχαν αυτές οι οικογένειες δεν θα διορίζονταν π.χ. 5 αναπληρωτές. Από τους 5 αναπληρωτές οι 4 θα ήταν από των πίνακα αναπληρωτών και ο ένας θα ήταν από τον πίνακα τριτεκνων.

Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε τι θέλουμε 4 θέσεις ή καμία.

Δεν με ενδιαφέρει να σας πίσω. Να σας ξυπνήσω με ενδιαφέρει.

Επίσης το να τα πάω σε ιδιωτικό σχολείο ενισχύω την παραπαιδια γιατί εκεί γίνεται δουλειά επειδή θα πληρώνω.

Όπως έγραψα και χθες κανείς δεν ασχολείται με τα βιβλία π. χ. Μαθηματικών Δ και Ε δημοτικού που είναι καλογραμμένα και ανακατεμένα, μήπως για να ενισχύσουμε την παραπαιδια;

Ευχαριστώ



 Ναι αν δεν την αξίζεις αυτή τη μια θέση -με αξιοκρατικά και από το κράτος θεσπισμένα κριτήρια, όχι δικά μου- να μην την πάρεις μόνο και μόνο επειδή είσαι τριτεκνος ή πολύτεκνος... Ξύπνα εσύ δημογραφικά δεν έχεις πλέον να προσφέρεις, το κανες...θα τ α πνίξεις ???όχι βέβαια ...άρα ότι ηταν να προσφέρεις το προσεφερες..Οι άλλοι πρέπει να πειστούν και να πράξουν τα δέοντα...Έχετε καταντήσει  οι τρίτεκνοι και πολύτεκνοι σαν την Ευαγγελία Σαμιωτάκη στην ταινία κλεφτρόνι και τζέντλεμαν  που έλεγε στο γιο της Στάθη Ψάλτη "κάνε παιδιά  να πάρεις μόρια να διοριστείς στο δημόσιο" , και του κουβάλαγε τη μία νύφη μετά την άλλη να τον πείσει...Αλλά αυτό ήταν καρικατούρα για να θίξει τα κακώς κείμενα του δημοσίου-γραμμένο όχι από εκπαιδευτικούς- , τα οποία εσείς θέλετε να συντηρηθούν και να αυξηθούν...Ε τι να πω άλλο πια αν δεν καταλαβαίνετε και και δεν ξυπνάτε κ εσείς για το τι ζητάτε μόνο και μόνο από καθαρό συμφέρον και ιδιοτέλεια, κι όχι από κόψιμο να αυξηθεί ο πληθυσμός ή οι εργαζόμενοι εκπαιδευτικοί!!!Ποιον πάτε να δουλέψετε πια;;;

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό που είπα είναι ότι και τα δύο είναι μεγάλα προβλήματα, αλλά το δημογραφικό είναι μεγαλύτερο. Επίσης οποιονδήποτε διαγωνισμό ΑΣΕΠ και να ανοίξεις θα δεις τις ειδικές θέσεις για τριτεκνους και πολύτεκνους. Όσο αφορά το ποιος θα διδάξει, εφόσον δεν λαμβάνεται υπόψη το αποτέλεσμα της διδασκαλίας το κράτος δείχνει ότι δεν το ενδιαφέρει η ποιότητα της δημόσιας παιδείας. Αλλά τι σε πειράζει να οργανωθούν, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Θα μπαινοβγαίνει στο υπουργείο ο οποιοσδήποτε και όχι οι πολύτεκνοι. Θα σε πείραζε να φτιάξουμε σύλλογο εμείς της μηδενικής και θα ερχόσουν στο νήμα να φωνάζεις;

   Αν το κράτος δεν το ενδιαφέρει η ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης θα έπρεπε να ενδιαφέρει τον κάθε εκπαιδευτικό και γονέα και να απαιτεί τους καλύτερους κι όχι τους πιο γόνιμους.. Όσον αφορά το δεύτερο κανείς να μην μπαινοβγαίνει στο υπουργείο...ο υπουργός να ακολουθεί το σύνταγμα και τους νόμους και κανείς να μην μπαινοβγαίνει και δημιουργεί τα χάλια που δημιουργήθηκαν και συνεχίζουν να δημιουργούνται... Εγώ αν όπως λες φωνάζω , το κάνω γιατί ακολούθησα πιστά και απαρέγκλιτα το βασικό νόμο του ασεπ...Ούτε ιδιωτικά , ούτε ειδική ούτε τίποτα άλλο εις βάρος άλλων..δεν θα μπορούσα λες να διοριστώ πιο ξεκούραστα αν και πονηρά???Όχι έχω πάρει αξίες από το σπίτι μου ,  κι ας είχε μόνο δυο παιδιά η μάνα μου και όχι 22.....

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Θελω να ανηκω κι εγω στα χαιβανια. Σημειωτεον, τριτεκνοι επιλεγουν δυσπροσιτα. Τοτε δε σκεφτονται τα παιδια τους; Δυστυχως, καποιοι κανουν παιδια αντι για μεταπτυχιακα...Καποιοι...
Κι εγώ για τα χαιβανια είμαι. Να με υπολογίζετε.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anpapath86 είσαι στον πίνακα μηδενικής γι' αυτό εκφράζεσαι έτσι ελαφρά τη καρδία. Δεν σου πήρε κανένας τη σειρά στον πίνακα που απέκτησες φτύνοντας αίμα και δε σε χώρισε κανένας πολύτεκνος από τα παιδιά σου γι' αυτό μιλάς έτσι. Έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λες κι εσύ. Εσύ προσεγγίζεις το θέμα θεωρητικά, εγώ ξεσπιτώθηκα γιατί πλάκωσε στο νομό μου διψήφιος αριθμός αναξιοπαθούντων πολύτεκνων. Είμαι το θύμα λοιπόν γι' αυτό η γνώμη μου μετράει. Δε με ρώτησε κανένας για να μου πάρει τη θέση στον πίνακα και να με ρίξει ή στην ανεργία ή σε μακρινό νομό.

Θάνο μας έβγαλες τα μάτια, μάθε λίγη ορθογραφία εκεί που διαβάζεις τα 4 παιδιά σου...όσο για τα επιχειρήματα δεν τα σχολιάζω.
Πάντως έχετε καλό μηχανισμό προπαγάνδας εσείς οι πολύτεκνοι, σας παίρνουν στην Ασπε και σας κλαίγονται και βγάζετε κατευθείαν τα τρολ στο διαδίκτυο να "απαντήσουν".
Αυτή τη φορά θα μιλήσουν οι δικηγόροι και τα δικαστήρια, θα το φτάσουμε μέχρι εκεί που δεν πάει...

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, μη-τριτεκνοι , μη- πλτεκνοι, χαίρομαι που ο σύλλογος "Χαιβάνια με 2-3 ΑΣΕΠ/Πριπυηρεσια/Διδακτορικά αλλά χωρίς 3-4 παιδιά" έχει τέτοια πέραση.
Στο τσακ είμαι να φτιάξω όντως τώρα γκρουπ στο fb γιατί όπως καταλαβαίνουμε όλοι, τώρα παίζονται όλα και τελικά θα καταλήξουν να μετράνε τα κοινωνικά κριτηρια και ο ΑΣΕΠ θα μείνει έξω.

Εγώ από αυτά που καταλβαίνω πάντως, μετά απο 2 ΑΣΕΠ, μεταπτυχιακό,διδκατορικο, προυπηρεσια εδώ στο ελλλάντα ι για να διοριστώ πρέπει μπορ'ω -δεν μπορώ να κάνω 3-4 paidia (υπάρχουν και αυτό που δεν μπορούν να κανουν παιδια ξέρετε και τιμωρούνται ήδη, δεν χρειάζται να τους τιμωρεί και το κράτος)  ή ΑΜΕΣΑ να πάω να πληρωσω ένα μεταπτυχιακό στους Ιταλούς για ειδικη. Ιταλικά δεν ξέρω αλλά και οι  οι φίλοι μου το πήραν με κουριερ στα νησια που δεούλευαν αναππληρωτες , ουτε αυτοί ξερουν μπας κ προλαβω τους 4.500 διορισμους του τσιπρα.



Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
   Αν το κράτος δεν το ενδιαφέρει η ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης θα έπρεπε να ενδιαφέρει τον κάθε εκπαιδευτικό και γονέα και να απαιτεί τους καλύτερους κι όχι τους πιο γόνιμους.. Όσον αφορά το δεύτερο κανείς να μην μπαινοβγαίνει στο υπουργείο...ο υπουργός να ακολουθεί το σύνταγμα και τους νόμους και κανείς να μην μπαινοβγαίνει και δημιουργεί τα χάλια που δημιουργήθηκαν και συνεχίζουν να δημιουργούνται... Εγώ αν όπως λες φωνάζω , το κάνω γιατί ακολούθησα πιστά και απαρέγκλιτα το βασικό νόμο του ασεπ...Ούτε ιδιωτικά , ούτε ειδική ούτε τίποτα άλλο εις βάρος άλλων..δεν θα μπορούσα λες να διοριστώ πιο ξεκούραστα αν και πονηρά???Όχι έχω πάρει αξίες από το σπίτι μου ,  κι ας είχε μόνο δυο παιδιά η μάνα μου και όχι 22.....

Ο γονέας, όπου μπορεί προσπαθεί να τους επιλέξει. Στα φροντιστήρια αναφέρομαι. Το κράτος όμως δεν επιτρέπει στον γονέα να επιλέξει το σχολείο που θα φοιτήσει το παιδί του. Όσο για τους εκπαιδευτικούς ο καθένας κοίτα το ατομικό του συμφέρον πρωτίστως.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.