*

Αποστολέας Θέμα: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων  (Αναγνώστηκε 50312 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 07:13:16 μμ »
Νοσοκομεία υπάρχουν που ειναι κλειστα και επρεπε να ανοίξουν με προσωπικό απλα δεν εκαναν προσλήψεις. Επίσης δεν πεθαίνεις μονο απο τον κορονοιο, αλλα και απο την ανεργια την ανέχια τα ψυχολογικά κλπ κλπ. Ειμαι αναπληρωτής θεωρω οτι ειμαι αρκετά τυχερός που δουλεύω φέτος οταν βλέπω γνωστούς μου με μαγαζιά να κλαίνε επειδη καθε μερα μπαίνουνε μέσα! Οποτε ναι η οικονομία έπρεπε να ειναι ανοιχτή να υπήρχαν προφυλάξεις και να κινούνταν κάπως το χρήμα! Μερικά μέτρα οπως να ειναι κλειστά τα συνορα μεταξύ νομών θα έπρεπε να υπήρχαν οπως και το sms κλπ κλπ Φυσικά το θέμα του τοπικ ειναι η μετακίνηση ενόψει Χριστουγέννων. Η άποψη μου ειναι πως οι ΠΔΕ και ΔΔΕ πρέπει να καλέσουν ολους τους εκπαιδευτικούς μόνιμους και μη να παρουσιαστούν, όποιοι έχουν φύγει απο τον τοπο εργασίας τους αν και απαγορεύεται τοτε να επιβληθούν ποινές

Έχεις οικογένεια; Παιδιά; Υποψιάζομα πώς όχι... Αν είχες, θα έμενες μακριά τους για μήνες ακόμα και την περίοδο των γιορτών την ίδια ώρα που ο πρωθυπουργός της χώρας συχνωτίζεται χωρίς μάσκα στην Πάρνηθα και αγοράζει τσουρέκια από τον Τερκενλή; Πανδημία δύο ταχυτήτων δηλαδή...



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος YperMathimatikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Επτά φορές κι αν πέσεις, οκτώ να σηκωθείς..
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 07:32:53 μμ »
Έχεις οικογένεια; Παιδιά; Υποψιάζομα πώς όχι... Αν είχες, θα έμενες μακριά τους για μήνες ακόμα και την περίοδο των γιορτών την ίδια ώρα που ο πρωθυπουργός της χώρας συχνωτίζεται χωρίς μάσκα στην Πάρνηθα και αγοράζει τσουρέκια από τον Τερκενλή; Πανδημία δύο ταχυτήτων δηλαδή...

Οχι ουτε οικογενεια ουτε παιδια ουτε τιποτα δεν εχω! Εγω φύτρωσα συνάδελφε!
Φυσικά την λογική οτι δεν ειναι επικινδυνο να βολτάρεις σε ολη την Ελλάδα και να πας να κανεις τραπέζια με αδερφια ξαδερφια θειους και πεθερικα, αλλα ειναι επικινδυνο να πας να κανεις μαθημα στην ταξη δεν την καταλαβα καθόλου.
"Τα μαθηματικά αξιώματα είναι γενικώς αποδεκτά ως αληθή επειδή κανένας δεν έχει συμφέρον να αποδείξει ότι είναι εσφαλμένα.."
-Μοντεσκιέ

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 07:53:03 μμ »
Οχι ουτε οικογενεια ουτε παιδια ουτε τιποτα δεν εχω! Εγω φύτρωσα συνάδελφε!
Φυσικά την λογική οτι δεν ειναι επικινδυνο να βολτάρεις σε ολη την Ελλάδα και να πας να κανεις τραπέζια με αδερφια ξαδερφια θειους και πεθερικα, αλλα ειναι επικινδυνο να πας να κανεις μαθημα στην ταξη δεν την καταλαβα καθόλου.

ΟΚ, ας κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση, οπότε μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Μιλάμε για τον συνάδελφο από την βόρεια Ελλάδα για παράδειγμα, που έχει αφήσει την γυναίκα του και τα παιδιά του για να δουλέψει στις Κυκλάδες. Ή την συνάδελφο που έχει πάει με τα παιδιά της στην άλλη άκρη της Ελλάδας αφήνοντας στον μόνιμο τόπο κατοικίας τον σύζυγο. Δεν θα επιστρέψουν στο σπίτι τους οι άνθρωποι για να είναι δίπλα στα παιδιά τους και ειδικά στις γιορτές; Τι δουλειά έχει να αναφέρεις ξαδέρφια, θείους και πεθερικά, υπονοώντας ότι απλά θέλουν να κάνουν ταξίδι αναψυχής για να κάνουν ρεβεγιόν με όλο τους το σόι;
 

Αποσυνδεδεμένος YperMathimatikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Επτά φορές κι αν πέσεις, οκτώ να σηκωθείς..
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 08:06:21 μμ »
ΟΚ, ας κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση, οπότε μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Μιλάμε για τον συνάδελφο από την βόρεια Ελλάδα για παράδειγμα, που έχει αφήσει την γυναίκα του και τα παιδιά του για να δουλέψει στις Κυκλάδες. Ή την συνάδελφο που έχει πάει με τα παιδιά της στην άλλη άκρη της Ελλάδας αφήνοντας στον μόνιμο τόπο κατοικίας τον σύζυγο. Δεν θα επιστρέψουν στο σπίτι τους οι άνθρωποι για να είναι δίπλα στα παιδιά τους και ειδικά στις γιορτές; Τι δουλειά έχει να αναφέρεις ξαδέρφια, θείους και πεθερικά, υπονοώντας ότι απλά θέλουν να κάνουν ταξίδι αναψυχής για να κάνουν ρεβεγιόν με όλο τους το σόι;

Αφου κάνουμε σοβαρή κουβεντα, να μην ακούω εδω μεσα να ειναι κλειστά ολα τα μαγαζια και η οικονομια! Οπως βλέπεις δεν σχολιάσα μέχρι τωρα αλλα ας κοψουμε το καλαμπούρι και εμεις. Τέλος καταλαβαίνω τον κοσμο που θελει να παει στο σπιτι του, αν ημουν στην θεση τους θα πηγαινα και δεν θα ρωτούσα κανενα! Αλλα ξέρω οτι ειναι λάθος.. Αν πας θεσσαλονικη και γυρίσεις ασυμπτωματικός και δουλεύεις Συμη θα στειλεις το μισο νησι αδιαβαστο απο παπα.. Οποτε εχουμε κια ευθυνη
"Τα μαθηματικά αξιώματα είναι γενικώς αποδεκτά ως αληθή επειδή κανένας δεν έχει συμφέρον να αποδείξει ότι είναι εσφαλμένα.."
-Μοντεσκιέ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sogood

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 08:26:37 μμ »
Αφου κάνουμε σοβαρή κουβεντα, να μην ακούω εδω μεσα να ειναι κλειστά ολα τα μαγαζια και η οικονομια! Οπως βλέπεις δεν σχολιάσα μέχρι τωρα αλλα ας κοψουμε το καλαμπούρι και εμεις. Τέλος καταλαβαίνω τον κοσμο που θελει να παει στο σπιτι του, αν ημουν στην θεση τους θα πηγαινα και δεν θα ρωτούσα κανενα! Αλλα ξέρω οτι ειναι λάθος.. Αν πας θεσσαλονικη και γυρίσεις ασυμπτωματικός και δουλεύεις Συμη θα στειλεις το μισο νησι αδιαβαστο απο παπα.. Οποτε εχουμε κια ευθυνη
Αφου φοράμε μάσκες βρε παιδιά γιατί να αρρωστήσουν όλοι, για αυτό δεν τις φοράμε;; Για να μην κολλάμε ο ένας  τον άλλο;; Αλλιώς ποιο το νόημα να τις φοράμε παντού , αν δεν μας προστατεύουν;;;

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2020, 08:31:38 μμ από sogood »

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 09:04:14 μμ »
Αφου κάνουμε σοβαρή κουβεντα, να μην ακούω εδω μεσα να ειναι κλειστά ολα τα μαγαζια και η οικονομια! Οπως βλέπεις δεν σχολιάσα μέχρι τωρα αλλα ας κοψουμε το καλαμπούρι και εμεις. Τέλος καταλαβαίνω τον κοσμο που θελει να παει στο σπιτι του, αν ημουν στην θεση τους θα πηγαινα και δεν θα ρωτούσα κανενα! Αλλα ξέρω οτι ειναι λάθος.. Αν πας θεσσαλονικη και γυρίσεις ασυμπτωματικός και δουλεύεις Συμη θα στειλεις το μισο νησι αδιαβαστο απο παπα.. Οποτε εχουμε κια ευθυνη
Εφόσον θα το έκανες και ας γνώριζες πώς είναι λάθος, και ας ήξερες πως θα στείλεις αδιάβαστο το μισό νησί, για ποια ατομική ευθύνη μιλάς ή απαιτείς, όταν η δική σου πάει περίπατο;

Αποσυνδεδεμένος YperMathimatikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Επτά φορές κι αν πέσεις, οκτώ να σηκωθείς..
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 09:10:12 μμ »
Εφόσον θα το έκανες και ας γνώριζες πώς είναι λάθος, και ας ήξερες πως θα στείλεις αδιάβαστο το μισό νησί, για ποια ατομική ευθύνη μιλάς ή απαιτείς, όταν η δική σου πάει περίπατο;

Αυτο λεω επειδη εγω θα το εκανα οπως ολοι πρέπει οι ΠΔΕ και οι ΔΔΕ να καλεσουν τους εκπαιδευτικους να παρουσιαστουν ετσι ωστε να υπάρχει ο φοβος, επειδη οπως καταλαβαίνουμε εδω χωρις τιμωρια κανενας δεν καταλαβαινει τιποτα
"Τα μαθηματικά αξιώματα είναι γενικώς αποδεκτά ως αληθή επειδή κανένας δεν έχει συμφέρον να αποδείξει ότι είναι εσφαλμένα.."
-Μοντεσκιέ

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 09:18:32 μμ »
Αυτο λεω επειδη εγω θα το εκανα οπως ολοι πρέπει οι ΠΔΕ και οι ΔΔΕ να καλεσουν τους εκπαιδευτικους να παρουσιαστουν ετσι ωστε να υπάρχει ο φοβος, επειδη οπως καταλαβαίνουμε εδω χωρις τιμωρια κανενας δεν καταλαβαινει τιποτα
Οκ. Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά κάτι τέτοια είναι πιο εύκολο να λέγονται από συναδέλφους που υπηρετούν στον τόπο τους ή από συναδέλφους που υπηρετούν μακριά, αλλά δεν έχουν παιδιά. Αν ήμουν στη θέση όσων έχουν αφήσει πίσω οικογένεια θα είχα τρελαθεί. Κάποιοι δεν τα 'χουν μαζί τους. Φαντάσου να προσληφθείς Σεπτέμβρη-Οκτώμβρη, να μη σε αφήσουν να μετακινηθείς τα Χριστούγεννα και να στο επιστρέψουν π.χ. το Πάσχα. Στα λόγια, είναι εύκολο να τα λέμε και να προτείνουμε το σωστό, στην πράξη, όμως, φαίνεται απάνθρωπο και είναι.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #120 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 09:33:07 μμ »
Αυτή τη στιγμή έχουμε λοκνταουν παρωδθα. έκλεισαν μέσα τα παιδθα κ σταμάτησαν μόνο όσες επιχειρήσεις μπορούν να ελέγξουν ότι θα είναι κλειστές. καμία σχέση κε Μάρτιο, ελεύθεροι επαγγελματίες δουλεύουν, κόσμος μετακινείται για «παροχή βοηθειας@ κ πάει σε σπίτια  κλπ. Όσοι είστε σε νησί, είδατε μείωση δρομολογίων; θυμάστε Μαρτη που τα κόβαν όλα; τώρα τους έπιασε πονοψυχία; δεν νοκθζω, μάλλον έχει μια κίνηση που τους συμφέρει, αλλιώς δεν πλήρωναν  καύσιμα κ μισθούς από φιλανθρωπία. Μην ρίχνουμε οπή την ευθύνη στους συναδέλφους, έλεος. Μόνιμη σε νησί είμαι κ τρέμω όποιον επιστρέφει από Αθήνα αλλά δεν θα βγάλω τα απωθημένα μ στους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #121 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 09:59:24 μμ »
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εμείς στα δυσπρόσιτα αν δεν πάμε σπίτι θα...
Τα λόγια για όποιον δεν έχει αφήσει τίποτα πίσω του είναι εύκολα...ας μην μιλάτε όσοι δεν ξέρετε τι θα πει δυσπρόσιτο και μοναξιά...
Και ναι...θα γυρίσω Θεσσαλονίκη με χίλιους κινδύνους και αν και είμαι στις ευπαθείς ομάδες λόγω υγείας...αλλά θα φύγω με κάθε κόστος διότι δεν αντέχω άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2020, 10:07:59 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #122 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 11:40:34 μμ »
Δεν είναι όμως όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Θα έπρεπε να υπάρχει σχέδιο και περιορισμός μετακινήσεων σοβαρός. Αλλά εδώ κάποιοι κοιτάζουν τον κο Μητσοτάκη και αναλόγως πράττουν. Από αυτόν θα παραδειγματιστούμε; Επιλέγω προσεκτικά τα πρότυπά μου από μικρή ακόμη ηλικία.
Όπως πάντα και σε αυτή την περίπτωση υπάρχουν ιδιαίτερες και ξεχωριστές καταστάσεις. Δεν είναι όλοι οικογενειάρχες. Και κάποιοι δεν περίμεναν καν τις διακοπές για να φύγουν. Έφυγαν με το που κλείσαμε. Δεν θα ξεφύγουμε εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #123 στις: Δεκέμβριος 06, 2020, 12:11:31 πμ »
Δεν είναι όμως όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Θα έπρεπε να υπάρχει σχέδιο και περιορισμός μετακινήσεων σοβαρός. Αλλά εδώ κάποιοι κοιτάζουν τον κο Μητσοτάκη και αναλόγως πράττουν. Από αυτόν θα παραδειγματιστούμε; Επιλέγω προσεκτικά τα πρότυπά μου από μικρή ακόμη ηλικία.
Όπως πάντα και σε αυτή την περίπτωση υπάρχουν ιδιαίτερες και ξεχωριστές καταστάσεις. Δεν είναι όλοι οικογενειάρχες. Και κάποιοι δεν περίμεναν καν τις διακοπές για να φύγουν. Έφυγαν με το που κλείσαμε. Δεν θα ξεφύγουμε εύκολα.

Οταν ο ίδιος ο πρωθυπουργός επιβάλλει τα μέτρα  στα διάγγελματα μιλάει για ατομική ευθύνη, αλλα για τους άλλους μόνο  κ ίδιος φωτογραφίζεται τετ α τετ χωρις μασκες, & ανεβαζει την Πρωτοψάλτη στα λεωφορεία να τραγουδησει κ βγάζει πάλι  κολλητά φωτογραφίες με τον  κόσμο- τότε  για ποια ευθύνη μιλαμε ;;;
Των υπολοίπων μονο;;
Η δικιά  τους ευθύνη πάει περίπατο;;
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #124 στις: Δεκέμβριος 06, 2020, 12:57:11 πμ »
Αυτο λεω επειδη εγω θα το εκανα οπως ολοι πρέπει οι ΠΔΕ και οι ΔΔΕ να καλεσουν τους εκπαιδευτικους να παρουσιαστουν ετσι ωστε να υπάρχει ο φοβος, επειδη οπως καταλαβαίνουμε εδω χωρις τιμωρια κανενας δεν καταλαβαινει τιποτα

Πλακα κανεις μεγαλε; Παιξε το παιχνιδακι των κυβερνωντων που σε κοροιδευουν μεσα στα μουτρα σου. Απλα αναλογισου αν εχεις φαει το σεναριακι της ατομικης ευθυνης και νομιζεις οτι ολοι οι αλλοι ειναι οι κακοι και οι ανευθυνοι. Δες την πρωθυπουργαρα σου βολταρες που κανει και στο δικο του κανει κρος στο δικο σου μοτοκρος.
Τα μετρα ειναι μια αποτυχια, η μασκα στη μεση του πουθενα ειναι ακυρο μετρο, ο υπουργος τις προαλλες μας ειπε οτι εξω δεν κολλαει, απο την αλλη τα ΜΜΜ ειναι τιγκα και αναρωτιομαστε γιατι δεν πεφτουν τα κρουσματα. Ε απλα διαλυσαμε καθε μικρο επιχειρηματια, αλλα δεν πειραζει, θα ερθει ο υπερμαθηματικος να μας πει για την ατομικη ευθυνη και για το βουρδουλα που χρειαζεται αυτος κι οι αλλοι εθελοδουλοι. Μην ξεχνας να ενημερωνεσαι απο τα καναλια που τα λενε σωστα.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #125 στις: Δεκέμβριος 06, 2020, 01:25:40 πμ »
Κάποιοι φαίνεται μιλάνε εκ του ασφαλούς. Για να μην παρεξηγηθώ, μένω και δουλεύω στον ίδιο νομό. Τηρώ τα μέτρα όσο καλύτερα μπορώ. Αλλά δικαιολογώ απόλυτα τον εκπαιδευτικό που δουλεύει μακριά από τα παιδιά ή τον/την σύντροφό του κι επιθυμεί να περάσει κοντά τους τις γιορτές. Ναι, δεν είναι ασφαλές να μετακινηθεί και θα πρέπει να γίνει με πολλή προσοχή αλλά ποιος μπορεί να κατηγορήσει σε αυτήν την περίπτωση; Δεν ακολουθώ το παράδειγμα του πρωθυπουργού, έχω καλύτερα πρότυπα. Από τη μια επιβάλλουν τη χρήση μάσκας ακόμη κι όταν βγάζω βολτα το κατοικίδιό μου και δεν συναντώ άτομο (εδώ γελάμε) κι από την άλλη πάνε ποδηλατάδα και βγάζουν φωτογραφίες με παρέα δίχως μάσκα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 331

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.