*

Αποστολέας Θέμα: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων  (Αναγνώστηκε 50302 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 06:47:21 μμ »
Δε θα ξεχάσω στην πρώτη καραντίνα που ορισμένοι μιλούσαν για συλλογους διδακόντων μέσω τηλεδιάσκεψης , μεταξύ σοβαρου και αστειου και την επομένη αυτο να γινεται στην πραγματικότητα.....
Νομίζεις είμαστε σε τηλεπαιχνίδι ε; Προς Θεού...
Η αλήθεια είναι ότι η όποια μετακίνηση μπορεί να αποβεί μοιραία στη φάση που είμαστε. Ιατρικό ραντεβού είχα και ήταν ο μόνος λόγος να μετακινηθώ. Ακυρώθηκαν όλα. Με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση. Στα προβλήματά μου δεν θέλω να προστεθεί και αυτό. Ούτε να γίνω η αιτία να κολλήσει άλλος. Μένω στον τόπο εργασίας και φέτος, όπως και πέρσι στην προηγούμενη καραντίνα και ελπίζουμε να αλλάξει η κατάσταση. Δεν αλλάζει όμως όσο γρήγορα ελπίζαμε. Πολλοί οι αρνητικοί παράγοντες. Δεν νομίζω ότι είναι συνετό να προσθέσουμε άλλον ένα σε αυτούς. Οι 100 νεκροί τη μέρα φανερώνουν δεκάδες χιλιάδες κρούσματα που ποτέ δεν είδαμε, γιατί δεν καταγράφονται. Τον ύπνο του δικαίου ζούμε...
Υπομονή...και ψυχραιμία. Με το εμβόλιο θα πάρουμε μια ελάχιστη ανάσα. Έχουμε μέλλον ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sogood

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 09:22:48 μμ »
Και πολυ καλά θα κάνεις συναδελφε.
οπως διαπιστωνεις η κυβερνηση έχει μάτια κ αυτιά στα διαφορα forum,  sites , instagram , facebook ,
και ειτε βαζει ιδεες  βαζοντας ατομα να υποδύονται  οτι  είναι μελη  ,  που πετουν διαφορες κοτσάνες
και ρίχνει άδεια για να πιάσει γεμάτα ...
οι καποιοι άθελα/ ή και ηθελημενα ενδεχομένως τους δίνουν στο πιάτο ιδέες  και το Υπουργείο να τις υλοποιοιει...

Δε θα ξεχάσω στην πρώτη καραντίνα που ορισμένοι μιλούσαν για συλλογους διδακόντων μέσω τηλεδιάσκεψης , μεταξύ σοβαρου και αστειου και την επομένη αυτο να γινεται στην πραγματικότητα.....

Πόσο δίκιο έχεις σε αυτά που γράφεις!!Χαίρομαι να βλέπω απαντήσεις από συναδέλφους σκεφτόμενους, αυτό δείχνει ότι δε κοιμόμαστε όλοι τελικά...Οντως οι συλλογοι διδασκόντων μέσω τηλεδιάσκεψης πόσο ασφαλείς μπορεί να είναι;;Όταν έχουν ακουστεί διάφορα , με υποκλοπές και διαρροές προσωπικών δεδομένων, είσοδο εξωσχολικών στις ψηφιακές τάξεις....κ.α.

Αποσυνδεδεμένος sogood

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #100 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 09:31:17 μμ »
Αυτό ισχύει για όλους, όχι μόνο τους εκπαιδευτικούς. Καλώς ή κακώς αυτό δεν θα επιτραπεί όπως φαίνεται. οι επαιδευρικοι όμως μπορεί να είναι γονείς ή σύζυγοι που έχουν αφήσει παιδιά κ συζύγους εξαιτίας της εργασίας. Δεν το παίζω άνετη, τους γονείς μ κ την αδερφή τους είδα περσινά χριστούγεννα κ στην καλύτερη θα τους δω φέτος το Πάσχα.
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του , και αυτό είναι άμεση συνάρτηση του κατά πόσο πιστεύει αυτά που τα "επιδοτούμενα ΜΜΕ " υπαγορεύουν στον κόσμο....

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #101 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 09:44:58 μμ »
Νομίζεις είμαστε σε τηλεπαιχνίδι ε; Προς Θεού...
Η αλήθεια είναι ότι η όποια μετακίνηση μπορεί να αποβεί μοιραία στη φάση που είμαστε. Ιατρικό ραντεβού είχα και ήταν ο μόνος λόγος να μετακινηθώ. Ακυρώθηκαν όλα. Με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση. Στα προβλήματά μου δεν θέλω να προστεθεί και αυτό. Ούτε να γίνω η αιτία να κολλήσει άλλος. Μένω στον τόπο εργασίας και φέτος, όπως και πέρσι στην προηγούμενη καραντίνα και ελπίζουμε να αλλάξει η κατάσταση. Δεν αλλάζει όμως όσο γρήγορα ελπίζαμε. Πολλοί οι αρνητικοί παράγοντες. Δεν νομίζω ότι είναι συνετό να προσθέσουμε άλλον ένα σε αυτούς. Οι 100 νεκροί τη μέρα φανερώνουν δεκάδες χιλιάδες κρούσματα που ποτέ δεν είδαμε, γιατί δεν καταγράφονται. Τον ύπνο του δικαίου ζούμε...
Υπομονή...και ψυχραιμία. Με το εμβόλιο θα πάρουμε μια ελάχιστη ανάσα. Έχουμε μέλλον ακόμη...
Οχι δε νομίζω οτι είμαστε σε τηλεπαιχνιδι
Πλέον όμως ζουμε τη ζωή μας μέσα από  τις οθόνες
Ζούμε μια εικονική πραγματικότητα.

Αντιλέγει κάνεις ;
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sogood

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #102 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 09:47:26 μμ »
Νομίζεις είμαστε σε τηλεπαιχνίδι ε; Προς Θεού...
Η αλήθεια είναι ότι η όποια μετακίνηση μπορεί να αποβεί μοιραία στη φάση που είμαστε. Ιατρικό ραντεβού είχα και ήταν ο μόνος λόγος να μετακινηθώ. Ακυρώθηκαν όλα. Με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση. Στα προβλήματά μου δεν θέλω να προστεθεί και αυτό. Ούτε να γίνω η αιτία να κολλήσει άλλος. Μένω στον τόπο εργασίας και φέτος, όπως και πέρσι στην προηγούμενη καραντίνα και ελπίζουμε να αλλάξει η κατάσταση. Δεν αλλάζει όμως όσο γρήγορα ελπίζαμε. Πολλοί οι αρνητικοί παράγοντες. Δεν νομίζω ότι είναι συνετό να προσθέσουμε άλλον ένα σε αυτούς. Οι 100 νεκροί τη μέρα φανερώνουν δεκάδες χιλιάδες κρούσματα που ποτέ δεν είδαμε, γιατί δεν καταγράφονται. Τον ύπνο του δικαίου ζούμε...
Υπομονή...και ψυχραιμία. Με το εμβόλιο θα πάρουμε μια ελάχιστη ανάσα. Έχουμε μέλλον ακόμη...
Σαν να διαβαζω τα λεγόμενα των υπουργων της Κυβερνησης....Με το εμβόλιο που δεν  εχει δοκιμαστεί επαρκώς και δε γνωρίζουμε τι παρενέργειες θα υπάρξουν στο μέλλον...

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #103 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 10:43:26 μμ »
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του , και αυτό είναι άμεση συνάρτηση του κατά πόσο πιστεύει αυτά που τα "επιδοτούμενα ΜΜΕ " υπαγορεύουν στον κόσμο....

ασχολιαστο. και δεν ενημερώνομαι από αυτά τα μμε ούτως ή άλλως.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #104 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 10:46:05 μμ »
Νομίζεις είμαστε σε τηλεπαιχνίδι ε; Προς Θεού...
Η αλήθεια είναι ότι η όποια μετακίνηση μπορεί να αποβεί μοιραία στη φάση που είμαστε. Ιατρικό ραντεβού είχα και ήταν ο μόνος λόγος να μετακινηθώ. Ακυρώθηκαν όλα. Με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση. Στα προβλήματά μου δεν θέλω να προστεθεί και αυτό. Ούτε να γίνω η αιτία να κολλήσει άλλος. Μένω στον τόπο εργασίας και φέτος, όπως και πέρσι στην προηγούμενη καραντίνα και ελπίζουμε να αλλάξει η κατάσταση. Δεν αλλάζει όμως όσο γρήγορα ελπίζαμε. Πολλοί οι αρνητικοί παράγοντες. Δεν νομίζω ότι είναι συνετό να προσθέσουμε άλλον ένα σε αυτούς. Οι 100 νεκροί τη μέρα φανερώνουν δεκάδες χιλιάδες κρούσματα που ποτέ δεν είδαμε, γιατί δεν καταγράφονται. Τον ύπνο του δικαίου ζούμε...
Υπομονή...και ψυχραιμία. Με το εμβόλιο θα πάρουμε μια ελάχιστη ανάσα. Έχουμε μέλλον ακόμη...

Κ εμείς έχουμε αναβάλει ιατρικά ακόμα κ του παιδιού... να μην πω για τον πεθερό μ που σήμερα ζει αύριο πεθαίνει κ μπορεί να μην τον ξαναδούμε... κ σφιγγόμουν από άγχος κάθε Δευτέρα που γύριζαν από Αθήνα μαθητες κ συνάδελφοι. Όμως τώρα δεν μπορώ να κατηγορήσω όποιον οικογενειάρχη φύγει να πάει στα παιδιά του...

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 01:56:53 μμ »
Νομίζεις είμαστε σε τηλεπαιχνίδι ε; Προς Θεού...
Η αλήθεια είναι ότι η όποια μετακίνηση μπορεί να αποβεί μοιραία στη φάση που είμαστε. Ιατρικό ραντεβού είχα και ήταν ο μόνος λόγος να μετακινηθώ. Ακυρώθηκαν όλα. Με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση. Στα προβλήματά μου δεν θέλω να προστεθεί και αυτό. Ούτε να γίνω η αιτία να κολλήσει άλλος. Μένω στον τόπο εργασίας και φέτος, όπως και πέρσι στην προηγούμενη καραντίνα και ελπίζουμε να αλλάξει η κατάσταση. Δεν αλλάζει όμως όσο γρήγορα ελπίζαμε. Πολλοί οι αρνητικοί παράγοντες. Δεν νομίζω ότι είναι συνετό να προσθέσουμε άλλον ένα σε αυτούς. Οι 100 νεκροί τη μέρα φανερώνουν δεκάδες χιλιάδες κρούσματα που ποτέ δεν είδαμε, γιατί δεν καταγράφονται. Τον ύπνο του δικαίου ζούμε...
Υπομονή...και ψυχραιμία. Με το εμβόλιο θα πάρουμε μια ελάχιστη ανάσα. Έχουμε μέλλον ακόμη...
Σωστά. Προστατεύουμε τους άλλους και προστατευόμαστε. Δεν έχουμε πια τη δικαιολογία ότι δεν τον ξέρουμε τον ιό. Τον μάθαμε καλά πια. Κι εμείς θα παραμείνουμε. Δεν είναι εποχή για διακοπές Χριστουγέννων όπως άλλοτε! Μέσω οθόνης θα βρεθούμε στο οικογενειακό τραπέζι. Του χρόνου θα είμαστε πάλι όλοι κοντά. Αρκεί να είμαστε. Οι μόνοι που δικαιούνται να παραπονιούνται είναι όσοι αυτή την ώρα που εμείς σαχλαμαρίζουμε βρίσκονται στην εντατική ή έχουν αγαπημένους τους να νοσηλεύονται. Οι υπόλοιποι είμαστε τυχεροί. Με λίγη προσοχή θα διατηρήσουμε την τύχη μας.
Η απόλυτη κουταμάρα είναι που θα ανοίξουν καταστήματα. Το κέρδος μηδενικό και το ρίσκο τεράστιο! Για τα σχολεία είναι δραματικό να μένουν για πολύ ακόμη κλειστά τα νηπιαγωγεία και τα δημοτικά. Ήδη το ψυχικό κόστος έχει φανεί. Η επαφή με συμμαθητές και δασκάλους είναι σπουδαία έστω και μέσω οθόνης, αλλά η ψυχοσύνθεση των μικρών παιδιών θέλει άλλη διαχείριση. Στην Ευρώπη δεν έκλεισαν και δεν ξέρω αν θα τα κλείσουν. Στις ΗΠΑ που έχουν κλείσει για καιρό τα αποτελέσματα είναι τραγικά.

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 02:18:44 μμ »
... Στις ΗΠΑ που έχουν κλείσει για καιρό τα αποτελέσματα είναι τραγικά.

Καλησπέρα. Έχεις κάποια δεδομένα ή κάποια έρευνα για αυτό; Θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερα.
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 03:07:26 μμ »
Σωστά. Προστατεύουμε τους άλλους και προστατευόμαστε. Δεν έχουμε πια τη δικαιολογία ότι δεν τον ξέρουμε τον ιό. Τον μάθαμε καλά πια. Κι εμείς θα παραμείνουμε. Δεν είναι εποχή για διακοπές Χριστουγέννων όπως άλλοτε! Μέσω οθόνης θα βρεθούμε στο οικογενειακό τραπέζι. Του χρόνου θα είμαστε πάλι όλοι κοντά. Αρκεί να είμαστε. Οι μόνοι που δικαιούνται να παραπονιούνται είναι όσοι αυτή την ώρα που εμείς σαχλαμαρίζουμε βρίσκονται στην εντατική ή έχουν αγαπημένους τους να νοσηλεύονται. Οι υπόλοιποι είμαστε τυχεροί. Με λίγη προσοχή θα διατηρήσουμε την τύχη μας.
Η απόλυτη κουταμάρα είναι που θα ανοίξουν καταστήματα. Το κέρδος μηδενικό και το ρίσκο τεράστιο! Για τα σχολεία είναι δραματικό να μένουν για πολύ ακόμη κλειστά τα νηπιαγωγεία και τα δημοτικά. Ήδη το ψυχικό κόστος έχει φανεί. Η επαφή με συμμαθητές και δασκάλους είναι σπουδαία έστω και μέσω οθόνης, αλλά η ψυχοσύνθεση των μικρών παιδιών θέλει άλλη διαχείριση. Στην Ευρώπη δεν έκλεισαν και δεν ξέρω αν θα τα κλείσουν. Στις ΗΠΑ που έχουν κλείσει για καιρό τα αποτελέσματα είναι τραγικά.

Ωραία αυτά που αναφέρεις, αλλά σκέψου όσους εργάζονταν σε τομείς που τώρα είναι κλειστοί. Ας αποζημίωνε το κράτος (μέσω και κονδυλίων της ΕΕ, τόσα αποθεματικά διαθέτει η καλή μας ΕΕ) πλήρως όλους αυτούς τους εργαζόμενους και επαγγελματίες, και ας παρέμεναν κλειστά μέχρι το καλοκαίρι, αν θέλεις. Αλλά με τα 534 ευρά που δίνει (και όχι σε όλους) και τα χρέη τους να συσσωρεύονται, πώς θα θέλουν να μην ανοίξουν;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος YperMathimatikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Επτά φορές κι αν πέσεις, οκτώ να σηκωθείς..
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 05:56:15 μμ »
Σωστά. Προστατεύουμε τους άλλους και προστατευόμαστε. Δεν έχουμε πια τη δικαιολογία ότι δεν τον ξέρουμε τον ιό. Τον μάθαμε καλά πια. Κι εμείς θα παραμείνουμε. Δεν είναι εποχή για διακοπές Χριστουγέννων όπως άλλοτε! Μέσω οθόνης θα βρεθούμε στο οικογενειακό τραπέζι. Του χρόνου θα είμαστε πάλι όλοι κοντά. Αρκεί να είμαστε. Οι μόνοι που δικαιούνται να παραπονιούνται είναι όσοι αυτή την ώρα που εμείς σαχλαμαρίζουμε βρίσκονται στην εντατική ή έχουν αγαπημένους τους να νοσηλεύονται. Οι υπόλοιποι είμαστε τυχεροί. Με λίγη προσοχή θα διατηρήσουμε την τύχη μας.
Η απόλυτη κουταμάρα είναι που θα ανοίξουν καταστήματα. Το κέρδος μηδενικό και το ρίσκο τεράστιο! Για τα σχολεία είναι δραματικό να μένουν για πολύ ακόμη κλειστά τα νηπιαγωγεία και τα δημοτικά. Ήδη το ψυχικό κόστος έχει φανεί. Η επαφή με συμμαθητές και δασκάλους είναι σπουδαία έστω και μέσω οθόνης, αλλά η ψυχοσύνθεση των μικρών παιδιών θέλει άλλη διαχείριση. Στην Ευρώπη δεν έκλεισαν και δεν ξέρω αν θα τα κλείσουν. Στις ΗΠΑ που έχουν κλείσει για καιρό τα αποτελέσματα είναι τραγικά.

Αν δεν ανοίξουν τι θα τρώει ο κόσμος; Βελανίδια; Αν δεν δουλέψουν οι επιχειρήσεις ποιος θα πληρώσει φόρους για να μας πληρώσουν;
Καταλαβαίνεις οτι οι καθηγητές, δάσκαλοι κλπ δεν παράγουν τίποτα παρα μονο τρώνε λεφτά απο φόρους;
Ασχετα με το αν αρέσει η οχι τα σχολεία έπρεπε να μένουν ανοιχτά η οικονομία ανοιχτή και να ειχαν ενισχυθεί τα νοσοκομεία!
Εδω μέσα το μονο που ακούω ειναι μέχρι ποτε θα ειναι κλειστά τα σχολεία για να πληρωνόμαστε οντας αραχτει στα σπίτια και κλάψα επειδη δεν έκλεισαν ακομα τα ειδικά σχολεια και πρεπει να δουλέψουν για να πληρωθούν!
"Τα μαθηματικά αξιώματα είναι γενικώς αποδεκτά ως αληθή επειδή κανένας δεν έχει συμφέρον να αποδείξει ότι είναι εσφαλμένα.."
-Μοντεσκιέ

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #109 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 06:11:14 μμ »
Το να λες ότι όλα μένουν ανοιχτά για να ενισχυθεί η οικονομία, είναι σαν να λες ότι δεν μας νοιάζει η προφύλαξη, αρκεί να υοετχουν νοσοκομεία γθα να χωράνε περισσότερους. άρα αποδέχεσαι χιλιάδες νεκρούς.


Αποσυνδεδεμένος YperMathimatikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Επτά φορές κι αν πέσεις, οκτώ να σηκωθείς..
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #110 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 06:33:04 μμ »
Το να λες ότι όλα μένουν ανοιχτά για να ενισχυθεί η οικονομία, είναι σαν να λες ότι δεν μας νοιάζει η προφύλαξη, αρκεί να υοετχουν νοσοκομεία γθα να χωράνε περισσότερους. άρα αποδέχεσαι χιλιάδες νεκρούς.

Νοσοκομεία υπάρχουν που ειναι κλειστα και επρεπε να ανοίξουν με προσωπικό απλα δεν εκαναν προσλήψεις. Επίσης δεν πεθαίνεις μονο απο τον κορονοιο, αλλα και απο την ανεργια την ανέχια τα ψυχολογικά κλπ κλπ. Ειμαι αναπληρωτής θεωρω οτι ειμαι αρκετά τυχερός που δουλεύω φέτος οταν βλέπω γνωστούς μου με μαγαζιά να κλαίνε επειδη καθε μερα μπαίνουνε μέσα! Οποτε ναι η οικονομία έπρεπε να ειναι ανοιχτή να υπήρχαν προφυλάξεις και να κινούνταν κάπως το χρήμα! Μερικά μέτρα οπως να ειναι κλειστά τα συνορα μεταξύ νομών θα έπρεπε να υπήρχαν οπως και το sms κλπ κλπ Φυσικά το θέμα του τοπικ ειναι η μετακίνηση ενόψει Χριστουγέννων. Η άποψη μου ειναι πως οι ΠΔΕ και ΔΔΕ πρέπει να καλέσουν ολους τους εκπαιδευτικούς μόνιμους και μη να παρουσιαστούν, όποιοι έχουν φύγει απο τον τοπο εργασίας τους αν και απαγορεύεται τοτε να επιβληθούν ποινές
"Τα μαθηματικά αξιώματα είναι γενικώς αποδεκτά ως αληθή επειδή κανένας δεν έχει συμφέρον να αποδείξει ότι είναι εσφαλμένα.."
-Μοντεσκιέ

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διευκόλυνση μετακίνησης εκπαιδευτικών ενόψει Χριστουγέννων
« Απάντηση #111 στις: Δεκέμβριος 05, 2020, 06:47:00 μμ »
Η οικονομία έκλεισε για ένα λόγο. Διότι δεν υφίσταται δημόσια περίθαλψη. Κι επειδή θεν να συνεχίσει να μην υφίσταται δημόσια υγεία, κλείνουν την οικονομία. Το ότι θα πέσει πείνα ανεργία φτώχεια δεν τους απασχολεί. Όπως δεν τους απασχολεί η άθλια κατάσταση στα νοσοκομεία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159812
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.