*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 283905 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1092 στις: Απρίλιος 05, 2019, 03:21:31 μμ »
Εκλεκτή δεν ξέρω αν είναι αλλά από το ύφος γραφής της σίγουρα δεν είναι όπως ο leviathan θα ήθελε να την παρουσιάσει. Μια διευκρίνηση: οι επιτυχόντες θα ήταν διοριστέοι. Τώρα αν αναφέρεστε στους λεγόμενους χαμηλόβαθμους...πραγματικά αυτούς τους θαυμάζω! Έκμεταλλεύτηκαν τη συγκυρία και αυτό είναι εξυπνάδα!! Θέσεις που κανείς μας δεν διεκδίκησε! Μπράβο τους. Σίγουρα ειδικά για τους πε02 ακόμη και το 55 είναι μεγάλη υπόθεση με τέτοια θέματα, όπως αυτά του 2008. Επομένως, ας σκέφτεστε καλύτερα που ήταν τόσοι τόσα χρόνια και δεν πήγαιναν να δώσουν αλλά αντ αυτού συναντιούνταν με διευθυντάδες και βουλευτάδες κι ας αφήσετε τους δικαιωθέντες. Ελπίζουμε και σε επόμενους δικαιωμένους...
Φύγαμε από το θέμα μας όμως. Έχει κανείς νέα από το υπουργείο για τις αιτήσεις αναπληρωτών; Περνά ο καιρός...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:43 »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1093 στις: Απρίλιος 05, 2019, 03:31:17 μμ »
Εκλεκτή δεν ξέρω αν είναι αλλά από το ύφος γραφής της σίγουρα δεν είναι όπως ο leviathan θα ήθελε να την παρουσιάσει. Μια διευκρίνηση: οι επιτυχόντες θα ήταν διοριστέοι. Τώρα αν αναφέρεστε στους λεγόμενους χαμηλόβαθμους...πραγματικά αυτούς τους θαυμάζω! Έκμεταλλεύτηκαν τη συγκυρία και αυτό είναι εξυπνάδα!! Θέσεις που κανείς μας δεν διεκδίκησε! Μπράβο τους. Σίγουρα ειδικά για τους πε02 ακόμη και το 55 είναι μεγάλη υπόθεση με τέτοια θέματα, όπως αυτά του 2008. Επομένως, ας σκέφτεστε καλύτερα που ήταν τόσοι τόσα χρόνια και δεν πήγαιναν να δώσουν αλλά αντ αυτού συναντιούνταν με διευθυντάδες και βουλευτάδες κι ας αφήσετε τους δικαιωθέντες. Ελπίζουμε και σε επόμενους δικαιωμένους...
Φύγαμε από το θέμα μας όμως. Έχει κανείς νέα από το υπουργείο για τις αιτήσεις αναπληρωτών; Περνά ο καιρός...

Τότε φίλε μου και εγώ ειμαι γιατρός γιατί όταν η ιατρική ζητάγε 100 άτομα εγώ πέρασα τη βάση αλλά τύγχανε να μην είμαι στους 100 πρώτους. Και τότε δύσκολα θέματα είχε. Πως σου φαίνεται; Όταν ο ΑΣΕΠ ζητάει τόσους ανά ειδικότητα τόσους οφείλει να πάρει. ΤΕΛΟΣ. Αν λοιπόν τεθεί θέμα παρανομίας των εκτός ΑΣΕΠ, αυτομάτως πανε στον τάκο και οι παραπανισιοι. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.

Και επειδή είσαι και εσύ σχετικός, φέτος αιτήσεις για αναπληρωτές δεν θα κάνετε... Αλλάξε το σύστημα...

ΥΓ. Πως καρφωνεστε μερικοί όμως ε;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2019, 03:34:12 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1094 στις: Απρίλιος 05, 2019, 05:10:27 μμ »
Εγώ δεν αισιοδοξώ ότι θα δουλέψει το νέο σύστημα. Θα κάνεις κι εσύ αίτηση; Εμάς που μας καίει θα θέλαμε να ξέρουμε. Τέτοιον καιρό την προηγούμενη χρονιά η πρώτη δόση είχε ετοιμαστεί. Με νέο σύστημα...πώς;

Ο κόσμος γύρω μου μαζεύει πτυχία και διπλώματα. Με όποιον τρόπο. Έχει επικρατήσει ...παροξυσμός!!

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1095 στις: Απρίλιος 05, 2019, 05:35:29 μμ »
Eαν εχω καταλαβει καλα το νεο συστημα...Θα πρεπει να βγει ενιαια προκυρηξη για ειδικη και γενικη και να γινουν πινακες ...τωρα φυσικα αν προλαβαινουν ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...εγω πιστευω πως οχι...και το συστημα θα τρεξει με τους παλιους...Δηλαδη αιτησεις για αναπληρωτες δεν υπαρχουν πλεον...


Φύγαμε από το θέμα μας όμως. Έχει κανείς νέα από το υπουργείο για τις αιτήσεις αναπληρωτών; Περνά ο καιρός...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:43 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1096 στις: Απρίλιος 05, 2019, 05:45:19 μμ »
Τι εννοείς πρώτη δόση;με ποιο τρόπο μαζεύουν πτυχία;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1097 στις: Απρίλιος 05, 2019, 05:51:38 μμ »
Eαν εχω καταλαβει καλα το νεο συστημα...Θα πρεπει να βγει ενιαια προκυρηξη για ειδικη και γενικη και να γινουν πινακες ...τωρα φυσικα αν προλαβαινουν ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...εγω πιστευω πως οχι...και το συστημα θα τρεξει με τους παλιους...Δηλαδη αιτησεις για αναπληρωτες δεν υπαρχουν πλεον...
Αν εχεις νεα απο υπουργειο ρωταει.Οχι προσωπικη γνωμη.Απο προσωπικες γνωμες χορτασαμε  και κουραστηκαμε.Δεν παει σε σενα μονο το μηνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2019, 05:55:29 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1098 στις: Απρίλιος 05, 2019, 06:27:06 μμ »
Μα το συστημα ειναι ξεκαθαρο...πρεπει να βγουν προκυρηξεις για γενικη και ειδικη...εαν δεν προλαβαινουν παμε με τους παλιους πινακες....Δεν υπαρχουν αιτησεις αναπληρωτων πλεον...

Αν εχεις νεα απο υπουργειο ρωταει.Οχι προσωπικη γνωμη.Απο προσωπικες γνωμες χορτασαμε  και κουραστηκαμε.Δεν παει σε σενα μονο το μηνυμα

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1099 στις: Απρίλιος 05, 2019, 06:41:16 μμ »
Oυτε το συστημα που υποστηριζουν δεν εχουν καταλαβει ... 8)




Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1100 στις: Απρίλιος 05, 2019, 06:43:41 μμ »
Και εσυ αυτο το λες νεο απο υπουργειο;Αυτο ειναι γνωστο δυο μηνες...Γραψτε κατι νεο οχι τι πιστευεις να γινει επειδη εσυ δεν γουσταρεις το νομοσχεδιο ή επειδη δεν γουσταρεις την φατσα μου

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1101 στις: Απρίλιος 05, 2019, 06:57:42 μμ »
Θα σου πω τι εκτιμω...Το συστημα θα τρεξει με τους παλιους πινακες και στην γενικη και την ειδικη...Αποτελεσματα δεν προλαβαινουν να βγουν...Οπως ειπα ειναι προσωπικη εκτιμηση...

ΥΓ.Τωρα εαν αυτο δεν συμφερει επειδη δεν θα μπει η φετινη προυπηρεσια...η το μεταπτυχιακο...λυπαμαι... :-X :-X :-X

Και εσυ αυτο το λες νεο απο υπουργειο;Αυτο ειναι γνωστο δυο μηνες...Γραψτε κατι νεο οχι τι πιστευεις να γινει επειδη εσυ δεν γουσταρεις το νομοσχεδιο ή επειδη δεν γουσταρεις την φατσα μου

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1102 στις: Απρίλιος 05, 2019, 07:22:07 μμ »
Σεβαστη η προσωπικη εκτιμηση αλλα την ξερουμε εδω και δυο μηνες.Καποιο νεο απο υπουργειο θελουμε αν καποιος γνωριζει.Τεσπα μην το κουραζουμε
Το υστερογραφο δεν με αφορα

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1103 στις: Απρίλιος 05, 2019, 08:44:26 μμ »
Απο υφυπουργο Παιδειας
“Ξεκινάμε με τις 4.500 προσλήψεις στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση. Είναι χρήσιμο να πάει μόνιμο προσωπικό. Πέρσι στείλαμε 16.000 αναπληρωτές. Εξετάζουμε τεχνικά θέματα που υπάρχουν που αφορούν τις συνάφειες των μεταπτυχιακών των υποψηφίων ώστε να αξιολογηθούν και να μπουν οι καλύτεροι μέσα στο σύστημα..... Χαχα εδω γελαμε.Οι καλυτεροι με μεταπτυχιακο ζαμπονοκοπτικης να παιρνει τα ιδια μορια με μεταπτυχιακο διδακτικης

Επίσης με απόφαση του Υπουργικού Συμβουλίου θέλουμε και ευελπιστούμε να βγει μέχρι το καλοκαίρι και η προκήρυξη για τις άλλες 10.500 θέσεις που αφορούν τη Γενική Εκπαίδευση όπου οι προσλήψεις θα γίνουν το 2020 και το 2021....Γενικη δεν θα βγει προκηρυξη καθολου

Οι προσλήψεις για την Ειδική Αγωγή θα γίνουν μέσα στο 2019 καθώς έχουν προϋπολογιστεί” .....Οπως ειχα πει μην σας φανει παραξενο αν πρωτα οι διοριστεοι πανε αναπληρωτες και ενα ωραιο πρωι μεσα στην χρονια διοριστουν

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1104 στις: Απρίλιος 06, 2019, 01:57:44 πμ »
Επίσημη πληροφορία δεν είναι φυσικά, αλλά οι αιρετοί της ειδικής αγωγής που έχουν συναντηθεί πρόσφατα με την ηγεσία του υπουργείου παιδείας,  αναφέρουν στο facebook ότι η προκήρυξη της ειδικής αγωγης θα βγει ( ::) τώρα εάν θα περιλαμβάνει και μόνιμους διορισμούς κανείς δε ξέρει σίγουρα από ότι έχω καταλάβει). Ιδωμεν...
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1105 στις: Απρίλιος 06, 2019, 09:02:23 πμ »
αυτό αφορά και τους διορισμούς στην ειδική αγωγή;
https://www.alfavita.gr/koinonia/285293_pagonoyn-proslipseis-logo-eklogon-ti-anaferei-egkyklios-toy-ypes
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.