*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ (κίνηση μετά τον διορισμό των ήδη δικαιωθέντων)  (Αναγνώστηκε 117795 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απορια...ενταξει οι επιτυχοντες ασεπ που ειχαν βαθμολογια κοντα με τους διοριστεους του 2008, κοιταξαν το συμφερον τους με βαση την 527. Οσοι ειχαν βαθμολογια εκατονταδες θεσεις απο τον τελευταιο διοριστεο, πως πηραν την πρωτοβουλια και εκαναν προσφυγη;;; Πως πηραν εγκαιρα κιολας την αποφαση να δωσουν χρηματα σε δικηγορο;;!!! Μηπως ηταν μιλημενο οτι θα δικαιωθουν; Και ΠΟΙΟΣ τους το "σφυριξε" να το κανουν ειναι η ουσια. Πολυ βρωμαει το σκηνικο αυτης της προσφυγης.

Ακριβως ετσι πιστευω οτι εγιναν τα πραγματα! Πως αλλθως εξηγειται οτι προσεφυγαν ατομα που απειχαν 1800 και 2000 αποσταση απο τις θεσεις που ειχε προκηρύξει το ΑΣΕΠ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Τι να ψαξουν περισσοτερο; αφου απεχουν χιλιομετρα απο τον τελευταιο διορισμενο. ΠΟΙΟΙ παραγοντες τους το σφυριξαν και αν ειναι κομματικοι παραγοντες τι χρωματος ειναι που τους εδωσαν αυτη την "καθοδηγηση". Δυσωδια...

Στημενη προσφυγη

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι να ψαξουν περισσοτερο; αφου απεχουν χιλιομετρα απο τον τελευταιο διορισμενο. ΠΟΙΟΙ παραγοντες τους το σφυριξαν και αν ειναι κομματικοι παραγοντες τι χρωματος ειναι που τους εδωσαν αυτη την "καθοδηγηση". Δυσωδια... (στημενη προσφυγη)
Ακριβως!!!! Τι να ψαξεις οταν απεχεις χιλιαδες θεσεις? Κ δεν.μιλαμε μονο γι αυτους που δεν.προσεφυγαν! Εδω λενε οτι.προσεφυγε μεσα στο εννομο ο 2000 φευγα κ διοριζεται , ο 200 προσεφυγε 6 μηνες μετα κ δεν διοριζεται γιατι ειναι εκπροθεσμος!!!

Αποσυνδεδεμένος Ελένη02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσωπικά με σειρά 2000+ στους φιλολόγους το ειχα μαθει για προσφυγές. Θα σας πω την ιστορία μου:

1. Ρώτησα δικηγόρο φίλο που μου πε οτι είμαι χαμηλά κ δεν έχω έννομο. Ο ίδιος δεν αναλαμβάνει.

2. Φίλη με σειρα 2000+ με ρωτά τι θα κάνω κ οτι άλλος δικηγόρος τους αναλαμβάνει ανεξαρτήτως σειράς γιατι αν δεν βρεθούν πολλοι με καλύτερη σειρά μπορει να διοριστεί χαμηλόβαθμος ακόμα κ ο τελευταίος. Μου φάνηκε παράλογο βέβαια.

3. Λέω στη φίλη οτι ο αλλος δικηγόρος λέει άλλα που ναι κ γνωστός. Επίσης λέω  δε θα βρεθούν 700 φιλόλογοι να προσφύγουν με καλύτερη σειρα απο εμένα που απείχα 1600 θεσεις απο τον τελευταίο διοριστέο;

4. Δεν κανω προσφυγή τότε.

5. Διορίζεται η φίλη μου με σειρά 2000+ εγώ όχι.

Ίσως κάποιοι να το ψαχναν κ να ξεραν οτι οσοι καναν προσφυγή ειναι λιγότεροι απο τις θεσεις.

Αυτά καλο διορισμό στους συναδέλφους.

Εγώ έχω σειρά 1400++ στον ΑΣΕΠ   σε καμιά περίπτωση δεν περίμενα ότι θα φτάσουν ως το 1400 .  Έπαθα σοκ όταν είδα το  3000 ...  :(  Τι να πω ... Από δω και πέρα τι μπορούμε να κάνουμε  ;;  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Στο γραφείο πολύ γνωστού δικηγόρου ετοιμάζεται συμπληρωματική προσφυγή για υψηλόβαθμους που δεν πρόλαβαν το εύλογο.Ρωτήστε.Όμως δε στρέφεται εναντίον συναδέλφων αλλά διεκδικει διορισμό με τη λογική ότι αφού διοριζεται ο 3000,μπορώ κι εγώ ο 100ος.Άντε κ μην γκρινιάζεται...μας κουράσατε.Μόνο ευχές τώρα!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι άλλοι το απορρίπτουν
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2019, 01:28:59 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο γραφείο πολύ γνωστού δικηγόρου ετοιμάζεται συμπληρωματική προσφυγή για υψηλόβαθμους που δεν πρόλαβαν το εύλογο.Ρωτήστε.Όμως δε στρέφεται εναντίον συναδέλφων αλλά διεκδικει διορισμό με τη λογική ότι αφού διοριζεται ο 3000,μπορώ κι εγώ ο 100ος.Άντε κ μην γκρινιάζεται...μας κουράσατε.Μόνο ευχές τώρα!

Μόνο υψηλόβαθμοι ή και αν κάποιος έχει καλύτερη σειρά;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2019, 09:50:10 πμ από smet »

Αποσυνδεδεμένος tsigpan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο γραφείο πολύ γνωστού δικηγόρου ετοιμάζεται συμπληρωματική προσφυγή για υψηλόβαθμους που δεν πρόλαβαν το εύλογο.Ρωτήστε.Όμως δε στρέφεται εναντίον συναδέλφων αλλά διεκδικει διορισμό με τη λογική ότι αφού διοριζεται ο 3000,μπορώ κι εγώ ο 100ος.Άντε κ μην γκρινιάζεται...μας κουράσατε.Μόνο ευχές τώρα!

Καλημέρα. Αν απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του φόρουμ να το πεις εδώ, σε παρακαλώ στείλε μου με pm το όνομα του δικηγόρου.

Αποσυνδεδεμένος Panagiotis 03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ πάντως που ρώτησα δικηγόρο μου είπε πως δε γίνεται τίποτα

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2956
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Μόνο υψηλόβαθμοι ή και αν κάποιος έχει καλύτερη σειρά;
Όποιος έχει καλύτερη σειρά απ' τον τελευταίο διορισθέντα.

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Εξαρτάται από την τεχνική που ακολουθεί ο καθένας δικηγόρος.Δεν είναι προσφυγη σαν των δικαιωθέντων- διορισθέντων,αλλα συμπληρωματική γιατί στηρίζεται νομικά στο διορισμό τους και ναι αφορά στην καλύτερη βαθμολογία- κατάταξη στον ασεπ του 08. Κι επειδή πραγματικά θέλω να βοηθήσω,ο δικηγόρος που την οργανώνει είναι αυτός που πέτυχε την 527 του 2015. Άντε πάρτε ρωτήστε κ καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Εξαρτάται από την τεχνική που ακολουθεί ο καθένας δικηγόρος.Δεν είναι προσφυγη σαν των δικαιωθέντων- διορισθέντων,αλλα συμπληρωματική γιατί στηρίζεται νομικά στο διορισμό τους και ναι αφορά στην καλύτερη βαθμολογία- κατάταξη στον ασεπ του 08. Κι επειδή πραγματικά θέλω να βοηθήσω,ο δικηγόρος που την οργανώνει είναι αυτός που πέτυχε την 527 του 2015. Άντε πάρτε ρωτήστε κ καλή τύχη!

Παρτε και ρωτηστε συναδελφοι. Οσοι δεν προσφυγατε μην κανετε παλι το ιδιο λαθος. Ευχηθειτε καλο διορισμο στους δικαιωθεντες και κυνηγηστε τον δικο σας διορισμο.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οι δικηγόροι διατυμπανιζαν ότι είναι ανεξαρτήτως σειράς αφού δεν πολύς κόσμος δεν ήθελε να προσφύγει η δεν ασχολούνταν καν. Επίσης τι σημαίνει στημένη προσφυγή; Αν είναι έτσι μην κινηθείτε δικαστικά θα στηθεί το να χάσετε. Να θυμίσω ότι εκκρεμούν και αποφάσεις του ΣτΕ που θα δικαιώσουν άλλους πόσους καλώς εχόντων πάλι ανεξαρτήτως σειράς. Και αυτές στημένες θα είναι;
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι δικηγόροι διατυμπανιζαν ότι είναι ανεξαρτήτως σειράς αφού δεν πολύς κόσμος δεν ήθελε να προσφύγει η δεν ασχολούνταν καν. Επίσης τι σημαίνει στημένη προσφυγή; Αν είναι έτσι μην κινηθείτε δικαστικά θα στηθεί το να χάσετε. Να θυμίσω ότι εκκρεμούν και αποφάσεις του ΣτΕ που θα δικαιώσουν άλλους πόσους καλώς εχόντων πάλι ανεξαρτήτως σειράς. Και αυτές στημένες θα είναι;
Πολλοι δικηγοροι ( μεταξυ των οποιων κ.ο δικος μου) ζητουσαν να εισαι μεσα στο 40%

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 750
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 748
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.