*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ (κίνηση μετά τον διορισμό των ήδη δικαιωθέντων)  (Αναγνώστηκε 116906 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Συγνώμη georgia αλλά και οι υπόλοιποι, όταν μιλάμε για προσφυγή τώρα εννοούμε καινούρια κατά των διορισμών αυτών;
Γιατί στον κ. Χατζηφώτη πληρώσαμε και κάναμε προσφυγή κατά του νέου συστήματος νομίζω μέχρι αρχές Μαρτίου σωστά;
Τώρα λοιπόν μιλάμε για καινούργια, σωστά; Νομίζω ότι και αυτό με το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο πρέπει να ψάξουμε πάντως.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Που μπορώ να δω τα αποτελέσματα του 2008 για να δω ποια θέση ήμουν;

Εγώ τα κατέβασα σε excel τα βρήκα. Μπορώ να τα αναρτήσω εδώ στο pde; Ωχ έχω μόνο ΠΕ06, τα ανέβασα εδώ και περιμένει το αρχείο έγκριση από τον διαχειριστή.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 14, 2019, 09:52:40 μμ από Κλεοπάτρα.Μ »
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στα Αρχεία στο pde έχει τα αποτελέσματα 3π/2008.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και για να μαθαίνουν οι νέοι αρχικά ήταν να διορίσουν αυτούς που θίγονταν και μόνο. Γιατί όμως ο υπουργός διόρισε όλους όσους προσεφυγαν? Είχαν όλοι δικαστική απόφαση υπέρ τους? Η ήταν θέμα διαπραγμάτευσης?
Nαι, είχαν όλοι δικαστική απόφαση και με βάση αυτή διορίστηκαν. Επίσης η γη ΔΕΝ είναι επίπεδη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Καλημέρα παιδιά μιλήσατε με δικηγόρους; Μίλησα και με τον Κολλύρη που αναφέρατε και ετοίμαζε ομαδικό email μου είπε με τις προτάσεις του. Μου έστειλε και ο Χατζηφώτης βέβαια. Πως θα το κάνουμε; Να συνεννοηθούμε όλοι να πάμε σε έναν;
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω επερνα στον Χατζηφωτη που με εκπροσωπει κ δεν.καταφερα να τον βρω.του εστειλα mail κ περιμενω να μου  απαντησει

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος arian1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 Εγώ μίλησα την Παραασκευή με Χατζηφώτη και μου είπε ότι μπιρούμε να κινηθούμε αμέσως μετά τις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων . Μιλάει όμως για συμπερίληψη .  Αλλού όμως γίνεται λόγος για τριτανακοπή . Έχετε ακούσει τον όρο ;


Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ μίλησα την Παραασκευή με Χατζηφώτη και μου είπε ότι μπιρούμε να κινηθούμε αμέσως μετά τις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων . Μιλάει όμως για συμπερίληψη .  Αλλού όμως γίνεται λόγος για τριτανακοπή . Έχετε ακούσει τον όρο ;
Τριτανακοπη αυτή τη στιγμή δεν γίνεται . Άποψη δικηγόρου όχι δίκιο μου .

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Ο κυριος αυτος εχει δικαιωμενους σαν πελατες ...θα στραφει εναντιον τους δηλαδη?

Εγώ μίλησα την Παραασκευή με Χατζηφώτη και μου είπε ότι μπιρούμε να κινηθούμε αμέσως μετά τις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων . Μιλάει όμως για συμπερίληψη .  Αλλού όμως γίνεται λόγος για τριτανακοπή . Έχετε ακούσει τον όρο ;

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Μα γιατί κάποιοι επιμένετε να πιστεύετε σε δαίμονες, φαντάσματα και συνωμοσιολογίες; Μορφωμένοι άνθρωποι είμαστε. Ξέρουμε να διαβάζουμε και να κατανοούμε. Κάποιοι παρουσιάζεστε λειτουργικά αναλφάβητοι. Καμία υπόγεια κίνηση. Η απόφαση του Στε ξεκάθαρη. Οι αποφάσεις των διορισθέντων επίσης.
Ας κοιτάξουμε τις υποθέσεις μας στο εξής. Ας προσέχουμε κι ας μην είμαστε ευκολόπιστοι σε πολιτικές υποσχέσεις και συνδικαλιστικές επίσης. Ας ανοίξουμε τα μάτια μας. Ο θυμός, η οργή θολώνουν τη σκέψη. Η πίκρα κατανοητή, αλλά η μικροψυχία δεν με βρίσκει σύμφωνο. Με απωθεί. Κινήσεις γίνονται για τη διεκδίκηση των δικαίων μας. Με τους δικηγόρους μας.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο κυριος αυτος εχει δικαιωμενους σαν πελατες ...θα στραφει εναντιον τους δηλαδη?


Κανένας δεν θα στραφεί εναντίον κανενός, οι συνάδερφοι έχουν οριστικές και αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις μην σας παραμυθιάζουν διάφοροι καλοθελητές, ειπώθηκε πολλές φορές τι θα γίνει και αναμένουμε τι θα πούν οι δικηγόροι που θα αναλάβουν την υπόθεση. Αυτό που θα διεκδικηθεί είναι ο ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ διορισμός όσων είναι σε καλύτερη σειρά απο αυτούς που διορίζονται. Τώρα κατά πόσο θα γίνει αποδεκτό ως αίτημα απο την δικαιοσύνη μένει να το δούμε στην πράξη....

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά και γω επικοινώνησα με τον δικηγόρο μου γιατί έχω κάνει ήδη προσφυγή και περιμένω την απάντηση του Στε για το εύλογο διάστημα. Η απορία μου ήταν η εξης: εφόσον εμείς έχουμε ήδη προσφύγει θα χρειαστεί να κάνουμε εκ νέου αίτηση προσφυγής αλλά αυτή τη φορά για παράλειψη διορισμού; η απάντηση του δικηγόρου ήταν θετική. Άσχετα με την ήδη υπάρχουσα προσφυγή που είναι αβέβαιη η έκβαση της φυσικά με το που τοποθετηθούν όλοι οι διοριστεοι χρειάζεται να κάνουμε νέα αίτηση για παράλειψη διορισμού.  Βέβαια σε περίπτωση που με την υπάρχουσα προσφυγή δοθεί παράταση στο εύλογο και δικαιωθουμε δεν ξέρω τι νόημα έχει η νέα αίτηση αφού και στην πρώτη προσφυγή μιλάμε για παράλειψη διορισμού. Επικοινωνήστε και οι υπόλοιποι που έχετε προσφύγει με τους δικηγόρους σας να δούμε τι αξίζει τελικά. Να περιμένουμε σε 6 μήνες την απόφαση του Στε η θα χρειαστεί η νέα αίτηση;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 08:30:32 μμ από Arieta »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ μίλησα την Παραασκευή με Χατζηφώτη και μου είπε ότι μπιρούμε να κινηθούμε αμέσως μετά τις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων . Μιλάει όμως για συμπερίληψη .  Αλλού όμως γίνεται λόγος για τριτανακοπή . Έχετε ακούσει τον όρο ;
Μολις μου απαντησε κ.μενα το ιδιο. Δε νομιζω οτι ο ιδιος θα αναλαμβανε την ασκηση τριτανακποης τη στιγμη.που εχει ατομα που δικαιωνονται με αυτη την.αποφαση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159658
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.