*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ (κίνηση μετά τον διορισμό των ήδη δικαιωθέντων)  (Αναγνώστηκε 117039 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Στους φιλολόγους ο τελευταίος που διορίστηκε με τη δικαστική απόφαση είχε σειρα περιπου 3300.
Αναρωτιέμαι, ειλικρινά αν προσφύγουν π.χ. 1000 φιλόλογοι που είχαν καλύτερη σειρα θα διοριστούν όλοι;
Το εύχομαι εκ βαθέων, γιατί αφορα τη σύζυγό μου.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Προσωπικά το όλο σκηνικό μου θυμίζει την ιστορία με τα σεμινάρια ειδικής. Οι πρώτοι που τα έκαναν κατάφεραν και δούλεψαν και φιγουράρουν ακόμα και σήμερα στις 1ες θέσεις των πινάκων.Μόλις το έμαθαν οι πολλοί οι πίνακες μπούκωσαν και ελάχιστοι από αυτούς και σε συγκεκριμένες ειδικότητες κατάφεραν να δουλέψουν. Κάποιοι άλλοι δούλεψαν αργότερα με κάποιο μάστερ αλλά μακριά από το σπίτι τους.

Πιστεύω ότι θα δικαιωθούν κι άλλοι συνάδελφοι αλλά δίνω περισσότερες πιθανότητες στους εκπρόθεσμους του 2008 που έχουν ήδη προσφύγει από το 2016 μέχρι και το 2017.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2019, 04:39:06 μμ από Wolowitz »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Στους φιλολόγους ο τελευταίος που διορίστηκε με τη δικαστική απόφαση είχε σειρα περιπου 3300.
Αναρωτιέμαι, ειλικρινά αν προσφύγουν π.χ. 1000 φιλόλογοι που είχαν καλύτερη σειρα θα διοριστούν όλοι;
Το εύχομαι εκ βαθέων, γιατί αφορα τη σύζυγό μου.
Δε νομίζω, ΑΝ διορίσουν θα διορίσουν μέχρι τον αριθμό που συμπληρώνει το αντισυνταγματικό 40% μείον αυτούς που ήδη διορίστηκαν μαζί μας.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι θα διοριστούν μόνο όσοι όντως ανήκουν στο 40% κλπ που αδικήθηκε. Κι αυτοί αν διοριστούν. Αυτή όμως είναι η προσωπική μου γνώμη και δεν έχω καθόλου νομικές γνώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2019, 04:53:43 μμ από skathari »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έψαχνα κ γω να βρω πόσοι ήταν οι διορισμοί απο τις αντισυνταγματικές κατηγορίες αποτπ 2009 και μετα και βρήκα κάτι ψίχουλα μόνο...
Δεν είναι πολλές οι θέσεις για μας όντως.. Αν σκεφτείς ότι δώσαμε γύρω στις 4000 στον ασεπ του 2008.. Και πάνω από το 50% πέρασε τουλάχιστον την βάση. Πολλοί επιτυχόντες λίγες θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι θα διοριστούν μόνο όσοι όντως ανήκουν στο 40% κλπ που αδικήθηκε. Κι αυτοί αν διοριστούν. Αυτή όμως είναι η προσωπική μου γνώμη και δεν έχω καθόλου νομικές γνώσεις.
Μα αντισυνταγματικες αν παρακολουθείς την υπόθεση βγήκαν όλες οι κατηγορίες, 40%, 24μηνο κ 30 μηνο από την 527.Το επιχείρημα σου δεν στηρίζεται κάπου. Από αυτές τις τρεις κατηγορίες βγαίνουν και οι αντίστοιχες θέσεις. Δεν είναι πιο αντισυνταγματικη η θέση του 40% από το 24μηνο.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Στους φιλολόγους ο τελευταίος που διορίστηκε με τη δικαστική απόφαση είχε σειρα περιπου 3300.
Αναρωτιέμαι, ειλικρινά αν προσφύγουν π.χ. 1000 φιλόλογοι που είχαν καλύτερη σειρα θα διοριστούν όλοι;
Το εύχομαι εκ βαθέων, γιατί αφορα τη σύζυγό μου.

Αναλογα.....ο ενας δικηγορος θεωρει οτι με πιεσεις και υπομνηματα αλλα και ο διορισμος του 3300 ενισχυει την θεση των απο πανω...Αλλοι δικηγοροι πανε με τριτανακοπη.

Το βασικο ειναι να ενημερωθουν οι συναδελφοι και να παρουν γνωμες δικηγορων . Ο καιρος θα δειξει. Ευχομαι και σε αλλους δικαιωση

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα αντισυνταγματικες αν παρακολουθείς την υπόθεση βγήκαν όλες οι κατηγορίες, 40%, 24μηνο κ 30 μηνο από την 527.Το επιχείρημα σου δεν στηρίζεται κάπου. Από αυτές τις τρεις κατηγορίες βγαίνουν και οι αντίστοιχες θέσεις. Δεν είναι πιο αντισυνταγματικη η θέση του 40% από το 24μηνο.

Γι'αυτό έγραψα 40% κλπ. Και δεν έχω κανένα επιχείρημα. Είπα ότι είναι η προσωπική μου γνώμη. Ήμαρτον.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
H τριτανακοπη σημαινει μπλοκαρισμα των διορισμων...βεβαια τα ονοματα των δικηγορων θα μαθευτουν καθως και των πελατων τους... 8)



Αλλοι δικηγοροι πανε με τριτανακοπη.


Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομικός δεν ειμαι, αλλά η τριτανακοπη δεν είναι λάθος ενέργεια βάσει αυτών που διαβάζουμε;
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είναι πολλές οι θέσεις για μας όντως.. Αν σκεφτείς ότι δώσαμε γύρω στις 4000 στον ασεπ του 2008.. Και πάνω από το 50% πέρασε τουλάχιστον την βάση. Πολλοί επιτυχόντες λίγες θέσεις.
Ποσες λιγες ειναι το θεμα...?  Γιατι εγω μετρησει μολις 17 ατομα απο τις αντισυνταγματικές κατηγοριες...

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί ΕΤΣΙ κάποιοι θέλουν.
Όσοι λοιπόν θέλουν να προσφύγουν κατά του νέου συστήματος θα πρέπει να έρθουν σε επαφή με δικηγόρο.
Διάφοροι τρέχουν αυτήν την στιγμή προσφυγή για την ΜΗ προσμέτρηση του ΑΣΕΠ (Κίνηση της ΠΕΕΑ)
Στη συνέχεια και αφού ανακοινωθούν τα ονόματα των διορισθέντων θα γίνει κίνηση ΟΧΙ εναντίον του διορισμού τους αλλά θα προσπαθήσουμε να εκμεταλευτούμε αυτό το γεγονός για δικό μας όφελος.
Θυμίζω απλώς το μήνυμα με το οποίο δημιουργήθηκε αυτό το θέμα.

Οι "τριτανακοπές" και οι νομικές ενέργειες εναντίον συναδέλφων, δικαιωμένων από τα δικαστήρια που διορίζονται θα πρέπει να αναπτυχθούν σε άλλο θέμα.
Στο παρόν θέμα τέτοια μηνύματα θα θεωρούνται άσχετα και θα διαγράφονται.
Παρακαλούμε να σεβαστείτε τον τίτλο του θέματος και την περιγραφή του όπως δόθηκε από τον δημιουργό του.
Δημιουργείστε το κατάλληλο θέμα, μην χρησιμοποιείτε όποιο να 'ναι.


Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2019, 07:10:47 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γι'αυτό έγραψα 40% κλπ. Και δεν έχω κανένα επιχείρημα. Είπα ότι είναι η προσωπική μου γνώμη. Ήμαρτον.
Οκ γιατί έτσι όπως το έγραψες μόνο οι θέσεις του 40% κατάλαβα ότι οι άλλες κατηγορίες δεν είναι μέσα. Εννοείται ότι όλοι εκφράζουμε τις προσωπικές μας εκτιμήσεις με βάση τα δεδομένα και τις πληροφορίες που έχουμε πάντα.

Αποσυνδεδεμένος VAGGELIS M

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Φαντάζομαι αφού οι αντισυνταγματικες θέσεις μας από 40%, 24μηνο κτλ είναι 156 σύνολο όπως τα είχα υπολογίσει.. Διορίζονται 8 από εμάς.. Οπότε 148 οι υπόλοιπες αντισυνταγματικες που διεκδικούμε.. Λες να είμαστε παραπάνω Πε06;
Κάποιος από εδώ παλιότερα έγραψε ότι οι αντισυνταγματικώς διορισθέντες ΠΕ06 ήταν 118

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.