*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ (κίνηση μετά τον διορισμό των ήδη δικαιωθέντων)  (Αναγνώστηκε 117125 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος no.hope

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Κ η δική μου λογική αυτό λέει αλλά απ το δικηγορικό γραφείο μου ειπαν ότι μπορώ να κανω προσφυγή αν κ είμαι πιο πίσω. Μπορεί βέβαια να το λένε από οικονομικό τους συμφέρον κ μόνο. Δε ξέρω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι κ γω αυτό θέλω να το ψάξω... Γιατί είμαι λίγο μετά τον τελευταίο δικαιωθεντα. Οπότε δε ξέρω τι να κάνω πια γιατί κ όταν βγήκε η 527 έλεγαν ότι μπορούν να κάνουν προσφυγη(και να χουν ελπίδα δηλ.) όσοι ανηκαν στο ποσοστό που καλύφθηκε αντισυνταγματικα κ τελικά διοριστηκαν τώρα άτομα που βρίσκονταν πολύ πιο πέρα απ αυτό το ποσοστό. Οπότε κ τώρα δεν είναι κάτι σίγουρο κ ξεκάθαρο... Εκτός και αν δεν το χω καταλάβει εγω

Διοριστηκαν ατομα περα απο το ποσοστο ,επειδη δεν προσεφυγαν ολοι κ υπηρχαν κενες θεσεις ,αν ειχαν προσφυγει ολοι οσοι θιγονταν αυτοι δε θα διοριζονταν

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Διοριστηκαν ατομα περα απο το ποσοστο ,επειδη δεν προσεφυγαν ολοι κ υπηρχαν κενες θεσεις ,αν ειχαν προσφυγει ολοι οσοι θιγονταν αυτοι δε θα διοριζονταν

 Να μη διοριζόντουσαν καθόλου ..όπως υπάρχει εύλογο για το χρόνο να υπάρχει κάτι αντίστοιχο  και για τη σειρά του πίνακα..αν δηλαδη είχε προσφύγει κ ένας από τον μηδενικής θα τον διόριζαν κ αυτόν??

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για μια ακόμη φορά ανακρίβειες για δημιουργία εντυπώσεων. Είναι δυνατόν επιτυχών ΑΣΕΠ να βρίσκεται στον πίνακα μηδενικής;; Σε ποιους απευθύνεστε αλήθεια;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απλώς πρέπει να το χωνέψετε. Όσο πιο γρήγορα γίνεται για το καλό σας. Ένιωσαν αδικημένοι. Απευθύνθηκαν στη δικαιοσύνη, αφού υπουργείο και συνδικαλιστές κώφευαν, δικαιώθηκαν, το υπουργείο συμμορφώθηκε στις επιταγές της δικαιοσύνης. Τέρμα! Οι νόμοι ερμηνεύονται από δικηγόρους και δικαστές. Έχουν προσφύγει χιλιάδες για ένα σωρό υποθέσεις. Ο καθένας μπορεί να εκμεταλλευτεί όποια συγκυρία θεωρεί ευνοική για τον ίδιο. Όσον αφορά όμως τους διορισμούς αυτούς, εφόσον είναι έπειτα από δικαιωτικές αποφάσεις, πώς να τους αρνηθείς; Θα έπρεπε να να να...μαζί σας. Αλλά τόσα χρόνια απλώς οι ασεπίτες είμαστε οι παρίες της εκπαίδευσης και άτομα με δόντι γερό δούλευαν αποκτώντας προυπηρεσία την οποία ήθελαν να εξαργυρώσουν. Τέρμα όμως πια! Ξύπνησαν οι φύλακες! Αν θέλουμε αλήθεια να αλλάξει κάτι, ας κοιταχτούμε στον καθρέφτη κι ας ρωτήσουμε τον εαυτό μας αν έχουμε τη διάθεση να ξεβολευτούμε.
Το Υπουργείο έπρεπε να χε κάνει πολλά. Και αναγνωρίζω ότι πρόθεση υπήρχε. Θυμίζω πάλι τον Φίλη. Οι συνδικαλιστές μας τί υποστήριζαν τότε; 35.000 διορισμούς χωρίς κριτήρια! Όσοι τους πιστέψατε το κεφάλι κάτω τώρα και κουράγιο.
Ο δρόμος για τη δικαιοσύνη είναι ανοιχτός για όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος amanda amanda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και ποιες ειναι αυτες οι δικαιωτικες αποφασεις? Γιατι δικηγορος μου ειπε οτι δεν υπαρχουν καν. το υπουργειο κληθηκε  απο το εφετειο να εξετασει τις αιτησεις των προσφυγεντων οχι να κανει πελατειακους διορισμους.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για μια ακόμη φορά ανακρίβειες για δημιουργία εντυπώσεων. Είναι δυνατόν επιτυχών ΑΣΕΠ να βρίσκεται στον πίνακα μηδενικής;; Σε ποιους απευθύνεστε αλήθεια;;

 Απευθυνόμαστε σε αυτούς που προσπαθουν να μας πείσουν ότι υπήρχε ποτέ η περίπτωση να διοριστούν κ αδικήθηκαν άτομα με σειρά 5000 αν δεν γινόταν-όπως τώρα καλή ώρα- καταστρατήγηση της σειράς των πινάκων για μία ακόμα φορά.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να μη διοριζόντουσαν καθόλου ..όπως υπάρχει εύλογο για το χρόνο να υπάρχει κάτι αντίστοιχο  και για τη σειρά του πίνακα..αν δηλαδη είχε προσφύγει κ ένας από τον μηδενικής θα τον διόριζαν κ αυτόν??

Μηδενικής και επιτυχών δεν υπάρχει.... 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Που ειδες πελατειακους διορισμους ?

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Της το 'πε ο δικηγόρος αφού. ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΛΕΕΙ Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ??? >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Giplak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μηδενικής και επιτυχών δεν υπάρχει.... 8) 8) 8)
Εγώ είμαι επιτυχών κ μηδενικής. Που είναι το παράξενο δλδ..??
Κ όχι δεν απέρριψα καμία θέση αναπληρωτή.. Ποτέ δεν με κάλεσαν, ποτέ δεν έφτασε η σειρά μου..είχαν άλλοι προτεραιότητα πάντα  ;D ;D Όχι ότι με νοιάζει κ πολύ δλδ..

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Εγώ είμαι επιτυχών κ μηδενικής. Που είναι το παράξενο δλδ..??
Κ όχι δεν απέρριψα καμία θέση αναπληρωτή.. Ποτέ δεν με κάλεσαν, ποτέ δεν έφτασε η σειρά μου..είχαν άλλοι προτεραιότητα πάντα  ;D ;D Όχι ότι με νοιάζει κ πολύ δλδ..
βρε giplak  ...πηρες καποια μορια απο την επιτυχια σου.. αρα δεν μπορει να ησουν στον πινακα μηδενικης

Αποσυνδεδεμένος Giplak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παρεξήγηση.. κατάλαβα ότι μιλατε για μηδενική προυπηρεσία, όχι για τον πίνακα κατάταξης.

Ουσιαστικά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ διαφορα φυσικά.
Έτσι δεν είναι;


Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Παρεξήγηση.. κατάλαβα ότι μιλατε για μηδενική προυπηρεσία, όχι για τον πίνακα κατάταξης.

Ουσιαστικά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ διαφορα φυσικά.
Έτσι δεν είναι;
... τωρα ετσι όπως γίνανε τα πράγματα.... μαλλον δεν υπαρχει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.