*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτής και δελτίο παροχής υπηρεσιών  (Αναγνώστηκε 3645 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Αναπληρωτής και δελτίο παροχής υπηρεσιών
« στις: Μάρτιος 14, 2019, 10:32:19 μμ »
Καλησπέρα,

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει λίγο

Είμαι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου και έχει προκύψει μια σύμβαση έργου για πέντε μήνες από ελκε πανεπιστημίου, για τη οποία μου είπαν θα χρειαστεί δελτίο παροχής υπηρεσιών. Γνωρίζετε αν μπορώ όσο είμαι αναπληρωτής να έχω και μπλοκάκι για το συγκεκριμένο έργο; Χρειάζεται να ζητήσω άδεια από την Δευτεροβάθμια που ανήκω; Γενικά όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη και για τη διαδικασία και για το τι κρατήσεις εχει το μπλοκάκι με εισφορές κτλ

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτής και δελτίο παροχής υπηρεσιών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:26:10 »

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής και δελτίο παροχής υπηρεσιών
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 14, 2019, 10:54:58 μμ »
Καλησπέρα,

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει λίγο

Είμαι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου και έχει προκύψει μια σύμβαση έργου για πέντε μήνες από ελκε πανεπιστημίου, για τη οποία μου είπαν θα χρειαστεί δελτίο παροχής υπηρεσιών. Γνωρίζετε αν μπορώ όσο είμαι αναπληρωτής να έχω και μπλοκάκι για το συγκεκριμένο έργο; Χρειάζεται να ζητήσω άδεια από την Δευτεροβάθμια που ανήκω; Γενικά όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη και για τη διαδικασία και για το τι κρατήσεις εχει το μπλοκάκι με εισφορές κτλ

Ευχαριστώ

Καλησπέρα!
Για άσκηση ιδιωτικού έργου παράλληλα με τη σύμβαση σας, πρέπει να κάνετε αίτηση στο ΠΥΣΔΕ της ΔΔΕ που ανήκετε για να σας χορηγήσουν άδεια. Θα σας ζητήσουν απ´οσο γνωρίζω, βεβαίωση από το φορέα που θέλει να σας προσλάβει (σχετικά με το είδος της απασχόλησης και τις ώρες) και βεβαίωση από το σχολείο ότι δεν παρακωλύεται η λειτουργία του. Το αν μπορείτε να έχετε μπλοκάκι ή όχι, ενώ απασχολείστε στο δημόσιο, δεν το γνωρίζω. Η ΔΔΕ που ανήκετε θα σας κατατοπίσει. Παρτε ένα τηλέφωνο στο τμήμα που ασχολείται με τα οικονομικά των αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος veabar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής και δελτίο παροχής υπηρεσιών
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 02:01:22 μμ »
Επειδή αντιμετωπίζω ένα παρόμοιο θέμα με τον Gianis90 μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει τι γίνεται αν κάποιος είναι αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου και παράλληλα έχει μια σύμβαση έργου σε Πανεπιστήμιο.Πρέπει να ζητήσει άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου;

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής και δελτίο παροχής υπηρεσιών
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 02:17:54 μμ »
Επειδή αντιμετωπίζω ένα παρόμοιο θέμα με τον Gianis90 μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει τι γίνεται αν κάποιος είναι αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου και παράλληλα έχει μια σύμβαση έργου σε Πανεπιστήμιο.Πρέπει να ζητήσει άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου;

Ναι!
Ειμαι για τεταρτη χρονια φετος στο πανεπιστημιο και καθε χρονο ζηταω αδεια ασκησεως ιδιωτικου εργου. Βεβαια ειμαι μονιμη
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.