*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακο  (Αναγνώστηκε 6721 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μεταπτυχιακο
« στις: Απρίλιος 12, 2019, 10:48:42 πμ »
Ερωτηση: με την αναγνωριση συναφειας μεταπτυχιακου τιτλου , εκτος της μισθολογικης εξελισης που ανεβαίνεις 2 μισθολογικα κλιμάκια,  αναγνωριζεται κ βαθμολογικα;
Δηλ προσμετραται πχ κ για μορια αποσπασης_μεταθεσης;
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:58:59 »

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 12, 2019, 11:43:15 πμ »
Το μεταπτυχιακό δεν έχει σχέση με τα μόρια μετάθεσης και απὀσπασης. Μετρά μόνο για θέσεις ευθύνης (π.χ. διευθυντή) με την αντίστοιχη μοριοδότηση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος GEORGIANNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω,μαθαίνω!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 12, 2019, 08:41:46 μμ »
Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτήσω το εξης. Είμαι Νηπιαγωγος αλλα έχω κανει μεταπτυχιακό ασχετο με την ειδικότητα μου. Αν με καλέσουν Αναπλήρώτρια το μεταπτυχιακό μου θα προσμετρηθεί ή οχι;;; Ευχαρστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 13, 2019, 11:04:31 μμ »
Πόσο άσχετο δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:58:59 »

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2019, 11:57:07 μμ »
Αν σε καλέσουν αναπληρώτρια θα κάνεις αίτηση αναγνώρισης συνάφειας μεταπτυχιακού στο Πυσπε και από ό, τι υποθέτω από αυτά που γράφεις δεν θα σου αναγνωριστεί συνάφεια. Άρα θα είναι σαν να μην έχεις μεταπτυχιακό.

Αποσυνδεδεμένος GEORGIANNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω,μαθαίνω!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 14, 2019, 07:19:52 πμ »
Αν σε καλέσουν αναπληρώτρια θα κάνεις αίτηση αναγνώρισης συνάφειας μεταπτυχιακού στο Πυσπε και από ό, τι υποθέτω από αυτά που γράφεις δεν θα σου αναγνωριστεί συνάφεια. Άρα θα είναι σαν να μην έχεις μεταπτυχιακό.
       Ευχαριστώ πολύ γα την απαντηση. Το θέμα της διπλωματικής μου όμως εχει συνάφεια μετην ειδικότητα μου. Αυτό δεν μετράει;

Αποσυνδεδεμένος GEORGIANNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω,μαθαίνω!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 14, 2019, 07:42:58 πμ »
       Ευχαριστώ πολύ γα την απαντηση. Το θέμα της διπλωματικής μου όμως εχει συνάφεια μετην ειδικότητα μου. Αυτό δεν μετράει;Στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακο

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 14, 2019, 02:21:23 μμ »
Δεν γνωρίζω. Αυτό μόνο το Πυσπε θα σου το απαντήσει εφόσον γίνουν όλα τα προηγούμενα δηλαδή σε καλέσουν αναπληρώτρια και κάνεις αίτηση συνάφειας. Θα πάρει χρόνο. Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει τώρα με σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος GEORGIANNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όσο ζω,μαθαίνω!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 14, 2019, 05:10:58 μμ »
Δεν γνωρίζω. Αυτό μόνο το Πυσπε θα σου το απαντήσει εφόσον γίνουν όλα τα προηγούμενα δηλαδή σε καλέσουν αναπληρώτρια και κάνεις αίτηση συνάφειας. Θα πάρει χρόνο. Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει τώρα με σιγουριά.
Ευχαριστωωωωωω πολυυ

Αποσυνδεδεμένος crispy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 12:37:13 πμ »
Δεν γνωρίζω. Αυτό μόνο το Πυσπε θα σου το απαντήσει εφόσον γίνουν όλα τα προηγούμενα δηλαδή σε καλέσουν αναπληρώτρια και κάνεις αίτηση συνάφειας. Θα πάρει χρόνο. Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει τώρα με σιγουριά.


Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και αν προσληφθείς σε ιδιωτικό σχολείο, ε;
Και πόσο μπορεί να καθυστερήσει; Έχω την εντύπωση ότι πληρώνεσαι αναδρομικά από την ημέρα που καταθέτεις την αίτηση για αναγνώριση συνάφειας. Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος ΜαρίαΝ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 24, 2021, 11:50:35 μμ »
Καλησπέρα
και γω έχω σχετική ερώτηση συνάδελφοι. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα μεταπτυχιακό που θεωρητικά δεν έχει σχέση με την ειδικότητά μου. Σε περίπτωση όμως που η μεταπτυχιακή μου διατριβή άπτεται της ειδικότητάς μου- μπορεί να σωθεί η κατάσταση; Επίσης έμαθα ότι στον τίτλο του διπλώματος του μεταπτυχιακού μπορεί να αναγραφεί το θέμα της διατριβής ώστε να τον καθορίσει κατά κάποιο τρόπο. Ισχύει; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; ευχαριστώ προκαταβολικά!

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 25, 2021, 12:09:21 πμ »
Καλησπέρα
και γω έχω σχετική ερώτηση συνάδελφοι. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα μεταπτυχιακό που θεωρητικά δεν έχει σχέση με την ειδικότητά μου. Σε περίπτωση όμως που η μεταπτυχιακή μου διατριβή άπτεται της ειδικότητάς μου- μπορεί να σωθεί η κατάσταση; Επίσης έμαθα ότι στον τίτλο του διπλώματος του μεταπτυχιακού μπορεί να αναγραφεί το θέμα της διατριβής ώστε να τον καθορίσει κατά κάποιο τρόπο. Ισχύει; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; ευχαριστώ προκαταβολικά!

Θα σου απαντήσω με ένα παράδειγμα, δεν ξέρω αν θα σε καλύψω, αλλά θα σου πω τι έγινε σε φίλη μου. Είναι ΠΕ02 και έχει κάνει μεταπτυχιακό στο marketing, δηλαδή πλήρως άσχετο με την ειδικότητά της το οποίο προσμετρήθηκε στην προκήρυξη 2ΓΕ και φαίνεται κανονικά στο ΟΠΣΥΔ.

Αποσυνδεδεμένος ΜαρίαΝ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 25, 2021, 01:31:53 πμ »
Γνωρίζεις μήπως αν γίνεται αναφορά της διατριβής στο δίπλωμα του μεταπτυχιακού;  Και σε ευχαριστώ πολύ για την προηγούμενη απάντηση bloodymary195.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακο
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 25, 2021, 09:03:09 πμ »
Γνωρίζεις μήπως αν γίνεται αναφορά της διατριβής στο δίπλωμα του μεταπτυχιακού;  Και σε ευχαριστώ πολύ για την προηγούμενη απάντηση bloodymary195.

Στον μεταπτυχιακό τίτλο δε γίνεται αναφορά στη διπλωματική εργασία. Αναφέρεται ο επίσημος τίτλος του μεταπτυχιακού προγράμματος. Μέχρι τώρα για την εξέλιξη στα ΜΚ δεν ενδιαφέρει το αντικείμενο μεταπτυχιακών σπουδών, αλλά η κατοχή του. Το ίδιο ισχύει και για την προκήρυξη 2ΓΕ.
Εάν εφαρμοστεί η αξιολόγηση του εκπαιδευτικού προσωπικού (που μέχρι τώρα έχει παγώσει) ενδεχομένως να παίζει ρόλο το αντικείμενο σπουδών -εάν σχετίζεται άμεσα με το αντικείμενο διδασκαλίας. Πάντως, εφ' όσον αυτό που προωθείται τα τελευταία χρόνια, είναι η αέναη απόκτηση πτυχίων/τίτλων σπουδών θεωρώ ότι και μεταπτυχιακό εντελώς άσχετο με το αντικείμενο διδασκαλίας του πχ. η διατροφή των πιγκουίνων τους θερινούς μήνες, να πάρει κάποιος, πάλι θα μοριοδοτηθεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159590
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 309
Σύνολο: 330

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.