*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655380 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με το παράβολο τι έγινε Τελικά??

Ο ΑΣΕΠ απορρίπτει όσες αιτήσεις πραγματοποιήθηκαν χωρίς κατάθεση παραβόλου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος iokasti1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • 0
    • Προφίλ
Αν ο ΑΣΕΠ δεν απέρριπτε όσες δεν είχαν πληρωμένο παράβολο ως ώφειλαν, αυτομάτως ακυρώνει όλες τις προκηρύξεις του που όλες ανεξαιρέτως ζητούν παράβολο. Λογικό είναι.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
500 άτομα περίπου στην 2ΕΑ δεν κατέθεσαν παράβολο. Αναμένουμε τις 3ΕΑ, 4ΕΑ, 5ΕΑ.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θεραπευτές καλά αποτελέσματα σε όλους 🙂
Στον κλάδο μου (στους εργοθεραπευτές) είμαι στη θέση 106 στον κύριο πίνακα από 400 άτομα συνολικά (που υπάρχουν και στον κύριο πίνακα και στον επικουρικό πίνακα).
Ο κύριος πίνακας έχει 136 εργοθεραπευτές με παιδαγωγική επάρκεια.
Είμαι πολύ ικανοποιημένη διότι αυτή η θέση μου προήλθε μόνο από ακαδημαικά προσόντα 🙂 και με βάση τα στοιχεία των προσλήψεων τα τελευταία χρόνια, η λογική λέει ότι θα εργάζομαι από του χρόνου αναπληρώτρια στην Αττική. Κάποιοι λένε στο διαδίκτυο ότι αν δώσουν 1300 από τις 4500 μόνιμες θέσεις στους εεπ και εβπ πανελλαδικά, μπορούν να γίνουν μόνιμοι οι πρώτοι 125 εργοθεραπευτές.
Όπως και να έχει, κρατάω μικρό καλάθι για μόνιμους διορισμούς και προσωπικά μόνο Αττική θα δηλώσω όταν στο μέλλον μας καλέσουν για δήλωση περιοχών 🙂

Εύχομαι και σε εσάς, δασκάλους και καθηγητές καλά αποτελέσματα 🙂 και ελπίζω από του χρόνου να ισχύουν οι νέοι οριστικοί πίνακες (αλλά να ανανεώνονται κάθε χρόνο, καθώς αυτό είναι πιο δίκαιο για όλους μας).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2019, 07:28:03 πμ από pink butterfly »
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θεραπευτές καλά αποτελέσματα σε όλους 🙂
Στον κλάδο μου (στους εργοθεραπευτές) είμαι στη θέση 106 στον κύριο πίνακα από 400 άτομα συνολικά (που υπάρχουν και στον κύριο πίνακα και στον επικουρικό πίνακα).
Ο κύριος πίνακας έχει 136 εργοθεραπευτές με παιδαγωγική επάρκεια.
Είμαι πολύ ικανοποιημένη διότι αυτή η θέση μου προήλθε μόνο από ακαδημαικά προσόντα 🙂 και με βάση τα στοιχεία των προσλήψεων τα τελευταία χρόνια, η λογική λέει ότι θα εργάζομαι από του χρόνου αναπληρώτρια στην Αττική. Κάποιοι λένε στο διαδίκτυο ότι αν δώσουν 1300 από τις 4500 μόνιμες θέσεις στους εεπ και εβπ πανελλαδικά, μπορούν να γίνουν μόνιμοι οι πρώτοι 125 εργοθεραπευτές.
Όπως και να έχει, κρατάω μικρό καλάθι για μόνιμους διορισμούς και προσωπικά μόνο Αττική θα δηλώσω όταν στο μέλλον μας καλέσουν για δήλωση περιοχών 🙂

Εύχομαι και σε εσάς, δασκάλους και καθηγητές καλά αποτελέσματα 🙂 και ελπίζω από του χρόνου να ισχύουν οι νέοι οριστικοί πίνακες (αλλά να ανανεώνονται κάθε χρόνο, καθώς αυτό είναι πιο δίκαιο για όλους μας).
H λογικη δεν λεει τιποτα.Ελλαδα εισαι...

xriana1

  • Επισκέπτης
Συνάδελφοι θεραπευτές καλά αποτελέσματα σε όλους 🙂
Στον κλάδο μου (στους εργοθεραπευτές) είμαι στη θέση 106 στον κύριο πίνακα από 400 άτομα συνολικά (που υπάρχουν και στον κύριο πίνακα και στον επικουρικό πίνακα).
Ο κύριος πίνακας έχει 136 εργοθεραπευτές με παιδαγωγική επάρκεια.
Είμαι πολύ ικανοποιημένη διότι αυτή η θέση μου προήλθε μόνο από ακαδημαικά προσόντα 🙂 και με βάση τα στοιχεία των προσλήψεων τα τελευταία χρόνια, η λογική λέει ότι θα εργάζομαι από του χρόνου αναπληρώτρια στην Αττική. Κάποιοι λένε στο διαδίκτυο ότι αν δώσουν 1300 από τις 4500 μόνιμες θέσεις στους εεπ και εβπ πανελλαδικά, μπορούν να γίνουν μόνιμοι οι πρώτοι 125 εργοθεραπευτές.
Όπως και να έχει, κρατάω μικρό καλάθι για μόνιμους διορισμούς και προσωπικά μόνο Αττική θα δηλώσω όταν στο μέλλον μας καλέσουν για δήλωση περιοχών 🙂

Εύχομαι και σε εσάς, δασκάλους και καθηγητές καλά αποτελέσματα 🙂 και ελπίζω από του χρόνου να ισχύουν οι νέοι οριστικοί πίνακες (αλλά να ανανεώνονται κάθε χρόνο, καθώς αυτό είναι πιο δίκαιο για όλους μας).

125 εργοθεραπευτες δεν χωράνε ούτε σε σύνολο 6000 διορισμών.
Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Με την καλή κουβέντα στο στόμα οι 2 παραπάνω συνφορουμίτες. Παρτους στον γάμο σου να σου πουν και του χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2019, 02:05:47 μμ από Wolowitz »

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προκηρύξεις χωρίς αριθμό θέσεων ανά προκήρυξη...
Συνολικός αριθμός θέσεων για 5 ? προκηρύξεις
«ΑΙΤΗΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ» (ηλεκτρονική) για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά προτεραιότητας, για την πλήρωση των κενών θέσεων ... πριν να γίνει κατανομή των θέσεων ανά κλάδο/ειδικότητα, ούτε καν ανά προκήρυξη...
Προσωρινοί αξιολογικοί πίνακες κατάταξης πριν να γίνει κατανομή των θέσεων ανά κλάδο/ειδικότητα, ούτε καν ανά προκήρυξη...

Από τους διοριστέους του ΑΣΕΠ 2008 που ήταν και συγκεκριμένοι, το υπουργείο καλούσε κάποιες χρονιές  για πρόσληψη επιλεκτικά από κάποιες ειδικότητες (λόγω αναγκών...) και όχι όλες όπως έπρεπε.
Ας μη φανταστούμε τι μπορεί να γίνει τώρα ... για την πλήρωση των κενών θέσεων ...
Μακριά από μας ...
επειδή αν γίνει κάτι τέτοιο θα θίγει και την αξιοπρέπεια όλων.


Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης υπάρχουν ατομα που καλουν τους απορριφθέντες λόγω παραβόλου (ανεξαρτήτου περίπτωσης) να κινητοποιηθούν μαζικά για να λάβουν επιείκεια και να μεταπηδήσουν απο τον πίνακα απορριπτέων, στους πίνακες κατάταξης. Αυτό ως κίνηση, σε περίπτωση (λεμε τώρα) αποδοχής του αιτήματος τους, δεν θα παραβίαζε  την τήρηση της νομιμοτητας της διαδικασίας της προκήρυξης; Αναρωτιέμαι.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης υπάρχουν ατομα που καλουν τους απορριφθέντες λόγω παραβόλου (ανεξαρτήτου περίπτωσης) να κινητοποιηθούν μαζικά για να λάβουν επιείκεια και να μεταπηδήσουν απο τον πίνακα απορριπτέων, στους πίνακες κατάταξης. Αυτό ως κίνηση, σε περίπτωση (λεμε τώρα) αποδοχής του αιτήματος τους, δεν θα παραβίαζε  την τήρηση της νομιμοτητας της διαδικασίας της προκήρυξης; Αναρωτιέμαι.

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Η πιθανότητα μιας τέτοιας εξέλιξης είναι ακριβώς μηδέν. Κάποιοι λέγαμε εδώ για το πως θα κατέληγε η ιστορία με το παραβολο. Ήταν απόλυτα ξεκάθαρο από τότε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2019, 09:49:02 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Η πιθανότητα μιας τέτοιας εξέλιξης είναι ακριβώς μηδέν. Κάποιοι λέγαμε εδώ για το πως θα κατέληγε η ιστορία με το παραβολο. Ήταν απόλυτα ξεκάθαρο από τότε.
Συμφωνώ απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κουίζ για δυνατούς λύτες...πως σε 2 ωρες βγάλανε την ορθή επανάληψη για την 2ΕΑ ενω για να βγάλουν τον λανθασμένο πέρασαν 5μηνες;

Αποσυνδεδεμένος taskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!
Οι ΠΕ22 (Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού) που θα διοριστούν; Στα ΚΕΣΥ πάντως δεν προβλέπονται οργανικές θέσεις. Επομένως, πόσους θα ήταν λογικό να πάρουν και για ποιες οργανικές;

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Οι αιρετοί μας πάντως παλεύουν για να πάρει όλο το εεπ και το εβπ τις 1300 οργανικές θέσεις που έχει βγάλει το ίδιο το υπουργείο παιδείας. Το ελπίζω δηλαδή γιατί είμαστε 11 κλάδοι και όπως χρειάζονται οι δάσκαλοι και οι καθηγητές χρειάζονται και οι θεραπευτές στα ειδικά σχολεία (και ας θέλει η δοε όλες τις θέσεις για τους δασκάλους 😂 )

Υ.Γ στην Αττική για να μην είμαι αναπληρώτρια, πρέπει απλά να μην γίνουν προσλήψεις.  Όπως γνωρίζω η θέση μου με βάση τον τόπο επιλογής των συναδέρφων πανελλαδικά τα τελευταία 3 χρόνια, είναι 50-53 (για αττική πάντα). Στην Αττική ήδη τα τελευταία χρόνια διορίζονται 60+ αναπληρωτές εργοθεραπευτές (ήδη πήραν τόσους) και τα κενά μας είναι 87 στην Αττική.
Καλή τύχη και σε εσας και καλή τοποθέτηση :)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.