*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655456 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εσύ αυτό που γράφεις είναι ανεπίσημο.... μια φίλη σου είπε......Πληροφορίες μεταφέρουμε έχοντας όλοι αγωνία. Δεν θα συνεχίσω γιατί η αντιπαράθεση δεν έχει νόημα. Εφόσον η φίλη σου δουλεύει με τους πίνακες πιστεύω να μας ενημερώσεις λίγες μέρες πριν την έκδοσή τους.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αφού το είπε η φίλη σου, εντάξει.
Εμένα μια φίλη μου που έχει μια φίλη που ο δικός της έχει μια φίλη που ο φίλος της δουλεύει σε καφέ δίπλα στον ΑΣΕΠ και πηγαίνει εκεί καθε μέρα , της είπε ότι δε θα βγούνε καθόλου οι πίνακες και ότι θα διοριστούν μόνο οι επιτυχόντες του 2008, κανένας άλλος.

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
natalia καλησπέρα. δεν έγραψα για να αντιπαρατεθώ. συγγνώμη αν κατάλαβες λάθος. σε ανέφερα επειδή εσύ έγραψες για την πληροφορία από τους δασκάλους. μετά όμως ανέφερε κάποιος τον Βούγια, ο οποίος είπε τη λέξη θεωρώ και στη συνέχεια κάποιοι άλλοι, όχι εσύ, έγραψαν ότι οι πίνακες είναι έτοιμοι. τη δευτέρα θα πάρω τη συνάδελφο και θα τη ρωτήσω σε τι στάδιο είναι και, εννοείται, θα ενημερώσω μόλις μάθω κάτι αξιόλογο. 

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μη σπάτε μπάλες κουράζεστε και κουράζετε μεσημεριάτικα, μπορείτε να συνεχίσετε να διαφωνείτε με πμ.
Αφήστε το ρημάδι το τοπικ να ησυχάσει και να επανέλθει στην επικαιρότητα όταν υπάρχει λόγος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εσείς που γράφετε ολόκληρο κατεβατό κινδυνολογίας και μάλιστα  με τόση σιγουριά, μπορείτε να μου πείτε αν έχετε ελπίδα για διορισμό ή αν σας ευνοούν οι νέοι πίνακες που θα βγουν στην ειδική αγωγή ?

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1679
    • Προφίλ
Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Έχουμε κοινή λογική.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2020, 10:05:55 μμ από nero »

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
natalia καλησπέρα. δεν έγραψα για να αντιπαρατεθώ. συγγνώμη αν κατάλαβες λάθος. σε ανέφερα επειδή εσύ έγραψες για την πληροφορία από τους δασκάλους. μετά όμως ανέφερε κάποιος τον Βούγια, ο οποίος είπε τη λέξη θεωρώ και στη συνέχεια κάποιοι άλλοι, όχι εσύ, έγραψαν ότι οι πίνακες είναι έτοιμοι. τη δευτέρα θα πάρω τη συνάδελφο και θα τη ρωτήσω σε τι στάδιο είναι και, εννοείται, θα ενημερώσω μόλις μάθω κάτι αξιόλογο.
Με όλο το σεβασμό φίλε thephantom, νομίζω ότι εισαι εκτός τόπου και χρόνου, και θα το εξηγήσω.
ΠΡΩΤΟ: Εάν η συνάδελφος σου είναι εκπαιδευτικός τότε δεν εχει ιδέα τι γίνεται στον ΑΣΕΠ. Το τοπικ αυτό αφορα τους πίνακες Ειδικής Αγωγής που εδω και πολύ καιρό το μονο οργανο που τους επεξεργάζεται είναι το ΑΣΕΠ. Το υπουργειο και οι υπαλληλοι του, και προφανως η φίλη σου, την περίοδο αυτή επεξεργάζεται και καταχωρεί στοιχεία για τους πίνακες της Γενικής αγωγής, πράγμα εντελώς άσχετο με αυτό που συζητάμε εδω.
ΔΕΥΤΕΡΟ:  Εαν η συνάδελφος σου εργάζεται στον ΑΣΕΠ , τότε όντως είναι έτσι όπως τα λέει, αλλά γιατί να περιμένουμε τη Δευτέρ για να τα μάθουμε, αν είναι συνάδελφος σου ,τότε και εσύ στον ΑΣΕΠ θα εργάζεσαι, έτσι;

Τελικά η συνάδελφος που δουλεύει, οεο;


Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με όλο το σεβασμό φίλε thephantom, νομίζω ότι εισαι εκτός τόπου και χρόνου, και θα το εξηγήσω.
ΠΡΩΤΟ: Εάν η συνάδελφος σου είναι εκπαιδευτικός τότε δεν εχει ιδέα τι γίνεται στον ΑΣΕΠ. Το τοπικ αυτό αφορα τους πίνακες Ειδικής Αγωγής που εδω και πολύ καιρό το μονο οργανο που τους επεξεργάζεται είναι το ΑΣΕΠ. Το υπουργειο και οι υπαλληλοι του, και προφανως η φίλη σου, την περίοδο αυτή επεξεργάζεται και καταχωρεί στοιχεία για τους πίνακες της Γενικής αγωγής, πράγμα εντελώς άσχετο με αυτό που συζητάμε εδω.
ΔΕΥΤΕΡΟ:  Εαν η συνάδελφος σου εργάζεται στον ΑΣΕΠ , τότε όντως είναι έτσι όπως τα λέει, αλλά γιατί να περιμένουμε τη Δευτέρ για να τα μάθουμε, αν είναι συνάδελφος σου ,τότε και εσύ στον ΑΣΕΠ θα εργάζεσαι, έτσι;

Τελικά η συνάδελφος που δουλεύει, οεο;

Δεν είναι έτσι. Το ΑΣΕΠ ζητάει πληροφορίες και διευκρινίσεις από το υπουργείο για τις ενστάσεις που ελέγχει.

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είναι έτσι. Το ΑΣΕΠ ζητάει πληροφορίες και διευκρινίσεις από το υπουργείο για τις ενστάσεις που ελέγχει.
[/quoteΠες μου μια περίπτωση έστω και υποθετική.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Aναφερω και εγω την προσωπικη μου γνωμη, χωρις φυσικα να εχω καμια πηγη απο πισω μου, απλα επειδη ειμαι απεξω απο το χωρο, χωρις προσωπικο συμφερον και νομιζω οτι τα βλεπω πιο αντικειμενικα .
Θεωρω οτι οι διορισμοι της ειδικης ,οι επομενοι απο τους 1040 που ολοκληρωθηκαν πριν λιγες μερες οτι θα πανε λιγο πισω. Ο λογος ο βασικος για μενα ειναι ο επικοινωνιακος!! Η εκαστοτε κυβερνηση ολη την ωρα θελει να διαφημιζει τους διορισμους που λεει οτι κανει (δειτε με τι καμαρι επι χρονια ανακοινωναν διορισμους η προηγουμενη κυβερνηση και το τελευταιο διαστημα και η νεα κυβερνηση) ή τους διορισμους που πραγματικα κανει. Χοντρικα μιλαμε στην ειδικη για 3.500 χιλιαδες διορισμους, αριθμος εξωπραγματικος για τα δεδομενα της τελευταιας δεκαετιας , μιας και μεχρι τωρα εχουν υπαρξει 500 δικαστικοι, 150 διασπαρτοι δικαστικοι και 1040 ΕΒΠ ΕΕΠ τα τελευταια χρονια. Οποτε καταλαβαινετε τι ανακοινωσεις και σοου θα θελουν να δωσουν για το οτι εκαναν τοσους διορισμους! Αυτη την περιοδο δεν θα εχει την απηχηση που θελουν στο κοινο. Κακα τα ψεμματα αυτη την περιοδο θα ηθελαν να προβαλουν διορισμους στην υγεια! Επισης οσο κυλαει προς το τελος η χρονια θα τεθει και το ζητημα της οικονομιας χρηματων (δυστυχως τα κοιταζουν αυτα αν προκειται για μισθους), οποτε ας πληρωθουν καλοκαιρι απο οαεδ οι επαιδευτικοι και Σεπτεμβρη (υποθετοντας οτι θα εχει ληξει ολο το σκηνικο με κοροναιο) τους διοριζουμε.
Ευχομαι φυσικα να γινουν αυριο οι διορισμοι (και οχι μονο της ειδικης αλλα και της γενικης)

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είναι έτσι. Το ΑΣΕΠ ζητάει πληροφορίες και διευκρινίσεις από το υπουργείο για τις ενστάσεις που ελέγχει.
[/quoteΠες μου μια περίπτωση έστω και υποθετική.
Π.χ. Ο τάδε έχει δηλώσει ότι έχει τρία παιδιά. Στο οπσυδ δεν είναι περασμένα. Το ασεπ επικοινωνεί κατόπιν ένστασης για να μάθει αν έχει γίνει παράλειψη, γιατί δεν έχουν περαστεί, αν έχει κατατεθεί το δικαιολογητικό, αν είναι εμπρόθεσμο κλπ

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Π.χ. Ο τάδε έχει δηλώσει ότι έχει τρία παιδιά. Στο οπσυδ δεν είναι περασμένα. Το ασεπ επικοινωνεί κατόπιν ένστασης για να μάθει αν έχει γίνει παράλειψη, γιατί δεν έχουν περαστεί, αν έχει κατατεθεί το δικαιολογητικό, αν είναι εμπρόθεσμο κλπ
Αυτό που λες είναι μία πολύ εύκολη περίπτωση, που κανονικά θα πρέπει να έχει διευθετηθεί στην α΄φάση, δηλαδή οταν καναμε έλεγχο στον opsyd για να δουμε αν ειναι περασμενα ολα οσα ειχαμε δηλώσει. Προσωπικά είχα ένα τετοιο προβληματάκι που μολις το εντόπισα πηρα τηλέφωνο και μεσα σε μιση ώρα μου το διόρθωσαν. Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που τα κατέθεσαν και δεν το έλεγξαν στο opsyd. Πιστεύω όμως ότι είναι πολύ λίγοι αυτοί που δε το έκαναν, και στην ειδική που οι αιτήσεις ειναι πολυ λιγοτερες απο την γενική , δε χρειάζεται πολύς χρονος για να τακτοποιησουν  αυτές τις εκρεμμότητες.

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και επειδή κάποιοι λέγανε ότι έχουν σταματήσει οι διαδικασίες λόγω κορονοϊου, ας κάνουν τον κόπο να μπούνε στο opsyd να δούνε ότι εχει περαστεί η προυπηρεσία μεχρι και τις 2/2/2020. (1ΓΕ).  Σε λιγο έρχεται και της 2ΓΕ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.