*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655440 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και με τους παλιούς να πάει, το ΑΣΕΠ θα συνεχίσει να επεξεργαζεται τα στοιχεία. Κάποτε θα βγάλει οριστικούς.
Η νέα κυβέρνηση μπορεί να αξιοποιήσει αυτούς η να βγάλει νέο νόμο.
Αυτο λεω.Βγαινουν οριστικοι χριστουγεννα λεω εγω τωρα.Αρα  νεα κυβερνηση ειναι αναγκασμενη να παρει αναπληρωτες με αυτο το συστημα.Διοτι πως θα προλαβει να βγαλει νεο για να παρει αναπληρωτες το 20-21

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτο λεω.Βγαινουν οριστικοι χριστουγεννα λεω εγω τωρα.Αρα  νεα κυβερνηση ειναι αναγκασμενη να παρει αναπληρωτες με αυτο το συστημα.Διοτι πως θα προλαβει να βγαλει νεο για να παρει αναπληρωτες το 20-21

Τι να πω. Αν προλάβει και τι ακριβώς θελει να φέρει θα το δούμε στην πορεία. Έχουμε πολλά να δούμε με το μπάχαλο που επικρατεί.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για ειδικη λεω
Στην Ε.Α τα πράγματα έχουν μπεί σε ένα δρόμο.Δε νομίζω οι νέοι να αλλάξουν κάτι τη στιγμή που προσεγγίζει το δικό τους τρόπο σκέψης.Αν θέλουν να αλλάξουν, επαναφέρουν προσωρινά για 2-3 χρόνια( κι όσο υπάρχει ΕΣΠΑ) το παλιό σύστημα που το είχαν φτιάξει αυτοί ,πολύ απλά μια και δεν υπάρχει ΑΣΕΠ, προσφυγές κλπ.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Αυτο λεω.Βγαινουν οριστικοι χριστουγεννα λεω εγω τωρα.Αρα  νεα κυβερνηση ειναι αναγκασμενη να παρει αναπληρωτες με αυτο το συστημα.Διοτι πως θα προλαβει να βγαλει νεο για να παρει αναπληρωτες το 20-21

Είναι πολύ πιθανό να γίνει έτσι. Δυσκολεύομαι να φανταστώ ότι θα ακυρώσουν μια προκήρυξη που έχει ολοκληρωθεί. Χτυπάει άσχημα, πως να το κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Aυτό πιστεύω κι εγώ.41000 περίπου αιτήσεις με παράβολα με διαδικασίες ΑΣΕΠ κλπ  δύσκολο να ακυρωθεί...

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Aυτό πιστεύω κι εγώ.41000 περίπου αιτήσεις με παράβολα με διαδικασίες ΑΣΕΠ κλπ  δύσκολο να ακυρωθεί...

"Και ναι θα προσληφθούν και εκπαιδευτικοί σε όλες τις βαθμίδες, ξεκινώντας, όμως, από την Ειδική Αγωγή, γιατί στους πιο αδύναμους πρέπει πάντα να δείχνουμε τη μεγαλύτερη ευαισθησία." (Κ. Μητσοτάκης, Μάης 2019)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν λεει ομως ποτε και με ποιο συστημα

Αποσυνδεδεμένος mechris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Δεν λεει ομως ποτε και με ποιο συστημα
Τώρα σοβαρά περιμένεις το πότε και με ποιο σύστημα;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν λεει ομως ποτε και με ποιο συστημα

Λογικά επειδή είναι οδηγία να έχουν εκπαιδευτικούς ειδικής αγωγή, θα ολοκληρωθεί η πρκήρυξη που άνοιξε. Επίσης, πλέον έχουμε και δικαστικό προηγούμενο. Δεν μπορεί να ακυρώσει διαγωνισμό ΑΣΕΠ για να κάνει άλλον για τις ίδιες θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Λογικά επειδή είναι οδηγία να έχουν εκπαιδευτικούς ειδικής αγωγή, θα ολοκληρωθεί η πρκήρυξη που άνοιξε. Επίσης, πλέον έχουμε και δικαστικό προηγούμενο. Δεν μπορεί να ακυρώσει διαγωνισμό ΑΣΕΠ για να κάνει άλλον για τις ίδιες θέσεις.

Και γω λέω πως δε θα τον ακυρώσει, αλλά άμα θέλει απλά αλλάζει τον νόμο, τροποποίει τα κριτήρια, παίρνει ένα χρόνο με το νέο σύστημα και μετά ξανακάνει προκήρυξη κλπ. Οι τρόποι είναι πολλοί. Επίσης, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν σαφείς θέσεις, αλλά πρόσκληση για ένταξη σε πίνακες καταταξης μια χαρά μπορεί να βγάλει νέα πρόκληση.

Αλλά όλα αυτά είναι θεωρίες, γιατί κι εγώ πιστεύω ότι δε θα ακυρώσει την προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και γω λέω πως δε θα τον ακυρώσει, αλλά άμα θέλει απλά αλλάζει τον νόμο, τροποποίει τα κριτήρια, παίρνει ένα χρόνο με το νέο σύστημα και μετά ξανακάνει προκήρυξη κλπ. Οι τρόποι είναι πολλοί. Επίσης, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν σαφείς θέσεις, αλλά πρόσκληση για ένταξη σε πίνακες καταταξης μια χαρά μπορεί να βγάλει νέα πρόκληση.

Αλλά όλα αυτά είναι θεωρίες, γιατί κι εγώ πιστεύω ότι δε θα ακυρώσει την προκήρυξη.

Αυτή τη στιγμή τρέχουν 5 προκηρύξεις ειδικής αγωγής. Να τις ακυρώσει όλες;

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όχι σου λέει. Δεν πιστεύει ότι θα τις ακυρώσει. Ούτε κι εγώ πιστεύω ότι θα τις ακυρώσει.

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όχι σου λέει. Δεν πιστεύει ότι θα τις ακυρώσει. Ούτε κι εγώ πιστεύω ότι θα τις ακυρώσει.

Αυτή η προκήρυξη μάλλον θα ολοκληρωθεί κανονικά. Εκείνη που μάλλον θα ακυρωθεί είναι για τις 10500 θέσεις στη γενική αγωγή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.