*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 658509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elpida4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην ηλεκτρονική αίτηση του ΑΣΕΠ φαίνεται το ΑΜΚΑ σας; Εμένα, ενώ έχει  όλα τα πεδια από ΓΓΠΣ, αυτό δεν το έχει. Να κάνω αίτηση αλλαγής στοιχείων από το μητρώο ώστε να το συμπεριλάβω ή δε χρειάζεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elpida4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης ενώ έχω συμπληρώσει το Μεταπτυχιακό ΕΑΕ σαν προσόν ένταξης, πιο κάτω ζητά αριθμό μεταπτυχιακών ή πτυχίο για ΠΕ71 ΚΤΛ. Ως ΠΕ 70 εκεί απλά βάζω τον αριθμό 1; (εννοείται για το μεταπτυχιακό που έχω συμπληρώσει πιο πάνω κι εφόσον δεν έχω 2ο; μεταπτυχιακό; )

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω 2 μεταπτυχιακά. Στην αίτηση του ΑΣΕΠ στην ενότητα «Αριθμ. μεταπτ. τίτλων ή για ΠΕ61,ΠΕ71 πτυχίο με ειδική κατεύθυνση» βάζω τον αριθμό 2;

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Αναφορικά με το θέμα της προϋπηρεσίας υποστηρίζουν κάποιοι(μεταξύ των οποίων και αιρετοί ) πως είναι καλο να δηλώσουμε με στρογγυλοποίηση προς τα πάνω (δηλαδή +1 μήνα) εφόσον έχουμε πάνω από 15 ημέρες. Τί γίνεται με αυτό το θέμα τελικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eikon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας! Να κάνω και γω την ερώτησή μου σχετικά με την προϋπηρεσία, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...
Έως 2016-2017 από τον οπσυδ έχω: 21μηνες και 19ημέρες
Φέτος: 10.12.2018-14.3.2019 ΑΜΩ με 10ωρες/εβδ
            + 15.3.2019 πλήρους έως 24.5.2019

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 Συναδελφε στον κυριο πινακα μπορεις να μπεις μονο με πενταετη προϋπυρεσια στην  ΕΑΕ συμφωνα με την προκηρυξη

Αποσυνδεδεμένος eikon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Το γνωρίζω. Είμαι για τον επικουρικό με σεμινάριο ΕΑΕ.  Ευχαριστώ πάντως

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας! Να κάνω και γω την ερώτησή μου σχετικά με την προϋπηρεσία, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...
Έως 2016-2017 από τον οπσυδ έχω: 21μηνες και 19ημέρες
Φέτος: 10.12.2018-14.3.2019 ΑΜΩ με 10ωρες/εβδ
            + 15.3.2019 πλήρους έως 24.5.2019

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Έχεις 3 μήνες και 5 μέρες ως ΑΜΩ, δηλαδή 3+ 5/30 = 3,167. Με αναγωγή στο πλήρες: 3,167*10/23 = 1,377.
Ως ΑΚΩ έχεις 2 μήνες και 10 μέρες, δηλαδή 2 + 10/30 = 2,333. Συνολικά φέτος έχεις 1,377 + 2,333 = 3,710.
Το δεκαδικό μέρος των μορίων επί 30 δίνει 21,3. Άρα έχεις 3 μήνες και 21 μέρες.

Αθροίζοντας με την παλιά προϋπηρεσία σου: 21 μήνες και 19 μέρες
                                                             +  3 μήνες και 21 μέρες
                                                               --------------------------
                                                                24 μήνες και 40 μέρες.

Όλη η προϋπηρεσία ως 24/5/2019 θα είναι: 25 μήνες και 10 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπερα ακομα μια απορια: στην αιτηση καταθεσης δικαιολ σε ποια υποενοτητα θα γραψουμε την φετινη προϋπηρεσία; στην 1η μιας+δεν θα καταθεσουμε βεβαιωσειςς

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπερα ακομα μια απορια: στην αιτηση καταθεσης δικαιολ σε ποια υποενοτητα θα γραψουμε την φετινη προϋπηρεσία; στην 1η μιας+δεν θα καταθεσουμε βεβαιωσεις;

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπερα ακομα μια απορια: στην αιτηση καταθεσης δικαιολ σε ποια υποενοτητα θα γραψουμε την φετινη προϋπηρεσία; στην 1η μιας+δεν θα καταθεσουμε βεβαιωσειςς
Ναι

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναφορικά με το θέμα της προϋπηρεσίας υποστηρίζουν κάποιοι(μεταξύ των οποίων και αιρετοί ) πως είναι καλο να δηλώσουμε με στρογγυλοποίηση προς τα πάνω (δηλαδή +1 μήνα) εφόσον έχουμε πάνω από 15 ημέρες. Τί γίνεται με αυτό το θέμα τελικά;
Το δίκαιο αυτο είναι...Δεν παίζουμε τζοκερ και οτι κληρωσει...αν η προϋπηρεσία ειναι 5 μήνες και 29 μέρες να βάλω 5μηνες ενω αν ειναι 6μηνες και 1 μερα να βάλω 6μήνες. Λίγη λογική...τα αυτονόητα...

Αποσυνδεδεμένος eikon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Έχεις 3 μήνες και 5 μέρες ως ΑΜΩ, δηλαδή 3+ 5/30 = 3,167. Με αναγωγή στο πλήρες: 3,167*10/23 = 1,377.
Ως ΑΚΩ έχεις 2 μήνες και 10 μέρες, δηλαδή 2 + 10/30 = 2,333. Συνολικά φέτος έχεις 1,377 + 2,333 = 3,710.
Το δεκαδικό μέρος των μορίων επί 30 δίνει 21,3. Άρα έχεις 3 μήνες και 21 μέρες.

Αθροίζοντας με την παλιά προϋπηρεσία σου: 21 μήνες και 19 μέρες
                                                             +  3 μήνες και 21 μέρες
                                                               --------------------------
                                                                24 μήνες και 40 μέρες.

Όλη η προϋπηρεσία ως 24/5/2019 θα είναι: 25 μήνες και 10 μέρες.

Lasid σε ευχαριστώ παααααρα πολύ!!
Να σαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Έχω και εγώ μια ερώτηση Lasid μιας και έχουμε κοινή ειδικότητα.

Είμαι πε 83 και έχω το μεταπτυχιακό της ειδικής αγωγής Κύπρου. Τώρα που μπορώ να εξασφαλίσω την παιδαγωγική επάρκεια με το μεταπτυχιακό, το πρόγραμμα της ασπαιτε (πατες) που έχω τελειώσει, το βάζουμε σαν σεμινάριο 300 ωρών και τουλάχιστον διάρκειας  7 μηνών. Ρωτάω γιατί μπορεί να είναι 300 ωρών, η διάρκεια του όμως είναι 6 μήνες και 20 μέρες. Και γενικά γνωστοί που έχουν τελειώσει ασπαιτε μου είπαν ότι η διάρκεια παίζει από χρονιά σε χρονιά. Την μια χρονιά 6 μήνες και 20 μέρες την άλλη χρονιά 6 μήνες και 25 μέρες κλπ κλπ.. Πήρα τηλ στην ΑΣΠΑΊΤΕ και μου είπαν πάρα πολύ έχουν ζητήσει χαρτί χρονοφοίτησης. Το παράξενο είναι ότι κάποιες διδε το κάνουν δεκτό και το περνάνε στον opsyd και κάποιες όχι.
Η αλήθεια είναι ότι η προκήρυξη το λέει ξεκάθαρα:

διάρκειας τουλάχιστον τριακοσίων (300) ωρών, που πραγματοποιήθηκε σε χρονικό διάστημα τουλάχιστον επτά (7) μηνών

Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω;


Συγνώμη αν έχετε αναφερθεί νωρίτερα στο θέμα αλλά οι σελίδες τρέχουν και...
Σας εχει δωσει η ασπαιτε βεβαιωση χρονοφοιτησης;;;; και αν ναι ποιο παραρτημα; εδω και 2 βδομαδες μας εχουν στο περιμενε!!! Η αληθεια ειναι οτι καθε χρονια ηταν διαφορετικη. Παλια αρχιζαμε αρχες Νοεμβρη και τελειωναμε τελος Ιουνη. Τωρα παιρνουν πιστοποιηση τελος Απριλιου για να προλαβουν τις δηλωσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2019, 07:39:27 μμ από lenalacta »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 196
Σύνολο: 203

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.