*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 658688 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Εχει κανείς επίσημη απάντηση για αυτό το ερώτημα που απασχολεί πολλούς;

Καλησπέρα Έφη, δες λίγο αυτήν την ανάρτηση είναι χθεσινή: https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288888_asep-enelea-dieykriniseis-kai-hronikes-desmeyseis-gia-tis-prokiryxeis-tis-eidikis , εδώ αναφέρει ότι : «Πρόσθετα Προσόντα»

1. Στα «Πρόσθετα Προσόντα» της Αίτησης  ΑΣΕΠ μπορούν να τοποθετηθούν Μεταπτυχιακά και Σεμινάρια, χωρίς να υπάρχει κίνδυνος κάποιος υποψήφιος που είναι για τον Κύριο Πίνακα να βρεθεί στον Επικουρικό.

Άρα κάνεις ότι καταλαβαίνεις, προσωπικά ενώ είχα δηλωμένο στα πρόσθετα μόνο το μεταπτυχιακό μου, σήμερα ακύρωσα την αίτηση και έβαλα και σεμινάριο και προϋπηρεσία 10 μηνών (για το φόβο των Ιουδαίων και εφόσον δεν κινδυνεύω να με πετάξει στον επικουρικό πίνακα /// Το ίδιο έχουν κάνει και όλοι οι αναπληρωτές στο ειδικό σχολείο που είμαι αναπληρώτρια)
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος efi1789

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στα προσθετα προσοντα στην ηλεκτρονικη αιτηση βαζουμε μονο το σεμιναριο;
Πρεπει να βαλουμε και κατι αλλο;;;; πχ πτυχιο, Η/Υ, ξενες γλωσσες;; γιατι λεει να βαλουμε οσα μοριοδοτουνται

Επίσης στο παράβολο βάζουμε τον κωδικό παραβολου έτσι;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2019, 09:27:20 μμ από ElisaPDE »

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα Έφη, δες λίγο αυτήν την ανάρτηση είναι χθεσινή: https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288888_asep-enelea-dieykriniseis-kai-hronikes-desmeyseis-gia-tis-prokiryxeis-tis-eidikis , εδώ αναφέρει ότι : «Πρόσθετα Προσόντα»

1. Στα «Πρόσθετα Προσόντα» της Αίτησης  ΑΣΕΠ μπορούν να τοποθετηθούν Μεταπτυχιακά και Σεμινάρια, χωρίς να υπάρχει κίνδυνος κάποιος υποψήφιος που είναι για τον Κύριο Πίνακα να βρεθεί στον Επικουρικό.

Άρα κάνεις ότι καταλαβαίνεις, προσωπικά ενώ είχα δηλωμένο στα πρόσθετα μόνο το μεταπτυχιακό μου, σήμερα ακύρωσα την αίτηση και έβαλα και σεμινάριο και προϋπηρεσία 10 μηνών (για το φόβο των Ιουδαίων και εφόσον δεν κινδυνεύω να με πετάξει στον επικουρικό πίνακα /// Το ίδιο έχουν κάνει και όλοι οι αναπληρωτές στο ειδικό σχολείο που είμαι αναπληρώτρια)

Πτυχίο, ξένες γλώσσες και Η/Υ θέλει;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Στα προσθετα προσοντα στην ηλεκτρονικη αιτηση βαζουμε μονο το σεμιναριο;
Πρεπει να βαλουμε και κατι αλλο;;;; πχ πτυχιο, Η/Υ, ξενες γλωσσες;; γιατι λεει να βαλουμε οσα μοριοδοτουνται

Επίσης στο παράβολο βάζουμε τον κωδικό παραβολου έτσι;;
Στα πρόσθετα προσόντα βάζεις αυτό/αυτά που θα σε βάλουν στον κύριο ή τον επικουρικό πίνακα π.χ. μάστερ, σεμινάριο, προϋπηρεσία κ.α.Γλωσσες κ Η/Υ τα βάζεις  παραπάνω κ παρακάτω στην αιτηση
Πάτα πάνω στο πεδίο e-παραβολο κ σου υποδείκνυει που βρίσκεται ο κωδικός του παράβολου.
Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
gmork Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδαγωγική και διδακτική επάρκεια εχουμε όσοι ειμαστε απο "καθηγητηκες" σχολες ετσιι;;

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για το παράβολο ρωτησα γιατι στην ηλ αιτηση του ασεπ λεει να βαλουμε τον αριθμο του παραβολου, ενω στο e paravolo λεει κωδικος παραβολου.. Αλλα λογικα ειναι το ιδιο..

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
μηπως μπορει καποιος να μου απαντησει τι εβαλε ή θα βαλει στην υποενοτητα ΙΙ και ΙΙΙ; γιατι εγω, οπως τα κοιταζω και τα ξανακοιταζω θεωρω οτι πρεπει να βαλω τα ιδια στις 2 υποενοτητες. στην ΙΙ να τα βαλω γιατι ειναι νεα στοιχεια που πρεπει να μοριοδοτηθουν και στην ΙΙΙ γιατι καποια απο αυτα τα νεα στοιχεια τροποποιουν την αρχικη στο opsyd, ενω άλλα συμπληρώνουν την αρχικη στο opsyd, οπως π.χ. ενα μαστερ.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Σου το ξαναειπα διαβασε προκηρυξη.Γραφει ακριβως την διαδικασια ασχετα αν συμφωνεις ή οχι.

Την έχω διαβάσει.

Αρχικά λοιπόν υπήρχε η οδηγία από το υπουργείο ότι οι Διευθύνσεις απλά παραλαμβάνουν τα δικαιολογητικά. Μετά ήρθε η νέα εγκύκλιος που υπαγορεύει ότι οι Διευθύνσεις είναι υπέυθυνες για να περάσουν τα στοιχεία στον opsyd σύμφωνα με τα οριζόμενα στην προκήρυξη. Άρα, πρέπει να ελέγξουν αν πχ ένας τίτλος αγγλικών είναι από τους αποδεκτούς ή αν μια επιμόρφωση είναι 7μηνη κλπ.

Ο έλεγχος του ΑΣΕΠ, βάσει αυτών που γράφει η προκήρυξη, συνίσταται στην διαστάυρωση των στοιχείων που θα είναι περασμένα στο opsyd με εκείνα που κάνει κάποιος στην ηλεκτρονική του δήλωση. Από πουθενά δεν προκύπτει ότι το ΑΣΕΠ, σε αυτή τη φάση, ελέγχει χαρτιά.

Το ερώτημα το δικό μου ειναι: πότε λοιπόν ελέγχονται ολα αυτά τα δικαιολογητικά για την καταλληλότητα και τη γνησιότητά τους; Οτι το proficiency δεν είναι μούφα, ότι μια επιμόρφωση όντως πληροί τα κριτήρια κλπ. Αν κάποιος ξέρει ας απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Στον rrrr πηγαινε το μηνυμα

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Στο τέλος στην αίτηση του ΑΣΕΠ που λέει "Ονοματεπώνυμο" και "Ημερομηνία" τα αφήνουμε κενά?Μπορούμε να τα συμπληρώσουμε?

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την έχω διαβάσει.

Αρχικά λοιπόν υπήρχε η οδηγία από το υπουργείο ότι οι Διευθύνσεις απλά παραλαμβάνουν τα δικαιολογητικά. Μετά ήρθε η νέα εγκύκλιος που υπαγορεύει ότι οι Διευθύνσεις είναι υπέυθυνες για να περάσουν τα στοιχεία στον opsyd σύμφωνα με τα οριζόμενα στην προκήρυξη. Άρα, πρέπει να ελέγξουν αν πχ ένας τίτλος αγγλικών είναι από τους αποδεκτούς ή αν μια επιμόρφωση είναι 7μηνη κλπ.

Ο έλεγχος του ΑΣΕΠ, βάσει αυτών που γράφει η προκήρυξη, συνίσταται στην διαστάυρωση των στοιχείων που θα είναι περασμένα στο opsyd με εκείνα που κάνει κάποιος στην ηλεκτρονική του δήλωση. Από πουθενά δεν προκύπτει ότι το ΑΣΕΠ, σε αυτή τη φάση, ελέγχει χαρτιά.

Το ερώτημα το δικό μου ειναι: πότε λοιπόν ελέγχονται ολα αυτά τα δικαιολογητικά για την καταλληλότητα και τη γνησιότητά τους; Οτι το proficiency δεν είναι μούφα, ότι μια επιμόρφωση όντως πληροί τα κριτήρια κλπ. Αν κάποιος ξέρει ας απαντήσει.

Έλεγχο γνησιότητας θα κάνει ο ΑΣΕΠ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159552
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 270

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.