*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655717 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ότι ο rrrrrr έχει ένα δίκιο....το έχει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ που μπήκα με κωδικούς taxisnet στο e-paravolo με παρέπεμψε απευθείας σε σελίδα για να καταθέσω τα χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από ότι μαθαίνω και οι τελευταίες δευτεροβάθμιες απέστειλαν τα στοιχεία της 3ΕΑ. Σε κάποιες έχουν ήδη αποστείλει και της 2ΕΑ.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ανακοίνωση ΔΟΕ:

"Είναι πολλές οι διαμαρτυρίες συναδέλφων αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής, οι οποίοι αντιμετωπίζουν κίνδυνο αποκλεισμού από τον ενιαίο πίνακα γιατί φέρονται ότι δεν πλήρωσαν έγκαιρα το απαιτούμενο παράβολο εξ’ αιτίας δυσλειτουργίας του συστήματος και όχι από δική τους υπαιτιότητα.

Συγκεκριμένα, αν και κατέθεσαν εμπρόθεσμα όλα τα δικαιολογητικά τους και εξασφάλισαν ηλεκτρονικά το απαιτούμενο παράβολο ως τις 24 Μαΐου, όπως προβλεπόταν, δεν το πλήρωσαν έγκαιρα γιατί, όταν το εξέδιδαν, το σύστημα, παραπλανητικά, τους ενημέρωνε ότι έχουν περιθώριο πληρωμής του ως και ενάμιση μήνα μετά."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2019, 06:45:54 μμ από afriendforyou »

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Στο opsyd.gr  υπάρχει κάπου κουμπί μεταβολές στοιχείων ;
Την περίοδο των αιτήσεων της Ειδικής  κατέθεσα μαζί με τα άλλα δικαιολογητικά στην Δευτεροβάθμια μια βεβαίωση προϋπηρεσίας για τροποποίηση. Ενώ τα άλλα δικαιολογητικά περάστηκαν στο opsyd  η προϋπηρεσία αυτή δεν πέρασε. Ρώτησα στην Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι τις προϋπηρεσίες τις στέλνουν στο υπουργείο και από εκεί θα γίνει η καταχώρηση. Μου έδειξε η υπάλληλος  ένα κουμπί για να βλέπω πως πάει το αίτημα μου αλλά δεν μπορώ να το βρω. Νομίζω λεγόταν μεταβολές στοιχείων ή κάπως έτσι. Ξέρεις κανείς που βρίσκεται αυτό το κουμπί, μέσα στο opsyd;
Ευχαριστώ πολύ  εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το κουμπί έχει απενεργοποιηθεί. Είναι ενεργό μόνο όταν είνια περιόδος επικαιροποίησης στοιχείων...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Πας ΄΄Φάκελος΄΄ και από τα πάνω κουμπιά βλέπεις όλα τα προσόντα σου αν αυτά περάστηκαν σωστά. Αυτό αρκεί.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πας ΄΄Φάκελος΄΄ και από τα πάνω κουμπιά βλέπεις όλα τα προσόντα σου αν αυτά περάστηκαν σωστά. Αυτό αρκεί.

Όταν έκανα αίτημα τροποποίησης υπήρχε ένα κουμπί "πορεία αίτησης"

Αποσυνδεδεμένος cris5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για το θέμα του παραβόλου θα γίνει παράσταση στο υπουργείο παιδείας την Πέμπτη 13-06-2019 στις 2 μ.μ. λοπως δημοσιεύεται εδώ:

https://xenesglosses.eu/2019/06/polloi-anaplirotes-eidikis-agogis-kindynevoun-anergia-logo-paravolou/
Λογικά θα πρέπει να δοθεί μία λύση.

xriana1

  • Επισκέπτης
Ανακοίνωση ΔΟΕ:

"Είναι πολλές οι διαμαρτυρίες συναδέλφων αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής, οι οποίοι αντιμετωπίζουν κίνδυνο αποκλεισμού από τον ενιαίο πίνακα γιατί φέρονται ότι δεν πλήρωσαν έγκαιρα το απαιτούμενο παράβολο εξ’ αιτίας δυσλειτουργίας του συστήματος και όχι από δική τους υπαιτιότητα.

Συγκεκριμένα, αν και κατέθεσαν εμπρόθεσμα όλα τα δικαιολογητικά τους και εξασφάλισαν ηλεκτρονικά το απαιτούμενο παράβολο ως τις 24 Μαΐου, όπως προβλεπόταν, δεν το πλήρωσαν έγκαιρα γιατί, όταν το εξέδιδαν, το σύστημα, παραπλανητικά, τους ενημέρωνε ότι έχουν περιθώριο πληρωμής του ως και ενάμιση μήνα μετά."

Τουλάχιστον ατυχής αν όχι εντελώς αστεία μια τέτοια ανακοίνωση που πίσω της κρύβεται ο πολυπληθέστερος κλάδος της εκπαίδευσης. Πάντως σε άλλες προκηρύξεις, λιγότερο δημοφιλείς, αλλά με την ίδια διαδικασία και τους ίδιους όρους παρόμοιες αιτήσεις με εκπρόθεσμο παράβολο καθίστανται άκυρες κι αυτό εκτιμώ ότι θα συμβεί και εδώ.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Όταν έκανα αίτημα τροποποίησης υπήρχε ένα κουμπί "πορεία αίτησης"
Στον opsyd ή στο ΑΣΕΠ; Στο opsyd δεν μας δόθηκε δυνατότητα για αλλαγή ή για κάποιο αίτημα.  Μόνο από τις διευθύνσεις γνωρίζω πως είχαν πρόσβαση.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στον opsyd ή στο ΑΣΕΠ; Στο opsyd δεν μας δόθηκε δυνατότητα για αλλαγή ή για κάποιο αίτημα.  Μόνο από τις διευθύνσεις γνωρίζω πως είχαν πρόσβαση.

Στην περίοδο αιτήσεων στον opsyd υπήρχε σχετικό κουμπί. Εγώ ζήτησα διόρθωση λάθους που είχε το σύστημα σε κάποιες ώρες που μου είχαν περάσει προ πενταετίας.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Στην περίοδο αιτήσεων στον opsyd υπήρχε σχετικό κουμπί. Εγώ ζήτησα διόρθωση λάθους που είχε το σύστημα σε κάποιες ώρες που μου είχαν περάσει προ πενταετίας.
Ωραία μπορεί να υπήρξε αλλά τα στοιχεία του opsyd τα ελέγχουν οι διευθύνσεις. Για να γινόταν η αλλαγή που ήθελες θα έπρεπε να το ζητήσεις μέσω της έντυπης αίτησης στο τρίτο πίνακα. Να προσκομίσεις αποδεικτικά και να τα πας στην διεύθυνση και μετά να παρακολουθείς τα στοιχεία στο opsyd. Αυτή ήταν η προβλεπόμενη διαδικασία. Ελπίζω να σου έκαναν τις διορθώσεις. Αλλιώς ένσταση (+20€).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158567
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 625

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.