*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 658347 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδερφε όντως,το θυμάσαι!!Ξεκαθαρίζω όμως δεν του έδωσα χαρτάκι εγώ  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εδώ όμως υπάρχει ένα μαζικό λάθος που αυτό συνεπάγεται λάθος διατύπωση.
άρα το λάθος ισχύει και από τις δύο πλευρές.
Οι οδηγίες της προκήρυξης και οι οδηγίες του παραβόλου δεν ήταν κοινές.

Εφόσον η προκήρυξη αναφέρει "να καταβάλει το αντίτιμο του ηλεκτρονικού παράβολου μέχρι τη
λήξη της προθεσμίας υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων, άλλως, η αίτηση δεν λαμβάνεται υπόψη"
όποιος είχε απορία ποιες οδηγίες να ακολουθήσει μπορούσε να ζητήσει διευκρίνιση.

Αλλά διευκρίνιση δε ζήτησε κανείς. Απλά δε διάβασαν την προκήρυξη. Καθόλου.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2019, 04:13:43 μμ από skathari »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μα οι ίδιες οδηγίες είναι σε όλες τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ
απλά δε το διάβασαν ή δεν έδωσαν σημασία αφού πάντα είναι πολλές οι σελίδες και χάος

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Εφόσον η προκήρυξη αναφέρει "να καταβάλει το αντίτιμο του ηλεκτρονικού παράβολου μέχρι τη
λήξη της προθεσμίας υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων, άλλως, η αίτηση δεν λαμβάνεται υπόψη"
όποιος είχε απορία ποιες οδηγίες να ακολουθήσει μπορούσε να ζητήσει διευκρίνιση.

Αλλά διευκρίνιση δε ζήτησε κανείς. Απλά δε διάβασαν την προκήρυξη. Καθόλου.

Ακριβως ετσι !
Ενεπλακην προσωπικα στη διαδικασια παραλαμβανοντας αιτησεις
Τραβαγα τα μαλλια μου
Το ενα τριτο δεν ειχε διαβασει την προκηρυξη
Το ενα τριτο ειχε ερθει χωρις αιτηση
Συγνωμη αλλα να διοριστουν οι σοβαροι
Οι χαβαλεδες δεν εχουν θεση στα σχολεια οταν δεν παιρνουν στα σοβαρα το ιδιο τους το μελλον

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σας πληροφορώ ότι διάβασα πολύ προσεκτικά και πολλές φορές την προκήρυξη, όσο και το ΦΕΚ. Όμως όταν είδα την οδηγία "λήξη προθεσμίας πληρωμής" μέσα Ιούλη, κατάλαβα ότι ο ΑΣΕΠ θα είναι σε θέση να δει το πότε ΕΚΔΟΘΗΚΕ το παράβολο, και θα δίνει ένα περιθώριο εξόφλησης.
Ότι δηλαδή είναι ένα είδος πίστωσης.
Το ίδιο κατάλαβε και η λογίστριά μου που με βοήθησε να κόψω το παράβολο, και ένα σωρό ακόμη συνάδελφοι που τώρα τους καίει η αγωνία.

Και πολλοί από εσάς που τώρα επωφελείστε από αυτήν την κατάσταση, τυχαία δε βρίσκεστε στη θέση μας. Και όχι επειδή "καταλάβατε" ΄ή "διαβάσατε".



ΥΓ: https://www.youtube.com/watch?v=d30MJgLsrt4

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ακριβως ετσι !
Ενεπλακην προσωπικα στη διαδικασια παραλαμβανοντας αιτησεις
Τραβαγα τα μαλλια μου
Το ενα τριτο δεν ειχε διαβασει την προκηρυξη
Το ενα τριτο ειχε ερθει χωρις αιτηση
Συγνωμη αλλα να διοριστουν οι σοβαροι
Οι χαβαλεδες δεν εχουν θεση στα σχολεια οταν δεν παιρνουν στα σοβαρα το ιδιο τους το μελλον

Το τι κάνουμε μέσα στα σχολεία κρίνεται από τους μαθητές μας, τους γονείς τους και από τους συναδέλφους μας.

Και όχι από μία παρανόηση μιας ασαφούς προκήρυξης.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Αλλο παρανοηση αλλο δεν μπαινω στον κοπο ουτε να διαβασω κατι τοσο καιριο για το μελλον μου
Δειχνει τον χαρακτηρα μου και την σοβαροτητα μου
Αλλα βεβαια αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη οπως και η παραπανω ειναι η δικη σας

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σόρρυ για την παρέμβαση αλλά για το θέμα του παραβόλου νομίζω είναι σωστό να ανοίξει ένα άλλο νήμα και να μεταφερθούν τα όποια σχόλια και παρατηρήσεις εκεί  μια κι άλλος είναι ο σκοπός του νήματος αυτού.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
I don't have a horse in this race, οποτε...

Αν παει η ιστορία σε ενστάσεις επί προσωρινών πινάκων είναι τελειωμένη. Άμα γίνουν δέκτες μπαίνει θέμα νομιμοτητας της διαδικασίας. Πιστέψτε με, όσοι χάσουν θέση διορισμού από προσωρινό σε τελικό πίνακα, επειδή θα γίνουν δέκτες οι ενστάσεις για το παράβολο θα το πάνε δικαστικά.

Πολιτικές αποφάσεις που να επιλύσουν το πρόβλημα υπάρχουν, αλλά είναι δύσκολες...


Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δικαστικά θα διεκδικήσουμε κι εμείς το δικαίωμά μας στην εργασία, που κινδυνεύει από μία ασάφεια, και έχουμε στο πλευρό μας τις συνδικαλιστικές οργανώσεις.

Όσο για το σχόλιο περί σοβαρότητας, χαρακτήρα και "δεν μπαίνω στον κόπο να διαβάσω για το μέλλον μου"... προσωπικοί χαρακτηρισμοί, γενικεύσεις και αυθαίρετα συμπεράσματα από άτομα που δε με γνωρίζουν με αφήνουν αδιάφορη.


Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Δεν απευθυνομουν σε κανεναν προσωπικα αλλα εχω το δικαιωμα να εκφρασω αποψη δεδομενου οτι εχω ιδιαν αντιληψη
Αδιαφορες μπορουμε να μεινουμε κι εσεις κι εγω
Αλλωστε δε γνωριζομαστε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2019, 07:40:54 μμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
δικαστικά θα διεκδικήσουμε κι εμείς το δικαίωμά μας στην εργασία, που κινδυνεύει από μία ασάφεια, και έχουμε στο πλευρό μας τις συνδικαλιστικές οργανώσεις.

Όσο για το σχόλιο περί σοβαρότητας, χαρακτήρα και "δεν μπαίνω στον κόπο να διαβάσω για το μέλλον μου"... προσωπικοί χαρακτηρισμοί, γενικεύσεις και αυθαίρετα συμπεράσματα από άτομα που δε με γνωρίζουν με αφήνουν αδιάφορη.

Η προκήρυξη δεν είχε καμία ασάφεια. Αυτό είναι το πρόβλημα και γι αυτό φοβάμαι ότι εντάσεις επί των προσωρινά πινάκων δεν θα μπορούν πάρα να απορρίφθουν. Οι συνδικαλιστικες οργανώσεις δε συγκινούν το ΑΣΕΠ. Μακάρι να βρείτε μια λύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2019, 07:45:01 μμ από mtsag »


Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
υπάρχουν χιλιάδες υποψήφιοι διαγωνισμού ΑΣΕΠ όλων των βαθμίδων όλα αυτά τα χρόνια που βρέθηκαν στους απορριπτέους για το λόγο που περιγράφεται αλλά και για πολλούς άλλους λόγους
υπάρχουν περιπτώσεις που δεν υπέγραψαν την αίτηση τους και βρέθηκαν εκτός ενώ θα μπορούσαν να είναι στους τελικούς πίνακες διορισμένοι
άλλοι ξέχναγαν να βάλουν τα παράβολα (χάρτινα απο την εφορεία, ναι υπάρχουν και αυτά) μέσα στο φάκελο που ταχυδρομούσαν
θεωρώ αδύνατο να κάνει εξαίρεση το ασεπ για τους εκπαιδευτικούς, θα είναι 2 μέτρα και 2 σταθμά διαχρονικά
και ο ασεπ τέτοια δε κάνει ...
 το γράφει καθαρά μέσα, ήμαστε υπεύθυνοι για τη συμπλήρωση της αίτησης/υπεύθυνης δήλωσης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 289

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.