*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 661364 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

xriana1

  • Επισκέπτης
Μετά την απόφαση του ΣτΕ για την συνταγματικότητά του νόμου Γαβρογλου...φαντάζομαι... 8)

Βιάζεσαι να χαρείς.
Δύσκολη μέρα για σένα η σημερινή.

Καλή τύχη σε όσους περιμένουν διορισμό ή έστω μια καλύτερη τύχη στην αναπλήρωση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος papant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
To για ποιον είναι δύσκολο θα φανεί...αλλά σκέψου ποιο είναι το ποσοστό που θα διοριστεί σε σχέση με τον υπάρχον δυναμικό...και ποτέ θα ξαναγίνει διαγωνισμός για την ειδική...και τοτε τα ξαναλέμε..  8)

Βιάζεσαι να χαρείς.
Δύσκολη μέρα για σένα η σημερινή.



Αποσυνδεδεμένος KoutiPandoras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
   Gfhvfh
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2019, 12:53:53 πμ από KoutiPandoras »

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Πως μπορείς να ξέρεις όλους τους επιτυχόντες των εξετάσεων επάρκειας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος KoutiPandoras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2019, 09:40:52 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Η asepoula τι θέση έχει τελικά στον πίνακα; Διορίζεται;

Αποσυνδεδεμένος pevi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα.
Το χειρότερο από όλα είναι το γεγονός ότι τα 200 πρώτα άτομα στον πίνακα των φιλολόγων  στην πλειοψηφία τους ( σαφώς όχι όλοι ) είναι άτομα αποκλειστικά της γενικής αγωγής, οι οποίοι ξαφνικά αγάπησαν τον χώρο της ειδικής και τώρα θα διοριστούν αφήνοντας απέξω ανθρώπους που εργάστηκαν 10 και 11 χρόνια αποκλειστικά και μόνο στην ειδική από ξεκάθαρα προσωπική επιλογή. Ναι υπάρχουν ακόμα κάποιοι άνθρωποι που ξέρουν τι θέλουν και το στηρίζουν με την επιλογή τους όλα αυτά τα χρόνια. Είδα στον πίνακα ονόματα ανθρώπων που τους γνώρισα προσωπικά λόγω της συνεχούς μετακίνησής μου και οι οποίοι ορκίζονταν ότι δεν τους αρέσει η ειδική και ότι ποτέ δεν θα έμπαιναν στον χώρο.
Και τώρα ξαφνικά κατέθεσαν ΠΜΣ ειδικής και βρέθηκαν στις πρώτες θέσεις και αγάπησαν τον χώρο. Που έτσι και τους άφηνες τους δύσκολους μαθητές του Τ.Ε μέσα στο μάθημά τους λόγω άδειας από το σχολείο, σε προσέβαλλαν ότι τους χάλασαν το μάθημα και γιατί τόλμησες και πήρες άδεια λες και ήσουν εσύ η baby sitter τους.

Αποσυνδεδεμένος pevi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ειλικρινά είναι λυπηρά όλα αυτά που συμβαίνουν. Ειδικά από ανθρώπους μορφωμένους που το λιγότερο διδάσκουν στους μαθητές τους την αξιοπρέπεια και την ηθική στάση ζωής.
Καλή τύχη στους φοβερούς συναδέλφους που τους δόθηκε η ευκαιρία να εκμεταλλευτούν και τους δύο πίνακες κατά το προσωπικό τους συμφέρον και εμείς που παραμείναμε πιστοί σε έναν να βρεθούμε εκτός.
Αλλά θα μου πείτε αφού οι νόμοι το επιτρέπουν, γιατί να μην το κάνουν;
Ωστόσο και άλλα πράγματα λένε οι νόμοι αλλά δεν βλέπω να τους εφαρμόζουμε.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημέρα
και εγώ απογοητεύτηκα, έπεσα 102 θέσεις.
Δεν ξέρω αν μπορώ να ελπίζω με 300+

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εννοείς ότι 200ατομα δεν είχαν προϋπηρεσία ειδικής και πρώτη φορά μπαίνουν στον πίνακα της ειδικής;είναι τόσοι πολλοί;

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όχι  δεν το εψαξα ετσι(σίγουρα εχει και άτομα απο το πουθενά) αυτό που βλέπω ειναι οτι ατομα που για χρόνια ηταν απο κάτω ανεβηκαν ξαφνικά με γλώσσες ή με αναπηρία.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εννοείς ότι 200ατομα δεν είχαν προϋπηρεσία ειδικής και πρώτη φορά μπαίνουν στον πίνακα της ειδικής;είναι τόσοι πολλοί;
Που ειναι το παραξενο;;;Ναι υπαρχουν...καποιοι απο αυτους μπηκαν για πρωτη φορα....καποιοι αλλοι ηταν στους πινακες αλλα ποτε δεν μπηκαν σε ταξη ειδικης..οχι γιατι δεν τους δοθηκε η ευκαιρια αλλα γιατι προτιμουσαν την γενικη.Συναδελφε...η ουσια ειναι μια πχ στον πινακα πε86 που ειναι και λιγοι ειχαμε στους πρωτους 100 μετακινηση των συναδελφων με προυπηρεσια μονο ειδικη δηλ προυπηρεσια απο 5 μεχρι και 8 χρονια...κατι παραπανω απο 40 θεσεις και για καποιους ακομη και 60 θεσεις.Εδω και αρκετα χρονια ειχαμε μεταξυ μας τον διαλογο διπλοθεσιτες της ειδικης το αποτελεσμα ομως δειχνει ποιος ειναι ο διπλοθεσιτης.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Αν και δεν είμαι διεκδικητής της ειδικής έχω και εγώ να παρατηρήσω το εξής εκπληκτικό στους δασκάλους που παρατήρησα.
Δάσκαλοι με 0 προϋπηρεσία στην ειδική ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ με προϋπηρεσία γενικής και μεταπτυχιακό στην ειδική και δάσκαλοι ΠΕ71 με προϋπηρεσία 10 χρόνια σε ειδικά σχολεία μένουν απέξω!!! ΦΟΒΕΡΟ!!!
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος papant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πέφτω από τα σύννεφα... ;D
Βέβαια κάποιοι τα λέγανε εδώ και καιρό...αλλά...με τις υγείες μας...

Αν και δεν είμαι διεκδικητής της ειδικής έχω και εγώ να παρατηρήσω το εξής εκπληκτικό στους δασκάλους που παρατήρησα.
Δάσκαλοι με 0 προϋπηρεσία στην ειδική ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ με προϋπηρεσία γενικής και μεταπτυχιακό στην ειδική και δάσκαλοι ΠΕ71 με προϋπηρεσία 10 χρόνια σε ειδικά σχολεία μένουν απέξω!!! ΦΟΒΕΡΟ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159898
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.