*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655552 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ξέρω..... αλλά τότε λογικά δεν θα έβγαινε από τώρα η ένδειξη στον οπσυδ......γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά του πάμε μετά τα μέσα του μήνα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
"Δεν υπογράφηκε η πρόσκληση δήλωσης περιοχών για την ειδική. Μετά τα μέσα Ιουλίου θα εκδοθεί. Πρέπει να λήξει το θέμα των ισοβαθμιών και γίνεται επικαιροποίηση των κενών κάποιων ειδικοτήτων"
Δημήτρης Μπράτης
Γέλιο εν μέσω καύσωνα.

Εδω ειναι ολο το ζουμί "επικαιροποίηση των κενών κάποιων ειδικοτήτων" εχει πλακα να υπάρχουν εκπλήξεις και να αλλαξουν οι κατανομες!

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Δεν ξέρω..... αλλά τότε λογικά δεν θα έβγαινε από τώρα η ένδειξη στον οπσυδ......γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά του πάμε μετά τα μέσα του μήνα....
Είναι σίγουρο ότι η ενεργοποίηση της ένδειξης στον οπσυδ σηματοδοτεί και την έναρξη των αιτήσεων;Δεν το έχω προσέξει...

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εδω ειναι ολο το ζουμί "επικαιροποίηση των κενών κάποιων ειδικοτήτων" εχει πλακα να υπάρχουν εκπλήξεις και να αλλαξουν οι κατανομες!

για να αλλαξουν οι κατανομές θελει τροποποιητική στο φεκ, αλλιως ειναι παρανομο να γινει με το ετσι θελω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Καλά μπάνια θα πω εγώ...Κουράστηκα...

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
    • Προφίλ
Δημοσιεύτηκαν στο ίντερνετ τα οργανικά κενά στη γενική αγωγή στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια. Πηγαίνετε στο άλλο θέμα στο φόρουμ να τα δείτε.  Δυστυχώς η πρωτοβάθμια έχει μεγάλο προβάδισμα στην κατανομή που θα γίνει .
Τα κενά των φιλολόγων είναι λίγα και αυτό σημαίνει ότι ελάχιστοι φιλόλογοι θα διακινδυνεύσουν πλέον να αφήσουν την ειδική περιμένοντας τη γενική  εκτός αν είναι στις πρώτες θέσεις .
Μου φαίνονται υπερβολικά λίγα τα κενά αλλά από την άλλη είναι στοιχεία που έδωσε ο κορδης με ότι αυτό συνεπάγεται.
Οι πε78 θεωρώ ότι έχουν αρκετά κενά.
Στην πρωτοβάθμια οι δάσκαλοι έχουν απίστευτα οργανικά κενά και αυτό σημαίνει ότι ένα μέρος τους που διορίζεται στην ειδική θα κάνει πίσω και θα περιμένει τη γενική.
Στη δευτεροβάθμια επίσης πολλά κενά έχουν οι βιολόγοι.

Αποσυνδεδεμένος surikata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ακόμα και οι δάσκαλοι που έχουν πολλά οργανικά στη γενική, αποκλείεται να ρισκάρουν να αφήσουν σίγουρο διορισμό στην ειδική. Από φίλους μου αυτό έχω καταλάβει. Κι αν δεν κάνει διορισμούς στη γενική καθόλου και χάσουν την μοναδική ευκαιρία;Δεν είναι απλά τα πράγματα. Εγω δεν πιστεύω ότι θα γίνουν διορισμοί στη γενική εν μέσω οικονομικης ύφεσης μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Καλά μπάνια θα πω εγώ...Κουράστηκα...
Έχεις απόλυτο δίκιο!
Αλλά αν δε μας βγάλουν το λάδι πρώτα ο διορισμός δεν έχει "γλύκα" σκέφτονται...
Καλες βουτιές σε όλους μέχρι νεωτέρας!

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν βγει η πρόσκληση μετά τις 15 Ιουλίου που λέει ο Μπράτης πόσες μέρες μετά χρειάζονται για να βγει ΦΕΚ με ονόματα διοριστέων? Νομίζω προλαβαίνουν πριν ανοίξουν τα σχολεία έτσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Αν βγει η πρόσκληση μετά τις 15 Ιουλίου που λέει ο Μπράτης πόσες μέρες μετά χρειάζονται για να βγει ΦΕΚ με ονόματα διοριστέων? Νομίζω προλαβαίνουν πριν ανοίξουν τα σχολεία έτσι δεν είναι?
Aυτοι μια χαρά προλαβαίνουν, εμείς θα τρέχουμε τελευταία στιγμή με ξεσπιτωμα, παιδιά , σκυλιά... :-\

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θεωρώ ότι δεν προλαβαίνουν. Θα πάμε ως αναπληρωτές και τον Οκτώβριο μας βλέπω να ορκιζόμαστε......

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Θεωρώ ότι δεν προλαβαίνουν. Θα πάμε ως αναπληρωτές και τον Οκτώβριο μας βλέπω να ορκιζόμαστε......
Στο ΕΕΠ-ΕΒΠ η δήλωση περιοχων έληξε 7/01/20, το θυμάμαι.Γνωριζει κάποιος πότε έτρεξε το σύστημα κ μετά πόσο χρονικό διάστημα μεσολάβησε έως το ΦΕΚ διορισμού τους;Μήπως υπολογίσουμε μέσες άκρες, χωρίς να είναι σίγουρο ότι το ίδιο θα συμβεί κ στη δική μας προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
24/1 μέχρι 28/1 είχαν προθεσμία να τροποποιήσουν τις περιοχές προτίμησής τους. Τα ονόματα βγήκαν σε φεκ 9/3

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εν τω μεταξύ στο σάιτ του ΑΣΕΠ έχει ανακοίνωση

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση υποβολής οικονομικών προσφορών για την προμήθεια δύο (2) κληρωτίδων plexiglass
διαστάσεων 50x35x38 για τις διαδικασίες των κληρώσεων σε περίπτωση ισοβαθμίας υποψηφίων.


Μέχρι 6/7 καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν προσφορές. Βάλε να αποφασίσουν από που θα τις πάρουν, βάλε να τις παραλάβουν όντως και να κάνουν τις κληρώσεις... Και του χρόνου τον Οκτώβριο αναπληρωτές θα πάμε μου φαίνεται
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2020, 05:43:24 μμ από skathari »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 401

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.