*

Αποστολέας Θέμα: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι  (Αναγνώστηκε 27083 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 12, 2019, 12:39:04 μμ »
Το θέμα proypiresia είναι πως εσύ από πολέμιος των παλιών επιτυχιών ΑΣΕΠ έκανες τελικά προσφυγή ενώ ταυτόχρονα με άλλο ψευδώνυμο προεξοφλούσες την αρνητική απόφαση, επηρεάζοντας έτσι πολλούς συναδέλφους να μην προσφύγουν. Δεν μπορώ να το ερμηνεύσω αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:02 »

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 12, 2019, 12:56:57 μμ »
Δηλαδη με αυτην την λογικη μπορουν να προσφυγουν οι 3000 επιτυχοντες ΠΕ02 του 2008 και φυσικα οι χιλιαδες υπολοιποι  των αλλων ειδικοτητων και να διοριστουν ? Το βλεπετε εφικτο...? Αρα καποιος δεν λεει ολη την αληθεια... 8)

Θεωρητικά μπορεί να δικαιωθεί όλο το 40% μείον αυτων που διορίστηκαν τώρα δλδ αν υποθέσουμε πως σε ένα κλάδο διορίστηκαν τώρα 100 άτομα και με το 40% έπρεπε να διοριστούν 500 μπορούν τώρα να δικαιωθούν οι 400 μόνο με βάση την σειρά κατάταξης τού ΑΣΕΠ 2008.Άσχετα αν μερικοί η όλοι από τους 100 ήταν στο 40% η όχι

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 12, 2019, 02:11:51 μμ »
Το θέμα proypiresia είναι πως εσύ από πολέμιος των παλιών επιτυχιών ΑΣΕΠ έκανες τελικά προσφυγή ενώ ταυτόχρονα με άλλο ψευδώνυμο προεξοφλούσες την αρνητική απόφαση, επηρεάζοντας έτσι πολλούς συναδέλφους να μην προσφύγουν. Δεν μπορώ να το ερμηνεύσω αυτό.
Συνάδελφος απο τα Lidl ...στην πιο πολύ μα πολύ ....ήπια περίπτωση ....
στην πιο ''αθώα...'' εκδοχή
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2019, 02:14:18 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος cristty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 12, 2019, 03:06:16 μμ »
Θεωρητικά μπορεί να δικαιωθεί όλο το 40% μείον αυτων που διορίστηκαν τώρα δλδ αν υποθέσουμε πως σε ένα κλάδο διορίστηκαν τώρα 100 άτομα και με το 40% έπρεπε να διοριστούν 500 μπορούν τώρα να δικαιωθούν οι 400 μόνο με βάση την σειρά κατάταξης τού ΑΣΕΠ 2008.Άσχετα αν μερικοί η όλοι από τους 100 ήταν στο 40% η όχι

αυτό πως προκύπτει???

Εφόσον πήραν τώρα κάποιον πχ με 3000 σειρά, ΓΕΓΟΝΟΣ!!! - αξιώνουν όλοι ανέμασα να διεκδικήσουν διορισμό.
Αναφέρεται επίσης ότι 'αν δεν υπάρχει κενό δημιουργείται προσωποπαγής θέση.
Γιατί ΤΩΡΑ να επικρατήσει το 40% και δεν επικράτησε από πριν, ώστε να αποφευχθεί να διορισθεί και ο πχ 3000???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:02 »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 12, 2019, 03:20:23 μμ »
Το θέμα proypiresia είναι πως εσύ από πολέμιος των παλιών επιτυχιών ΑΣΕΠ έκανες τελικά προσφυγή ενώ ταυτόχρονα με άλλο ψευδώνυμο προεξοφλούσες την αρνητική απόφαση, επηρεάζοντας έτσι πολλούς συναδέλφους να μην προσφύγουν. Δεν μπορώ να το ερμηνεύσω αυτό.
Kι εγώ δεν μπορώ να ερμηνεύσωτην απόπειρα ταύτισής μου με άλλους χρήστες που προεξοφλούν την αρνητική απόφαση.  μην μπερδεύεις τι σε συμφέρει με αυτό που συγκρούεται με τους νόμους και το Σύνταγμα. ή το ευρωπαϊκό δίκαιο...Δεν είμαι πολέμιος , εμένα με καρασυμφέρει, μπορώ να σου πω....)το θέμα είναι νομικό: κατοχύρωση βαθμών είναι αντισυνταγματική σε ένα σύστημα διορισμών διότι καταλύει αρχη ισότητας και αξιοκρατίας. Νομίζεις ότι ο νέος που θα πάει σε έναν ασεπ του 2020, ή 2021, πχ αν γινει θα κάτσει να τον περάσεις εσύ ή εγώ με επίδοση του 1998, 2000, 2002, 2004 κλπ;
Για την αρνητική έκβαση των προσφυγων ασεπ 06  οι δικηγόροι μιλάνε , όπως ο Τζαμτζής...άμα δεν σου αρέσει...τι να κάνω
Παράθεση
Οι πίνακες επιτυχόντων του ΑΣΕΠ, μετά τη διενέργεια του γραπτού διαγωνισμού του 2008, είναι πρακτικά οι μόνοι από τους οποίους μπορούν να επιλεγούν, ως επιλαχόντες, εκπαιδευτικοί για την πλήρωση λειτουργικών κενών σε σχολικές δομές, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αποκλειομένης κάθε άλλης δυνατότητας μετά και την πρόσφατη νομολογία του Συμβουλίου της Επικρατείας. Ενδεχομένως ο τρόπος αυτός επιλογής να δημιουργεί αντιπαραθέσεις, όμως συνιστά τον μόνο τρόπο που δεν οδηγεί σε πλήρη αιφνιδιασμό των εκπαιδευτικών και αναδρομική ανατροπή των δεδομένων τους.
http://www.tzamtzis-law.gr/2016/02/02/%CE%B1%CF%83%CE%B5%CF%80-2008-%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%82/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2019, 03:26:55 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 12, 2019, 04:58:40 μμ »
Το portokali έχει προσφύγει και βάσει της 527; Το 36μηνο που διαφήμιζε μαζί με τη myrtw86 απορρίφθηκε.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 12, 2019, 06:28:09 μμ »
Kι εγώ δεν μπορώ να ερμηνεύσωτην απόπειρα ταύτισής μου με άλλους χρήστες που προεξοφλούν την αρνητική απόφαση.  μην μπερδεύεις τι σε συμφέρει με αυτό που συγκρούεται με τους νόμους και το Σύνταγμα. ή το ευρωπαϊκό δίκαιο...Δεν είμαι πολέμιος , εμένα με καρασυμφέρει, μπορώ να σου πω....)το θέμα είναι νομικό: κατοχύρωση βαθμών είναι αντισυνταγματική σε ένα σύστημα διορισμών διότι καταλύει αρχη ισότητας και αξιοκρατίας. Νομίζεις ότι ο νέος που θα πάει σε έναν ασεπ του 2020, ή 2021, πχ αν γινει θα κάτσει να τον περάσεις εσύ ή εγώ με επίδοση του 1998, 2000, 2002, 2004 κλπ;
Για την αρνητική έκβαση των προσφυγων ασεπ 06  οι δικηγόροι μιλάνε , όπως ο Τζαμτζής...άμα δεν σου αρέσει...τι να κάνωhttp://www.tzamtzis-law.gr/2016/02/02/%CE%B1%CF%83%CE%B5%CF%80-2008-%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%82/
Mην προσπαθείς να διαψεύσεις αυτό που επιβεβαιώνουν οι προσφιλείς συνήθειές σου εδώ στο φόρουμ, ανεξάρτητα με τι nickname γράφεις εδώ. Ξέρεις πολύ καλό πως έχασα πολύ χρόνο αντικρούοντας τις παραπλανητικές σου, όπως ηχηρά αποδείχτηκε, αναφορές σε σχέση με τις διεκδικήσεις των επιτυχόντων των γραπτών διαγωνισμών.

Επίσης μην επικαλείσαι διάφορες νομικές αναφορές του δικηγόρου σου (τυχαίο που είναι ο ίδιος σε όλα τα nicknames;) γιατί ενδέχεται να τον δυσφημήσεις χωρίς να φταίει στην πραγματικότητα. Για άλλο λόγο έγραψε αυτό το κείμενο που εσύ το χρησιμοποιείς για να μειώσεις τις πιθανότητες για μια θετική έκβαση στον αγώνα των συναδέλφων επιτυχόντων 2004-2006

Γνωρίζεις πόσο λεπτή ήταν η θέση των δικαστών για την σχετική απόφαση; Θα μπορούσες να έχεις πάει στο τρίτο nickname και να γράφει τώρα άλλα πράγματα.

Τέλος πάντων εγώ επαναλαμβάνω. Ανοιχτό είναι το αποτέλεσμα σε αυτές τις κρίσιμες αποφάσεις σε ανώτατο επίπεδο. 50- 50. Επίσης δεν υπάρχει εγγύηση για το πότε. Απλά περιμένουμε το αποτέλεσμα και όποτε αυτό έρθει.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 12, 2019, 07:09:59 μμ »
Kι εγώ δεν μπορώ να ερμηνεύσωτην απόπειρα ταύτισής μου με άλλους χρήστες που προεξοφλούν την αρνητική απόφαση.  μην μπερδεύεις τι σε συμφέρει με αυτό που συγκρούεται με τους νόμους και το Σύνταγμα. ή το ευρωπαϊκό δίκαιο...Δεν είμαι πολέμιος , εμένα με καρασυμφέρει, μπορώ να σου πω....)το θέμα είναι νομικό: κατοχύρωση βαθμών είναι αντισυνταγματική σε ένα σύστημα διορισμών διότι καταλύει αρχη ισότητας και αξιοκρατίας. Νομίζεις ότι ο νέος που θα πάει σε έναν ασεπ του 2020, ή 2021, πχ αν γινει θα κάτσει να τον περάσεις εσύ ή εγώ με επίδοση του 1998, 2000, 2002, 2004 κλπ;
Για την αρνητική έκβαση των προσφυγων ασεπ 06  οι δικηγόροι μιλάνε , όπως ο Τζαμτζής...άμα δεν σου αρέσει...τι να κάνωhttp://www.tzamtzis-law.gr/2016/02/02/%CE%B1%CF%83%CE%B5%CF%80-2008-%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%82/
   Ρώτησε τον Τζαμτζή για να σε πεί, διορίστηκαν αντισυνταγματικά απο 40 % + 30μηνα + 24μηνα απο τους διαγωνισμούς του 2004 και του 2006 μέχρι και το 2014; Αν ναί τότε μια χαρά ανοιχτοί και σε ισχύη ήταν και οι παλιότεροι διαγωνισμοί και μάλιστα σε όλες τις ειδικότητες διορίστηκαν πολλοί περισσότεροι απ ότι με ΑΣΕΠ. Για αυτό εύχομαι και ελπίζω οτι θα δικαιωθούν απο το ΣτΕ όλοι οι συνάδερφοι που προσέφυγαν και για τους διαγωνισμούς αυτούς, γιατί η αδικία δεν έγινε μόνο για τους επιτυχόντες του 2008, αλλά απο το 2004 και μετά...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2019, 07:18:00 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 12, 2019, 11:06:59 μμ »
   Ρώτησε τον Τζαμτζή για να σε πεί, διορίστηκαν αντισυνταγματικά απο 40 % + 30μηνα + 24μηνα απο τους διαγωνισμούς του 2004 και του 2006 μέχρι και το 2014; Αν ναί τότε μια χαρά ανοιχτοί και σε ισχύη ήταν και οι παλιότεροι διαγωνισμοί και μάλιστα σε όλες τις ειδικότητες διορίστηκαν πολλοί περισσότεροι απ ότι με ΑΣΕΠ. Για αυτό εύχομαι και ελπίζω οτι θα δικαιωθούν απο το ΣτΕ όλοι οι συνάδερφοι που προσέφυγαν και για τους διαγωνισμούς αυτούς, γιατί η αδικία δεν έγινε μόνο για τους επιτυχόντες του 2008, αλλά απο το 2004 και μετά...
δεν μας νοιάζει τι εύχεσαι και τι ελπίζεις...(παρεμπιπτόντως σε ευχαριστω που εύχεσαι τη δικαίωσή μου... ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) 8))νομικά αν στέκει να μας πεις...και ο Τζαμτζής εκτιμά πως όχι,επειδή οι πίνακες δεν είναι σε ισχύ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2019, 11:31:01 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 12, 2019, 11:12:27 μμ »
Mην προσπαθείς να διαψεύσεις αυτό που επιβεβαιώνουν οι προσφιλείς συνήθειές σου εδώ στο φόρουμ, ανεξάρτητα με τι nickname γράφεις εδώ. Ξέρεις πολύ καλό πως έχασα πολύ χρόνο αντικρούοντας τις παραπλανητικές σου, όπως ηχηρά αποδείχτηκε, αναφορές σε σχέση με τις διεκδικήσεις των επιτυχόντων των γραπτών διαγωνισμών.

Επίσης μην επικαλείσαι διάφορες νομικές αναφορές του δικηγόρου σου (τυχαίο που είναι ο ίδιος σε όλα τα nicknames;) γιατί ενδέχεται να τον δυσφημήσεις χωρίς να φταίει στην πραγματικότητα. Για άλλο λόγο έγραψε αυτό το κείμενο που εσύ το χρησιμοποιείς για να μειώσεις τις πιθανότητες για μια θετική έκβαση στον αγώνα των συναδέλφων επιτυχόντων 2004-2006

Γνωρίζεις πόσο λεπτή ήταν η θέση των δικαστών για την σχετική απόφαση; Θα μπορούσες να έχεις πάει στο τρίτο nickname και να γράφει τώρα άλλα πράγματα.

Τέλος πάντων εγώ επαναλαμβάνω. Ανοιχτό είναι το αποτέλεσμα σε αυτές τις κρίσιμες αποφάσεις σε ανώτατο επίπεδο. 50- 50. Επίσης δεν υπάρχει εγγύηση για το πότε. Απλά περιμένουμε το αποτέλεσμα και όποτε αυτό έρθει.
παραπλανητικές...χμ ενδιαφέρον...του δικηγόρου μου....χμ ::) ;D ;D ;D ;D ;D δημοσιευμένες γνώμες είναι..αλλά αυτό μάλλον σου διαφέυγει...να μειώσω την θετική έκβαση;  ::) ;D ;D ;D ;D ;D ;D
λύπαμαι αλλά δεν τις έβγαλα εγώ τις απορριπτικές αποφάσεις των εφετειών για ασεπ 06 και 08 ως εκπρόθεσμες...τις οποίες εδώ φώναζαν κάποιοι,  παραπλανητικώς ως παπαγαλάκια και μαριονέτες δικηγορικών γραφείων προς άγραν πελατών ότι θα κέρδιζαν... ;D ;D ;D ;D ;D ;D φωνάζανε εδω μέσα πως τα εφετεία θα κερδίζονταν,ναι ή όχι;  8) ;D ;D ;D 8) 8) 8)
Παράθεση
Στο σημείο αυτό διατυπώνεται έντονα ο αντίλογος: η μη διενέργεια γραπτού διαγωνισμού ΑΣΕΠ από το 2008 και μετά, ακυρώνει ουσιαστικά τη πρόταξη του έναντι των προγενεστέρων.

Όμως και αυτό δεν είναι ορθό, καθώς όπως αναφέρθηκε ανωτέρω, η διενέργεια του τελευταίου διαγωνισμού, ουσιαστικά «απενεργοποιεί» τον προηγούμενο. Ο επιτυχών του 2006, για παράδειγμα, γνώριζε κατά το χρόνο διεξαγωγής του διαγωνισμού του 2008, ότι είχε απολέσει το δικαίωμα του και αν έπρεπε να διεκδικήσει την πρόσληψη του έπρεπε να συμμετάσχει ξανά στον διαγωνισμό και αυτό έκανε. Με την  ίδια του τη συμμετοχή στο νέο διαγωνισμό «ακύρωνε» την προηγούμενη επιτυχία του, από τη στιγμή μάλιστα που γινόταν για τον ίδιο κλάδο και ειδικότητα.

Κάθε άλλη ερμηνεία θα συνιστούσε εκ των υστέρων ανατροπή δεδομένων, αιφνιδιασμό του διοικούμενου και προσβολή της προστατευόμενης εμπιστοσύνης του πολίτη απέναντι στη Διοίκηση, στοιχεία ανεπίτρεπτα κατά το Σύνταγμα.

Ενδεχομένως και κατ’ άρθρο 105 του ΕισΝΑΚ, μόνο για τους διοριστέους των προηγούμενων ΑΣΕΠ, η μη πρόσληψη τους να συνιστά λόγο για θεμελίωση αξίωσης αποζημίωσης κατά του Δημοσίου.

Οι πίνακες επιτυχόντων του ΑΣΕΠ, μετά τη διενέργεια του γραπτού διαγωνισμού του 2008, είναι πρακτικά οι μόνοι από τους οποίους μπορούν να επιλεγούν, ως επιλαχόντες, εκπαιδευτικοί για την πλήρωση λειτουργικών κενών σε σχολικές δομές, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αποκλειομένης κάθε άλλης δυνατότητας μετά και την πρόσφατη νομολογία του Συμβουλίου της Επικρατείας. Ενδεχομένως ο τρόπος αυτός επιλογής να δημιουργεί αντιπαραθέσεις, όμως συνιστά τον μόνο τρόπο που δεν οδηγεί σε πλήρη αιφνιδιασμό των εκπαιδευτικών και αναδρομική ανατροπή των δεδομένων τους.  ΤΖΑΜΤΖΗΣ http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:HfcbZr6zyTwJ:www.tzamtzis-law.gr/2016/02/02/%25CE%25B1%25CF%2583%25CE%25B5%25CF%2580-2008-%25CE%25AE-%25CF%2580%25CF%2581%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25B5%25CE%25BD%25CE%25AD%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B5%25CF%2581%25CE%25BF%25CF%2582/+&cd=11&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-b-ab
το έχουν πει και οι δικηγόροι,άμα κερδίσουν τα ΣτΕ  για το έυλογο τότε θα γινουν οι προσφυγές για την συμπερίληψη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2019, 11:35:28 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 13, 2019, 09:51:41 πμ »
Η συμπερίληψη δεν έχει να κάμει με το εύλογο. Αφορά τους έχοντες μεγαλύτερη βαθμολογία απ' τον τελευταίο διορισθέντα.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 13, 2019, 10:22:08 πμ »
Αν κερδισουμε το ευλογο λογικα θα διοριστουμε οταν ερθει η ωρα. Μολις βγει και το δικο μας ΦΕΚ (οταν ερθει η ωρα και παλι) θα μπορουν οι δικηγοροι να δικεδικησουν συμπεριληψη και παλι. Τωρα εχει τελειωσει η προθεσμια για κατι τετοιο. Οι 60 μερες περασαν.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεες Προσφυγές Ασεπ 2008 Υψηλόβαθμοι
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 13, 2019, 10:49:48 πμ »
δεν μας νοιάζει τι εύχεσαι και τι ελπίζεις...(παρεμπιπτόντως σε ευχαριστω που εύχεσαι τη δικαίωσή μου... ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) 8))νομικά αν στέκει να μας πεις...και ο Τζαμτζής εκτιμά πως όχι,επειδή οι πίνακες δεν είναι σε ισχύ....

Ελληνικά γράφω νομίζω. Οι πίνακες του 2004-6 ήταν και είναι κανονικότατα ανοιχτοί και σε ισχύη αφού διορίζονταν απο εκεί μέχρι και το 2014 καθώς το 2015 βγήκε η απόφαση του ΣτΕ σταμάτησαν οι διορισμοί, αλλιώς μέχρι και σήμερα απο εκεί θα διόριζαν. Η αδικία και η αντισυνταγματική πράξη όταν συντελείται δεν έχει ημερομηνία παραγραφής ή λήξης. Τι δεν καταλαβαίνεις ; Αυτό το γνωρίζουν πολύ καλά οι δικαστές, φρόντισε γι αυτό ο δικηγόρος... Τώρα αν προσέφυγες για το 2006 πρός τι τέτοια εμπάθεια για τους παλιούς ΑΣΕΠ δεν μπορώ σε να καταλάβω ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2019, 11:04:05 πμ από ΚΠ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.257 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.