*

Αποστολέας Θέμα: Δεδομένα στη Γενική μετά το 'οχι' της Ειδ. Επιτροπής ΣτΕ. Τι μέλλει γενέσθαι;  (Αναγνώστηκε 183340 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
6 εβδομαδες ειναι πολυς χρονος. Αρκει να αποφασισουν τι θελουν να κανουν. Και, επιτελους, να το πουν και σ'εμας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αν πουν, η προϋπηρεσία της ειδικής μετρά και στη γενική και το αντίστροφο φυσικά
άρα αφού έχει περαστεί της ειδικής ως ένα σημείο (υπάρχει διαδικασία ΑΣΕΠ προκήρυξη κτλπα) , κάποιος που συμμετέχει στους πίνακες της ειδικής θα περάσει τη  προϋπηρεσία του στον γενικής και αυτό θα συμπαρασύρει όλες τις προϋπηρεσίες σε όλους (ίση μεταχείριση) που είναι στον πίνακα
λέω εγώ τώρα..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
αν πουν, η προϋπηρεσία της ειδικής μετρά και στη γενική και το αντίστροφο φυσικά
άρα αφού έχει περαστεί της ειδικής ως ένα σημείο (υπάρχει διαδικασία ΑΣΕΠ προκήρυξη κτλπα) , κάποιος που συμμετέχει στους πίνακες της ειδικής θα περάσει τη  προϋπηρεσία του στον γενικής και αυτό θα συμπαρασύρει όλες τις προϋπηρεσίες σε όλους (ίση μεταχείριση) που είναι στον πίνακα
λέω εγώ τώρα..

Nαι, αλλά η ειδική θα πάει με τους περσινούς φέτος...

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
6 εβδομαδες ειναι πολυς χρονος. Αρκει να αποφασισουν τι θελουν να κανουν. Και, επιτελους, να το πουν και σ'εμας!

μας δουλεύουν ψιλό γαζί φίλε μου...και φυσικά είναι αρκετός χρόνος και είχαν ακόμη περισσότερο χρόνο...αλλά ξύνονται κανονικά...με τα 2 χέρια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
μας δουλεύουν ψιλό γαζί φίλε μου...και φυσικά είναι αρκετός χρόνος και είχαν ακόμη περισσότερο χρόνο...αλλά ξύνονται κανονικά...με τα 2 χέρια...

Μην τους υποτιμάς... τεχνηέντως το κάνουν, για να παρουσιάσουν τη χρήση των περσινών πινάκων στη γενική ως χρονικά επιβεβλημένη.

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μην τους υποτιμάς... τεχνηέντως το κάνουν, για να παρουσιάσουν τη χρήση των περσινών πινάκων στη γενική ως χρονικά επιβεβλημένη.

Έτσι ακριβώς. Μα ήδη έχει παρθεί η απόφαση. Θυμάστε την χθεσινή ανακοίνωση ΠΑΣΑΔ? Γενική και Ειδική με παλιούς πινακες. Και πάντα δυστυχώς πέφτουν μέσα. Δηλώσεις περιοχών πιθανόν από τις 20 -28.

Κυρια Ρέα δεν χαίρομαι για κάτι. Απλά εκείνη τη στιγμή ήμουν αναστάτωμενη και έγραψα παρορμητικά ένα σχόλιο. Με συγχωρείτε, δεν είναι του χαρακτήρα μου η στάση. "σας τα έλεγα εγώ". Απλά έχω κουραστεί.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μας δουλεύουν ψιλό γαζί φίλε μου...και φυσικά είναι αρκετός χρόνος και είχαν ακόμη περισσότερο χρόνο...αλλά ξύνονται κανονικά...με τα 2 χέρια...
και το αριστερό.. και το δεξί ..

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Καλο ποδαρικο κανουν οι καινουριοι...
Γιατι ομως δεν μας το λενε; Ντρεπονται οι κυρίες; Οι συνδικαλισταραδες, οι φοβεροι, που ειναι να μας διαφωτισουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2019, 08:56:19 μμ από nikos99 »

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μεταξύ μας οσο καθυστερεί να εφαρμοστεί ένα σύστημα απαξιωνεται και σταδιακα καταργειται...και μετα χρειαζεται αντικατασταση...Βλεπε 3848... ;)

Μην τους υποτιμάς... τεχνηέντως το κάνουν, για να παρουσιάσουν τη χρήση των περσινών πινάκων στη γενική ως χρονικά επιβεβλημένη.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Μεταξύ μας οσο καθυστερεί να εφαρμοστεί ένα σύστημα απαξιωνεται και σταδιακα καταργειται...και μετα χρειαζεται αντικατασταση...Βλεπε 3848... ;)

Συμφωνώ, εκεί πάει η δουλεία...

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Αυτο με τη ΜΗ προσμετρηση της προϋπηρεσιας δεν χωνευεται ευκολα.
Και ο νεος πτυχιουχος (ασχετως αν εχεις ελπιδες ή οχι) πρεπει να μπει στον πινακα.
Δεν ξεκινανε καλα(αν κινηθουν με αυτον τον τροπο) οι κυριες του Υπιυργειου...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Αυτο με τη ΜΗ προσμετρηση της προϋπηρεσιας δεν χωνευεται ευκολα.
Και ο νεος πτυχιουχος (ασχετως αν εχεις ελπιδες ή οχι) πρεπει να μπει στον πινακα.
Δεν ξεκινανε καλα(αν κινηθουν με αυτον τον τροπο) οι κυριες του Υπιυργειου...

ΕΑΝ τηρήσουν τις δεσμεύσεις τους ότι οι προσλήψεις αναπληρωτών θα κυμανθούν στα περσινά επίπεδα, τότε δεν θα έχει καμία δυσμενή επίδραση η μη προσμέτρηση της προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1387
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Οι πίνακες σε γενική και ειδική αγωγη θα κλειδώσουν τελικά για 3 χρόνια; Σκέφτομαι να κάνω επιλεκτική δήλωση για να είμαι με το στρατιωτικό σύζυγο μου. Έχετε κάποια ενημέρωση;
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΕΑΝ τηρήσουν τις δεσμεύσεις τους ότι οι προσλήψεις αναπληρωτών θα κυμανθούν στα περσινά επίπεδα, τότε δεν θα έχει καμία δυσμενή επίδραση η μη προσμέτρηση της προϋπηρεσίας.
όχι δεν ειναι ετσι
σε έμενα και σε πολλούς άλλους θα έχει
θα περάσω κάτι τύπους που δηλώνουν και ΔΕΝ πάνε γτ βολεύονται με επασ οαεδ ιεκ κτλπ
δικαίωμά τους να δουλέψουν εκεί αλλα ρε φίλε απενεργοποίησε την αίτηση σου στις περιοχές που δε πρόκειται να πας
και δεν ειναι μια φορά, κάθε χρόνο το κάνουν, και κάθε χρόνο με καθυστερούν , και επειδή δεν υπάρχει και ποινή τους έχω ΚΑΘΕ χρόνο μπροστά μου
γιατί αν υπήρχε η ποινή και μέτραγαν την προϋπηρεσία δε θα πέρναγα 10, αλλά ουσιαστικά 20 γτ θα έβγαιναν απο το πίνακα και οι ''σε καίω''
καταλαβαίνεις πόσο πίσω στον πίνακα μας πάνε όλα αυτα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2019, 09:23:35 μμ από PASAS123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160947
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 579
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.