*

Αποστολέας Θέμα: Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής  (Αναγνώστηκε 2619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« στις: Σεπτέμβριος 06, 2019, 09:13:29 μμ »
Καλησπέρα φέτος πήρα οργανική σε ένα εσπερινό Επαλ έκανα αίτηση αποσπασης εντός πυσδε και πήρα απόσπαση σε ένα πρωινό Λυκειο.
Ωστόσο επειδή φέτος στα εσπερινά Επαλ καταργείται η Δ τάξη θα πέσω στις 10 ώρες όποτε θα βγω υπεράριθμος.
Θα έχω δικαίωμα τον Νοέμβριο να κάνω αίτηση για βελτίωση χωρίς να έχω υπηρετήσει την οργανική μου και αν ναι θα έχω τα προνόμια του οργανικα υπεράριθμου στην απόκτηση νέας οργανικής ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:00 »

Αποσυνδεδεμένος astro

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 06, 2019, 09:31:57 μμ »
Καλησπέρα φέτος πήρα οργανική σε ένα εσπερινό Επαλ έκανα αίτηση αποσπασης εντός πυσδε και πήρα απόσπαση σε ένα πρωινό Λυκειο.
Ωστόσο επειδή φέτος στα εσπερινά Επαλ καταργείται η Δ τάξη θα πέσω στις 10 ώρες όποτε θα βγω υπεράριθμος.
Θα έχω δικαίωμα τον Νοέμβριο να κάνω αίτηση για βελτίωση χωρίς να έχω υπηρετήσει την οργανική μου και αν ναι θα έχω τα προνόμια του οργανικα υπεράριθμου στην απόκτηση νέας οργανικής ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Νομίζω πως όχι  δεν μπορείς για τον ερχόμενο Νοέμβριο γιατί αποσπάστηκες με αίτησή σου. Αν είχες μόνο 10 ώρες την τρέχουσα χρονιά (2019-2020) έπρεπε να περιμένεις να σε διαθέσει το ΠΥΣΔΕ ως λειτουργικά υπεράριθμο οπότε θα ήταν σα να υπηρέτησες την οργανική σου. Αυτή είναι η γνώμη μου, οπότε ας απαντήσουν και άλλοι συνάδελφοι. Το ίδιο θα ίσχυε και αν έπαιρνες απόσπαση για τις ανάγκες της υπηρεσίας-δηλ.χωρίς δική σου αίτηση- (θα μπορούσες να κάνεις βελτίωση). Ρώτησε όμως και στη ΔΔΕ σου.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 06, 2019, 09:34:33 μμ »
Όχι φέτος είχα 15 ώρες έβγαινα λειτουργικά υπεράριθμος μόνο για 6 ώρες όποτε δεν με βόλευε το απογευματινό προγραμμα γιαυτο έκανα και αίτηση για απόσπαση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος astro

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 06, 2019, 09:44:36 μμ »
Αν βγεις οργανικά υπεράριθμος τον Ιούνιο του 2020 και δεν κάνεις άρση υπεραριθμίας (να πάρεις δηλ. οργανικό κενό άλλο σε ίδια ή όμορη ομάδα) μπορείς ούτως ή άλλως να συμμετέχεις στις βελτίώσεις του Ιουνίου και ας μην έκανες αίτηση το Νοέμβριο (αυτή δεν θα στην κάνουν δεκτή ). Δες το ΠΔ 50/96 -εκεί το λέει. Επομένως αρκεί να βγεις υπεράριθμος τον Ιούνιο και δεν υπάρχει θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:00 »

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Υπεράριθμος χωρίς υπηρέτηση οργανικής
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 06, 2019, 09:54:38 μμ »
Αν βγεις οργανικά υπεράριθμος τον Ιούνιο του 2020 και δεν κάνεις άρση υπεραριθμίας (να πάρεις δηλ. οργανικό κενό άλλο σε ίδια ή όμορη ομάδα) μπορείς ούτως ή άλλως να συμμετέχεις στις βελτίώσεις του Ιουνίου και ας μην έκανες αίτηση το Νοέμβριο (αυτή δεν θα στην κάνουν δεκτή ). Δες το ΠΔ 50/96 -εκεί το λέει. Επομένως αρκεί να βγεις υπεράριθμος τον Ιούνιο και δεν υπάρχει θέμα.
Άρα εγώ τον Ιούνιο αν κριθώ υπεράριθμος θα μπορώ να διεκδικήσω κάποιο νέο οργανικό κενό κάνοντας θετικη δήλωση υπεραριθμίας και να προηγηθω από τους υπόλοιπους.
Αν κάνω αίτηση για βελτίωση -μετάθεση τον Νοεμβριο ποτέ μου την απορρίπτουν αμέσως ή τον Απρίλιο που βγαίνουν οι μεταθέσεις ;



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.