*

Αποστολέας Θέμα: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 14717 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 02:09:52 πμ »
ada13, πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια!!!!Καλή αρχή!!!! Διάβασα ότι τοποθετήθηκες Δωδεκανησα.Επειδή είμαι κι εγώ στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, μήπως ξέρεις τίποτα για τα κενά στα δωδεκάνησα..?Εγώ έχω δηλώσει Κυκλάδες κι έχω θέση τώρα 19.. Θέλω στο περίπου να δω πόσοι απ' αυτούς που με περνάνε προορίζονται για Δωδεκάνησα μήπως και καταλάβω πόσοι μένουν για Κυκλάδες..
Ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς..
Και πάλι καλή τοποθέτηση!!!
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:06:03 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 07:22:46 πμ »
Κανένας άλλος υποψήφιος ωρομίσθιος δεν το πήρε χαμπάρι, απλούστατα γιατί τα ονόματα των τοποθετημένων ωρομισθίων δεν δημοσιεύονται πουθενά (σε αντίθεση με αναπληρωτές).

Ο Syllas εχει δικιο γιατι και στην Αιτωλ/νια περισυ δεν ελεγαν ποσους ωρομισθιους πηραν στον κλαδο μου! Οχι να πουμε οτι το τραβηξαν τοσο μακρια να παρουν ατομο εκτος πινακα, αλλα ανετοτατα προσπερναν τη σειρα του πινακα και παιρνουν ατομο απο κατω! Κανεις δεν το μαθαινει, αφου τα ονοματα δε δημοσιευονται.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 08:56:08 πμ »
ada13, πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια!!!!Καλή αρχή!!!! Διάβασα ότι τοποθετήθηκες Δωδεκανησα.Επειδή είμαι κι εγώ στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, μήπως ξέρεις τίποτα για τα κενά στα δωδεκάνησα..?Εγώ έχω δηλώσει Κυκλάδες κι έχω θέση τώρα 19.. Θέλω στο περίπου να δω πόσοι απ' αυτούς που με περνάνε προορίζονται για Δωδεκάνησα μήπως και καταλάβω πόσοι μένουν για Κυκλάδες..
Ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς..
Και πάλι καλή τοποθέτηση!!!
ada 13 ελεγαν οτι καποια στιγμη σπαει ο πινακας της περιφερειας και γινεται ξεχωριστα  Κυκλαδες και Δωδ/νησα.Ωστοσο ακομα ειαι μαζι.Ειμαι πιο πριν απο σενα και εχω δηλωσει δωδ/νησα αλλα ετσι δεν ξερω την πραγματικη μου σειρα.Αν μαθεις ποσοι ειναι για τον ενα νομο και ποσοι για τον αλλο ειδοποιησε σε παρακαλω κ μας.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 08:57:42 πμ »
συγνωμη για την tihea ηταν το μηνυμα μπερδευτηκα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:06:03 »

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 09:34:53 πμ »
Tihea, καλημέρα κι ευχαριστώ πολύ. Και στα δικά σου σύντομα! Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι μόνο στην Κάλυμνο, όπου πάω εγώ, θα πάμε τρεις φιλόλογοι. Γενικά, μ' αυτή τη φουρνιά αναπληρωτών θα πάμε Δωδεκάνησα γύρω στα 70 άτομα. Δεν ξέρω πόσοι από αυτούς είναι φιλόλογοι, αλλά μάλλον αρκετοί. Μόλις πάω, θα κάνω κι εγώ την έρευνά μου και για ό,τι νεότερο, αναμείνατε στο ακουστικό σας. Ελπίζω να έρθει σύντομα η β' φάση αναπλήρωσης και να πάρουν σύντομα σειρά και οι ωρομίσθιοι. Αν και δε θα ήταν ωραία να μας έπαιρναν όλους αναπληρωτές και να μη χρειαζόταν να πάει κανείς ωρομίσθιος; Ναι, ξέρω, και μετά ξύπνησα.  ???
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 11:23:29 πμ »
ada13, καλημέρα!
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!!!
Αχ... αντί να 'χεις το νου σου να πας να παρουσιαστείς , είσαι εδώ..
Αυτό θα πει αλληλεγγύη :D :D
Ευχαριστώ για τις ευχές , καλή τποθέτηση και πάλι και πλέον καλό μόνιμο διορισμό!!!
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 05:06:24 μμ »
Καλησπερούδια. Λοιπόν, tihea, με μια πολύ γρήγορη ματιά, βρήκα τα εξής: Κυκλάδες πάνε συνολικά 12 φιλόλογοι αναπληρωτές (Α'Κυκλάδων 3, Β'Κυκλάδων 1, Γ'Κυκλάδων 2 και Δ'Κυκλάδων 6). Τι στο καλό, δεν έχουν άλλα κενά στις Κυκλάδες; Η Νάξος, η Πάρος, η Σύρος, που έχουν πληθυσμό, είναι κομπλέ; Δε νομίζω. Επίσης, στα Δωδεκάνησα πάμε αναπληρωτές 43 φιλόλογοι (Α'Δωδεκανήσου 20, Β'Δωδεκανήσου 10, Γ'Δωδεκανήσου 3, Δ'Δωδεκανήσου 10). Εδώ είμαστε πιο πολλοί, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι οι μισοί περίπου πάνε Ρόδο, η οποία έχει πολλά σχολεία. Νομίζω ότι στην πορεία θα προκύψουν κι άλλα κενά και εδώ. Αύριο πάω Κάλυμνο να παρουσιαστώ και θα ρωτήσω τι παίζει, μπας και μάθουμε τίποτα πιο συγκεκριμένο.
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 05:42:59 μμ »
Αγαπητε-η Syllas εχω ακουσει πολλα περιστατικα αδικιας στο συγκεκριμενο Νομο κατα των ωρομισθιων...Περισυ αδικηθικα και εγω στο νομο αλλα φετος δεν θα το αφησω να περασει ετσι...Ειμαι αποφασισμενη για καταγγελιες ακομη και κατα προισταμενων οι οποιο μοιραζουν ωρες αναλογα με τις συμπαθειες και τις αντιπαθειες τους...Ευχαριστω για οποια πληροφορια ετσι κι αλλιως...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 05:57:57 μμ »
Καλησπερούδια. Λοιπόν, tihea, με μια πολύ γρήγορη ματιά, βρήκα τα εξής: Κυκλάδες πάνε συνολικά 12 φιλόλογοι αναπληρωτές (Α'Κυκλάδων 3, Β'Κυκλάδων 1, Γ'Κυκλάδων 2 και Δ'Κυκλάδων 6). Τι στο καλό, δεν έχουν άλλα κενά στις Κυκλάδες; Η Νάξος, η Πάρος, η Σύρος, που έχουν πληθυσμό, είναι κομπλέ; Δε νομίζω. Επίσης, στα Δωδεκάνησα πάμε αναπληρωτές 43 φιλόλογοι (Α'Δωδεκανήσου 20, Β'Δωδεκανήσου 10, Γ'Δωδεκανήσου 3, Δ'Δωδεκανήσου 10). Εδώ είμαστε πιο πολλοί, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι οι μισοί περίπου πάνε Ρόδο, η οποία έχει πολλά σχολεία. Νομίζω ότι στην πορεία θα προκύψουν κι άλλα κενά και εδώ. Αύριο πάω Κάλυμνο να παρουσιαστώ και θα ρωτήσω τι παίζει, μπας και μάθουμε τίποτα πιο συγκεκριμένο.

ada13, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Το ρεπορτάζ σου ήταν πληρέστατο!!!! ;D ;D
Για τις Κυκλάδες ανησυχώ γιατί απ' όσο μου είπαν πέρυσι κάλεσαν μόνον ένα ωρομίσθιο :'( Δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει.. Αλλά όπως και να'χει τα κενά φέτος πρέπει να 'ναι περισσότερα.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 10:45:20 μμ »
Περισυ αδικηθικα και εγω στο νομο αλλα φετος δεν θα το αφησω να περασει ετσι...Ειμαι αποφασισμενη για καταγγελιες ακομη και κατα προισταμενων οι οποιο μοιραζουν ωρες αναλογα με τις συμπαθειες και τις αντιπαθειες τους...

Να ρωτησω κι εγω κατι? Γιατι πολυ φοβαμαι μη γινει κατι αναλογο και με μενα. Αν εισαι πρωτη στην περιφερεια σου στους πινακες ωρομισθιων, υπαρχει περιπτωση να μη σου δωσουν 11ωρο? Μπορει ο διευθυντης δευτεροβαθμιας να το κανει αυτο?
(Και με δεδομενο οτι πριν εχεις αρνηθει αναπληρωση, αλλα αυτο δεν επηρρεαζει σε τιποτα, ετσι δεν ειναι?)
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 03, 2007, 10:53:23 μμ »
Μόνο ένα έχω να σας πω: τα μάτια όλων μας 14!!! Μόνο με αυστηρή παρακολούθηση και συλλογή στοιχείων θα φοβηθούν. Ο κάθε αναπληρωτής, μόνιμος, ωρομίσθιος να ρωτάει για τους άλλους τοποθετημένους.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 08:26:20 πμ »
Περισυ αδικηθικα και εγω στο νομο αλλα φετος δεν θα το αφησω να περασει ετσι...Ειμαι αποφασισμενη για καταγγελιες ακομη και κατα προισταμενων οι οποιο μοιραζουν ωρες αναλογα με τις συμπαθειες και τις αντιπαθειες τους...

Να ρωτησω κι εγω κατι? Γιατι πολυ φοβαμαι μη γινει κατι αναλογο και με μενα. Αν εισαι πρωτη στην περιφερεια σου στους πινακες ωρομισθιων, υπαρχει περιπτωση να μη σου δωσουν 11ωρο? Μπορει ο διευθυντης δευτεροβαθμιας να το κανει αυτο?
(Και με δεδομενο οτι πριν εχεις αρνηθεί αναπλήρωση, αλλα αυτο δεν επηρεαζει σε τίποτα, ετσι δεν ειναι?)
Ο Δ/ντής είναι υποχρεωμένος να καλεί μέχρι να συμπληρώσεις το 11ωρο. Εμένα Δ/ντής μου είπε και μέχρι τις είκοσι ώρες, όταν τον ρώτησα αν θα ξανακαλέσουν  άτομο που ήταν πριν από μένα και είχε πάρει 8 ώρες

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 09:53:29 πμ »

Παράθεση
Ο Δ/ντής είναι υποχρεωμένος να καλεί μέχρι να συμπληρώσεις το 11ωρο. Εμένα Δ/ντής μου είπε και μέχρι τις είκοσι ώρες, όταν τον ρώτησα αν θα ξανακαλέσουν  άτομο που ήταν πριν από μένα και είχε πάρει 8 ώρες
Παράθεση

Δεν καταλαβα! Μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο που λες?
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δημοσιοποίηση πρόσληψης Ωρομισθίων
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 09:59:55 πμ »
Π****************
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2016, 01:03:49 μμ από marias »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 355
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.